PDA

View Full Version : Εχω και παπί, πάμε μια βόλτα ?



dukeandthecity
23/09/2005, 09:41
Κυριες και κυριοι καλημέρα σας,

θα ηθελα να υποβαλω μια αρωτηξουλα σε εσας που εκτός απο την "καλή" σας οδηγάτε και παπι. Εχω δυο μέρες τώρα το super duper εργαλειο suzuki - shogun και έχω παρατηρήσει οτι πολλές μοτο μεγαλύτερου κυβισμού περνάνε ξυστά απο δίπλα μου και κάνουν και τσαλιμια για να αποδείξουν το ποσο γαμάτο εργαλείο έχουν. Συμβαίνει ή ειναι ιδέα μου ????

Μαλιστα εχθες το βράδυ πέρασε ένα duke σχεδόν απο πάνω μου και ακριβώς δίπλα μου μαρσαρε την εξατμισαρα του για να μου δειξει ποιος ειναι το αφεντικό της ασφάλτου.

Αντε ρε καραγκιόζη με την μπακατέλα σου......


24473

nimbus
23/09/2005, 09:51
συμβαίνει:D τρομάρα τους:evil:
Όταν είμαι με το dna125 στην αρχή ενθουσιάζονται επειδή βλέπουν κοπέλα κι ύστερα προσπαθούν να με ανταγωνιστούν, κάνοντας μαλακείες:evil: :evil: Η απόλυτη εγωπάθεια των αρσενικών:D
Όταν είμαι με το monster, εκεί η συμπεριφορά τους αλλάζει:dizzy: :hypnotizeως δια μαγείας...
Τελικά οι "δήθεν" είναι και στον μοτοσυκλετιστικό χώρο, βεβαίως-βεβαίως!!!:yuck:

nimbus
23/09/2005, 10:00
...το άλλο:confused:
όταν είμαι με το dna125 και επειδή φοράω αραι κράνος και νταϊνέζ μπουφαν αρχίζουν τα μαλακισμένα..."κοπελιά, πας πολύ γλήγορα" και γελάνε...αι στα διάλα πια βλαμμένα...λέω από μέσα μου. ένα άγριο βλέμμα αρκεί για να σοβαρευτούν. Άντε τώρα να τους εξηγήσει κανείς, ότι ό εξοπλισμός σε γλιτώνει και από μικρές και ήπιες ταχύτητες:evil: άντε τώρα να τους πώ, ότι την γλίτωσα δυο φορές, που έπεσαν πάνω μου μαλάκες:yuck: κι εκτοξεύτηκα από το dna, καθώς πήγαινα στην σχολή μου κάποτε:bigcry:
Άντε να καταλάβουν ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται:hypnotize


:hypnotize :look: :sick: :D

cityfly
23/09/2005, 10:02
δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το παπί ή τη μικρή μηχανή ο μ@λ@κ@ς πάντα μ@λ@κ@ς θα είναι ξέρεις πόσα παπιά έχω πετύχει να περνάνε ξυστά όπου και όπως να ναι;

DUKASII
23/09/2005, 10:03
παλι καλά που φορας το κράνος και σου μιλάνε??

για φαντάσου...:rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:

Noela
23/09/2005, 10:14
Θοδώρα, εγώ όταν βλέπω στο δρόμο κάποιον με παπί - σκούτερ και καλό εξοπλισμό (μπουφάν-κράνος) χαίρομαι ιδιαίτερα. Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι έχει λίγο παραπάνω μυαλό από τους άλλους, ασχέτως τι καβαλάει και η δεύτερη ότι μάλλον έχει και μεγάλη μηχανή.

Θυμάμαι έναν τύπο που έλεγε ότι είχε φάει μια καλή τούμπα με παπί κι εκείνη τη μέρα είχε επιλέξει να φορέσει το κράνος του παπιού και όχι αυτό που είχε για τη μηχανή του, λες και αλλάζοντας όχημα άλλαζε και κεφάλι. Μετά βέβαια συνειδητοποιήθηκε :)

afrotwin
23/09/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...το άλλο:confused:
όταν είμαι με το dna125 και επειδή φοράω αραι κράνος και νταϊνέζ μπουφαν αρχίζουν τα μαλακισμένα..."κοπελιά, πας πολύ γλήγορα" και γελάνε...αι στα διάλα πια βλαμμένα...λέω από μέσα μου. ένα άγριο βλέμμα αρκεί για να σοβαρευτούν. Άντε τώρα να τους εξηγήσει κανείς, ότι ό εξοπλισμός σε γλιτώνει και από μικρές και ήπιες ταχύτητες:evil: άντε τώρα να τους πώ, ότι την γλίτωσα δυο φορές, που έπεσαν πάνω μου μαλάκες:yuck: κι εκτοξεύτηκα από το dna, καθώς πήγαινα στην σχολή μου κάποτε:bigcry:
Άντε να καταλάβουν ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται:hypnotize



den mou les nimbusoni isouna panta gkriniariko i teleftea sou proekipse?
:rotflmao: :rotflmao:

re pedi mou apo tote pou pires tin mpetoniera olo gkrinia ise se xalai telika....

i kradasmi 8a ftene:rotflmao: :rotflmao:

se parakounai fenete ke exis pa8i sinxisi...
:rotflmao:

ipomoni 8a sini8isis....

Julius
23/09/2005, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Κυριες και κυριοι καλημέρα σας,

θα ηθελα να υποβαλω μια αρωτηξουλα σε εσας που εκτός απο την "καλή" σας οδηγάτε και παπι. Εχω δυο μέρες τώρα το super duper εργαλειο suzuki - shogun και έχω παρατηρήσει οτι πολλές μοτο μεγαλύτερου κυβισμού περνάνε ξυστά απο δίπλα μου και κάνουν και τσαλιμια για να αποδείξουν το ποσο γαμάτο εργαλείο έχουν. Συμβαίνει ή ειναι ιδέα μου ????

Μαλιστα εχθες το βράδυ πέρασε ένα duke σχεδόν απο πάνω μου και ακριβώς δίπλα μου μαρσαρε την εξατμισαρα του για να μου δειξει ποιος ειναι το αφεντικό της ασφάλτου.

Αντε ρε καραγκιόζη με την μπακατέλα σου......


Staaaaadar, αμα δώ παπί και είμαι με το Africa, το προσπερνάω rolling endo πολύ κοντά όμως

Εάν είμαι με το runner συνήθως τα πάω καμιά ψιλή ή καμιά σφήνα στην δίοδο ανάμεσα από τα αυτοκίνητα, και στο επόμενο φανάρι κατεβαίνω και τα κερνάω τσάι

Όπως καταλαβαίνεις το καραγκιοζιλίκι και το κόμπλεξ είναι θέμα ατόμου και όχι όγκου, πρόσεχε τους μαλάκες στο δρόμο ότι και να οδηγούν

dukeandthecity
23/09/2005, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Όπως καταλαβαίνεις το καραγκιοζιλίκι και το κόμπλεξ είναι θέμα ατόμου και όχι όγκου, πρόσεχε τους μαλάκες στο δρόμο ότι και να οδηγούν

στανταρ συμφωνω μαζι σου. Αλλα όταν οδηγάω το duke οι καραγκιοζο-μ@λ@κες είναι λιγότεροι και συνήθως κουτάκιδες.
Μεχρι τωρα δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι υπαρχουν αρκετοι και στον μοτο-χώρο

cityfly
23/09/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
στανταρ συμφωνω μαζι σου. Αλλα όταν οδηγάω το duke οι καραγκιοζο-μ@λ@κες είναι λιγότεροι και συνήθως κουτάκιδες.
Μεχρι τωρα δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι υπαρχουν αρκετοι και στην μοτο-χώρο

σε όλες τις ... χώρες έχει

ktm640lc4
23/09/2005, 12:17
[i]Αντε ρε καραγκιόζη με την μπακατέλα σου...... [/B]


Οχι και μπακατελα.

Εχεις δικιο ομως, συμβαινει. Καλα χιλιομετρα με προσοχη. :wave2:

nimbus
23/09/2005, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
den mou les nimbusoni isouna panta gkriniariko i teleftea sou proekipse?
:rotflmao: :rotflmao:

re pedi mou apo tote pou pires tin mpetoniera olo gkrinia ise se xalai telika....

i kradasmi 8a ftene:rotflmao: :rotflmao:

se parakounai fenete ke exis pa8i sinxisi...
:rotflmao:

ipomoni 8a sini8isis....


κι εγώ σε αγαπάω:wave2:

nimbus
23/09/2005, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Θοδώρα, εγώ όταν βλέπω στο δρόμο κάποιον με παπί - σκούτερ και καλό εξοπλισμό (μπουφάν-κράνος) χαίρομαι ιδιαίτερα. Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι έχει λίγο παραπάνω μυαλό από τους άλλους, ασχέτως τι καβαλάει και η δεύτερη ότι μάλλον έχει και μεγάλη μηχανή.

Θυμάμαι έναν τύπο που έλεγε ότι είχε φάει μια καλή τούμπα με παπί κι εκείνη τη μέρα είχε επιλέξει να φορέσει το κράνος του παπιού και όχι αυτό που είχε για τη μηχανή του, λες και αλλάζοντας όχημα άλλαζε και κεφάλι. Μετά βέβαια συνειδητοποιήθηκε :)

noela βλακεία δεν είναι όμως? δηλαδή, αν αλλάξουν μηχανάκι, ενδέχεται να χτυπήσουν λιγότερο και φοράνε το "άλλο" τους το κράνος?:lol: πλάκα έχει:D
όποτε πάω στον κομμωτή μου αρχίζει: "το κράνος σου, είναι πιό ακριβό από το dna..." και γελάει ο βλάκας:sick: λες και του καθαρίζουνε αυγά!!!:D

anyway...παλιοκατάσταση:sun:
Δεν έχει ωστόσο σημασία τι καβαλάει κανείς. Το θέμα είναι να φοράει σωστό εξοπλισμό...:)

:wave2: :wave2:

afrotwin
23/09/2005, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
κι εγώ σε αγαπάω:wave2:

afto sou elipe...:mad:

:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

Σφήγκας600
23/09/2005, 15:34
Στα παπάκια σου φιλάρα.Γράφτους.Απλά.:look:

nimbus
23/09/2005, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
afto sou elipe...:mad:

:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:



:D :D :D :D :D

620
23/09/2005, 15:42
Mou exei symbei apeires fores na mou pernane ksista otan eimai me to papi.Kala re gamoto otan eimai me thn mhxanh den to kanw ayto.Den briskw to logo na perasw ksista apo ton allon kai na thesw se kindyno kai ayton kai emena.
Ti malakes yparxoun re gmt sto kosmo:a24:

Rezeguet
23/09/2005, 15:43
kai go tetoiso malakas eimai.
Imoun me to scooteraki to 50ari pou paei san tetraxrono 25ari dikavalia me ena trelo paidi apo piso, kai se ena paraliako vgainei ena z1000 apo ta plagia dikavalo ksekranotoi me kyrile magiko yfos (emeis eixame krani kai oi dyo) kai tous vlepoume kai gazono ego 30-40 (pou einai i teliki tou) opote kapou tous pername me 35 xlm peripou kai arxizoume na kanoume magies souzes 2 ekatoston kai na deixnoume ti gnosti xeironomia ''se gamisame'' :lol: :lol:

ki tora skeftomai oti prepei na eimaste poly malakes na epideiknyomaste se sovarous grigorous kyrious... :lol: :lol:

nimbus
23/09/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
kai go tetoiso malakas eimai.
Imoun me to scooteraki to 50ari pou paei san tetraxrono 25ari dikavalia me ena trelo paidi apo piso, kai se ena paraliako vgainei ena z1000 apo ta plagia dikavalo ksekranotoi me kyrile magiko yfos (emeis eixame krani kai oi dyo) kai tous vlepoume kai gazono ego 30-40 (pou einai i teliki tou) opote kapou tous pername me 35 xlm peripou kai arxizoume na kanoume magies souzes 2 ekatoston kai na deixnoume ti gnosti xeironomia ''se gamisame'' :lol: :lol:

ki tora skeftomai oti prepei na eimaste poly malakes na epideiknyomaste se sovarous grigorous kyrious... :lol: :lol:


μέχρι τα 25 σου, θα στρώσεις:winka:

whiteran
23/09/2005, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το παπί ή τη μικρή μηχανή ο μ@λ@κ@ς πάντα μ@λ@κ@ς θα είναι ξέρεις πόσα παπιά έχω πετύχει να περνάνε ξυστά όπου και όπως να ναι;

Sostos...t...



+1

:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

Rezeguet
23/09/2005, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
μέχρι τα 25 σου, θα στρώσεις:winka:

les? Elpizo diladi giati prin apo 30 lepta efaga epitopio kapaki se ena parking :hypnotize :sick: :wacko: :D :lol:

startengine
24/09/2005, 07:37
Βλακειούλες έχουμε κάνει όλοι βρε παιδιά, ας το παραδεχτούμε, έστω και μια φορά στη ζωή μας με δίτροχο. Ειδικά εσείς οι... χμμμ... νέοι :D :D :D

Πάντως, εμένα μου κάνει εντύπωση το βλέμμα κάποιων - οι κυρίες εδώ θα το αναγνωρίσουν σίγουρα - στα φανάρια που κοιτούν σα να βλέπουν allien μια μηχανή που "ανακαλύπτουν" πως την οδηγεί θηλυκού γένους αναβάτης (και μάλιστα μπορεί και να πηγαίνει φέτες)...... Δεν κοντράρουν, δεν μαρσάρουν, αντίθετα αργούν να ξεκινήσουν και παρατηρούν!!!
Έτσι και οδηγείς παπί όμως, θηλυκός-αρσενικός αναβάτης, θεωρείσαι κάπως σαν... αμελητέα ποσότητα και μάλλον... εμπόδιο στο δρόμο από μερικούς. Πιστεύουν λοιπόν ότι περνώντας ξυστά δίπλα σου, μαρσάροντας και κάνοντας ινδιανιλίκια, σου δείχνουν τον καλό το δρομο μπας και μάθεις "τι εστί αληθινό δίτροχο"...!!!

:sick: :sick: :sick:

GeoGlx
25/09/2005, 03:54
Μεγιές - Μεγιές πάντως :beer: !!
Κ μην ανησυχέις, θα το συνηθίσεις :p .
Πάντως λογικά δεν μπορεί.. ένας σεβασμός πρέπει να υπάρχη ανάμεσα σε αυτήν την διαφορά των κιλών τουλάχιστον!!



ΥΓ: πότε είπαμε για βόλτα? :p

Nikoskazer2000
25/09/2005, 05:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
Βλακειούλες έχουμε κάνει όλοι βρε παιδιά, ας το παραδεχτούμε, έστω και μια φορά στη ζωή μας με δίτροχο. Ειδικά εσείς οι... χμμμ... νέοι :D :D :D

Πάντως, εμένα μου κάνει εντύπωση το βλέμμα κάποιων - οι κυρίες εδώ θα το αναγνωρίσουν σίγουρα - στα φανάρια που κοιτούν σα να βλέπουν allien μια μηχανή που "ανακαλύπτουν" πως την οδηγεί θηλυκού γένους αναβάτης (και μάλιστα μπορεί και να πηγαίνει φέτες)...... Δεν κοντράρουν, δεν μαρσάρουν, αντίθετα αργούν να ξεκινήσουν και παρατηρούν!!!
Έτσι και οδηγείς παπί όμως, θηλυκός-αρσενικός αναβάτης, θεωρείσαι κάπως σαν... αμελητέα ποσότητα και μάλλον... εμπόδιο στο δρόμο από μερικούς. Πιστεύουν λοιπόν ότι περνώντας ξυστά δίπλα σου, μαρσάροντας και κάνοντας ινδιανιλίκια, σου δείχνουν τον καλό το δρομο μπας και μάθεις "τι εστί αληθινό δίτροχο"...!!!

:sick: :sick: :sick:

Έτσι οπως ακριβώς τα λες είναι ρε startengine :sick: .

Πιάσε τώρα μια :beer:

startengine
25/09/2005, 16:45
Thanks Nikο!
Στην υγειά σου!
:beer:

cityfly
26/09/2005, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine

Πάντως, εμένα μου κάνει εντύπωση το βλέμμα κάποιων - οι κυρίες εδώ θα το αναγνωρίσουν σίγουρα - στα φανάρια που κοιτούν σα να βλέπουν allien μια μηχανή που "ανακαλύπτουν" πως την οδηγεί θηλυκού γένους αναβάτης (και μάλιστα μπορεί και να πηγαίνει φέτες)...... Δεν κοντράρουν, δεν μαρσάρουν, αντίθετα αργούν να ξεκινήσουν και παρατηρούν!!!
Έτσι και οδηγείς παπί όμως, θηλυκός-αρσενικός αναβάτης, θεωρείσαι κάπως σαν... αμελητέα ποσότητα και μάλλον... εμπόδιο στο δρόμο από μερικούς. Πιστεύουν λοιπόν ότι περνώντας ξυστά δίπλα σου, μαρσάροντας και κάνοντας ινδιανιλίκια, σου δείχνουν τον καλό το δρομο μπας και μάθεις "τι εστί αληθινό δίτροχο"...!!!

:sick: :sick: :sick:

μπορείς να το πεις και αλλιώς
"παίρνουν μάτι" αφού τα χουμε ξαναπεί αυτά είναι ωραίο θέαμα μια γυναίκα πάνω σε μηχανή την αναδεικνύει, στο παπάκι δε φαίνεται

:rotflmao: :rotflmao:

dukeandthecity
26/09/2005, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeoGlx
Μεγιές - Μεγιές πάντως :beer: !!
Κ μην ανησυχέις, θα το συνηθίσεις :p .
Πάντως λογικά δεν μπορεί.. ένας σεβασμός πρέπει να υπάρχη ανάμεσα σε αυτήν την διαφορά των κιλών τουλάχιστον!!



ΥΓ: πότε είπαμε για βόλτα? :p

Οπα ρε φίλε, thanx. Τσακο και συ μια :beer:

Για την βολτα, λίγο δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο.