PDA

View Full Version : πορνη βιδα...



7gibernau
20/09/2012, 18:33
λοιπον εχουμε και λεμε
αυτη η βιδα 268785

7gibernau
20/09/2012, 18:34
βγηκε απο δω ηρεμα και ωραια 268786

7gibernau
20/09/2012, 18:36
ειναι το ντεποζιτο του Tm ετσι.και ειναι χωνευτες μεσα στο ντεποζιτο

7gibernau
20/09/2012, 18:37
αυτες οι γ@μημενες πως θα βγουν τωρα που γυρνανε ολα μαζι μεσα ????????????268787268788

7gibernau
20/09/2012, 18:43
Απο το Τuono τις μαζευω απο το δρομο και σε του το δω δε βγαινουν.....

Gms
20/09/2012, 18:47
Kατσε αν βλεπω καλα εχει μεσα στο πλαστικο χωνευτο ενα παξιμαδι.Οποτε αν εχει κλωτσησει το παξιμαδι λογικα αμα βαλεις ενα λεπτο κατσαβιδι η ενα μαχαιρι κατω απο την βιδα λογικα θα βγει η βιδα μαζι με το παξιμαδι οποτε μετα ξανα κολας το παξιμαδι και εισαι οκ.

7gibernau
20/09/2012, 19:17
Kατσε αν βλεπω καλα εχει μεσα στο πλαστικο χωνευτο ενα παξιμαδι.Οποτε αν εχει κλωτσησει το παξιμαδι λογικα αμα βαλεις ενα λεπτο κατσαβιδι η ενα μαχαιρι κατω απο την βιδα λογικα θα βγει η βιδα μαζι με το παξιμαδι οποτε μετα ξανα κολας το παξιμαδι και εισαι οκ.

κοιτα τη τεταρτη φωτο και πες μου οτι δεν το εχω κανει!!!!αυτο το παξιμαδι ειναι που βιδωνει-ξεβιδωνει,αλλα αυτο γυρναει μαζι τωρα και δεν....

panagiwths
20/09/2012, 21:04
Σε τορναδορο αν δεν κανεις δουλεια μονος σου με τρυπανακι.

Acacius
21/09/2012, 01:32
Αν κατάλαβα καλά το εξάγωνο χωνευτό παξιμάδι στο οποίο σφίγγει η βίδα έχει λασκάρει αρκετά ώστε να "κολυμπάει" αριστερά-δεξιά όταν πας να περιστρέψεις τη βίδα, αλλά όχι αρκετά για να βγει αν τραβήξεις προς τα έξω;

Αν πας απλά να τραβήξεις τις βίδες πώς αντιδρά; (edit: μη σε πάρω στο λαιμό μου και κάνεις καμιά χειρότερη ζημιά...)

bulmont
21/09/2012, 06:18
H ''φωλιά'' απ' το παξιμάδι έχει ''ξεχειλώσει'' αν κατάλαβα εγώ καλά και γυρίζουν όλα μαζί;;;;
(βίδα και παξιμάδι)

bros400pgm
21/09/2012, 06:33
Ζεστανε το ρε βλαμι να λιωσουν ολα :lol:
ΤΜ και μαλακιες

notakos600
21/09/2012, 07:18
Ζεστανε το ρε βλαμι να λιωσουν ολα :lol:
ΤΜ και μαλακιες

:lol::lol:

sonic22
21/09/2012, 08:06
Ειχα ακριβος το ιδιο προβλημα την προηγουμενη βδομαδα στο ΤΜ.

Το προβλημα ειναι οτι οι βιδες αυτες στα ΤΜ δεν ειναι μονοκομματες αλλα το κεφαλι (εκει που πιανει το αλεν δλδ) ειναι πρεσαριστο στο σωμμα της βιδας (εκει που ειναι τα σπηρωματα) και συχνα χαλαρωνει και γυρναει τρελα.
Το παξημαδι απο κατω ειναι μπρουτζινο και δεν βγαινει (ή αν βγει δεν ξαναμπαινει ή δεν κραταει το ντεποζητο πια βενζινη)). Μην το επιχειρησεις θα κανεις ζημια.

Μοναδικη λυση ειναι η δημιουργεια τρυπας σε ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΡΥΠΑΝΙ ΠΑΓΚΟΥ (ευτυχος το κραμα της βιδας ειναι αρκετα μαλλακο και τρωγετε ευκολα) και σφηνωμα καποιου εργαλειου (π.χ. τροχισμενο κατσαβιδι ή μικρο ΤΟΡΧ) με ελαφρο χτυπημα και ξεβηδωμα.

Προσοπικα εκοψα το κεφαλι της βιδας (στα 8!!) με DREMEL και αφου βγηκε το πλαστικο εκανα την διαδικασια με το τρυπανι και το κατσαβιδι.

Αφου ξεμπερδεψεις με την βιδα ΑΛΛΑΞΕ ολες αυτες τις @#@# βιδες του ΤΜ με ανοξηδωτες εμπορειου.

υ.γ. αν θες περισσοτερες πληροφοριες πες μου να σου πω. Σηγουρα παντος βγαλε το ντεποζιτο απο το μηχανακι και την βενζινη απο το ντεποζιτο.

7gibernau
21/09/2012, 09:41
Αυτό ακριβός!!σονικ ένα τηλ με πμ αν θες και ποτέ μπορώ να σε πάρω!!!

sonic22
21/09/2012, 11:51
Ας το βαλω και εδω.

Μεγαλη προσοχη στο τρυπημα να μην βγεις προς τα εξω και χαλασεις τα σπηρωματα στον μπρουτζο (για αυτο θελει τρυπανι παγκου και οχι ελευθερο χερι). Ισος και λιγο ξεσταμα, (3-4 λεπτα) με κολιτιρι πανω στην βιδα, ειναι καλη σκεψη.
Πυροσβεστηρα ή νερο κοντα για να μην γινει η ταλαιπωρια δυστυχια.

Υπαρχουν και ειδικα "κολαουζα" με αναποδο σπειρωμα που ενω βηδωνεις (και κοβεις μεταλλο) η βηδα ξεβιδωνει. Τα εχω χρησημοποιεισει κατα καιρους αλλα δεν εχουν παντα το σωστο αποτελεσμα γιατι χανεις την αισθηση του μεταλου και αν εχει πιασει η βιδα ή αντεχει την δυναμη.