PDA

View Full Version : προβλημα!



dez
23/09/2005, 12:32
χτες το βραδυ, το μηχανακι μου (LC4 02 SM), εφαγε ολη την τρελλη βροχη και μετα αρχισαν τα προβληματα:

Στην αρχη και για καμμια ωρα δεν επαιρνε μπρος με μιζα. Βασικα "μιζαρε" αλλα δεν επαιρνε μπρος. Λαμπακια, φωτα, flash, δουλευαν ολα. Ας πουμε οτι κατι (?) ειχε παρει λιγο νερο και δεν επαιρνε μπρος και στη συνεχεια το "μπουκωσα" (μυρισε κι η βενζινη καποια στιγμη).

Αφου το αφησα αλλη μια ωρα σε υποστεγο, ξαναδοκιμασα και ... πηρε μπρος (καλα μεχρι εδω). Στο ρελαντι ακουγοταν καλα. Το αφηνω τουλαχιστον 5 λεπτα και μετα δοκιμαζω να δωσω λιγο γκαζι. Με το που εδινα λιγο γκαζι (πολυ λιγο), το μηχανακι "μπερδευε" και εσβηνε. Δε μιλαμε για γκαζιες, μιλαμε για ενα πολυ μικρο και σταθερο ανοιγμα του γκαζιου. Φαινοταν σα να εκαιγε κακο μιγμα.

Τελοσπαντων, καλεσα οδικη βοηθεια (επιτελους, πιασαν τοπο τα λεφτα που πληρωνω :lol: ), το πηγα στο υπογειο γκαραζ που τ αφηνω και ξαναδοκιμασα το πρωι. Παλι τα ιδια ακριβως!

Το μονο που σκεφτομαι ειναι ν αδειασω το carb απο οτι νερα,σκατα εχει . Καμμια αλλη ιδεα ρε παιδια? :confused: :confused:

υ.γ. sorry για την ελλειψη ορολογιας αλλα ειμαι ψιλο-ασχετος :D

KeLeYTiS
23/09/2005, 12:42
Πρεπει να ρουφηξε νερα το καρμπ μωρε...

Αδειασε το και ασε να ξαναγεμισει βενζινη...

Επανελαβε αλλη μια γιατι το νερο ολο και καπου θα εχει κατσει...

Και λογικα θα εισαι κομπλε....

Το εχω παθει αυτο αααααπειρες φορες με βροχη....

dez
23/09/2005, 13:27
θα το κανω μολις παω σπιτι!

thanx :beer: