PDA

View Full Version : fazer 600 2005 ?



simple76
07/10/2012, 20:25
καλησπέρα εχω βρει αυτο το fazer http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2855952/ και σκευτομαι να το αγορασω το θέμα ειναι τι παίζει με αυτο το μηχανάκι? οδηγηκα, απο οικονομία service ,βενζίνες , και αν βγάζει κάποια θέματα . σίγουρα και τη γνώμη σας, το είδα απο κοντά και φαίνεται χαρτί, απλά δεν έχει τα 2ρα κλειδιά και θα τα ζήτηση απο τον προηγούμενο αν τα βρει .

akis_trevor
07/10/2012, 21:11
ενα τυχαιο παραδειγμα που βρηκα με μια προχειρη αναζητηση.http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2875018/
σε αυτα τα λεφτα μπορεις να βρεις το s2 .

ilias s.m.
07/10/2012, 21:12
καλησπέρα εχω βρει αυτο το fazer http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2855952/ και σκευτομαι να το αγορασω το θέμα ειναι τι παίζει με αυτο το μηχανάκι? οδηγηκα, απο οικονομία service ,βενζίνες , και αν βγάζει κάποια θέματα . σίγουρα και τη γνώμη σας, το είδα απο κοντά και φαίνεται χαρτί, απλά δεν έχει τα 2ρα κλειδιά και θα τα ζήτηση απο τον προηγούμενο αν τα βρει .

Καλό φαίνεται! Τα χιλιόμετρα είναι λίγα για τα χρόνια του...

τσέκαρε το και σε μηχανικό πρίν προχωρήσεις...:wave2:

(edit) δείχνει να έχει βαφτεί , οπότε θέλει καλό έλεγχο.

simple76
07/10/2012, 21:15
το συγκεκριμένο επειδή το είδα και τον πείρα τηλ μου είπε οτι θέλει λάστιχα τακάκια αλισιδογραναζα service και κατι αλλα δηλαδή να δώσω και άλλα 600 ευρώ και δεν παίρνω ενα fz1000 του 2007 που εχω βρει? αυτό που λεω εγω μου το αφήνει 2900 και δεν θέλει τίποτα

simple76
07/10/2012, 21:17
σε ευχαριστώ αδερφέ θα το δει σίγουρα μηχανικός οτι και αν πάρω.
καλά οτι εχει βαφτεί που το κατέλαβες εγω το ειδα και βράδυ το μηχανάκι απο τι φώτο δεν το καταλαβαίνω

akis_trevor
07/10/2012, 21:18
οπως ειπα ενα τυχαιο παραδειγμα εφερα.το πρωτο που εμφανιστηκε.εγ ειπα την αποψη μου,οτι με τα ιδια λεφτα πανω κατω βρισκεις το επομενο μοντελο αυτου που εδειξες.

simple76
07/10/2012, 21:23
οπως ειπα ενα τυχαιο παραδειγμα εφερα.το πρωτο που εμφανιστηκε.εγ ειπα την αποψη μου,οτι με τα ιδια λεφτα πανω κατω βρισκεις το επομενο μοντελο αυτου που εδειξες.

μόνο αυτό είναι σε αυτά τα λεφτά αδερφέ άστα και τα οικονομικά μου δεν είναι τέλια εχω βρει και ενα fz1 2007 μοντέλο με 35000χιλ μου το αφήνει 3500ε αλλα εχω 3500 αλλα μετά θα στριμωχτό πολυ άσχημα γιατί όπως πολλοί Έλληνες δεν πληρώνομε στην δουλειά μου

akis_trevor
07/10/2012, 21:34
κατα καιρους εχω πετυχει s2 στα 3300-3700.εσυ ξερεις τι και πως,απλα την γνωμη μου ειπα.:wave2:

ilias s.m.
07/10/2012, 21:34
σε ευχαριστώ αδερφέ θα το δει σίγουρα μηχανικός οτι και αν πάρω.
καλά οτι εχει βαφτεί που το κατέλαβες εγω το ειδα και βράδυ το μηχανάκι απο τι φώτο δεν το καταλαβαίνω

Είπα οτι φαίνεται να έχει βαφτεί, απο τις φωτό δείχνει να έχει διαφορετικό τόνο χρώματος απο τα υπόλοιπα που έχουν τα χρόνια του.
Με το καλό ότι και να πάρεις :beer:

BLACKGAS
07/10/2012, 21:35
καλησπέρα εχω βρει αυτο το fazer http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2855952/ και σκευτομαι να το αγορασω το θέμα ειναι τι παίζει με αυτο το μηχανάκι? οδηγηκα, απο οικονομία service ,βενζίνες , και αν βγάζει κάποια θέματα . σίγουρα και τη γνώμη σας, το είδα απο κοντά και φαίνεται χαρτί, απλά δεν έχει τα 2ρα κλειδιά και θα τα ζήτηση απο τον προηγούμενο αν τα βρει .

Ύποπτα χλμ.
Αλλαγμένα φλασάκια μπρος-πίσω (σπάνε πρώτα σε πτώση).
Δεν μπορώ να καταλάβω από τη φώτο το κρύσταλο στα φώτατης μούρης. Έχει αλλάξει?
Το κόκκινο κλειδί το έχει? Αν όχι...
Τσέκαρε αν έχει αλλάξει TPS και αν ο συναγερμός είναι σωστά τοποθετημένος γιατί με το χέρι που βάζουν οι "επιστήμονες μάστορες' αρκετές φορές κάνουν τα ηλεκτρικά μαντάρα.
Στην τιμή αυτή δεν το λες και ευκαιρίαα.
:winka:

simple76
07/10/2012, 22:11
Ύποπτα χλμ.
Αλλαγμένα φλασάκια μπρος-πίσω (σπάνε πρώτα σε πτώση).
Δεν μπορώ να καταλάβω από τη φώτο το κρύσταλο στα φώτατης μούρης. Έχει αλλάξει?
Το κόκκινο κλειδί το έχει? Αν όχι...
Τσέκαρε αν έχει αλλάξει TPS και αν ο συναγερμός είναι σωστά τοποθετημένος γιατί με το χέρι που βάζουν οι "επιστήμονες μάστορες' αρκετές φορές κάνουν τα ηλεκτρικά μαντάρα.
Στην τιμή αυτή δεν το λες και ευκαιρίαα.
:winka:

να σε καλα αδερφέ θα το κοιτάξω εξονυχιστικά

angostoura
08/10/2012, 02:13
Από ότι βλεπω το εχει πολύ προσεγμενο ,εξάτμισεις ,καρινα συναγερμος 800 με 900 ευρο για το fazer.τα κρισταλα είναι διαφανη αλλα δεν σιμαινει ότι του σπασανε.και εγω τα αλλαξα για εμφανιση. Χωρις να θελω να θίξω το ατομο που εχει την βαλει την αγγελεια,εμενα κατι δεν μου αρεσειΑμα εχει τετοια καβλα με την μηχανη και του βαζει λεφτα,γιατι δεν το καβαλαει?2500χλμ το χρονο,ουτε 30 χλμ το μηνα?Και είναι από δευτερο χερι.Και οι δυο για το Γκαραζ το ειχαν?Εχω το ιδιο μηχανακι και του εκανα τα διπλασια χλμ και δεν το κυκλοφορο πολύ.Το ποιο υποπτο είναι ωμος τα 2ρα κλειδια που τα εχει ο προηγουμενος και δεν τα ζητησε ποτε!υποψην πρεπει να είναι 3(ένα κοκκινο).
Η τιμη παντος πανω κατω αυτή είναι.

simple76
08/10/2012, 07:54
Από ότι βλεπω το εχει πολύ προσεγμενο ,εξάτμισεις ,καρινα συναγερμος 800 με 900 ευρο για το fazer.τα κρισταλα είναι διαφανη αλλα δεν σιμαινει ότι του σπασανε.και εγω τα αλλαξα για εμφανιση. Χωρις να θελω να θίξω το ατομο που εχει την βαλει την αγγελεια,εμενα κατι δεν μου αρεσειΑμα εχει τετοια καβλα με την μηχανη και του βαζει λεφτα,γιατι δεν το καβαλαει?2500χλμ το χρονο,ουτε 30 χλμ το μηνα?Και είναι από δευτερο χερι.Και οι δυο για το Γκαραζ το ειχαν?Εχω το ιδιο μηχανακι και του εκανα τα διπλασια χλμ και δεν το κυκλοφορο πολύ.Το ποιο υποπτο είναι ωμος τα 2ρα κλειδια που τα εχει ο προηγουμενος και δεν τα ζητησε ποτε!υποψην πρεπει να είναι 3(ένα κοκκινο).
Η τιμη παντος πανω κατω αυτή είναι.

απλα λεει οτι ο προηγούμενος έπεσε μια φορά και φοβήθηκε το άφησε στο γκαράζ 3 χρόνια και είναι και γνωστοί , κάποια στιγμή του είπε θέλω να πάρω tdm για να κάνω της δουλειές μου και να πηγαίνω ταξίδι με την γυναίκα μου και του είπε οτι δίνει το δικό του .έτσι το πήρε(άλλαξε λάδια και υγρά παντού λογο ακινησίας 3 χρόνια και λάστιχα ) άλλα μόλις η γυναικά του γέννησε μετα του λεει εγω δεν ξανά ανεβενω στην μηχανή δω στη και έτσι είπε να την δώσει τα αλλά κλειδιά τα ζήταγε αλλα δεν τα έβρισκε ο άλλος και το άφησαν ετσι ,τον πήρε μπροστά μου ομως και του τα ζήτησε ,
ενα άλλο ειναι οτι εχει πινακίδα αυτές της μικρές που βάζαμε στα παπιά μικροί απο την αγιου κοσταντινου , και του λέω η κανονική πινακίδα που ειναι ( του υπουργείου).μου λεει ειναι η μεγάλη η τεράστια που έβγαζαν κάποια στηγμη και ειναι στο υπουργιου του χολαργου η την περνουμε απο κει η δηλονουμε απολεια και βγάζουμε καινούρια ,
απάντηση δική μου: α καλα του λεω εχεις δήλωσή ποτε απώλεια? γιατί εγω που εχω δηλώσει πας στο τμήμα δηλώνεις απώλεια σου δεινει χαρτί πας στο υπουργείο δινεις 30ε παράβολα και σου βγάζουν καινούρια μετα απο κάποιες μερεσ ,
απαντηση του οχι δοδε μου εμενα 20ε και στο κανω εγω χαχχαχαχαχ!!!!!!!

και το τελευταιο μου λεει το παω στον μηχανικό σου αλλα αμα αρχίσει να μου λεει έχει αυτό εχει εκείνο θα του το φέρω στο κεφάλι, να του το πεις μου λέει μην μου πει τίποτα. , του λεω δεν θα σου πει τιποτα εσενα εμενα θα πει ,αυτα τα ολίγα στην κουβέντα μας και δεν ήξερε τη κάνη το κόκκινο κλειδί όταν του ειπα για reset και μου έλεγε οτι ηταν και μηχανόβιος αλλα τοτε δεν είχαν κόκκινα κλειδιά :-)

GIXXERAKIAS
08/10/2012, 08:12
Ένα πράγμα έχω μάθει στην ζωή μου και αυτό είναι να μην εμπιστευομαί κανένα μα ΚΑΝΕΝΑΝ πωλητή.(είτε ιδιώτη,είτε σε εταιρεία)

Πήγαινε το σε μηχανικό της εμπιστοσύνης σου για εξονυχιστικό έλεγχο.Τσέκαρε πλάισιο για αριθμούς (είναι δύο κομμάτια στο εν λόγο μοντέλο) γιατί έχει τύχει σε φίλο να έχει ραγίσει από την μεριά των αριθμών πλαισίου και να μήν μπορεί να το αλλάξει το κομμάτι αυτό (το άλλο κομμάτι του πλάσιου αλλάζεται σαν ανταλλακτικο) με μόνη λύση την κόλληση αυτού.:winka:

TROOPER
08/10/2012, 08:27
εγω θα σε συμβουλευα κατι αλλο να αγορασεις οπως λεει και ενας τροβαδουρος.

simple76
08/10/2012, 08:32
εγω θα σε συμβουλευα κατι αλλο να αγορασεις οπως λεει και ενας τροβαδουρος.

μα άμα θέλεις πόρτο :-)
και γιατί αυτό αδερφέ? μπορείς να μου τεκμηρίωσής την απάντηση σου?,
βασικα ειμαι σε αυτο και σε ενα z1000 του 2004 με 26000χιλ ετσι λεει καθαρό και αυτό αλλα πρέπει να αποφασίσω τέρμα η καγκουριες και πάμε για κιριλα η οχι ,
μην ξεχάσω να πω ειμαι 35 και πριν ειχα superduke 990

TROOPER
08/10/2012, 09:23
μα άμα θέλεις πόρτο :-)
και γιατί αυτό αδερφέ? μπορείς να μου τεκμηρίωσής την απάντηση σου?,
βασικα ειμαι σε αυτο και σε ενα z1000 του 2004 με 26000χιλ ετσι λεει καθαρό και αυτό αλλα πρέπει να αποφασίσω τέρμα η καγκουριες και πάμε για κιριλα η οχι ,
μην ξεχάσω να πω ειμαι 35 και πριν ειχα superduke 990

τα χλμ λιγα.
τα κλειδια λειπουν.
η πινακιδα επισης....ξερω γω...εγω θα κοιτουσα κατι αλλο (και μονο η ελειψη του κοκκινου κλειδιου ειναι αρκετη!)

akis_trevor
08/10/2012, 14:08
τα χλμ λιγα.
τα κλειδια λειπουν.
η πινακιδα επισης....ξερω γω...εγω θα κοιτουσα κατι αλλο (και μονο η ελειψη του κοκκινου κλειδιου ειναι αρκετη!)

+1821

harris_x
10/10/2012, 08:37
δες κάποιο άλλο.