PDA

View Full Version : τωρα τι γινεται?



Randolphcarter
03/10/2012, 20:52
καλησπερα παιδες.σκορτσαρισμα κινητηρα ολως τυχαιως δυο μερες μετα απο γεμισμα βενζινης σημαινει χαλια καυσιμο?

MG-KTiNoS
03/10/2012, 21:02
παιζει (αλλά τις 2 μέρες έκανες χλμ ή το είχες σπίτι? )

thanos_s
03/10/2012, 21:05
Οτι συμβαινει..Παντα στο χαλια καυσιμο παει...
:rolleyes:

karellen
03/10/2012, 21:57
Σωληνάκι-ρούφηγμα-άδειασμα τεπόζιτο.
Μόνο έτσι βεβαιώνεσαι.

Randolphcarter
03/10/2012, 22:49
πρωτη μερα δεν το κουνησα.χθες καπου 7-8 χλμ κ μου σκορτσαριζε στις χαμηλες ενω κανονικα δεν το κανει κ σημερα ηταν πολυ χειροτερο.δεν ξεκιναει ευκολα απο σταση.σαν να μπουκωνει.μονο στις χαμηλες.

Johnny_Nik
04/10/2012, 14:45
Ακριβώς το ίδιο σκηνικό και εδώ. Φούλαρα προχθές και πήγα κατευθείαν σπίτι. Εϊχε ακόμη στα καρμπυρατέρ βενζίνη από την παλιά. Χθές άρχισε τα νούμερα στις χαμηλές, έχανα έναν από τους δύο κυλίνδρους, κάποια στιγμή και τους δύο. Στις ψηλές δούλεψε για λίγο αλλά με άφησε τελικά μετά από παρατεταμένο άνοιγμα στην κάθοδο της Συγγρού προς πειραιά. Σπίτι με οδική... Σήμερα έγιναν:

Άδεισμα τεπόζιτο, καθάρισμα καρμπυρατέρ, αλλαγή φίλτρου βενζίνης + μπουζί. Φουλάρισα με κατοστάρα και ήδη το μοτέρ έχει πάρει τα πάνω του. Νομίζω ότι σου έβαλαν νεράκι στο τελευταίο γέμισμα.:wave2:

Randolphcarter
08/10/2012, 06:46
Ακριβώς το ίδιο σκηνικό και εδώ. Φούλαρα προχθές και πήγα κατευθείαν σπίτι. Εϊχε ακόμη στα καρμπυρατέρ βενζίνη από την παλιά. Χθές άρχισε τα νούμερα στις χαμηλές, έχανα έναν από τους δύο κυλίνδρους, κάποια στιγμή και τους δύο. Στις ψηλές δούλεψε για λίγο αλλά με άφησε τελικά μετά από παρατεταμένο άνοιγμα στην κάθοδο της Συγγρού προς πειραιά. Σπίτι με οδική... Σήμερα έγιναν:

Άδεισμα τεπόζιτο, καθάρισμα καρμπυρατέρ, αλλαγή φίλτρου βενζίνης + μπουζί. Φουλάρισα με κατοστάρα και ήδη το μοτέρ έχει πάρει τα πάνω του. Νομίζω ότι σου έβαλαν νεράκι στο τελευταίο γέμισμα.:wave2:

ρε παιδιά το φίλτρο βενζίνης στο hornet 900 που βρίσκεται?

Randolphcarter
09/10/2012, 14:28
ΛΟΙΠΟΝ....ΑΔΕΙΑΣΑ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΕΒΑΛΑ ΒΕΝΖΙΝΗ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΠΝΟΥΣ Κ ΜΥΡΙΖΕ ΣΑΝ ΔΙΧΡΟΝΟ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΗΜΟΥΝ ΔΙΚΥΛΙΝΔΡΟΣ.ΜΠΟΥΖΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ Κ Η ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΛΥΣΗ.ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ.:dizzy:

Randolphcarter
09/10/2012, 18:09
Νέα.Το πρόβλημα είναι ένα πραγματάκι που λέγεται regulator assy.pressure.το βρήκαμε με τον μηχανικό μου στο σαϊτ που ψωνίζω κ το παράγγειλα.Ελπίζω να υπάρχει.Ο Σαρακακης του είπε οτι η τιμή του είναι γύρω στα 140-150 ευρώ αν θυμάμαι καλά κ οτι δεν το έχει.(τι περίεργο). τιμή απο εκεί που το πήρα με μεταφορικά γύρω στα 57 ευρώ.:a31:

dankannn
11/10/2012, 08:09
O ρυθμιστής πίεσης καυσίμου είναι αυτός.
Τόσο κάνει που σου είπαν , από Αμερική κάνει από 70-80 €.
Σίγουρα είναι νέος και όχι μεταχειρισμένος αυτός που θα βάλεις ?

thanos_s
11/10/2012, 11:36
Νέα.Το πρόβλημα είναι ένα πραγματάκι που λέγεται regulator assy.pressure.το βρήκαμε με τον μηχανικό μου στο σαϊτ που ψωνίζω κ το παράγγειλα.Ελπίζω να υπάρχει.Ο Σαρακακης του είπε οτι η τιμή του είναι γύρω στα 140-150 ευρώ αν θυμάμαι καλά κ οτι δεν το έχει.(τι περίεργο). τιμή απο εκεί που το πήρα με μεταφορικά γύρω στα 57 ευρώ.:a31:

πως προεκυψε οτι ειναι αυτο? μετησε πιεση καυσιμου?

Randolphcarter
13/10/2012, 02:55
O ρυθμιστής πίεσης καυσίμου είναι αυτός.
Τόσο κάνει που σου είπαν , από Αμερική κάνει από 70-80 €.
Σίγουρα είναι νέος και όχι μεταχειρισμένος αυτός που θα βάλεις ?

εγώ παρήγγειλα καινούριο. έχω ξαναψωνίσει απο αυτή την εταιρία κ έχει τις χαμηλότερες τιμές που έχω βρει για γνήσια ανταλλακτικά στο νετ.απ'οτι έχω καταλάβει έχουν μεγάλο στοκ.http://www.powersportsplus.com/.

Randolphcarter
13/10/2012, 03:05
πως προεκυψε οτι ειναι αυτο? μετησε πιεση καυσιμου?

αυτό δεν το γνωριζω.το μηχανάκι δουλεύει ενταξει.το έβαλε μπροστά για να το δω κ δούλευαν όλοι οι κυλινδροι.μου είπε οτι μαλλον ηταν συμπτωματικο κ οχι απ την βενζινη.με λιγα λογια το πρόβλημα είναι αυτό το εξαρτημα.πως το βρήκε αυτό δεν το ξερω.μου είπε οτι είναι σιγουρος...το καλό που του θέλω.:cool:

Randolphcarter
27/10/2012, 18:30
Όλα καλως. Πήρα το μηχανάκι κ λειτουργεί κανονικά.