PDA

View Full Version : Μπακ φρομ δε παστ



Blixa
18/09/2012, 12:57
Μπακ φρομ δε παστ

Λοιπών έχουν περάσει 4 χρόνια νομίζω από την πρώτη ανάρτηση :)
Έτυχαν διάφορα στην ζωή μου, αλλά τον Μάιο του 2010 μπήκα στην παρέα του δίκυκλου (ή δίτροχου όπως αγαπάει κανείς)
Ευτυχώς η δυστυχώς δεν επέλεξα μια Αφρικάνα τρελή ναζιάρα , αλλά μια άλλη, κάπως πιο μεγάλη αλλά πιο νέα.

Γενικά καλός σας ξαναβρίσκω. Μπορεί να μην είμαι ενεργό μέλος, αλλά πάντα στις αναζητήσεις μου εδώ έρχομαι πρώτα :)


Θέλω κουράγια να σας πω τι πήρα, γιατί θα αρχίσει καραμούζα, και στα 39 μου είμαι αρκετά ευαίσθητος :smokin:

Cpt. Haddock
18/09/2012, 13:02
Βαραδερο.... :sick:

Drake Ramore
18/09/2012, 13:04
Μπααααα, σε αυτήν την ηλικία και πρώτη μηχανή; Μάλλον για BMW τον βλέπω...

Blixa
18/09/2012, 13:05
Βαραδερο.... :sick:

α μπα, θα ήταν κόσμιο αυτό, πέρασα τα 1000 , πήγα στα 1200 :a05:

Drake Ramore
18/09/2012, 13:06
Ελα, μην ντρεπεσαι, πες το! GS;:p

Blixa
18/09/2012, 13:09
Για να μην κάνω και την attention whore πήγα εδώ

268600

menos
18/09/2012, 13:17
Τελικά άλλαξε πολύ το Africa τα τελευταία χρόνια..:lol:

Blixa
18/09/2012, 13:20
Τελικά άλλαξε πολύ το Africa τα τελευταία χρόνια..:lol:

άστα να πάνε :)
Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος και σαν νέος οδηγός και σαν αυτά που μου προσφέρει σαν μηχανή.
Ωστόσο δεν κρύβω ότι τις Αφρικα πάντα τις χαζεύω στον δρόμο :)

Drake Ramore
18/09/2012, 13:44
Ωραίο μηχανακι, αν είσαι αυτής της φιλοσοφίας. Προσωπικά, ενώ μου αρέσουν πολύ τα τσόπερ και ειδικά τα χάρλευ, δεν ξέρω αν θα αγόραζα ποτέ κάποιο, επειδή δεν βρίσκω καθόλου χρηστικότητα και πρακτικότητα σε τέτοιου είδους μηχανές. Θα ήθελα να έχω ένα, αλλά η λογική με αποτρέπει από μια τέτοια αγορά.

Blixa
18/09/2012, 13:48
Ωραίο μηχανακι, αν είσαι αυτής της φιλοσοφίας. Προσωπικά, ενώ μου αρέσουν πολύ τα τσόπερ και ειδικά τα χάρλευ, δεν ξέρω αν θα αγόραζα ποτέ κάποιο, επειδή δεν βρίσκω καθόλου χρηστικότητα και πρακτικότητα σε τέτοιου είδους μηχανές. Θα ήθελα να έχω ένα, αλλά η λογική με αποτρέπει από μια τέτοια αγορά.

Γενικά είμαι, μου αρέσει το πιο "χαλαρό". Τώρα δεν θέλω να κάνω hi-jack και να γράψω όλα αυτά της καθημερινότητας με την λατρεία μου.
Θα πάω στο ανάλογο θρεντ.

MG-KTiNoS
18/09/2012, 14:07
ΟΧΙ !

LuckyStrike
18/09/2012, 15:10
Φίλε εγώ είμαι 30, οδηγούσα μόνο scooter πριν και είχα μικρή εμπειρία με μηχανές, μόνο κάποιες βόλτες. Είχα μπει σε παρόμοια σκέψη με δική σου πριν κάτι μήνες για να πάρω africa. Μου άρεσε το ότι είναι πολύ όμορφη, ιδιαίτερη και διαχρονική. Οδήγησα μερικές και έμεινα ευχαριστημένος αλλά έψαχνα και για κάτι άλλο. Όταν κάποια στιγμή οδήγησα ένα vstrom (σε καλή τιμή) σιγουρεύτηκα ότι ήθελα μόνο africa (για αυτό το budget πάντα, έως 3000). Είναι σε όλα καλύτερο αλλά πολύ αδιάφορο μηχανάκι (προσωπική άποψη).
Προσωπικά ήμουν απίστευτα τυχερός και βρήκα μηχανή προσεγμένη και μοναδική. Τα πολλά χιλιόμετρα μη σε τρομάζουν, αρκεί να είναι καλά συντηρημένη. Ακόμα περισσότερο όμως να μην σε τρομάζει το βάρος και τα κυβικά. Αν έχεις ένα μέσο ύψος την κουμαντάρεις άνετα και από δύναμη μην περιμένεις να βάζεις φωτιές στο δρόμο, δεν είναι αυτός ο σκοπός της. Κινείται αξιοπρεπώς αλλά δεν μπορεί με τίποτα να συγκριθεί πχ με versys, vstrom.
Επίσης λόγω καρμπυρατέρ δεν έχει τόσο ομαλή λειτουργία χαμηλά και κατανάλωση όσο τα αντίστοιχα με ψεκασμό.
Κατανάλωση, εγώ στη δική μου έχω δει 6-7 λίτρα/100 χλμ με αρκετά χλμ στην πόλη και αρκετό άνοιγμα γκαζιού.

Αυτά...γενικά αφού σου αρέσει πάρ'την, αν πετύχεις σε καλή κατάσταση, δεν θα το μετανιώσεις.

Bowleno
18/09/2012, 15:30
Φίλε εγώ είμαι 30, οδηγούσα μόνο scooter πριν και είχα μικρή εμπειρία με μηχανές, μόνο κάποιες βόλτες. Είχα μπει σε παρόμοια σκέψη με δική σου πριν κάτι μήνες για να πάρω africa. Μου άρεσε το ότι είναι πολύ όμορφη, ιδιαίτερη και διαχρονική. Οδήγησα μερικές και έμεινα ευχαριστημένος αλλά έψαχνα και για κάτι άλλο. Όταν κάποια στιγμή οδήγησα ένα vstrom (σε καλή τιμή) σιγουρεύτηκα ότι ήθελα μόνο africa (για αυτό το budget πάντα, έως 3000). Είναι σε όλα καλύτερο αλλά πολύ αδιάφορο μηχανάκι (προσωπική άποψη).
Προσωπικά ήμουν απίστευτα τυχερός και βρήκα μηχανή προσεγμένη και μοναδική. Τα πολλά χιλιόμετρα μη σε τρομάζουν, αρκεί να είναι καλά συντηρημένη. Ακόμα περισσότερο όμως να μην σε τρομάζει το βάρος και τα κυβικά. Αν έχεις ένα μέσο ύψος την κουμαντάρεις άνετα και από δύναμη μην περιμένεις να βάζεις φωτιές στο δρόμο, δεν είναι αυτός ο σκοπός της. Κινείται αξιοπρεπώς αλλά δεν μπορεί με τίποτα να συγκριθεί πχ με versys, vstrom.
Επίσης λόγω καρμπυρατέρ δεν έχει τόσο ομαλή λειτουργία χαμηλά και κατανάλωση όσο τα αντίστοιχα με ψεκασμό.
Κατανάλωση, εγώ στη δική μου έχω δει 6-7 λίτρα/100 χλμ με αρκετά χλμ στην πόλη και αρκετό άνοιγμα γκαζιού.

Αυτά...γενικά αφού σου αρέσει πάρ'την, αν πετύχεις σε καλή κατάσταση, δεν θα το μετανιώσεις.

Διαβάζουμε ΠΑΝΤΑ τα πιο πάνω ποστ πριν ποστάρουμε απάντηση, ο άνθρωπος είπε ότι ΗΔΗ πήρε μηχανή... (ποστ #39) ;)

SVX
18/09/2012, 19:23
Γενικά είμαι, μου αρέσει το πιο "χαλαρό". Τώρα δεν θέλω να κάνω hi-jack και να γράψω όλα αυτά της καθημερινότητας με την λατρεία μου.
Θα πάω στο ανάλογο θρεντ.

ωραιος.... στην εποχη που και τα Busa τα βλεπεις με 130χμ/ωρα λογω βενζινης/ελαστικων και τα SS 179 ιππων κανουν βολτες 30 χλμ για να μην ξεφορτισει η μπαταρια, το Cruising ειναι καλη επιλογη .... κατηγορια μηχανων που προλαβαινεις να στριψεις το κεφαλι και να χαζεψεις τα μερη που εχεις περασει.... και οχι με την ταυτοτητα στο στομα ...... :cool:

rantanplan
18/09/2012, 19:32
Για να μην κάνω και την attention whore πήγα εδώ

268600

καλός ηρθες και πάλι πίσω........

καλούς δρόμους και ξεκούραστους :beer:

ωραίο εργαλείο για χάζεμα.:a8:

fkol k4
18/09/2012, 19:43
Καλές βόλτες φίλε, να το χαρείς όσο περισσότερο γίνεται :beer:

Blixa
18/09/2012, 20:07
ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :)

vassilis88
18/09/2012, 20:29
γαμαει φιλε....... με γεια κ καλα χιλιομετρα

menos
18/09/2012, 20:57
δεν ξέρω αν θα αγόραζα ποτέ κάποιο, επειδή δεν βρίσκω καθόλου χρηστικότητα και πρακτικότητα σε τέτοιου είδους μηχανές. Κάποτε άκουσα οτι:
"Οταν κάτι δεν είναι πρακτικό και χρήσιμο, τότε πρέπει να είναι τέχνη"..
Καλοβολτάριστο φίλε.:beer:

Cpt. Haddock
18/09/2012, 21:02
Για να μην κάνω και την attention whore πήγα εδώ

Ωραίος! :beer::beer::beer:

TROOPER
19/09/2012, 01:03
δλδ τωρα συγγνωμη...μπαινει ανθρωπος που λεει ''πηρα χαρλει'' εδω μεσα και τον πλακωνουμε στα ''καλως ηρθες και καλοταξιδος''?

ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΛΙΑΔΕΡΦΕΣ?????????????:a35::a35:

ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!:lol:

nikos_abel
19/09/2012, 06:55
δλδ τωρα συγγνωμη...μπαινει ανθρωπος που λεει ''πηρα χαρλει'' εδω μεσα και τον πλακωνουμε στα ''καλως ηρθες και καλοταξιδος''?

ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΛΙΑΔΕΡΦΕΣ?????????????:a35::a35:

ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!:lol:

Ναι, αλλά στην αρχή ήθελε άφρικα ΚΑΙ δεν πήρε βαραντέρο :lol:

Καλώς ξαναόρισες λοιπόν Χαρλεά, ετοιμάσου να γίνεις το αντικείμενο του χλευασμού μπας και γλιτώσω :rolleyes:

TROOPER
19/09/2012, 07:07
Ναι, αλλά στην αρχή ήθελε άφρικα ΚΑΙ δεν πήρε βαραντέρο :lol:

Καλώς ξαναόρισες λοιπόν Χαρλεά, ετοιμάσου να γίνεις το αντικείμενο του χλευασμού μπας και γλιτώσω :rolleyes:

σιγα μην ασχοληθουμε κιολας με τον ψαρα που πηρε τρατα (εκτος απο τους γλυκαναλατους που ηδη ξεκινησανε τα καλωσηρθες και τα κατσε να σε φιλεψουμε ενα φοντανακι) :lol:

nikos_abel
19/09/2012, 07:19
σιγα μην ασχοληθουμε κιολας με τον ψαρα που πηρε τρατα (εκτος απο τους γλυκαναλατους που ηδη ξεκινησανε τα καλωσηρθες και τα κατσε να σε φιλεψουμε ενα φοντανακι) :lol:


Να σου πω, να ανοίξουμε ένα θρεντ "nikos_abel - TROOPER πρωϊνοί σχολιασμοί" να μη πηδάμε όλα τα θρεντ; :lol:

TROOPER
19/09/2012, 07:37
Να σου πω, να ανοίξουμε ένα θρεντ "nikos_abel - TROOPER πρωϊνοί σχολιασμοί" να μη πηδάμε όλα τα θρεντ; :lol:

ε ενταξει στα ορια του καλοπροαιρετου σπαμ ειμαστε. :wave2:

Blixa
19/09/2012, 09:02
μια χαρά είναι το καλωσόρισμα. Επίσης δεν είμαι "ακριβώς" ψαράς :P
Επίσης δεν είμαι φλώρος :( (κρέμονται τα μούσια κάτω από το φουλ φέις)

SVX
19/09/2012, 09:13
Επίσης δεν είμαι φλώρος :( (κρέμονται τα μούσια κάτω από το φουλ φέις)

αυτο ειναι το λεγομενο "υποσιαγωνο του τσοπερα" ....

sapila racing
19/09/2012, 09:23
Αστους να λένε, αμα εσυ το φχαριστιέσαι είσαι αρχηγός. :beer:

nassosxlvbros
19/09/2012, 10:19
+1200cc...Καλορίζικος και καλές τσάρκες! :beer:

dmf
19/09/2012, 12:16
Με Γεια!
Σχεδόν καθημερινά βλέπω ένα 883 iron στο δρόμο προς τη σχολή και το χαζευω στα φανάρια.
Ωραίο πρέπει να είναι για μες στην πόλη. Αλλά πολλοί κραδασμοί.. Την πινακίδα την βλέπω να κουνιέται σαν ουρά σκύλου :p

OldMan
19/09/2012, 13:40
δλδ τωρα συγγνωμη...μπαινει ανθρωπος που λεει ''πηρα χαρλει'' εδω μεσα και τον πλακωνουμε στα ''καλως ηρθες και καλοταξιδος''?

Τα Sportster ΔΕΝ είναι Harley...!!!

(τραβα να ρωτήσεις όποιον σοβαρό Χαρλεά ξέρεις - αν δεν ξέρεις, να σε στείλω..:a021:)

Blixa
19/09/2012, 13:52
Τα Sportster ΔΕΝ είναι Harley...!!!

(τραβα να ρωτήσεις όποιον σοβαρό Χαρλεά ξέρεις - αν δεν ξέρεις, να σε στείλω..:a021:)

όχι , άμα δεις όλα τα αυτοκόλλητα Χάρλεϊ λένε

sapila racing
19/09/2012, 13:58
όχι , άμα δεις όλα τα αυτοκόλλητα Χάρλεϊ λένε

Για τον Oldman για να είναι Harley πρέπει να εχει τουλάχιστον μανιβέλα.
Μη σου πω και συμπλεκτη στο πόδι, ταχυτητες στο χέρι και αβανς στο αριστερό σκριπ. :p

OldMan
19/09/2012, 14:00
όχι , άμα δεις όλα τα αυτοκόλλητα Χάρλεϊ λένε
Τα πολύ μικρά γραμματάκια που γραφουν "Proud member of Caterpillar Inc. Group" θεώρησες ότι είναι γραφιστικό τσαλίμι ..??;)

Blixa
19/09/2012, 14:01
Για τον Oldman για να είναι Harley πρέπει να εχει τουλάχιστον μανιβέλα.
Μη σου πω και συμπλεκτη στο πόδι, ταχυτητες στο χέρι και αβανς στο αριστερό σκριπ. :p

Μπα εμένα θα με ενδιέφερε πιο πολύ ο ορισμός "σοβαρός Χαρλεάς".
Νομίζω λέει αυτόν που δεν γελάει ποτέ.
Η αυτόν που διαβάζει ποίηση
Η αυτόν που φοράει κοστούμι
Η -ακόμα καλύτερα- Αυτόν με όλα τα από πάνω

OldMan
19/09/2012, 14:05
Για τον Oldman για να είναι Harley πρέπει να εχει τουλάχιστον μανιβέλα.
Μη σου πω και συμπλεκτη στο πόδι, ταχυτητες στο χέρι και αβανς στο αριστερό σκριπ. :p
Έλαααα... Δεν θέλω αηδίες... :D

Το αβανς πρέπει να είναι χειροκίνητη καμπανούλα δεξιά από το καμπυρατερ..

TROOPER
20/09/2012, 08:49
μια χαρά είναι το καλωσόρισμα. Επίσης δεν είμαι "ακριβώς" ψαράς :P
Επίσης δεν είμαι φλώρος :( (κρέμονται τα μούσια κάτω από το φουλ φέις)

θελω να πιστευω οτι το χιουμορ μου δεν το παρεξηγησες ετσι...εννοειται καλωσηρθες και παντα ορθιος!

οπως επισης εννοειται οτι το να αγορασει κανεις χαρλει ειναι καταντια!!:lol:


Τα Sportster ΔΕΝ είναι Harley...!!!

(τραβα να ρωτήσεις όποιον σοβαρό Χαρλεά ξέρεις - αν δεν ξέρεις, να σε στείλω..:a021:)

δεν ξερω σοβαρους χαρλεαδες.να μΕ στειλεις μια μπουγατσα με τυρι καλυτερα :lol: :lol:

nikos_abel
20/09/2012, 08:56
μια χαρά είναι το καλωσόρισμα. Επίσης δεν είμαι "ακριβώς" ψαράς :P
Επίσης δεν είμαι φλώρος :( (κρέμονται τα μούσια κάτω από το φουλ φέις)

Χάρλει μα φουλ φέις; Τς τς τς ντροπή :nono:


δεν ξερω σοβαρους χαρλεαδες.να μΕ στειλεις μια μπουγατσα με τυρι καλυτερα :lol: :lol:

Ναι, πες την κι εσύ τυρόπιτα αέρος να καταλάβουμε

Blixa
23/09/2012, 13:04
θελω να πιστευω οτι το χιουμορ μου δεν το παρεξηγησες ετσι...εννοειται καλωσηρθες και παντα ορθιος!

οπως επισης εννοειται οτι το να αγορασει κανεις χαρλει ειναι καταντια!!:lol:



δεν ξερω σοβαρους χαρλεαδες.να μΕ στειλεις μια μπουγατσα με τυρι καλυτερα :lol: :lol:

Εννοείτε πως δεν παρεξηγούμαι ντε :)

Blixa
23/09/2012, 13:05
Χάρλει μα φουλ φέις; Τς τς τς ντροπή :nono:



...είπε το σαγόνι και έκατσε στην άσφαλτο :)

nikos_abel
23/09/2012, 14:47
...είπε το σαγόνι και έκατσε στην άσφαλτο :)

Βρε τί 'ναι ο πόνος μπρος τα κάλη:lol:
Εννοείται πως και εγώ αστειεύομαι.
Είμαστε μια ωραία αστειευόμενη ατμόσφαιρα.

DimChios
24/09/2012, 08:34
Nikos_abel...μπορει ο φιλος να καβαλαει χαρχαρλευ... αλλα τουλαχιστον αυτη θεωρειται (λεμε τωρα) μοτοσυκλετα.

ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ! ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΚΟΥΤΕΡ!

Οποτε... δεν σου παιρνει τα πρωτεια κανεις, μη σκάς!


Γουελκαμ φιλος...και καλά μυαλά! :lol:


:beer::beer::beer::beer:

nikos_abel
24/09/2012, 08:55
Είμαστε μια ωραία αστειευόμενη ατμόσφαιρα.


Nikos_abel...μπορει ο φιλος να καβαλαει χαρχαρλευ... αλλα τουλαχιστον αυτη θεωρειται (λεμε τωρα) μοτοσυκλετα.

ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ! ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΚΟΥΤΕΡ!

Οποτε... δεν σου παιρνει τα πρωτεια κανεις, μη σκάς!

Βλέπεις; Τώρα θα τον μουτζώσω ( :moutza: Χίο), μετά θα μου απαντήσει κάτι άλλο πνευματώδες,
στη συνέχεια θα πεταχτεί και η ERRIKA στη κουβέντα και μετά το θρεντ θα κλειδώσει.

Been there, seen that

:lol:

DimChios
24/09/2012, 08:57
Βλέπεις; Τώρα θα τον μουτζώσω ( :moutza: Χίο), μετά θα μου απαντήσει κάτι άλλο πνευματώδες,
στη συνέχεια θα πεταχτεί και η ERRIKA στη κουβέντα και μετά το θρεντ θα κλειδώσει.

Been there, seen that

:lol:

αφου σε τρωει ο απαυτός σου καλα να παθεις! η "άλλη" δε... μια απο τα ιδια!

nikos_abel
24/09/2012, 21:19
269220

Blixa
28/09/2012, 11:09
....έχει κάποιες αλήθειες για μένα αυτό :confused: