PDA

View Full Version : Η ΠΡΩΤΗ YAMAHA



christof40
01/10/2012, 21:15
270021

christof40
01/10/2012, 21:18
και ερωτω τωρα..........
υπαρχει περιπτωση να βρω ανταλλακτικα για τουτη?
την βρηκα σε αθλια κατασταση και με τρωει να την αναπαλαιωσω.

sapila racing
02/10/2012, 09:26
και ερωτω τωρα..........
υπαρχει περιπτωση να βρω ανταλλακτικα για τουτη?
την βρηκα σε αθλια κατασταση και με τρωει να την αναπαλαιωσω.

Δύσκολη περίπτωση.
Τα παλιά Γιαπωνέζικα (πριν το 60) είναι τα πιο δύσκολα μηχανάκια για να βρείς ανταλλακτικά.
Πάντως σίγουρα αξίζει να προσπαθήσεις αφού ειναι σπάνια μοτο και ειδικά στην Ελλάδα μπορεί και να μην υπάρχει ούτε μια που να λειτουργεί.
:wave2:

kachius
02/10/2012, 10:34
Στη χειρότερη περίπτωση, θα φτιάξεις "μούφες" (οπτικές) τα "κομμάτια" που δε βρήκες ποτέ, θα τη βάψεις κανονικά και θα τη βάλεις στο σαλόνι :)

vaska
02/10/2012, 11:28
ΩΩΩΩΩΩΩ :eek::eek::eek:

christof40
02/10/2012, 14:12
ΩΩΩΩΩΩΩ :eek::eek::eek:

και γω με το ωωωω... στο χερι εμεινα σημερα.
πηγα να την παρω απο μια γιαγια που την ειχε στην αυλη της για γλαστρα σημερα.
ειχαμε συμφωνησει στα 250 ευρω,παρολο την αθλια κατασταση και της ελλειψεις που ειχε.
λογω της σπανιοτητας θα την επαιρνα και οποτε εβρισκα ανταλλακτικα και οποτε την εφτιαχνα........
αλλα καποιος πονηριδης την συμβουλεψε να μην μου την δωσει κατω απο 10.000 ευρω..........
εμεινα παυλοπουλος................και με το π.... στο χερι.:(

MG-KTiNoS
02/10/2012, 14:25
εγώ νομίζω πως αυτό μηχανάκι το είχαν βγάλει κι άλλοι...
Άρα ίσως βρεις σπέαρς...
Όρκο όμως δε κάνω για ρώτα κανένα σχετικό.

(ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ)

Gms
02/10/2012, 14:33
Kριμα ρε φιλε.Ειναι να μην μπλεξεις και αυτο για παλιοσιδερα θα παει λογο καποιοιυ " καλοθελητη".Και εγω οταν εψαχνα για Μτ ειχα βρει ετσι ενα παρατημενο μεσα σε μια αυλη και οταν το ζητησα μου λεει το θελω να το φτιαξω ε περασαν 3 χρονια και το μονο που εκανε ειναι να το πεταξει στην πισω αυλη,εγω τωρα που τελειωσα το δικο μου θα παω επιτηδες να κανω βολτες πανω κατω τον δρομο του να με βλεπει.Κομπλεξικοι ανθρωποι προτιμουν να γινει κουτακια κοκα κολας το μηχανακι παρα να το παρει καποιος να το φτιαξει μονο και μονο επειδη αυτοι δεν μπορουν να το κανουν αυτοι.Τεσπα περαστικα και αν ρωτισεις ολο και καποιος θα εχει να σου πει παρομια ιστορια με ενα σκουπιδι που μεσα σε μια μερα γινεται θυσαυρος και αποκταει αξια και τελικα το το περνει ο παλιατζης.

sapila racing
02/10/2012, 14:52
και γω με το ωωωω... στο χερι εμεινα σημερα.
πηγα να την παρω απο μια γιαγια που την ειχε στην αυλη της για γλαστρα σημερα.
ειχαμε συμφωνησει στα 250 ευρω,παρολο την αθλια κατασταση και της ελλειψεις που ειχε.
λογω της σπανιοτητας θα την επαιρνα και οποτε εβρισκα ανταλλακτικα και οποτε την εφτιαχνα........
αλλα καποιος πονηριδης την συμβουλεψε να μην μου την δωσει κατω απο 10.000 ευρω..........
εμεινα παυλοπουλος................και με το π.... στο χερι.:(

Συνηθισμένο σενάριο δυστυχώς...

Σε τετοιες περιπτώσεις, οταν κάνεις την αρχική συζήτηση, στην περίπτωσή μας οταν συμφωνησατε στα 250 Ευρω, τα βγαζεις και τα δίνεις επιτόπου, φορτώνεις το μηχανάκι και φεύγεις.
Το σενάριο εχει ως εξής:
Μεχρι να εμφανιστείς εσύ δεν είχε καμμία αξία, οταν εμφανίστηκες απέκτησε με τη μια αξία 250 Ευρω. Οταν εφυγες, η γιαγια το συζήτησε με τα εγγόνια, ανήψια κλπ κλπ και η αξία εκτινάχθηκε αυτομάτως στα 10.000.

Αν δεν είχες εμφανιστεί ποτέ, η αξία της ακόμα και σήμερα θα ήταν μηδαμινή. :wave2:

kachius
02/10/2012, 14:55
Κρίμα...:(

christof40
02/10/2012, 15:00
Συνηθισμένο σενάριο δυστυχώς...

Σε τετοιες περιπτώσεις, οταν κάνεις την αρχική συζήτηση, στην περίπτωσή μας οταν συμφωνησατε στα 250 Ευρω, τα βγαζεις και τα δίνεις επιτόπου, φορτώνεις το μηχανάκι και φεύγεις.
Το σενάριο εχει ως εξής:
Μεχρι να εμφανιστείς εσύ δεν είχε καμμία αξία, οταν εμφανίστηκες απέκτησε με τη μια αξία 250 Ευρω. Οταν εφυγες, η γιαγια το συζήτησε με τα εγγόνια, ανήψια κλπ κλπ και η αξία εκτινάχθηκε αυτομάτως στα 10.000.

Αν δεν είχες εμφανιστεί ποτέ, η αξία της ακόμα και σήμερα θα ήταν μηδαμινή. :wave2:

ετσι ειναι οπως τα λες αρη.
χθες την ειδα,συμφωνησαμε τα λεφτα και σημερα πηγα με φορτηγακι να την παρω.
ενας ανιψιος της ομως της ειπε οτι η μοτο που εχει απο τον συνχωρεμενο αντρα της,αξιζει την μανα και τον πατερα μου μαζι:lol:

Bowleno
02/10/2012, 15:44
Γιαυτό και η γιαγιάκα (και τα ανηψιοξαδέλφια της) θα πάρουν τα @@@ του μακαρίτη....

vaska
02/10/2012, 16:02
Κρίμα ρε φίλε, την έχω πάθει παλιότερα με NSU και jukebox σε κάποιο κωλοχώρι στο πέρα πουθενά στα ορεινά της Αχαΐας. Είχα πάει μοτοβόλτα με μια κοπελιά, είδαμε το μηχανάκι σ' ένα χωράφι, φάγαμε τη μισή μας μέρα ρωτώντας και ψάχνοντας των ιδιοκτήτη, πήγαμε σπίτι του,μας έδειξε και το jukebox που είχε παρατημένο στην αυλή, συμφωνήσαμε τιμή. Πήγα την επόμενη Κυριακή με φωρτοταξί και πήρα κι εγώ τ' απαυτάρια μου. Πλήρωσα και τον άνθρωπο με το φωτροταξί.

Τες πα, να είμαστε καλά.

MG-KTiNoS
02/10/2012, 16:41
Γιαυτό και η γιαγιάκα (και τα ανηψιοξαδέλφια της) θα πάρουν τα @@@ του μακαρίτη....

:lol:

Αυτό...

Νεοέλληνες ρπστμ.