PDA

View Full Version : Περί φερμουάρ...



nassosxlvbros
04/10/2012, 11:05
...για Dainese...έχω 2 μπουφάν και ειδικά το ένα (το δερμάτινο) που το φορώ καθημερινά έχω θέμα...:sick:Τι θέμα δηλαδή,έχω απηυδήσει με το φερμουάρ....:yuck: το μαμά αν και χάλια κράτησε 2 χρόνια,όλα τα υπόλοιπα δεν βγάλαν 3μηνο!υπάρχει κάποιος που μπορεί επιτέλους να το φτιάξει μια και καλή;

TROOPER
04/10/2012, 11:06
ναι.ο tie wrap ;)

sapila racing
04/10/2012, 11:07
http://takouni3.gr/company.html Εγγυημένο.


Εδώ μπορείς να δείς τη δουλειά που κανουν σε δερμάτινα.
http://www.ridersartandcraft.com/

chr1s_86
04/10/2012, 11:11
http://takouni3.gr/company.html Εγγυημένο.

+1 :beer:

sniper
04/10/2012, 11:13
...για Dainese... .... έχω απηυδήσει με το φερμουάρ....:yuck: το μαμά αν και χάλια κράτησε 2 χρόνια,όλα τα υπόλοιπα δεν βγάλαν 3μηνο!....


Συνήθως συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο..

Ότι σου είπαν κι οι από πάνω παθώντες..

nikonian
04/10/2012, 11:37
Ε,όχι κι εσύ ρε Νάσο.
Τα'χουμε πει αυτά τα πράματα.
Τα'χουμε λύσει προ πολλού.
Ιταλικό ποτέ και τίποτα. Κωλόχαρτο ιταλικό να πάρεις, άμα πας να σκουπιστείς , θα σου μπει το δάκτυλο στο γκώλο.
Πάρε τουλάχιστον ένα μαϊμού. Καλλίτερο φερμουάρ θα έχει.

nassosxlvbros
04/10/2012, 14:05
Συνήθως συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο..

Ότι σου είπαν κι οι από πάνω παθώντες..

Nαι,εχμ,το μαμά φερμουάρ άντεξε 2,5 χρόνια,όχι και οι (κρίκοι; ) που το τραβάς...αυτά αντικαταστάθηκαν με ...συνδετήρες στο 2μηνο...:mad:

nikonian δώρο ήταν τι να έκανα; να έλεγα όχι; :a01:

TROOPER
04/10/2012, 15:00
Nαι,εχμ,το μαμά φερμουάρ άντεξε 2,5 χρόνια,όχι και οι (κρίκοι; ) που το τραβάς...αυτά αντικαταστάθηκαν με ...συνδετήρες στο 2μηνο...:mad:

nikonian δώρο ήταν τι να έκανα; να έλεγα όχι; :a01:

ακκυρο το παραπανω ποστ μου!καταλαβα οι κρικοι.

nassosxlvbros
04/10/2012, 15:32
τες παν τώρα πάει για φερμουάρ (ξανά) μιας και το τελευταίο που έβαλα κομπλέ δεν άντεξε (παρά το σεβαστό του μέγεθος) ούτε 1.5 μήνα...:sick:

GIXXERAKIAS
05/10/2012, 08:12
Εμένα πάντως το φερμουάρ καλά κρατεί από το dainese ρε παιδιά (και της ολόσωμης).Εκείνο που έχει ξεσκιστεί να το αλλάζω ειναι το φερμουάρ (είτε εσωτερικό,είτε εξωτερικό (διπλό) είναι από το colori storm που έχω.Την πρώτη φορά έκαναν να μου το δώσουν πίσω 3 βδομάδες.:uplate:

nassosxlvbros
05/10/2012, 21:48
Ευχαριστώ όλους για την υπόδειξη...αύριο θα πάω μια βόλτα με το μποφάν (ναι μποφάν ενοχλώ; ) ανά χείρας και θα πάρω γεύση δουλειάς,τιμών live...:beer:

nassosxlvbros
12/10/2012, 14:55
Το μποφάν είναι έτοιμο από τη Δευτέρα,αλλά έμπλεξα στη δουλειά και θα το παραλάβω μάλλον σήμερα απογευματάκι.Το κόστος είναι 30€ και περιλαμβάνει καινούργιο φερμουάρ της γνωστότατης Yoshida Kogyo Kabushililaisha.-λεγε ΥΚΚ* (επιτέλους!) και ανακλαστική λωρίδα της 3Μ στο πίσω μέρος να φαινόμαστε...;)
Φωτό και σχολιασμός μόλις παραληφθεί...:)



*εμ γι αυτό χαλάνε....δεν έχουν φερμουάρ ΥΚΚ....;)

CIRUS
12/10/2012, 15:07
Για όποιον ενδιαφέρεται εκτός από το να αλλαχθεί όλο το φερμουαρ, υπάρχει και άλλη λύση πολύ πολύ φθηνότερη.

Βασικά αν δεν έχει φαγωθεί κανένα δοντάκι του φερμουαρ και απλά έχει χαλάσει ο μηχανισμός ή έχει χαλάσει δοντάκι στην πάνω πάνω μεριά του φερμουαρ, υπάρχει μαγαζάκι που αλλάζει μόνο τον μηχανισμό με 1-2 ευρώ ανάλογα με το φερμουαρ. Επίσης αλλάζει τρουκ σε παντελόνια και τζηνς και όλων των ειδών αυτά τα πράγματα σε πολύ χαμηλές τιμές.

Το μαγαζάκι είναι του αδερφού μου αλλά επειδή δεν είναι σωστό να κάνω διαφήμιση όποιος ενδιαφέρεται για τέτοια πράγματα ας μου στείλει ένα πμ να του πω διεύθυνση μπας και γλιτώσει μερικά ευρώ αν θέλει κάτι πιο φτηνό. Το μαγαζί πουλάει και όλων των ειδών τα φερμουάρ (πλαστικά, σιδερένια, λεπτά, χοντρα και σε διάφορα χρώματα) σε όλα τα μεγέθη, έχει μέχρι και με το μέτρο φερμουαρ, αλλά ΔΕΝ ράβει ΟΥΤΕ γαζώνει, ΜΟΝΟ τα πουλάει.

Αν θεωρηθεί ότι μέσω του παρόν post προσπαθώ να κάνω διαφήμιση, δεν έχω κανένα πρόβλημα να σβηστεί από τους mods.

xtzanos
12/10/2012, 15:25
Μερικές φορες το μονο που χαλαει ειναι ο μηχανισμος που τραβαμε για να ανοιγοκλεισουμε το φερμουαρ.
Λεγοντας χαλάει εννοω οτι αυξανετε το κενο αναμεσα στις μεταλικες πλακες απο οπου περνανε τα δοντακια του φερμουαρ.

Με μια πενσα αν πιεσουμε ελαχιστα και κλεισουμε τα αυτακια-μεταλικες πλακες μπορει να το σωσουμε.

nassosxlvbros
12/10/2012, 15:29
Μερικές φορες το μονο που χαλαει ειναι ο μηχανισμος που τραβαμε για να ανοιγοκλεισουμε το φερμουαρ.
Λεγοντας χαλάει εννοω οτι αυξανετε το κενο αναμεσα στις μεταλικες πλακες απο οπου περνανε τα δοντακια του φερμουαρ.

Με μια πενσα αν πιεσουμε ελαχιστα και κλεισουμε τα αυτακια-μεταλικες πλακες μπορει να το σωσουμε.

Η λύση της πένσας ήταν το πρώτο που έκανα...άντεξε 1 μήνα...μετά ξανά τα ίδια...έπρεπε να το πληρώσω 2-3 φορές μέχρι να μπει το σωστό (ΥΚΚ)...;)

nassosxlvbros
12/10/2012, 21:36
Παρελήφθη το μποφάν με το νέου του φερμουάρ και την ανακλαστική ρίγα....:)

Η ανακλαστική ρίγα...
ΥΚΚ κιε να το γράφει στην ούγια....:)

Το μπουφανάκι είναι αρκετά χρησιμοποιημένο εδώ και 9 συναπτά έτη αλλά ακόμα κρατάει φόρμα.Η επόμενη "βελτίωση" θα είναι και μια ανακλαστική εμπρός!:cool: