PDA

View Full Version : Κατά ευαγγέλου ..το ανάγνωσμα!!



panagiotis dim
08/10/2012, 09:51
Είπα σήμερα να πω δυο λόγια ηρεμα αλλα οσο το σκέφτομαι τόσο αγριεύομαι...

Δηλαδη με καβαλάνε χίλιοι διαβόλοι για να ακριβολογώ..

Πάμε δηλαδής δυο μηχανάκια, να απολαυσουμε τα ομορφα λιβάδια και τα λουλουδάκια των αγρών και βρισκόμαστε ανάσκελα να απολαμβάνουμε το γαλάζιο του ουρανού ..

Που πας ρε κακομοίρη μου αφού δεν το έχεις ?

και δεν το έχεις γιατί ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗΣ ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΣΤΑ ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ ΣΚΟΥΛ..
ΟΧΙΙΙΙ!!
,...οσα σκούλ και να πας.... δεν το έχεις ..είσαι νευρικός ,νευροσπαστος ,καβαλας λες και είσαι σε μπαντι τζαμπιγκ.

Ο βαγγέλης δηλ..
είναι στροφή ...
είναι ας πούμε πλαγιασμένος....

και ξαφνικά αντιλαμβάνεται νερά στη μέση της στροφής..φρένα πανικου μπροστα μια τιμονιά για να γυμνάσει τους δικεφάλους ενα τιναγμα των κοιλιακών δύο σετ τετρακεφάλων και ΤΑ ΝΑ ΠΟ ΔΑ ... ολα μαζι... και αυτός και ...το κακομοιρο το μηχανάκι .

Και να σηκώνεται να τινάζεται και να αναρωτιέται γιατι εφαγε τα μούτρα του .

Περίπτωση δεύτερη .

Εχεις χέσει ολον το κόσμο με τις σούζες ..
-ρε και γαμώ τις σούζες που κάνω και οπου και να είμαι τη σηκώνω κλπ κλπ .

Μία είναι η πραγματικότητα .
Η σούζα έρχεται απο μαλακία του κατα την αποσυμπλεξη . Δηλαδή μια ανισομερής διαφοροποίηση μεταξύ γκαζιέρας και συμπλεκτη συνελόντι ειπείν.
Αιντε τώρα να του εξηγήσεις πως αλλο η εκούσια αλλο η ακούσια?
Οχι δεν εξηγείται ούτε εκμαθεύεται τούτο το μυστήριον.

Ξεκινάει το πράσινο λοιπόν και βλέπεις μια ρόδα ξαφνικά δίπλα σου να φεύγει αδυσώπητα ορθια σαν τον αναστημένο λάζαρο και το βαγγέλη να προσπαθεί να μην πεί το πατερ ημων ..κατακόκκινος απο την ropi strepsis και με στομα ανοιχτό προς τέρψιν των εντόμων .. Θα πέσω τώρα ανάσκελα η παρακάτω πρίν την αλίμου ?/ τέτοια απορεία κολητέ με συγχωρείς αλλά δεν θα πάρω.!!

Παράδειγμα τρίτον και τελευταίον απο τα πολλά που μου εχει διδάξει ο χοντρός αυτός.
-Να τα αλλάξω τώρα τα λάστιχα η να περιμένω να ρίξει χιόνι?
-εντάξει είναι και η αλυσίδα λίγα λάσκα αλλα δεν ...τρέχω..
-Μωρέ τώρα που το σκέφτομαι ξερνάει λάδι η μπροστινή τσιμούχα απο το αριστερο καλάμι ..αλλά εθνική πάμε θα τα καταφέρει το εργαλείο.

Και εκεί που εχεις εξαντήσει ολα τα εν δυνάμει παραδείγματα για να παει συνεργείο εκεί που το ξενύχτησες στα εικονίσματα να σας εχει καλά η παναγία εκεί είναι που oi δυνάμεις της φύσης ενεργούν.

Παει να προσπεράσει αργό προπορευόμενο ,το μετανιώνει απο αριστερά φρένα μην κολήσει στο φτερό , τιμόνι με φρένα παντού , για να περάσει απο δεξιά τελικά !!πλάγιασμα περιπτωσης πρώτης !!!και ξαπλωμα περίπτωσης δεύτερης!!! να βγάζει σπίθες στην ασφαλτο περισσότερες αυτός παρά η μηχανή ,αυτηνής της ...τρίτης περίπτωσης ..!!

Καί για να μην σας κρατάω ξάγρυπνους παμε μια μέρα εκδρομούλα είναι βουνό εχει στροφές είναι λίγο ανηφόρα λεω αντε να δούμε πως θα ξεμπλεξουμε τον αφήνω μπροστά μου να τον ελέγχω και εκει που δεν υπάρχει λόγος και αιτία ,μου φεύγει σε ενα χωματόδρομο δεξια ( η στροφή αριστερή) ελα που δεν είναι χωματοδρομος αλλά ο Ε2 ..??? ορειβατικό μονοπάτι .....ακούω κατι γαμοσταυρίδια πουρνάρια να σπάνε ( οποιος εχει κυνηγήσει αγριογούρουνα ξέρει..) και ο βαγγέλης ξαπλα πανω στις βαλίτσες .

Θα το αγοράσεις τώρα η να περάσουμε μετά re stoner ??

ανεξερεύνηται αι βουλαί του Κυρίου ..

Υ.Γ προχτές μου είπε θέλει να παμε ταξιδάκι στο εξωτερικό με τα μηχανακια ...
:rolleyes::D:eyepop::eek:

nassosxlvbros
08/10/2012, 10:07
Δε ξέρω αν είναι απλά μια ιστορία,αλλά αν είναι δε ξέρω τι θα κάνεις εσύ με αυτόν τον τύπο,αλλά αν είχα τέτοιο βρόντακα κολλητό θα του'κρυβα τα κλειδιά/ξεφούσκωνα λάστιχα κάθε μέρα...

spyro
08/10/2012, 10:07
:D :D

είχες αργήσει αυτη τη φορά να ποστάρεις story

να μην ξανα επεναληφθεί

mikes
08/10/2012, 10:21
και μετα λεω οτι εγω ειμαι κουλαδι???

sniper
08/10/2012, 10:22
και μετα λεω οτι εγω ειμαι κουλαδι???

Eσύ είσαι κουλάδι... ο άλλος φαίνεται να είναι βρόντακας.

ποπαϋ
08/10/2012, 10:42
μην καταπιέζεις τον εαυτό σου να κάνει παρέα με τέτοιους ανθρώπους.

MG-KTiNoS
08/10/2012, 10:44
Το κουλάδι όμως επιβιώνει (αν έχει αυτογνωσία) ο βρόντακας θέλει και το χεράκι της Παναγίτσας !
(φτου φτου σκόρδα.. )
:smokin:

nassosxlvbros
08/10/2012, 10:45
μην καταπιέζεις τον εαυτό σου να κάνει παρέα με τέτοιους ανθρώπους.

Δε πάει έτσι...αν είναι ο παιδικός σου φίλος ή κάποιος γενικά άνθρωπος σπαθί γιατί να τον αφήσεις να τσακιστεί; Έτσι θα έκανες εσύ; :cool:

spyro
08/10/2012, 11:32
πάντως ρε dim εμένα η all-time favorite σκηνή είναι με τον Μπάμπη το συνεργιατζή. κλαίω ακόμα όποτε μου ρχεται στο μυαλό με τον τύπο που πρωι πρωι ανέβασε το μηχανάκι στη πλατφόρμα για service κατευθείαν χωρίς να ρωτήσει. και κατεβαίνοντας ρώτησε και για καφεδάκι για να είναι set.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=121284
:bawl:

panagiotis dim
08/10/2012, 11:36
:D :D

είχες αργήσει αυτη τη φορά να ποστάρεις story

να μην ξανα επεναληφθεί

σιγά μην σας κλείνω και ραντεβού ..:winka: τέλος πάντων για να δικαιολογηθώ πήρα καινούργια μηχανή και την έστρωνα ( ξέρεις τώρα εσύ απο αυτά τα γκαζίδια )

Υ.Γ με τρώει να σας πω τι πήρα

panagiotis dim
08/10/2012, 11:41
να πώ την αμαρτία μου εγώ γουστάρω να τον βλέπω να τρίβεται στον δρόμο και να βγάζει σπίθες ( σουρεαλιστικό !!)

sniper
08/10/2012, 11:44
να πώ την αμαρτία μου εγώ γουστάρω να τον βλέπω να τρίβεται στον δρόμο και να βγάζει σπίθες ( σουρεαλιστικό !!)

Και γιατί δεν τον δένεις με μια τριχιά να τον σέρνεις πίσω από τη μοτό σου κι αφήνεις τόσα μηχανάκια να σκορπάνε;

mikes
08/10/2012, 11:53
Eσύ είσαι κουλάδι... ο άλλος φαίνεται να είναι βρόντακας.

και ποια η κυρια διαφορα μεταξυ των δυο?

panagiotis dim
08/10/2012, 11:57
και ποια η κυρια διαφορα μεταξυ των δυο?


σας βλέπω να το γυρνάμε στις αντιπαραθέσεις

sniper
08/10/2012, 12:03
και ποια η κυρια διαφορα μεταξυ των δυο?
Τεράστια.. το κουλάδι αν έχει λίγο μυαλό αυτοπροστατεύεται... ο βρόντακας ό,τι και να κάνει είναι βρόντακας...


σας βλέπω να το γυρνάμε στις αντιπαραθέσεις
Mπα..

mikes
08/10/2012, 12:07
Τεράστια.. το κουλάδι αν έχει λίγο μυαλό αυτοπροστατεύεται... ο βρόντακας ό,τι και να κάνει είναι βρόντακας...

εν ολιγοις ο βροντακας ειναι κουλαδι με παντελη αγνοια του κινδυνου! θενκς!:beer:

sniper
08/10/2012, 12:09
εν ολιγοις ο βροντακας ειναι κουλαδι με παντελη αγνοια του κινδυνου! θενκς!:beer:

Όχι. Μπορεί να γνωρίζει τον κίνδυνο αλλά θα βροντήσει έτσι κι αλλιώς.

nikos_abel
08/10/2012, 13:04
Βρόνταξ

(http://www.slang.gr/lemma/show/brontakas_431/)Κουλάδι (http://www.slang.gr/lemma/show/kouladi_1109/)

Η βίβλος ξεκαθαρίζει τη διαφορά

soter3gm
08/10/2012, 17:02
Είπα σήμερα να πω δυο λόγια ηρεμα αλλα οσο το σκέφτομαι τόσο αγριεύομαι..............



Δεν είναι τίποτα απλά πράγματα καθημερινά έχουν ξανασυμβεί στο παρελθόν χα χα χα χα

jimmis5
08/10/2012, 18:50
Ωραιος ο εδω πεφτω εκει πεφτω!!!
πραγματικα απολαυμβανω τις ιστοριες σου (οχι τις πτωσεις!):beer::beer::beer:

dimidomo
09/10/2012, 14:44
χε χε χε καλό....
Δεν είναι τίποτα απλά πράγματα καθημερινά έχουν ξανασυμβεί στο παρελθόν χα χα χα χα

devil's animal
09/10/2012, 19:09
:bawl::bawl:
:beer::beer::beer: