PDA

View Full Version : ΣΚΙΣΜΕΝΗ ΣΕΛΑ



Σελίδες : [1] 2

Dionisisk5
04/10/2012, 10:39
Καλημέρα παιδιά,

Έχω αυτό το σκίσιμο στην σέλα και επειδή έρχονται βροχές , έχετε καμία ιδέα με τι θα μπορούσα να το κλείσω και να κρατήσει? γιατί ότι εχω δοκιμάσει μετά από κάποια φάση φεύγει.

Ευχαριστώ.

McGyver
04/10/2012, 10:43
Άλλαξε κάλυμμα σέλας.

Bladerunner
04/10/2012, 10:44
Δε ρωτάς πόσο θα σου στοιχίσει η αλλαγή καλύμματος;

Δε νομίζω να είναι ακριβά.

sapila racing
04/10/2012, 10:45
Καλημέρα παιδιά,

Έχω αυτό το σκίσιμο στην σέλα και επειδή έρχονται βροχές , έχετε καμία ιδέα με τι θα μπορούσα να το κλείσω και να κρατήσει? γιατί ότι εχω δοκιμάσει μετά από κάποια φάση φεύγει.

Ευχαριστώ.

Βασικά πρέπει να πας σε ταπετσέρη να σου φτιάξει νέο κάλυμμα, η σέλλα σου εχει αρχίσει κι ανοίγει και σε αλλη μεριά.
Αν αργήσεις να την πας, τότε θα θέλει και νέο αφρώδες αφού θα έχει σαπίσει.

Dionisisk5
04/10/2012, 11:07
ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. τι θα μου κοστίσει ο ταπετσέρης ξέρετε περίπου? και που μπορεί να βρώ τέτοιον? είναι ένα μηχανακι μοντέλο 95. και δεν ήθελα να μπω σε κανένα έξοδο αν γίνεται. υπάρχει καμία ισχυρή κολλητική ταινία?

sapila racing
04/10/2012, 11:08
ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. τι θα μου κοστίσει ο ταπετσέρης ξέρετε περίπου? και που μπορεί να βρώ τέτοιον? είναι ένα μηχανακι μοντέλο 95. και δεν ήθελα να μπω σε κανένα έξοδο αν γίνεται. υπάρχει καμία ισχυρή κολλητική ταινία?

Από 50 ως 70 Ευρω. Δεν γίνεται να μην την φτιάξεις.

sniper
04/10/2012, 12:19
ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. τι θα μου κοστίσει ο ταπετσέρης ξέρετε περίπου? και που μπορεί να βρώ τέτοιον? είναι ένα μηχανακι μοντέλο 95. και δεν ήθελα να μπω σε κανένα έξοδο αν γίνεται. υπάρχει καμία ισχυρή κολλητική ταινία?

Δεν ενδιαφέρει τον ταπετσέρη η χρονολογία της μοτό.

Εμείς ξέρουμε, εσύ που ζεις;

Υπάρχει η Duct tape αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για την περίπτωσή σου.

Dionisisk5
04/10/2012, 12:24
Δεν ενδιαφέρει τον ταπετσέρη η χρονολογία της μοτό.

Εμείς ξέρουμε, εσύ που ζεις;

Υπάρχει η Duct tape αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για την περίπτωσή σου.

Μένω Αθήνα. Αγία Παρασκευή. ξέρουμε κάτι εδώ γύρω?

Σε ευχαριστώ.

sniper
04/10/2012, 12:28
Υπάρχει ένας στην Υμητού, στο Παγκράτι... 100μ πριν την μάντρα του 1ου νεκροταφείου.. Πρώην κάτοχος μοτο και μ΄εμφανή τα σημάδια.. Χρησιμοποιήθηκε από κάτοικο της Αγ. Παρασκευής με ΠΟΛΛΟΥΣ μοτοφίλους, ιθαγενείς και μη. Μάλλον δεν εχει κάτι ανάλογο στη γειτονιά σου.

Red Rider
04/10/2012, 13:02
Φίλος έφτιαξε με 35 ευρω σε monster,με 2 διαφορετικα δέρματα σε οδηγό και συνεπιβάτη και μου φάνηκε άψογο.
Ντακουλας ή κάπως έτσι λέγεται

Dionisisk5
04/10/2012, 13:04
Φίλος έφτιαξε με 35 ευρω σε monster,με 2 διαφορετικα δέρματα σε οδηγό και συνεπιβάτη και μου φάνηκε άψογο.
Ντακουλας ή κάπως έτσι λέγεται

ξέρεις που είναι ή κάποιο τηλ? ευχαριστώ.

Lioulios
04/10/2012, 13:09
30-40 ευρω.
αυτη ειναι λογικη τιμη.Και εγω τοσα ειχα δωσει. Κατι 90αρια μου φαινονται εξωφρενικα.
Εξαρυαται βεβαια και απο τη δουλεια και το υλικο.Εσυ ομως θες. κατι απλο.

chriscrypton
04/10/2012, 13:10
Για το παπι για ολοκληρο καινουριο καλυμα αντιολισθητικο παρακαλω εδωσα 13 ευρω..ελα να το αλλαξεις να πιουμε κ καμμια ρακι..

Dionisisk5
04/10/2012, 13:13
Για το παπι για ολοκληρο καινουριο καλυμα αντιολισθητικο παρακαλω εδωσα 13 ευρω..ελα να το αλλαξεις να πιουμε κ καμμια ρακι..

αμα παίζει και ρακί έρχομαι τρέχοντας. που? :)

Red Rider
04/10/2012, 15:20
ξέρεις που είναι ή κάποιο τηλ? ευχαριστώ.

Θα μάθω και θα σου στείλω πμ.
Κάπου Ιλιον-Περιστέρι είναι.

htdawg
15/10/2012, 09:43
starsel sakis (http://starsel.weebly.com) εκει πηγα το d-tracker μου που ηταν 10 φορες χειροτερο και μου εφτιαξε καινουργια με 40 ευρω

Antwnis
18/10/2012, 01:16
ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. τι θα μου κοστίσει ο ταπετσέρης ξέρετε περίπου? και που μπορεί να βρώ τέτοιον? είναι ένα μηχανακι μοντέλο 95. και δεν ήθελα να μπω σε κανένα έξοδο αν γίνεται. υπάρχει καμία ισχυρή κολλητική ταινία?

Στο LIDL πουλανε σακουλες σκουπιδιών μαυρες μεγάλες, 1,5€ τα 10 τεμάχια.
Πάρε με 3 ευρώπουλα 2 πακετάκια, και κάθε μήνα βγάζε τη σέλα και πέρνα τη μεσα σε μια σακουλα και στη συνεχεια κουμπωσε τη, με τη σουρα που θα κανει στο κάτω μερος.
Ποιο φθηνά Δεεεεεεν γίνεται!!!
:p

petros1479
20/02/2019, 20:23
Ξερω οτι ειναι παλιο το ποστ αλλα είναι του δε ποϊντ!!!

Αν μπορειτε να δώσετε τη συμβουλή σας για το αν φτιάχνεται το παρακάτω "σκασιμο" η αν θέλει αλλαγή ολόκληρο το κάλυμμα.
Επίσης θα με βοηθούσε αν έχετε να συστησετε ( Αθηνα) καποιον μάστορα που έχετε πάει και μείνατε ευχαριστημένοι ή ακόμα Καλύτερα αν υπαρχει καποιος απο εδω! Ευχαριστω!!!!!

403950

403951

telegonos
21/02/2019, 01:08
ΜοτΟ.Κ , στην Καλλιρόης. Ταχύτητα, ευγένεια, αποτελεσματικότητα, λογικές τιμές. (google is your friend)

Ο μπάρμπας στην γωνία Πανόρμου και Λαρίσης, λίγα μέτρα από την στάση του ομώνυμου σταθμού Μετρό. Προσοχή, κλείνει αυστηρά στις 14:00. Αυτός κάνει ΚΑΙ λογότυπο πάνω στο υλικό αν θέλουμε.

Θα βρεις κι άλλους, αυτούς τους δύο ξέρω εγώ.

TsoliasGR
21/02/2019, 02:36
ΜοτΟ.Κ , στην Καλλιρόης. Ταχύτητα, ευγένεια, αποτελεσματικότητα, λογικές τιμές. (google is your friend)

Ο μπάρμπας στην γωνία Πανόρμου και Λαρίσης, λίγα μέτρα από την στάση του ομώνυμου σταθμού Μετρό. Προσοχή, κλείνει αυστηρά στις 14:00. Αυτός κάνει ΚΑΙ λογότυπο πάνω στο υλικό αν θέλουμε.

Θα βρεις κι άλλους, αυτούς τους δύο ξέρω εγώ.

MotOK Πολύ καλή δουλειά αλλά ...απο τιμές...90 Eυρώ σέλα ανατομική για Kaze-r/CryptonX/Wave 110, 130 για SYM Magic 125. Αλλά απο δουλειά εξαιρετικός.Αν πας εκεί googlαρε το πρώτα και κλείσε ραντεβού γιατί χωρίς ραντεβού...δεν...ειναι ευκολο.
Και αυτός κάνει λογότυπα απάνω και μάλιστα σου φτιάχνει λέει ανάλογα με τον σωματότυπο σου; whatever η επιλογή δική σου.

petros1479
21/02/2019, 06:21
Ευχαριστω!!! :beer:

borgiriadis1
21/02/2019, 10:23
ΜOTO K το έχει κάνει επιστήμη βέβαια και τσιμπάει στις τιμές αλλά η δουλειά κ η ποιότητα είναι φοβερή. Είναι κ ένα τύπος στην Χαροκόπου που φτιάχνει ταπετσαρίες για αμάξια. Είναι κοντά στο stelpet στην Καλλιθέα. 30 Ευρώ έπαιρνε ότι ύφασμα και να έβαζε.

venzinas7
21/02/2019, 11:18
car-dressing στο Περιστερι! Πολυ καλος στην δουλεια του κ φτηνος! 70 ευρω μου πηγε στο Βαραντερακι ανατομικη! Κ δεν μενεις χωρις μηχανακι.. σου δινει αλλη σελα για να κινείσαι!

Tycho Moon
21/02/2019, 11:38
Ευχαριστω!!! :beer:

Aπλά έχει υπ' όψιν σου, ότι αν πας στο ΜΟΤΟ-Κ θα σου κοτσάρει και ταμπελάκι στη σέλα σου με την επωνυμία του, με το "έτσι θέλω".

Εμένα αυτό έγινε την τελευταία φορά και έγινε ο λόγος να μην ξαναπατήσω σε αυτό το μαγαζί.

petros1479
21/02/2019, 12:39
Aπλά έχει υπ' όψιν σου, ότι αν πας στο ΜΟΤΟ-Κ θα σου κοτσάρει και ταμπελάκι στη σέλα σου με την επωνυμία του, με το "έτσι θέλω".

Εμένα αυτό έγινε την τελευταία φορά και έγινε ο λόγος να μην ξαναπατήσω σε αυτό το μαγαζί.

Ουτε εγω θελω...
:nono:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/02/2019, 12:44
Ουτε εγω θελω...
:nono:

Στειλτη μου στη κρητη με ελτα με μεταφορικα δικα σου.10 ευρω μου περνει ενας ταπετσερης και μου τη φτιαχνει αντιολισθητικη.Δε κανω πλακα.Πιστευω με κανα 17αρι καθαρισες.Δε κανω πλακα.

telegonos
21/02/2019, 13:05
Aπλά έχει υπ' όψιν σου, ότι αν πας στο ΜΟΤΟ-Κ θα σου κοτσάρει και ταμπελάκι στη σέλα σου με την επωνυμία του, με το "έτσι θέλω".

Εμένα αυτό έγινε την τελευταία φορά και έγινε ο λόγος να μην ξαναπατήσω σε αυτό το μαγαζί.

Δεν ισχύει αυτό, δυο σέλες έχω φτιάξει εκεί εγώ προσωπικά, και αρκετές το συνεργείο που συνεργάζομαι, ποτέ δεν έγινε κάτι τέτοιο, ούτε καν τεθηκε θέμα.


Επίσης, εσείς που λέτε είναι ακριβός, είναι στις πολύπλοκες δουλειές και μετατροπές, ανατομικές κ.ο.κ.

Στο να πας και να αλλάξει το δέρμα, χωρίς άλλες μετατροπές, οι τιμές είναι λογικές.

BLiTzER
21/02/2019, 13:07
Aπλά έχει υπ' όψιν σου, ότι αν πας στο ΜΟΤΟ-Κ θα σου κοτσάρει και ταμπελάκι στη σέλα σου με την επωνυμία του, με το "έτσι θέλω".

Εμένα αυτό έγινε την τελευταία φορά και έγινε ο λόγος να μην ξαναπατήσω σε αυτό το μαγαζί.

Έτσι είναι. Το ταμπελάκι της επωνυμίας τους μπαίνει πάντα. Μάλιστα ρώτησα πριν φτιάξω τη σέλα, επειδή ήξερα, και μου είπαν ξεκάθαρα ότι δε γίνεται να μην μπει. Πλαστικό σήμα, ραμμένο στο πλαϊνό της σέλας. Βέβαια δεν ξέρω αν κάνει το ίδιο σε μια απλή επισκευή, καθώς εγώ έφτιαξα ολόκληρη τη σέλα.

Tycho Moon
21/02/2019, 13:22
Δεν ισχύει αυτό

Λες να μην ξέρω εγώ αν έβαλε ταμπελάκι στη σέλα μου και να ξέρεις εσύ? :eek:

telegonos
21/02/2019, 14:01
Δεν ισχύει το ''ΠΑΝΤΑ'' που έγραψες. Τι συννενοήθηκες εσύ, δεν είναι το ''ΠΑΝΤΑ'', είναι ΜΙΑ περίπτωση.

Μην ξαναγράφω τα ίδια πάλι.

Tycho Moon
21/02/2019, 14:19
Δεν ισχύει το ''ΠΑΝΤΑ'' που έγραψες.

Κατά πρώτον, δεν έγραψα πουθενά τη λέξη ΠΑΝΤΑ ή πάντα ή panda. Εσύ το έγραψες.

Και κατά δεύτερον, έκανα μια εκτίμηση, βασιζόμενος στην εμπειρία μου από το μαγαζί και του έντονου διαλόγου που είχα τότε με το παλικάρι του ΜΟΤΟ-Κ σχετικά με το ταμπελάκι, ο οποίος τότε υποστήριζε ένθερμα ότι δεν γίνεται να μην βάλει το ταμπελάκι ΤΟΥ στη μοτοσυκλέτα ΜΟΥ, γιατί το βάζει ΠΑΝΤΑ.

Από τότε για μένα έφαγε Χ και δεν πρόκειται να ξαναπατήσω. Ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι σελάδες που κάνουν μια χαρά δουλεια χωρίς να σε υποχρεώνουν να γίνεσαι κινητή διαφήμιση του μαγαζιού τους.

borgiriadis1
21/02/2019, 14:22
Η αλήθεια είναι ότι το ταμπελάκι είναι ψιλόυποχρεωτικό γτ και φίλος που έφτιαξε και ζήτησε να μην του το βάλουν του είπαν κτ περίεργα κ τλκ δεν ασχολήθηκε πολύ και το έβαλε.
Βέβαια όχι ότι είναι τπτ το τρομερό. Στην δεξιά πίσω μεριά ένα σηματάκι 4-5 εκατοστά είναι. Πιο διακριτικό από του μπάτζιο κ του dimi στην συμπρωτεύουσα.

sek
21/02/2019, 14:35
Παρεμπιπτόντως, μήπως γνωρίζεις κάποιον στην συμπρωτεύουσα που να μην βάζει ταμπελάκι;

pektis
21/02/2019, 14:43
https://moto-dressing.car.gr/parts/view/3309626/
Στην τυχη, με ενα απλο search στο google

BLiTzER
21/02/2019, 14:45
Δεν ισχύει το ''ΠΑΝΤΑ'' που έγραψες. Τι συννενοήθηκες εσύ, δεν είναι το ''ΠΑΝΤΑ'', είναι ΜΙΑ περίπτωση.

Μην ξαναγράφω τα ίδια πάλι.

Εγώ έγραψα "πάντα" γιατί ρώτησα τον υπάλληλο και μου ξεκαθάρισε ότι μπαίνει "πάντα". Τώρα αν εσύ και το κατάστημά σου έχετε άλλου είδους συνεργασία και δεν το βάζει, σίγουρα δεν αφορά τον υπόλοιπο κόσμο.

borgiriadis1
21/02/2019, 14:50
Παρεμπιπτόντως, μήπως γνωρίζεις κάποιον στην συμπρωτεύουσα που να μην βάζει ταμπελάκι;

Νομίζω ότι και οι 2 που ανέφερα αν τους ζητήσεις δεν θα το βάλουν.

MAIK72
21/02/2019, 16:21
Η αλήθεια είναι ότι το ταμπελάκι είναι ψιλόυποχρεωτικό γτ και φίλος που έφτιαξε και ζήτησε να μην του το βάλουν του είπαν κτ περίεργα κ τλκ δεν ασχολήθηκε πολύ και το έβαλε.
Βέβαια όχι ότι είναι τπτ το τρομερό. Στην δεξιά πίσω μεριά ένα σηματάκι 4-5 εκατοστά είναι. Πιο διακριτικό από του μπάτζιο κ του dimi στην συμπρωτεύουσα.

Οχι και υποχρεωτικό! Θέμα πολιτικής και τακτικής της επιχείρησης που προσφέρουν ΚΑΙ έτοιμες σελές είναι απολύτως κατανοήτο. Θε έπρεπε όμως να είναι στην ευχέρεια και στην διακτριτικότητα της επιχείρησης για το αν ο αλλος θέλει το οποιοδήποτε (ραφτό παρακαλώ στο πλάι!) διαφημιστικό ταμπελάκι πάνω στη σέλα του.
Πόσο καλό είναι αυτό (https://static2.car.gr/6165757_6_b.jpg)δλδ?? :yuck: Μπορεί να είναι και οι καλύτεροι στην δουλειά τους αλλά το αισθητικό αποτελέσμα είναι μάλλον αποτρεπτικό με αυτή την "μικρή πρόσθετη λεπτομέρεια".Ας βρουν έναν τρόπο να το κολλήσουν από μέσα τουλάχιστον :p

borgiriadis1
22/02/2019, 10:53
Αυτό εννοώ υποχρεωτικό. Αν το ζητάς να μην το βάλει κ αυτός το βάζει με το έτσι θέλω τι είναι?

sapila racing
22/02/2019, 11:22
Μην κολλάτε με τον συγκεκριμένο.
Υπάρχουν και καλύτεροι ταπετσέρηδες απ αυτόν ετσι κι αλλιώς.

TsoliasGR
22/02/2019, 12:19
@Sapila racing για πες...Επειδή θέλω να φτιάξω 3 σέλες για αρχή και έχω και αλλη μια σε αναμονή (για Αθήνα πάντα)

Αν και το ταμπελάκι δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα μπορώ κάλλιστα να ζητήσω να μπει σε ΜΗ εμφανές σημείο Η μείωση τιμής λόγω παθητικής διαφήμησης.Αλλιως...αλλού.

GogosLux
22/02/2019, 12:27
@Sapila racing για πες...Επειδή θέλω να φτιάξω 3 σέλες για αρχή και έχω και αλλη μια σε αναμονή (για Αθήνα πάντα).

Απο εμπειρια, το παλικάρι Κατεχακη & Μεσογειων κανει καλεί δουλεια !

DRAKONET
22/02/2019, 15:02
https://moto-dressing.car.gr/parts/view/3309626/

το εγραψε ποιο πανω και ο pektis...
ειναι στο περιστερι...εκει πηγα και το δικο μου και το εφτιαξε πριν μια εβδομαδα
αντιολισθητικη και ανατομικη με ''φιλετα'' απομιμηση καρμπον...εκατσα στην σελα με μετρησε (να λειπουν τα σχολια :D)
και εβαλα και λογοτυπο ολο το πακετο 85 ευρα....
χωρις λογοτυπο 10 ευρα πιο λιγα πολυ καλη δουλεια και ευγενικος ο τυπος

sapila racing
22/02/2019, 15:08
Υμηττού κ Εμπεδοκλέους γωνία στο Παγκράτι.
Δεν ειναι ο πιο φτηνός αλλά είναι ο καλύτερος αποδεδειγμένα, μια κι έχω και σέλλα που επισκευάστηκε προ πολλών ετών.

o_gavros
22/02/2019, 19:24
MotOK Πολύ καλή δουλειά αλλά ...απο τιμές...90 Eυρώ σέλα ανατομική για Kaze-r/CryptonX/Wave 110, 130 για SYM Magic 125. Αλλά απο δουλειά εξαιρετικός.Αν πας εκεί googlαρε το πρώτα και κλείσε ραντεβού γιατί χωρίς ραντεβού...δεν...ειναι ευκολο.
Και αυτός κάνει λογότυπα απάνω και μάλιστα σου φτιάχνει λέει ανάλογα με τον σωματότυπο σου; whatever η επιλογή δική σου.
Αν η δουλειά ειναι σωστή τότε τα 90€ ίσως να μην είναι και τόσο τσιμπημένη τιμή.
Εγώ προπερσι πήγα συστημένος σε ένα μαγαζί στην Νικαια ο οποίος συνεργάζεται για σέλες με τον motoderma στην Μακρυγιάννη στο Ρεντη.
70ευρωπαϊκά μου λέει για ανατομική,35 για απλή. Εννοείται άνευ απόδειξης.
Είχε γίνει η μέση μου σα γαλλικό οχτώ με τόσα χλμ στο κρυπτον οπότε δε γαμείς λέω, βάλε ανατομική.
Μια βδομάδα αφού μου την παρέδωσε, του την ξαναπάω και του λεω ρε φίλε το υλικό έκατσε,τι διαολο; ωπ σορρυ κλπ αστην και ελα σε δυο μερες.
Την ξαναπαραλαμβάνω για 2η φορα. Στις 2 βδομάδες πάλι τα ίδια.στη θέση του οδηγού ο κώλος δεν ακούμπαγε σε αφρώδες αλλά στο πλαστικό.
Πάω παλι, του αναφέρω ότι ο δικός σου είναι για τον πούτσο και του επισημαίνω να την γεμίσει καλύτερα αυτη τη φορα, ρωτώντας επίσης αν στις 3 βδομάδες έχει συμβεί 2 φορές να "κάθεται" το αφρώδες, στο χρόνο πάνω τι θα γίνει; μούγκα ο έτσι.
Προφανώς και η σέλα ξαναέκατσε πολύ νωρίτερα απο τον 1 χρόνο.
Δεν πήγα ποτέ 3η φορά γιατί δεν ήθελα να μαλώσω.

Και μου το έλεγε φίλος, στο μοτο-κ να πας για σέλα.
Μου φαινόταν όμως ακριβά...



Aπλά έχει υπ' όψιν σου, ότι αν πας στο ΜΟΤΟ-Κ θα σου κοτσάρει και ταμπελάκι στη σέλα σου με την επωνυμία του, με το "έτσι θέλω".

Εμένα αυτό έγινε την τελευταία φορά και έγινε ο λόγος να μην ξαναπατήσω σε αυτό το μαγαζί.

Αντιλαμβάνομαι τη σπασαρχιδιά. Κι ο μοτοδέρμας έβαλε ενα μικρό ταμπελάκι πίσω στην ακρη.Κόβεται νομίζω αρκετά εύκολα χωρίς να κάνεις ζημιά.

SONone
23/02/2019, 17:07
εχει βρομίσει ο τοπος απο το 2012 του αρχικου ποστ, απο ταπετσεριδες που πλεον ασχολουντε με μοτο και με πολυ καλα αποτελεσματα σχεδον ολοι τους.

εχω εφτιαξα στο περιστερι.
ενας ακομα ειναι αμφιθεας.
και εναν σκασμος κοσμος,

ομως απο μοτο-κ η εμπειρία μου μαζι τους δεν ηταν οτι καλύτερο ισως γιατι εχουν πολυ δουλεια και πλεον δεν ασχολουντε τοσο, ειναι λιγο στα @@ τους και λιγο αγενείς και ακριβοί.

o_gavros
23/02/2019, 17:19
Η αληθεια είναι ότι όντως αν γυρνάς, θα δεις πάρα πολλούς που φτιάχνουν σέλες.
Και στην όψη (μπορεί να) φαίνονται μπάνικες. Απο ουσία όμως; Λαχείο.
Οπότε, όπως και σε όλα, το φτηνό/ακριβό είναι σχετικό.

SONone
23/02/2019, 17:28
404036

στο περιστερι 65€ και με μετρησε και ολα ,οταν πρωτοξεκίνησε (βλεπεις διαφορα με τωρινες του δουλείες). 2 χρονια που κρατησα το μηχανακι δεν ειχε παθει τπτ μου ειχε δωσει και σελα να κανω την δουλεια μου για τις 5 ωρες που ηθελε να φτιαξει την δικια μου.

σε αντιθεση ο αλλος μου ελεγε 100€ θα μου κοτσαρε και το σημα του με το ετσι θελω θα επρεπε να κλεισω ραντεβου για 20 μερες μετα και να μεινω χωρις μοτο 2 μερες. οποτε ή θα αφηνα την μηχανη εκει ή θα πηγαινα την σελα στα χερια. και αν την πηγαινα στα χερια πως θα την μετρουσε σε εμενα που να κανει το πλατακι?

vaska
23/02/2019, 18:01
Εγώ τις δικές μου τις φτιάχνω σε φίλο και εξαιρετικό μάστορα αλλά είμαι Πάτρα. Εδώ μέσα όμως γνώρισα τον Ζέφο ο οποίος ασχολείται μόνο με σέλες και οπτικά η δουλειά του μου αρέσει. Τον έχω φίλο στο φβ και είδα πρόσφατα πήγε Γρ. Λαμπράκη 474 στο Κεταστίνι. Ανεβάζει συνέχεια δουλειές του στο φβ και μου αρέσουν. Αν έχετε φβ αναζητήστε τον σαν "ZEFOS WORKS ΣΕΛΕΣ ΜΟΤΟ".
Ξεκαθαρίζω ότι δεν έχω ή είχα ποτέ δικιά του σέλα αλλά ότι βλέπω από τις δουλειές που ανεβάζει μου αρέσει.

basilis_k6
23/02/2019, 18:21
Η αληθεια είναι ότι όντως αν γυρνάς, θα δεις πάρα πολλούς που φτιάχνουν σέλες.
Και στην όψη (μπορεί να) φαίνονται μπάνικες. Απο ουσία όμως; Λαχείο.
Οπότε, όπως και σε όλα, το φτηνό/ακριβό είναι σχετικό.

αν μιλάμε για αλλαγη δερματος ειναι δουλεια της πλάκας κυριολεκτικα. το κάνεις και μονος σου που λεει ο λογος. η πληρης ανακατασκευη ειναι πιο δυσκολη αν και συνηθως δεν χρειαζεται. μπορεις επισης (παλι μονος σου) να παρεις κιτ απο μπει με τζελακια κτλ. Εγω αλλαγη εκανα στο μοτοδερμα και ζητησα και τυπου νεοπρεν εκει που καθομαι εγω ενω γυρω γυρω καρμπονακι. 45ευρω.
ετσι ειναι το καρμπονακι
404040

unidentified
24/02/2019, 16:45
Εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καταστηματα που μερικοι γραφουν και οχι μονο εμεινα ικανοποιημενος αλλα παλι καλα που δεν πηγα να τους δωσω και ενα χερακι ξυλο σε μερικους. Ο καλυτερος ολων ηταν ενας στου Ρεντη (γνωστο ονομα), στον συγκεκριμενο ζητησα να μου φτιαξει ανατομικη σελα για το crypton x 135, η τιμη αν θυμαμαι καλα ηταν στα 70€ η περισσοτερα δεν μπορω να θυμηθω ακριβως, ο "φιλος" πηρε τον σκελετο της σελας απο το crypton x 135 και εβαλε αφρο απο kawasaki kazer, απο μεσα εκανε μια "πατεντα" που εδεσε με καποιου ειδος σελοτειπ το εσωτερικο, το εκανε αυτο για να μεινει υποτιθετε η σελα αδιαβροχη (μονο αδιαβροχη δεν ηταν). Η σελα που εφτιαξε ο τυπος οχι μονο ανατομικη αλλα αβολη και σου προκαλουσε αφορητους πονους, ηταν πεταμενα λεφτα, στην πρωτη βροχη πηρε νερα και μεσα ο αφρος εγινε χαλια. Εκτος αυτου ειχε το αθλιο ταμπελακι!

Απο τοτε πηγαινω μονο στον Σακη που ειναι στο Μεταξουργειο (Star Sell - Leonidou 41, Athina 104 35), την σελα που κατεστρεψε ο αλητης που κοροιδεψε παραπανω την εφτιαξε ο Σακης εθελοντικα και δεν μου πηρε χρηματα, ετρεξε να βρει αφρο για crypton x 135 και τα εβαλε απο την τσεπη του, ο Σακης ειναι αρκετα φθηνος (απο τους υπολοιπους) και κανει ακριβως αυτο που θα του πεις, ξερει την δουλεια καλυτερα απο ολους, χωρις να σου βαζει την αθλια ταμπελα και να κανει οτι θελει αυτος και να κοιταει να σε κοροιδεψει μπας και βγαλει κατι. Οσοι απο τους γνωστους μου εχουν παει στο μαγαζι αυτο μειναν ευχαριστημενοι, οσο για τους υπολοιπους "επαγγελματιες" ντροπη και μονο εχω να πω τιποτα αλλο.

o_gavros
24/02/2019, 19:14
αν μιλάμε για αλλαγη δερματος ειναι δουλεια της πλάκας κυριολεκτικα. το κάνεις και μονος σου που λεει ο λογος. η πληρης ανακατασκευη ειναι πιο δυσκολη αν και συνηθως δεν χρειαζεται. μπορεις επισης (παλι μονος σου) να παρεις κιτ απο μπει με τζελακια κτλ. Εγω αλλαγη εκανα στο μοτοδερμα και ζητησα και τυπου νεοπρεν εκει που καθομαι εγω ενω γυρω γυρω καρμπονακι. 45ευρω.
ετσι ειναι το καρμπονακι
404040

ολική ανακατασκευή σέλας εκανα.μου πήρε τη δικιά μου και πάνω στο πλαστικό της έφτιαξε καινούρια, δηλαδή αφρώδες υλικό και δέρμα (δεν είναι δερμα ακριβως αλλά αυτό τελος παντων).
το ότι μπορεί να υπάρχουν DIY κιτ δεν μου λέει κάτι.
προτίμησα υποτίθεται κάποιον επαγγελματία για να λάβω επαγγελματικά φτιαγμένο τελικό προϊόν.
το ότι πήρα τα τρία μου κάνει: α)εμένα χαμένο και β)τον "επαγγελματία" κακό στη δουλειά του.

basilis_k6
24/02/2019, 19:33
ολική ανακατασκευή σέλας εκανα.μου πήρε τη δικιά μου και πάνω στο πλαστικό της έφτιαξε καινούρια, δηλαδή αφρώδες υλικό και δέρμα (δεν είναι δερμα ακριβως αλλά αυτό τελος παντων).
το ότι μπορεί να υπάρχουν DIY κιτ δεν μου λέει κάτι.
προτίμησα υποτίθεται κάποιον επαγγελματία για να λάβω επαγγελματικά φτιαγμένο τελικό προϊόν.
το ότι πήρα τα τρία μου κάνει: α)εμένα χαμένο και β)τον "επαγγελματία" κακό στη δουλειά του.

ολικη μια φορα στο fazer ειχε κάνει ο πατέρας μου. Δεν μπορω να πω οτι πέτυχε κιόλας. Νομίζω στο μοτοκ αλλα μην πω και ψεμματα.

agnwstos
24/02/2019, 23:57
Εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καταστηματα που μερικοι γραφουν και οχι μονο εμεινα ικανοποιημενος αλλα παλι καλα που δεν πηγα να τους δωσω και ενα χερακι ξυλο σε μερικους. Ο καλυτερος ολων ηταν ενας στου Ρεντη (γνωστο ονομα), στον συγκεκριμενο ζητησα να μου φτιαξει ανατομικη σελα για το crypton x 135, η τιμη αν θυμαμαι καλα ηταν στα 70€ η περισσοτερα δεν μπορω να θυμηθω ακριβως, ο "φιλος" πηρε τον σκελετο της σελας απο το crypton x 135 και εβαλε αφρο απο kawasaki kazer, απο μεσα εκανε μια "πατεντα" που εδεσε με καποιου ειδος σελοτειπ το εσωτερικο, το εκανε αυτο για να μεινει υποτιθετε η σελα αδιαβροχη (μονο αδιαβροχη δεν ηταν). Η σελα που εφτιαξε ο τυπος οχι μονο ανατομικη αλλα αβολη και σου προκαλουσε αφορητους πονους, ηταν πεταμενα λεφτα, στην πρωτη βροχη πηρε νερα και μεσα ο αφρος εγινε χαλια. Εκτος αυτου ειχε το αθλιο ταμπελακι!

Απο τοτε πηγαινω μονο στον Σακη που ειναι στο Μεταξουργειο (Star Sell - Leonidou 41, Athina 104 35), την σελα που κατεστρεψε ο αλητης που κοροιδεψε παραπανω την εφτιαξε ο Σακης εθελοντικα και δεν μου πηρε χρηματα, ετρεξε να βρει αφρο για crypton x 135 και τα εβαλε απο την τσεπη του, ο Σακης ειναι αρκετα φθηνος (απο τους υπολοιπους) και κανει ακριβως αυτο που θα του πεις, ξερει την δουλεια καλυτερα απο ολους, χωρις να σου βαζει την αθλια ταμπελα και να κανει οτι θελει αυτος και να κοιταει να σε κοροιδεψει μπας και βγαλει κατι. Οσοι απο τους γνωστους μου εχουν παει στο μαγαζι αυτο μειναν ευχαριστημενοι, οσο για τους υπολοιπους "επαγγελματιες" ντροπη και μονο εχω να πω τιποτα αλλο.

TsoliasGR
25/02/2019, 00:37
Post 50 +53....Like a spam...Αν ειχε μια πιθανοτητα να τον επισκευτω....μετα το σπαμ αυτο λυπαμαι...

agnwstos
25/02/2019, 00:49
Post 50 +53....Like a spam...Αν ειχε μια πιθανοτητα να τον επισκευτω....μετα το σπαμ αυτο λυπαμαι...

Αν ειχε μια πιθανοτητα αυτο το μυαλο που κουβαλας να σκεφτει σωστα τωρα δεν θα ειχαμε αυτη την κουβεντα, για την ιστορια εχω ηδη ενημερωσει τους διαχειριστες πολυ πριν απο το ποστ σου να σβησουν τον προηγουμενο λογαριασμο μου, και αντεγραψα το κειμενο διοτι ο λογαριασμος ο αλλος θα διαγραφει και να μην σβηστει το ποστ.

Συνεχισε να λυπασαι μονο καλο θα σου κανει και την επομενη φορα να σκεφτεσε λιγο περισσοτερο με το "πονηρο" μυαλο σου τι θα μπορουσε να ειχε γινει.

Μεγαλο fail. :bawl: :moutza:

Εντελως φιλικα δεν νομιζω να εισαι απο αυτους ε "πονηρουλη" https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16996383_1721029881521385_5096179837829816382_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=3d87342d7b3c98aa202af7ea25f91d8a&oe=5D1BF6C1

BLiTzER
25/02/2019, 01:04
Αν ειχε μια πιθανοτητα αυτο το μυαλο που κουβαλας να σκεφτει σωστα τωρα δεν θα ειχαμε αυτη την κουβεντα, για την ιστορια εχω ηδη ενημερωσει τους διαχειριστες πολυ πριν απο το ποστ σου να σβησουν τον προηγουμενο λογαριασμο μου, και αντεγραψα το κειμενο διοτι ο λογαριασμος ο αλλος θα διαγραφει και να μην σβηστει το ποστ.


Δηλαδή αν είχες 2 χιλιάδες μηνύματα, θα αντέγραφες 2 χιλιάδες μηνύματα;

agnwstos
25/02/2019, 01:05
Δηλαδή αν είχες 2 χιλιάδες μηνύματα, θα πήγαινες και θα αντέγραφες 2 χιλιάδες μηνύματα;

Ακριβως.

Ρε φιλε την παλευεις;

:bawl:

BLiTzER
25/02/2019, 01:05
Φαίνεται ξεκάθαρα ποιος δεν την παλεύει.

agnwstos
25/02/2019, 01:12
Φαίνεται ξεκάθαρα ποιος δεν την παλεύει.

Προφανως απο τις ανοητες ερωτησεις που κανεις εσυ, καποιο θεμα παιζει

BLiTzER
25/02/2019, 01:19
Ο καθένας λαμβάνει την ερώτηση του επιπέδου του.

Εντελώς ενημερωτικά, γιατί εκτός από θρασύς και αγενής, είσαι και παντελώς άσχετος, τα μηνύματα δε χάνονται όταν διαγράφεται ένας λογαριασμός.

MAIK72
25/02/2019, 01:21
εχω ηδη ενημερωσει τους διαχειριστες πολυ πριν απο το ποστ σου να σβησουν τον προηγουμενο λογαριασμο μου, και αντεγραψα το κειμενο διοτι ο λογαριασμος ο αλλος θα διαγραφει και να μην σβηστει το ποστ.

[/img]
Τελευταία παράγραφος
https://www.moto.gr/forums/misc.php?do=showrules

telegonos
25/02/2019, 03:51
Μάλιστα, κάποιος φτιάχνει ΕΝΑΝ λογιαριασμό, και χωρίς άλλη προηγούμενη ενασχόληση με το φόρουμ, προπαγανδίζει -ξεκάθαρα- υπέρ μιας υπηρεσίας.

Στην συνέχεια, 2 ποστ μετά, φτιάχνει ΑΛΛΟΝ λογαριασμό, και αντιγράφει την ίδια προπαγάνδα της ίδιας υπηρεσίας.

Στις ερωτήσεις γιατί το κάνει αυτό, απαντάει με αγένεια και επιθετικότητα στο ύφος.

____

Ζούμε στην εποχή της εκτεταμένης ανάγκης της ψυχιατρικής, δεν εξηγείται αλλοιώς.

teo_g7
25/02/2019, 07:15
Να πω και γω μια κουβέντα για τον Σάκη γιατί το αξίζει (παρά την προπαγάνδα του άγνωστου στρατιώτη)
Κι εμένα από δω μέσα μου προτάθηκε και έμεινα πολύ ικανοποιημένος με τη δουλειά και τη συμπεριφορά του.
Αλλαγή καλύμματος και μικρή ενίσχυση έκανα στη σέλα του Agility πριν από 5-6 χρόνια και μέχρι σήμερα είναι κομπλέ.Εννοειται μου έδωσε άλλη σέλα κλπ κλπ

Αυτά!

sapila racing
25/02/2019, 10:11
Αν ειχε μια πιθανοτητα αυτο το μυαλο που κουβαλας να σκεφτει σωστα τωρα δεν θα ειχαμε αυτη την κουβεντα, για την ιστορια εχω ηδη ενημερωσει τους διαχειριστες πολυ πριν απο το ποστ σου να σβησουν τον προηγουμενο λογαριασμο μου, και αντεγραψα το κειμενο διοτι ο λογαριασμος ο αλλος θα διαγραφει και να μην σβηστει το ποστ.

Συνεχισε να λυπασαι μονο καλο θα σου κανει και την επομενη φορα να σκεφτεσε λιγο περισσοτερο με το "πονηρο" μυαλο σου τι θα μπορουσε να ειχε γινει.

Μεγαλο fail. :bawl: :moutza:

Εντελως φιλικα δεν νομιζω να εισαι απο αυτους ε "πονηρουλη" https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16996383_1721029881521385_5096179837829816382_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=3d87342d7b3c98aa202af7ea25f91d8a&oe=5D1BF6C1

Πολύ φόρα πήρες για νέος user με 2 accounts σε 2 μέρες.
Μαθε λοιπόν οτι στο moto.gr λογαριασμοί accounts χρηστών, ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ.

Κάτι δεν μας λες καλά λοιπόν, αλλά θα την βρούμε εμείς την άκρη.

Προς το παρόν διάβασε τους κανόνες του φόρουμ και φρόντισε να τους τηρείς.
Προς το παρόν παίρνεις μια κίτρινη στον νέο σου user name για ανάρμοστη συμπεριφορά στο 2ο σου κιόλας ποστ.

agnwstos
25/02/2019, 12:37
Ο καθένας λαμβάνει την ερώτηση του επιπέδου του.

Εντελώς ενημερωτικά, γιατί εκτός από θρασύς και αγενής, είσαι και παντελώς άσχετος, τα μηνύματα δε χάνονται όταν διαγράφεται ένας λογαριασμός.

χαχαχαχα ρε την παλευεις; τι ειναι αυτα που λες εσυ σχετικε;

Εσυ που εισαι "ευγενικος" κρατα ολους αυτους τους χαρακτηρισμους για τον ευατο σου η για τον οικογενειακο σου περιγυρω απο εκει που σου τα μαθαν.

sapila racing
25/02/2019, 12:51
χαχαχαχα ρε την παλευεις; τι ειναι αυτα που λες εσυ σχετικε;

Εσυ που εισαι "ευγενικος" κρατα ολους αυτους τους χαρακτηρισμους για τον ευατο σου η για τον οικογενειακο σου περιγυρω απο εκει που σου τα μαθαν.

o Blitzer ηταν μεχρι προτινος στην ομάδα διαχείρησης και γνωρίζει πως λειτουργεί το φόρουμ.

Σε αντίθεση με εσένα απ οτι φαίνεται, οπότε τζάμπα η φόρα που πήρες.... :rolleyes:

telegonos
25/02/2019, 12:56
Agnoste, την επόμενη ''εξυπνάδα'' που θα μου στείλεις σε μήνυμα, θα την επισυνάψω grab screen εδώ να την δούνε όλοι.

Για συντονίσου λίγο με το ανθρώπινο είδος, άιντε μπράβο.

agnwstos
25/02/2019, 12:59
o Blitzer ηταν μεχρι προτινος στην ομάδα διαχείρησης και γνωρίζει πως λειτουργεί το φόρουμ.

Σε αντίθεση με εσένα απ οτι φαίνεται, οπότε τζάμπα η φόρα που πήρες.... :rolleyes:

Εδω δεν μιλαμε για το πως λειτουργει το φορουμ αλλα για τους χαρακτηρισμους του και τις ανοητες ερωτησεις του.

Του δινει αυτο ασυλια να χαρακτηριζει καποιον οτι ηταν στην ομαδα διαχειρησης;

Νομιζω ξεφυγαμε απο το θεμα. :D

BLiTzER
25/02/2019, 13:04
Το τι έκανα στο φόρουμ δεν έχει καμία σχέση. Ασυλία μου δίνει η απέραντη ανθρώπινη ηλιθιότητα.

O μόνος που χαρακτηρίζει από το πρώτο του ποστ είσαι εσύ. Αλλά θα πρέπει κάποιος να στο εξηγήσει για να το καταλάβεις. Ίσως.

agnwstos
25/02/2019, 13:08
Το τι έκανα στο φόρουμ δεν έχει καμία σχέση. Ασυλία μου δίνει η απέραντη ανθρώπινη ηλιθιότητα.

O μόνος που χαρακτηρίζει από το πρώτο του ποστ είσαι εσύ. Αλλά θα πρέπει κάποιος να στο εξηγήσει για να το καταλάβεις. Ίσως.

Ας σου εξηγησει εσενα καποιος πρωτα και μετα ας ερθει και σε εμενα :D

Nostradamus
25/02/2019, 14:01
Ας σου εξηγησει εσενα καποιος πρωτα και μετα ας ερθει και σε εμενα :D

Ωωω τι του ειπε!!! :lol::lol:

Παντως κυριοι και κυριες, σε ολες τις φωτογραφιες που εχουν μπει, το ταμπελακι της διαφημισης δεν ειναι και τοσο τραγικο! Για την ακριβεια ουτε που φαινεται στα περισσοτερα..

Εδω οτι αφτερ μαρκετ και να βαλουμε πανω, εχει φαρδια πλατια το ονομα της εταιριας που τα παραγει..Αλλοι προσθετουν επιπλεον αυτοκολλητα μην και ξεφυγει σε κανεναν οτι δεν ειναι Ωχλινς, Ερμαξ, Καπα κτλ κτλ ενω ετοιμαζομαστε για πολεμο αν ο μπαρμπα γουατεβα βαλει 1εκΧ0.5εκ ραφτο ταμπελακι που να λεει την επωνυμια του..

Νομιζω ειμαστε λιγο της υπερβολης... :wave2:

o_gavros
25/02/2019, 14:05
Ας ηταν το προϊόν οπως έπρεπε και για αυτο που πληρώθηκε και ας ειχε και νεον φωτάκια το ταμπελακι που λεει ο λόγος.


@αγνωστε, ετσι οπως πας (https://youtu.be/bo8R6zhElms)...

sapila racing
25/02/2019, 14:08
Αν ειχε μια πιθανοτητα αυτο το μυαλο που κουβαλας να σκεφτει σωστα τωρα δεν θα ειχαμε αυτη την κουβεντα, για την ιστορια εχω ηδη ενημερωσει τους διαχειριστες πολυ πριν απο το ποστ σου να σβησουν τον προηγουμενο λογαριασμο μου, και αντεγραψα το κειμενο διοτι ο λογαριασμος ο αλλος θα διαγραφει και να μην σβηστει το ποστ.

Συνεχισε να λυπασαι μονο καλο θα σου κανει και την επομενη φορα να σκεφτεσε λιγο περισσοτερο με το "πονηρο" μυαλο σου τι θα μπορουσε να ειχε γινει.

Μεγαλο fail. :bawl: :moutza:

Εντελως φιλικα δεν νομιζω να εισαι απο αυτους ε "πονηρουλη" https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16996383_1721029881521385_5096179837829816382_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fath2-1.fna&oh=3d87342d7b3c98aa202af7ea25f91d8a&oe=5D1BF6C1


Εδω δεν μιλαμε για το πως λειτουργει το φορουμ αλλα για τους χαρακτηρισμους του και τις ανοητες ερωτησεις του.

Του δινει αυτο ασυλια να χαρακτηριζει καποιον οτι ηταν στην ομαδα διαχειρησης;

Νομιζω ξεφυγαμε απο το θεμα. :D

Στο παραπάνω ποστ σου αφού ξεκίνησες με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, στην συνέχεια έγραψες πράγματα ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ ΤΟΥ FORUM που δεν ισχύουν κι έλαβες τις αντίστοιχες απαντήσεις.
Εσύ είσαι αυτός που ξεκίνησες με 'χαρακτηρισμούς'!

Παρε τώρα και μια κόκκινη γιατί αρκετά ασχολήθηκα κιόλας μαζί σου.

BLiTzER
25/02/2019, 14:22
Ωωω τι του ειπε!!! :lol::lol:

Παντως κυριοι και κυριες, σε ολες τις φωτογραφιες που εχουν μπει, το ταμπελακι της διαφημισης δεν ειναι και τοσο τραγικο! Για την ακριβεια ουτε που φαινεται στα περισσοτερα..

Εδω οτι αφτερ μαρκετ και να βαλουμε πανω, εχει φαρδια πλατια το ονομα της εταιριας που τα παραγει..Αλλοι προσθετουν επιπλεον αυτοκολλητα μην και ξεφυγει σε κανεναν οτι δεν ειναι Ωχλινς, Ερμαξ, Καπα κτλ κτλ ενω ετοιμαζομαστε για πολεμο αν ο μπαρμπα γουατεβα βαλει 1εκΧ0.5εκ ραφτο ταμπελακι που να λεει την επωνυμια του..

Νομιζω ειμαστε λιγο της υπερβολης... :wave2:

Δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι, αλλά εγώ προσωπικά δε διαφημίζω το προϊόν κανενός χωρίς να μου δίνεται η επιλογή. Και, γενικά, δε βάζω αυτοκόλλητα και λοιπά διαφημιστικά, τα σιχαίνομαι. Στο DRZ μου είχα βγάλει μέχρι και το αυτοκόλλητο της ολόσωμης Akrapovic επειδή δεν ταίριαζε με τα χρώματα του μηχανακίου. :lol:

Στο του θέματος, ο Starsel μπορεί να μην κάνει δουλειά high-tech βιομηχανίας, αλλά ο άνθρωπος ασχολείται και θα κάνει αυτό ακριβώς που θα του ζητήσεις, σε πολύ καλή τιμή. Όταν έψαχνα να γεμίσω λίγο τη σέλα μου, χωρίς να αλλάξω κάλυμμα, 1-2 γνωστοί του χώρου που ρώτησα, μου απάντησαν κάτι τύπου "εεε δε γίνεται να μην αλλάξει το κάλυμμα, αλλά με δικό μας κάλυμμα και εργασία και μπλαμπλα, θα σου κοστίσει μόλις 130€ !!111". Πήγα στον Starsel και έκανε ακριβώς αυτό που ζήτησα, γέμισε τη σέλα, κράτησε το κάλυμμα και μου ζήτησε 20€, αν θυμάμαι καλά.

Bowleno
25/02/2019, 14:22
Στο παραπάνω ποστ σου αφού ξεκίνησες με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, στην συνέχεια έγραψες πράγματα ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ ΤΟΥ FORUM που δεν ισχύουν κι έλαβες τις αντίστοιχες απαντήσεις.
Εσύ είσαι αυτός που ξεκίνησες με 'χαρακτηρισμούς'!

Παρε τώρα και μια κόκκινη γιατί αρκετά ασχολήθηκα κιόλας μαζί σου.

Ρε Άρη... Απο τώρα ban; δεν αφήνεις να διασκεδάσουμε και λίγο; :lol:

vaska
25/02/2019, 14:41
Ας ηταν το προϊόν οπως έπρεπε και για αυτο που πληρώθηκε και ας ειχε και νεον φωτάκια το ταμπελακι που λεει ο λόγος.


@αγνωστε, ετσι οπως πας (https://youtu.be/bo8R6zhElms)...

χαχαχα τελικά το είδε το πουλάκι να υποθέσω? :bawl:
Και από ποιον, από τον Άρη που για να κάνεις τον Άρη έξω φρενών πρέπει να είσαι πολύ τσαρούχι. Τες πα. Από σελάδες ξεκινήσαμε σε καρτοκινητή καταλήξαμε.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/02/2019, 14:50
Ρε Άρη... Απο τώρα ban; δεν αφήνεις να διασκεδάσουμε και λίγο; :lol:

Η αληθεια ειναι οτι αργησε κιολας.Σε προηγουμενο ποστ αναφερθηκε σε οικογενειακο επιπεδο...

petros1479
04/03/2019, 20:50
Παιδια η σελα φτιαχτηκε στο Πολυγωνο στην Βριλλησου. Ειχα παει τη μηχανη για να αλλαξω τον αισθητηρα ταχυτητων και λεγοντας οτι θελω να παω να φτιαξω τη σελλα μου ειπαν να παω διπλα και οτι κανει καλη δουλεια. Οσο αφορά στη δουλεια δεν μπορω να κρινω γιατι δεν ξερω αλλα μου φαινεται για την ωρα μια χαρα. Δειτε και πειτε..
404243

404244

404245

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/03/2019, 21:52
Ποσο?







Δε θελω να το πεξω ιστοριας αλλα αμα μου πεις οτι εδωσες πανω απο 20 ευρω θα εκπλαγω.

petros1479
04/03/2019, 22:37
Το βασικοτερο δεν εγραψα...


Θα εκπλαγεις.... 25€ .

S705
05/03/2019, 01:11
Το βασικοτερο δεν εγραψα...


Θα εκπλαγεις.... 25€ .

Δεν έχω δει ωραιότερη σέλα στην ζωή μου

Αλλά ζάχος δόγκανος.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
05/03/2019, 05:16
Το βασικοτερο δεν εγραψα...


Θα εκπλαγεις.... 25€ .

Εξεπλαγην αληθεια.Δε ξερω.Ισως και εγω αν πηγαινα σε καποιο αλλο ταπετσερη να μου επερνε τοσο.Ο ταπετσερης που παω για τη συγκεκριμενη δουλεια περνει 10.Αλλα ολα ο.κ.Αφου εκανες δουλεια και ειναι ενταξει στο γουστο σου εγω περισευω:).

Σου εβαλε και αφροδες υλικο?

andreastwin
25/03/2019, 12:12
Εχω δοκιμασει ολα αυτα τα καταστηματα που μερικοι γραφουν και οχι μονο εμεινα ικανοποιημενος αλλα παλι καλα που δεν πηγα να τους δωσω και ενα χερακι ξυλο σε μερικους. Ο καλυτερος ολων ηταν ενας στου Ρεντη (γνωστο ονομα), στον συγκεκριμενο ζητησα να μου φτιαξει ανατομικη σελα για το crypton x 135, η τιμη αν θυμαμαι καλα ηταν στα 70€ η περισσοτερα δεν μπορω να θυμηθω ακριβως, ο "φιλος" πηρε τον σκελετο της σελας απο το crypton x 135 και εβαλε αφρο απο kawasaki kazer, απο μεσα εκανε μια "πατεντα" που εδεσε με καποιου ειδος σελοτειπ το εσωτερικο, το εκανε αυτο για να μεινει υποτιθετε η σελα αδιαβροχη (μονο αδιαβροχη δεν ηταν). Η σελα που εφτιαξε ο τυπος οχι μονο ανατομικη αλλα αβολη και σου προκαλουσε αφορητους πονους, ηταν πεταμενα λεφτα, στην πρωτη βροχη πηρε νερα και μεσα ο αφρος εγινε χαλια. Εκτος αυτου ειχε το αθλιο ταμπελακι!

Απο τοτε πηγαινω μονο στον Σακη που ειναι στο Μεταξουργειο (Star Sell - Leonidou 41, Athina 104 35), την σελα που κατεστρεψε ο αλητης που κοροιδεψε παραπανω την εφτιαξε ο Σακης εθελοντικα και δεν μου πηρε χρηματα, ετρεξε να βρει αφρο για crypton x 135 και τα εβαλε απο την τσεπη του, ο Σακης ειναι αρκετα φθηνος (απο τους υπολοιπους) και κανει ακριβως αυτο που θα του πεις, ξερει την δουλεια καλυτερα απο ολους, χωρις να σου βαζει την αθλια ταμπελα και να κανει οτι θελει αυτος και να κοιταει να σε κοροιδεψει μπας και βγαλει κατι. Οσοι απο τους γνωστους μου εχουν παει στο μαγαζι αυτο μειναν ευχαριστημενοι, οσο για τους υπολοιπους "επαγγελματιες" ντροπη και μονο εχω να πω τιποτα αλλο.

βλεποντας αυτα που εχεις γραψει, και ψαχνοντας μαγαζια για αλλαγη καλυματος στην σελα, οπου επερνα τηλ. μου ελεγα φερτην οποτε θελεις αλλα θα την αφησεις περιπου 2 με 3 μερες, δεν πεζει, απο λουτσα αθηνα καλητερα να εβαζα κουρελου .ο ενας 65.ο αλλος 70. αλλος 55.και περνω τηλ. τον Σακη την περασμενη παρασκευη το μεσημερι αν μπορει να μου την φτιαξει αυθημερων,οκ ελα αυριο το πρωι 9 η ωρα. 9 το πρωι ημουνα απικο.ειπαμε τα σχετικα πως θα φιαχτει,και σε 3,5 ωρες ετοιμη 50 ευρο.με την σταμπα τις μαρκας τις μηχανης στο πισο πλαινο τις σελας και απο τις δυο μεριες στο χρωμα που ταίριαζε με τα υπολοιπα τις μηχανης, και εσωτερικα στις ραφες εβαλε παντου σιλικονη για να μην περασει ουτε σταγονα νερο. δουλεια ΑΨΟΓΗ.

petros1479
25/03/2019, 15:50
Εξεπλαγην αληθεια.Δε ξερω.Ισως και εγω αν πηγαινα σε καποιο αλλο ταπετσερη να μου επερνε τοσο.Ο ταπετσερης που παω για τη συγκεκριμενη δουλεια περνει 10.Αλλα ολα ο.κ.Αφου εκανες δουλεια και ειναι ενταξει στο γουστο σου εγω περισευω:).

Σου εβαλε και αφροδες υλικο?

Λιγο καιρο μετα......
Αφρωδες δεν μου εβαλε. Ο χρονος θα δειξει αν εγινε καλη δουλεια...
:hmm:

dankannn
25/03/2019, 19:51
Εγω εδω και χρονια σελες φτιάχνω μονο στο Γιαννη στην αμφιθεας.
Δεν ειναι και καμια τεχνη να σου βαλουν ενα απλο καλυμα με συραπτικο.
Το θεμα ειναι πρωτα απο ολα αν το αφροδες θελει φτιαξιμο να στο κανει, η να του κανει ενίσχυση αν χρειάζεται.
Τελος να κανει αδιαβροχοποιηση στο αφροδες, να σου βαλει ενα καλυμα καλης ποιότητας και
αν εχει γαζια να γινουν και αυτα αδιαβροχα.
Εγω οτι σελα εχω φτιαξει στο Γιαννη ειναι αθανατη.
Τι να το κανω το καλυμα με 25 € οταν απο μεσα θα αρχίσει να τριβετε το αφροδες και θα διαλυθει?

Anritsu
25/03/2019, 21:17
Εγω είχα κάνει στο πάπιο το 13 στον Μοτοκ . Τότε ήτανε σύνορα Δάφνης - Νεα Σμύρνης χαμηλα σχετικά προς τον Αγιο Δημήτριο . Από τότε ήταν ψιλοτσιμπιμένος και ψιλοπερίεργος . Πχ στην τιμή κανονικά έκανε και logo . Για το Modenas δεν είχε όμως . Του την είχα αφήσει τη σέλα 2-3 μέρες και γενικά είχε μια συμπεριφορά ότι" παπί είναι μην με ζαλίζεις και πολύ " . Διακριτικά πάντα . Συμπεριφορά που την έχουν και πολλοί μαστόροι και με διαολίζει .

Για την σέλα δεν μπορώ να πω , άψογη δουλειά . 6 χρόνια μετά ούτε τρύπα , σαν καινούρια , στην βροχή στραγγίζει αμέσως , ούτε ρουφάει . Είχα δώσει 90 € και νομίζω είναι ανατομική και αντιολισθιτική εμπρός και πίσω .

Πιο παλιά , για ένα Bros είχα βάλει ένα απλό αντιολισθητικό σε κάποιον νομίζω Δεσποτακη που φτιάχνει και για αυτοκίνητα σκάφη . Πειραιώς σχεδόν τέρμα στροφή δεξιά Δωδεκανήσου 2ο , 3ο μαγαζί . Καλούτσικος . 30 € προς κρίσης βέβαια . Σήμερα και 20 πολλά θα ήταν .


404811

p@nos
06/06/2021, 00:55
Με τον μοτοκ τι παιζει τελικα? θελω να φτιαξω μια σελα εκει γιατι εχω δει το σχημα του στη συγκεκριμενη σελα και μαρεσει, αλλα με τα λογοτυπα τι κανει? Συνεχιζει να μη διαπραγματευεται την τοποθέτηση? Διοτι αν οχι, το βλεπω δυσκολο να την φτιαχνω εκει.

Περα απο τα περι διαφημισης ενω παιζει να ειναι απο τις πιο ακριβες σελες τις εγχωριας αγορας, το ονομα ειναι τραγικο, σαν κατι κινεζιες στο aliexpress :lol:

lospsi
06/06/2021, 05:42
Καλημέρα,
Τι εννοείς ότι δεν διαπραγματεύεται?
Προσωπικά, έχω φτιάξει 3 σέλες εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν είναι φθηνός αλλά επειδή έχω δοκιμάσει και άλλους παλιότερα θα σου πω ότι αξίζει την (μικρή κατά την γνώμη μου, σε 990 adv πλήρωσα 130€, σε tuono 70€, στο XR 150€ - σε άλλους επαγγελματίες έχω πληρώσει 50€+20 για αντίστοιχη σέλα Tuono και σε Beverly δεν θυμάμαι αν έδωσα 70 ή 90€) διαφορά σε χρήματα, ειδικα αν θες να την φτιάξεις "ανατομική".
Ποιοτικά είναι πολύ καλή αλλά εργονομικά είναι μακράν καλύτερος.

borgiriadis1
06/06/2021, 09:24
Ούτε εμένα Μ άρεσε που διαφιμηστηκε στη σέλα μου χωρίς να με ρωτήσει. Αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι με το μεγάλο όνομα που έχει φτιάξει δεν κάνει καλό μόνο στην τσέπη του με την διαφήμιση αλλά κ στου πελάτη.
Και εξηγώ. Έχω δει αγγελίες στο car που γράφουν ότι η σέλα είναι ανατομική στον motok και την έχουν φωτό. Ανεβάζει δλδ σαν ανταλλακτικό την αξία της μηχανής σου.

Δεν κάνω διαφήμιση δεν τον ξέρω τον άνθρωπο απλά παραθέτω μια άποψη που με τον καιρό σκέφτομαι πως ίσως να παίξει ρόλο το καρτελακι που έχει πάνω στη σελα όταν θα θελήσω να την δώσω τη μηχανή.

Kickstart
06/06/2021, 09:53
Παιδιά έχω εμπειρία από τον Σάκη τον Αιγύπτιο στο Μεταξουργείο, που αναφέρθηκε παραπάνω στο τοπικ.. Έχει φτιάξει δύο διαφορετικές σελες σε εμένα και μια στο αδερφό μου.. Πολύ φθηνός και εξαιρετική δουλειά.. Δεν λέω ότι το μαγαζί το διάσημο που λέτε δεν κάνει καλή δουλειά... Αλλά συγγνώμη τα λ7 είναι εξωφρενικά.. Δοκιμάστε το Σάκη και θα καταλάβετε τι λέω. Είχα θέμα στο σιτικομ που αγόρασα πέρυσι, από τα πρώτα μέτρα με τσίμπαγε η μέση μου και στη βδομάδα έπαθα κανονικότατο λουμπαγκο σε σημείο να μην θέλω να το ξανακαβαλησω.. Ε μια επίσκεψη στο Σάκη του εξήγησα τι συμβαίνει και με 30 ευρώ μου έφτιαξε σέλα θρόνο που μπορώ να κάθομαι επί ώρες πάνω της.

doctor_john
06/06/2021, 09:55
Αν μιλάτε για ετικέτα 7-9mm x 15-20mm δεν είναι διαφήμιση παιδιά, εγγύηση ποιότητας είναι και το ρίσκο που παίρνει
είναι πολύ μεγάλο.
Είναι κρίμα σε αυτή τη χώρα να παρεξηγούμε όλες τις κινήσεις ποιότητας που είναι δεδομένες και ολοκληρώνουν το προϊόν
όπως είναι ξεκάθαρη υποκρισία να τις δεχόμαστε από άλλους επαγγελματίες και να τις πολεμάμε σε κάποιον που απλά μας δίνει
πρόσβαση και τον θεωρούμε "δικό μας".

p@nos
06/06/2021, 10:03
Καλημέρα,
Τι εννοείς ότι δεν διαπραγματεύεται?
Προσωπικά, έχω φτιάξει 3 σέλες εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν είναι φθηνός αλλά επειδή έχω δοκιμάσει και άλλους παλιότερα θα σου πω ότι αξίζει την (μικρή κατά την γνώμη μου, σε 990 adv πλήρωσα 130€, σε tuono 70€, στο XR 150€ - σε άλλους επαγγελματίες έχω πληρώσει 50€+20 για αντίστοιχη σέλα Tuono και σε Beverly δεν θυμάμαι αν έδωσα 70 ή 90€) διαφορά σε χρήματα, ειδικα αν θες να την φτιάξεις "ανατομική".
Ποιοτικά είναι πολύ καλή αλλά εργονομικά είναι μακράν καλύτερος.

Ρωταω αν διαπραγματευεται το αν θα βαλει το ταμπελακι του η οχι. Δεν μου αρεσουν τα brands γενικα, δεν εχω λογο να εχω ενα τετοιο στη θελα μου και μαλιστα ραμμενο χωρις να μπορω να αποφασισω τι θα γινει με αυτο, ποσο μαλλον οταν εχω δωσει αρκετα χρηματα για ενα bespoke προιον. Εξαλλου, σχεδον ολα τα προιοντα εχουν αυτοκολλητα και οχι χαραγμενα τα brands για αυτον ακριβως τον λογο, ωστε να μπορεις αν δεν σου αρεσει το μπραντ να το βγαλεις.




Αν μιλάτε για ετικέτα 7-9mm x 15-20mm δεν είναι διαφήμιση παιδιά, εγγύηση ποιότητας είναι και το ρίσκο που παίρνει
είναι πολύ μεγάλο.
Είναι κρίμα σε αυτή τη χώρα να παρεξηγούμε όλες τις κινήσεις ποιότητας που είναι δεδομένες και ολοκληρώνουν το προϊόν
όπως είναι ξεκάθαρη υποκρισία να τις δεχόμαστε από άλλους επαγγελματίες και να τις πολεμάμε σε κάποιον που απλά μας δίνει
πρόσβαση και τον θεωρούμε "δικό μας".

Την εγγυηση ποιοτητας που ακριβως την ειδες με το ταμπελακι? Επισης τι σχεση εχει το μεγεθος της ταμπελας? Και ποιος σου ειπε οτι υποκρινομαι επειδη δε μου αρεσει να εχω τα brand του καθενος πανω στο μηχανακι μου, ειδικα οταν μιλαμε για κατι που δεν ειναι off the shelf αλλα εντελως καστομ κατασκευη.

doctor_john
06/06/2021, 10:37
Αν η σέλλα σου βγάλει οποιαδήποτε κακοτεχνία, σφάλμα κ.λπ. η υπογραφή του είναι εκεί να πάρει την ευθύνη γι' αυτό.
Σε διασφαλίζει ότι σου δίνει ένα προϊόν στο οποίο εμπιστεύεται την φήμη της επιχείρησης του και του μέλλοντος του.

Το μέγεθος της ετικέτας ορίζει τον χαρακτήρα της επικοινωνίας που παρέχει.
Δεν υφίσταται "διαφήμιση" που είναι μη αναγνώσιμη σε απόσταση μεγαλύτερη απο 1μ και δεν φέρει στοιχεία επικοινωνίας
παρά μόνο υπογράφει.

Δεν είναι υποκρισία όταν δέχεσαι την ίδια ακριβώς διαχείριση από άλλους κατασκευαστές στο σύνολο των αγαθών που υπάρχουν προς πώληση
αλλά αρνείσαι την εγγύηση ποιότητας ενός;
Που στην ουσία δεν αλλοιώνει το προϊόν όπως το σύνολο των ετικετών που βλέπουμε και είναι δικαίωμα σου εφόσον δεν σου αρέσει
να την αφαιρέσεις με ένα ξυραφάκι σε δευτερόλεπτα.

Ποιον "bespoke", "tailor made", "custom", "χειροποίητο" κ.λπ. επαγγελματία γνωρίζεις σε οποιοδήποτε προϊόν που αρνείται την πατρότητα
του πονήματος του και παραδίδει χωρίς να εγγυάται;

Πάνο μη με παρεξηγείς και εγώ έχω σοβαρά θέματα με την υπερπροβολή, την χαμηλή ποιότητα σχεδιασμού ή οτιδήποτε άλλο θεωρώ ότι
προσβάλει και δεσπόζει το προϊόν που επιλέγω.
Τρανό παράδειγμα η επιλογή ονόματος και σχεδιασμού γνωστού κατασκευαστή εξατμίσεων στην ελλάδα.
Δεν επιλέγω το προϊόν του ή αν κρίνω ότι μου είναι απαραίτητο, θα αφαιρέσω ο ίδιος την ετικέτα.

V-TEC
06/06/2021, 10:58
Η εγγύηση για την καλή δουλειά δεν χρειάζεται ταμπελάκι.
Δεν είναι φθηνός για να χρειάζομαι ταμπελάκι για να διασφαλίσει την ποιότητα της δουλειά του
Αν σώνει και καλα θέλει κάτι να βάλει, ας το βάλει κάτω από την σέλα.
Την ίδια δουλειά θα κάνει.
Θέλω να έχω την επιλογή, στην μηχανή μου,
αν θα έχω κάτι που μοιάζει με μπάλωμα σαμπρέλες πάνω στην σέλα μου,
με ένα όνομα γελοίο τελείως

Μου αφαιρεί την επιλογή κ κάτι λαμακιες δικαιολογίες
- γιατί στην ακραπιβιτς δεν διαμαρτυρεσαι για το ταμπελάκι κ εγώ είμαι ο John μαμαω των σελων
γιατι πουλάω στο εξωτερικό τα ακούω βερεσέ

Είναι επιλογή μου τι ταμπελάκι θα φοράει το μηχανάκι μου, όσο μικρό κ αν είναι

Δηλαδή θα ζητήσω στον βαφεα να μου βάψει το μηχανάκι στο χρώμα που θέλω εγω κ θα μου βάλει ταμπελάκι η κάποιο watermark γιατί είναι ο μαμαω των βαφιαδων;

p@nos
06/06/2021, 11:16
Αν η σέλλα σου βγάλει οποιαδήποτε κακοτεχνία, σφάλμα κ.λπ. η υπογραφή του είναι εκεί να πάρει την ευθύνη γι' αυτό.
Σε διασφαλίζει ότι σου δίνει ένα προϊόν στο οποίο εμπιστεύεται την φήμη της επιχείρησης του και του μέλλοντος του.

Το μέγεθος της ετικέτας ορίζει τον χαρακτήρα της επικοινωνίας που παρέχει.
Δεν υφίσταται "διαφήμιση" που είναι μη αναγνώσιμη σε απόσταση μεγαλύτερη απο 1μ και δεν φέρει στοιχεία επικοινωνίας
παρά μόνο υπογράφει.

Δεν είναι υποκρισία όταν δέχεσαι την ίδια ακριβώς διαχείριση από άλλους κατασκευαστές στο σύνολο των αγαθών που υπάρχουν προς πώληση
αλλά αρνείσαι την εγγύηση ποιότητας ενός;
Που στην ουσία δεν αλλοιώνει το προϊόν όπως το σύνολο των ετικετών που βλέπουμε και είναι δικαίωμα σου εφόσον δεν σου αρέσει
να την αφαιρέσεις με ένα ξυραφάκι σε δευτερόλεπτα.

Ποιον "bespoke", "tailor made", "custom", "χειροποίητο" κ.λπ. επαγγελματία γνωρίζεις σε οποιοδήποτε προϊόν που αρνείται την πατρότητα
του πονήματος του και παραδίδει χωρίς να εγγυάται;

Πάνο μη με παρεξηγείς και εγώ έχω σοβαρά θέματα με την υπερπροβολή, την χαμηλή ποιότητα σχεδιασμού ή οτιδήποτε άλλο θεωρώ ότι
προσβάλει και δεσπόζει το προϊόν που επιλέγω.
Τρανό παράδειγμα η επιλογή ονόματος και σχεδιασμού γνωστού κατασκευαστή εξατμίσεων στην ελλάδα.
Δεν επιλέγω το προϊόν του ή αν κρίνω ότι μου είναι απαραίτητο, θα αφαιρέσω ο ίδιος την ετικέτα.


Δηλαδη αν δεν εχει το ταμπελακι θες να πεις οτι δεν θα αναγνωρισει οτι αυτη ειναι η σελα του? Δεν μπορει να αναγνωρισει υλικα, ραφες, και την ιδια του την δουλεια? Αν αυτη ειναι η δικαιολογια που δινει αυτος, τοτε μιλαμε οτι ειναι εντελως για τον πεο, και περα για περα γελοια και αβασιμη.

Επισης οπως ειπα και πανω, εγω θα διαλεξω αν θα εχω αυτοκολλητα, οποιουδηποτε ειδους η οχι. Και ακομα και στην περιπτωση των επωνυμων φιρμων, δε μπορεις να συγκρινεις την ακραποβιτσ, την ohlins και λοιπες εταιρίες του χωρου με τεραστια rnd απο πισω, αγωνιστικη εμπλοκη και επενδυσεις και να χρησιμοποιει αυτο σαν προφαση ενα τοπικο εργαστηρι. Μεχρι και οι επωνυμοι ομως, αυτοκολλητα δινουν και οχι χαραγμενα λογοτυπα που δε μπορεις να αφαιρεσεις.

doctor_john
06/06/2021, 12:31
σόρυ που απαντώ ενδιάμεσα, προσπαθώ να το κρατήσω απλό ;)


Η εγγύηση για την καλή δουλειά δεν χρειάζεται ταμπελάκι. Οκ, ας το πούμε στα 2 δις κατασκευαστών να δούμε τι θα μας πουν.
Δεν είναι φθηνός για να χρειάζομαι ταμπελάκι για να διασφαλίσει την ποιότητα της δουλειά του. Δεν χρειάζεται να είναι φθηνός, ίσα ίσα που η επωνυμία εφαρμόζει και επιβάλλεται στα ακριβά προϊόντα.
Αν σώνει και καλα θέλει κάτι να βάλει, ας το βάλει κάτω από την σέλα. Δεκτό, μπορείς επίσης να ζητήσεις απο την Wrangler να βάζει τα δικά της στον καβάλο.
Την ίδια δουλειά θα κάνει. Όχι δυστυχώς γιατί εκεί είναι κρυφό, δεν μπορεί να λειτουργήσει σε απουσία σου.
Θέλω να έχω την επιλογή, στην μηχανή μου, Βεβαίως και την έχεις, μπορείς να το αφαιρέσεις μόνος σου ή να μην καρπωθείς το προϊόν του.
αν θα έχω κάτι που μοιάζει με μπάλωμα σαμπρέλες πάνω στην σέλα μου,
με ένα όνομα γελοίο τελείως Μαζί σου ειλικρινέστατα, περιγράφω ένα απο τα χιλιάδες παραδείγματα που έχω παραπάνω.


Μου αφαιρεί την επιλογή κ κάτι λαμακιες δικαιολογίες
- γιατί στην ακραπιβιτς δεν διαμαρτυρεσαι για το ταμπελάκι κ εγώ είμαι ο John μαμαω των σελων
γιατι πουλάω στο εξωτερικό τα ακούω βερεσέ Επιλογή σου ξεκάθαρα, μην τον επιλέξεις.

Είναι επιλογή μου τι ταμπελάκι θα φοράει το μηχανάκι μου, όσο μικρό κ αν είναι Βέβαίως, ότι γράφω παραπάνω

Δηλαδή θα ζητήσω στον βαφεα να μου βάψει το μηχανάκι στο χρώμα που θέλω εγω κ θα μου βάλει ταμπελάκι η κάποιο watermark γιατί είναι ο μαμαω των βαφιαδων;
Ανάλογα αν θα χρησιμοποιήσεις τις γνώσεις του στον σχεδιασμό της βαφής ή όχι και την τιμή που έχετε συμφωνήσει πριν οτιδήποτε που είναι υποχρεωμένος
να σου πει αν υπογράφει σε αυτήν και αν αλλάζει η τιμή χωρίς υπογραφή κ.λπ. Συνήθως δεν έχει νόημα αν δεν έχει κάποιο ρίσκο στην εφαρμογή αυτο που ζητάς και είναι
απλά μια αλλαγή χρώματος

doctor_john
06/06/2021, 12:37
Δηλαδη αν δεν εχει το ταμπελακι θες να πεις οτι δεν θα αναγνωρισει οτι αυτη ειναι η σελα του? Δεν μπορει να αναγνωρισει υλικα, ραφες, και την ιδια του την δουλεια? Αν αυτη ειναι η δικαιολογια που δινει αυτος, τοτε μιλαμε οτι ειναι εντελως για τον πεο, και περα για περα γελοια και αβασιμη.

Επισης οπως ειπα και πανω, εγω θα διαλεξω αν θα εχω αυτοκολλητα, οποιουδηποτε ειδους η οχι. Και ακομα και στην περιπτωση των επωνυμων φιρμων, δε μπορεις να συγκρινεις την ακραποβιτσ, την ohlins και λοιπες εταιρίες του χωρου με τεραστια rnd απο πισω, αγωνιστικη εμπλοκη και επενδυσεις και να χρησιμοποιει αυτο σαν προφαση ενα τοπικο εργαστηρι. Μεχρι και οι επωνυμοι ομως, αυτοκολλητα δινουν και οχι χαραγμενα λογοτυπα που δε μπορεις να αφαιρεσεις.

Θέλω να πώ ότι δεν θα ζημιωθεί από την κακή δουλειά ο ίδιος, όχι ότι δεν θα το αναγνωρίσει αν το πας για επισκευή - αντικατάσταση κ.λπ.
Οι επώνυμοι δίνουν αυτοκόλλητα γιατί κερδίζουν πολλά χρήματα απο την απουσία ενός αντικειμένου ή μιας χάραξης που μπορεί να πάει λάθος κ.λπ.
Έτσι όπως τα λες, δεν επιστεύεσαι το τοπικό εργαστήρι και τις όποιες προσπάθειες του να σου δώσει ένα καλύτερο προϊόν από το παραγωγής.
Γιατί λοιπόν να το επιλέξεις; πήγαινε κάπου αλλού.

p@nos
06/06/2021, 12:51
Θέλω να πώ ότι δεν θα ζημιωθεί από την κακή δουλειά ο ίδιος, όχι ότι δεν θα το αναγνωρίσει αν το πας για επισκευή - αντικατάσταση κ.λπ.
Οι επώνυμοι δίνουν αυτοκόλλητα γιατί κερδίζουν πολλά χρήματα απο την απουσία ενός αντικειμένου ή μιας χάραξης που μπορεί να πάει λάθος κ.λπ.
Έτσι όπως τα λες, δεν επιστεύεσαι το τοπικό εργαστήρι και τις όποιες προσπάθειες του να σου δώσει ένα καλύτερο προϊόν από το παραγωγής.
Γιατί λοιπόν να το επιλέξεις; πήγαινε κάπου αλλού.

Το επιχείρημα που λες, αν καταλαβαινω καλα, οτι ενα προιον με τη σταμπα επανω θα ειναι ρισκο αν εχει προβλημα, απλα δε στεκει. Οπως ουτε το οτι η χαραξη μπορει να παει λαθος σε παραγωγη.

Οποτε βασιζεις ολη την επιχειρηματολογία σου πανω σε αυτο, το οποιο ειναι λαθος, σχεδον σαν να μιλας απο την πλευρα του μαγαζιου, πραγματικα περιεργο.

Οπως ειπα και πριν θελω να παω εκει διοτι απλα εχει δουλεψει περισσοτερο την ηλεκτρονικη του εικονα και υπαρχουν πολλα δειγματα, δεν θελω να καθομαι να ψαχνω για μαστορες στην τυχη, χωρις να σημαινει οτι δεν υπαρχουν αντιστοιχα καλοι, και γι αυτο δεν ασχολουμαι/δεν με πειραζει η παραπανω τιμη σε σχεση με αλλους. Απο την στιγμη ομως που παιρνεις κατι καστομ, θεωρω νταβατζιλικι να σου λεει οτι θα σου βαλει σταμπα, και μαλιστα πλεον πλαστικη, που δεν μπορεις καν να την κοψεις.

V-TEC
06/06/2021, 12:57
Το ξέρεις καλά, ότι δεν μιλάμε για την wrangler, ούτε την jeep, την coca cola, είτε για κάποιο άλλο trade mark.

Δεν είναι τίποτα από αυτά

Ένα μαγαζί είναι, ως επί το πλείστον τοπικό, που ανάμεσα στους τυφλούς,
ο μονόφθαλμος βασιλεύει.

Στο άλλο τώρα
Δεν ρωτάει, απλά το βάζει, κ το πουλάει σαν να είναι υποχρεωτικό γιατί
είναι ο John μαμαω.

Να βγάλεις το ραμμένο το λαστιχένιο μπάλωμα σε σέλα
στέλνει την αδιάβροχο ποίηση της σέλας για βρούβες, αφήνοντας τρυπούλες επάνω στο δέρμα.
Οπότε άκυρο

Και ναι πήγα αλλού

Με αυτήν την λογική αυτός που μου αναικαινισε το σπίτι, κου γκρέμισε την κουζίνα, μου έφτιαξε τα κάγκελα, θα βάλει το σήμα του στο μπαλκόνι μου ή το σαλόνι μου, που το σχεδίασε κ το έφτιαξε ο ίδιος.

Κ θα έχει και κάνα όνομα "MpazaK" και θα πρέπει να το βάλει κάπου που να φαίνεται.

p@nos
06/06/2021, 13:12
Δηλαδή θα ζητήσω στον βαφεα να μου βάψει το μηχανάκι στο χρώμα που θέλω εγω κ θα μου βάλει ταμπελάκι η κάποιο watermark γιατί είναι ο μαμαω των βαφιαδων;

Lol, νομιζω χαρακτηριστικο παραδειγμα που δειχνει το σφαλμα της νοοτροπις αυτης. Γενικα αντιεπαγγελματικο.

Τελος παντων, δε το εχω συζητησει μαζι τους, θα περασω για να δουμε τι μπορει να γινει με τη σελα, ισως το κανουν αν επιμεινεις λιγο παραπανω.