PDA

View Full Version : yamaha yzf r-125 πρωτη μηχανη



4ss4s1n
12/10/2012, 15:59
Γεια σας,ανοιξα εχθες ενα θεμα για τα νεα διπλωματα αφου ειμαι 17 και θα παρω διπλωμα το καλοκαιρι και τελικα απο οσο καταλαβα θα πρεπει να περιοριστω στα 125 cc ( δυστυχως :( ) Κοιταξα λοιπον τις επιλογες μου και μια μου εχει κολησει στο μυαλο ως καλυτερη επιλογη,που οπως βλεπετε και απο το θεμα ειναι η yamaha yzf r-125.Θα ηθελα λοιπον την αποψη σας για αυτη τη μηχανη και αν εχετε να μου πρωτεινετε κατι καλυτερο κατα την αποψη σας εννοειτε πως πρωτεινετε ελευθερα.(Εγω ηθελα να παρω τη νιντζα αλλα δεν θα μπορω με το διπλωμα που θα βγαλω)Τελος λαβετε υποψην οτι θελω η μηχανη να μοιαζει με supersport γιατι...γιατι ετσι μου αρεσουν οι μηχανες απλα :P

Lioulios
12/10/2012, 16:36
Αν οι μηχανες που κυκλοφορουν στο δρομο σου ειναι αδιαφοεες και κοιτας μονο τις σουπερσπορ ,τοτε εχεις. μεγαλες πιθανοτητες να γινεις ενας απο αυτους τους γρηγορους που περναν και οι αλλοι....Απλα κοιτανε ...
Αυτοι οι αναβατες ειναι μια ιδιεταιρη κατηγορια .
Το γεγονος που θες να οδηγεις μονο αυτο για το οποιο εχεις διπλωμα δειχνει σοβαρο ατομο και οχι κανγκουρα πιτσιρικα ,οποτε ....

*Παρε το γιαμαχακι να το μαθεις και να το χαρεις και μολις μεγαλωσεις , το δινεις σχετικα. ευκολα για καποιο μεγαλυτερο.
*Αφηνεις στην ακρη τα ιαπωνικα και παιρνεις το απριλια το ρς και γουσταρεις...Δυχρονο ομως και σχετικα δυσκολη μεταπωληση...Ειναι ομως αλλου σε σχεση μς τα λοιπα 125 απο ολες τις αποψεις.
* Την λυση να περιμενεις να μεγαλωσεις με σκουτεροπαπι και μετα να παρεις το μεγαλυτερο δε στην αναφερω καθολου γιατι ημουν και εγω17και ξερω πως ειναι...


...Τυχεροι πιτσιρικαδες...

chr1s_86
12/10/2012, 16:55
...Τυχεροι πιτσιρικαδες...


Τυχεροί όταν υπάρχουν τα λεφτά έτσι ; Γιατί σίγουρα δεκάδες ήθελαν/θέλαμε ένα RS50 στα 16 αλλά που να βρεις €3000 ;

Lioulios
12/10/2012, 18:15
εχει λ7 τουτος. Δεν το καταλαβες ;

4ss4s1n
12/10/2012, 22:46
Nai lefta gia mhxanh exw,ta mazeuw edw kai 3 xronia...kai mou e3igei opoios mporei giati einai kaluteri i aprilia apo thn yzf r125?

panagiwths
12/10/2012, 23:12
Γιατί δεν μπορείς να πάρεις το νιντζακι ?? Αμα βγάλεις το δίπλωμα στα 18 (Α1) μπορείς να οδηγείς οτιδήποτε μέχρι 250 κ.ε. και 33 άλογα οπότε το νιντζα μπορείς !!
Αν έχεις μια σχετική εμπειρία πάρε το νιντζα. Αλλιώς το R 125 το οποίο το εχω οδηγήσει και είναι σκέτο παιχνίδι και το καλύτερο σχολείο αλλά και αρκετά σκυφτό και κουράζει.
Κατά την γνώμη μου το R 125 θα το βαρεθείς γρήγορα αν δεν το θες για να κάνεις μόστρα.

4ss4s1n
12/10/2012, 23:16
File mou panagiwth,apo oso fainete den gnwrizeis oti stis 19-1-13 ta oria ilikias allazoun kai mpainei allh mia kthgoria diplwmatos kai etsi sta 18 epitrepete mono mexri 125cc...ama den isxue afto enoeite pws 8a pigena gia ninja ;) sorry gia ta greeklish alla de grafw apo pc kai den exei ellhnika afti i saxlamara

panagiwths
12/10/2012, 23:49
File mou panagiwth,apo oso fainete den gnwrizeis oti stis 19-1-13 ta oria ilikias allazoun kai mpainei allh mia kthgoria diplwmatos kai etsi sta 18 epitrepete mono mexri 125cc...ama den isxue afto enoeite pws 8a pigena gia ninja ;)

Α οκ πάσο........δεν το ήξερα αυτό!! Τότε αν έχεις όρεξη και πατέρα βενζινά δες και το RS 125. Καλό χρυσό και άγιο το R 125 αλλά του λείπουν άλογα, θα μπορούσε να διαχειριστεί χαλαρά άλλα τόσα απ' αυτά που έχει !! Τέλος πάντων εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου !! :a013:

4ss4s1n
12/10/2012, 23:53
Den exw patera benzina,ta lefta ta mazepsa apo to xartzilikh mou..alla poso na kaiei mia mhxanh 125cc?? I yzf pou grafw ston titlo kai 2,8lt/100km i to rs den exw idea..to 8ema to anoi3a gia na akousw prwtaseis panw se mhxanes supersport 125cc kai to supersport se eisagwgika etsi..125 cc kai supersport den paei..

panagiwths
13/10/2012, 00:24
Το RS είναι δίχρονο και καίει πάνω απο τα διπλά σε σχέση με το R 125. Επίσης το RS καίει σαν δίχρονο και λάδι που πρέπει να το συνυπολογίσεις στην κατανάλωση.
Αν ψάχνεις οικονομία τότε το R 125. Παρεμπίπτοντος πόσα λεφτά διαθέτεις ??

Lioulios
13/10/2012, 01:42
Nai lefta gia mhxanh exw,ta mazeuw edw kai 3 xronia...kai mou e3igei opoios mporei giati einai kaluteri i aprilia apo thn yzf r125?
Ειναι καλυτερη γιατι εχει ψυχη.Η αλλη δεν εχει.
Το γιαμαχα ειναι ενα ψοφιο 125αρι σαν τα cbr-cbf ακια αλλα με ενα απιστευτα ομορφο λουκ σε σχεση με αυτα και τιποτα παραπανω.
Το αλλο !!! Το αλλο ειναι φτιαγμενο σαν να ηρθε απο τα τζιπι που λενε...
Φρεναρες 4πιατονες ,αναρτησαρα και ψαλιδαρα σχεδον ακαμπυη για την κατηγορια του,αναποδο μπροστηνο ,γυρω στα 33 αλογα ,λουκ ρσβ που σκοτωνει κτλ κτλ..
...Αλλα πρεπει να του μιλας.Να βλεπεις τα λαδακια ,να κανεις σερβις στην ωρα του κτλ κτλ.
Μονο αν το παρεις και μετα οδηγησεις ενα απο τα αλλα , αυτα χωρις ψυχη,τα μηχανακια που τα φτιαχνουν με το κιλο θα καταλαβεις την διαφορα.
Εκει θα πρεπει να δεις ποιο δρομο θα ακολουθησεις. Να παρεις κατι φθηνοτερο,πιο καθημερηνο με συμβηβασμους η να πας σε κατι πιο ιδιαιτερο που θα σε κανει απο μονο του να το αγαπησεις.

....Φιλε μου εγω ειχα μηχανακι που μετα απο λιγο καιρο δεν μου εκανε και πολυ ασθηση που το εβλεπα.
Ειχα και εχω ομως και απο τα αλλα που το βλεπω και δεν το πιστευω πως ειναι δικο μου.


...Δεν ξερω τι με επιασε σημερα ρε πστ μ .

4ss4s1n
13/10/2012, 09:12
To budget mou einai 6000-7000 alla me ton e3oplismo,kai enoeite pws den prokeite na to xalasw epeidh to exw...8a protimisw tin kaluterh epilogh omws kai se sxesh me to kostos,kai egw sthn idia krish zw,alla opws 3anapa mazeuw xrhmata edw kai 3 xronia gia na kanw thn kaula mou.me mesh katanalwsh 6 eimai kala,twra gia ta ladia einai kati parapanw alla den nomizw na kaiei kai paraa pollaa..dhladh neta apo posa gemismata reserbouar 8a prepei na allazw ladia?

panagiwths
13/10/2012, 09:33
To budget mou einai 6000-7000 alla me ton e3oplismo,kai enoeite pws den prokeite na to xalasw epeidh to exw...8a protimisw tin kaluterh epilogh omws kai se sxesh me to kostos,kai egw sthn idia krish zw,alla opws 3anapa mazeuw xrhmata edw kai 3 xronia gia na kanw thn kaula mou.me mesh katanalwsh 6 eimai kala,twra gia ta ladia einai kati parapanw alla den nomizw na kaiei kai paraa pollaa..dhladh neta apo posa gemismata reserbouar 8a prepei na allazw ladia?

Για το RS μιλάς εδώ ???

4ss4s1n
13/10/2012, 09:40
Για το RS μιλάς εδώ ???
ναι μιλαω για το rs,και βασικα τωρα μπηκα απο τον υπολογιστη και κοιταξα την τιμη του..λοιπον 1ο παραπονο-απορια : Γιατι το rs κανει οσο η νιντζα που ειναι 100 cc παραπανω απο εκεινη?2η απορια :ποια ειναι η διαφορα της rs 125 με την rs4 125?οπως ξαναπα ειμαι ασχετος αλλα εχω ρωτησει διαφορους και μου εχουν πει οτι 5000 για την νιντζα ειναι πολλα και πως καλυτερα να παρψ ενα 1000ρι που θα το εβρισκα στα ιδια λεφτα...Γιατι να δωσω λοιπον τοσα χρηματα για κατι ακομα λιγοτερο?Τι ξεχωριστο εχει αυτη η μηχανη?

AristidisZ
13/10/2012, 09:53
ναι μιλαω για το rs,και βασικα τωρα μπηκα απο τον υπολογιστη και κοιταξα την τιμη του..λοιπον 1ο παραπονο-απορια : Γιατι το rs κανει οσο η νιντζα που ειναι 100 cc παραπανω απο εκεινη?2η απορια :ποια ειναι η διαφορα της rs 125 με την rs4 125?οπως ξαναπα ειμαι ασχετος αλλα εχω ρωτησει διαφορους και μου εχουν πει οτι 5000 για την νιντζα ειναι πολλα και πως καλυτερα να παρψ ενα 1000ρι που θα το εβρισκα στα ιδια λεφτα...Γιατι να δωσω λοιπον τοσα χρηματα για κατι ακομα λιγοτερο?Τι ξεχωριστο εχει αυτη η μηχανη?

Φαντάζομαι το 4 σημαίνει τετράχρονη ενώ το απλό είναι δίχρονο

Lioulios
13/10/2012, 10:19
Δεν τον ξερω ,αλλα το πουλάει για τον ιδιο λογο που θα το δώσεις και εσύ την άλλη μερα

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2818436/

panagiwths
13/10/2012, 10:35
ναι μιλαω για το rs,και βασικα τωρα μπηκα απο τον υπολογιστη και κοιταξα την τιμη του..λοιπον 1ο παραπονο-απορια : Γιατι το rs κανει οσο η νιντζα που ειναι 100 cc παραπανω απο εκεινη?2η απορια :ποια ειναι η διαφορα της rs 125 με την rs4 125?οπως ξαναπα ειμαι ασχετος αλλα εχω ρωτησει διαφορους και μου εχουν πει οτι 5000 για την νιντζα ειναι πολλα και πως καλυτερα να παρψ ενα 1000ρι που θα το εβρισκα στα ιδια λεφτα...Γιατι να δωσω λοιπον τοσα χρηματα για κατι ακομα λιγοτερο?Τι ξεχωριστο εχει αυτη η μηχανη?

Το RS είναι ακριβό γιατί έχει οτι καλύτερο υπάρχει σε περιφερειακά δηλαδή αναρτήσεις φρένα ζάντες αλουμινένιο πλαίσιο κτλ δεν είναι οτι κι οτι.
Διαφορα RS 125 και RS4 ει ναι οτι το ενα είναι δίχρονο (που απ οτι φαίνεται δεν ξέρεις τι σημαίνει) και το άλλο είναι τετράχρονο (το αντίστοιχο R125 τις Aprilia).
Αυτός που σου είπε για το 1000 αρι η άσχετος είναι η θέλει να φάει κολυβα. Δεν θα το σχολιάσω άλλο το τελευταίο !!!
Τα χρήματα που διαθέτεις είναι πάρα πολλά για πρώτη μηχανή. Θα σε συμβούλευα να ψάξεις για ένα καλό μεταχειρισμένο RS !

4ss4s1n
13/10/2012, 12:39
Ευχαριστω πολυ για ολα παιδες!

Lioulios
13/10/2012, 13:00
Οτι σου ειπε φιλαρακι ο Παναγιωτης.
Μην παρεις καινουρια μηχανη . Ειναι πανακριβες.Κρατα καβατζα τα λ7 σου και να εισαι προσεκτικος με τις αγορε; σου ακομα και με τον εξοπλισμο.Μην αρχισεις να σκορπας φραγγα απο ενθουσιασμο.Καλξ ερευνα πρωτα και μετα αγορα.
Τα 4χρονα τα βρισκεις σε σχετικα πολυ καλες τιμες και με λιγα χλμ . Βρες ενα συνεργειο απο γνωστο η καποιο δικο σου μαστορα και κοιτα το μηχανακι που θα παρεις αν ειναι ολα οκ και προχωρα.

...Οτι σε φωτισει ο θεος .

4ss4s1n
13/10/2012, 14:16
Rs4 i rs 125??

panagiwths
13/10/2012, 14:23
Άλλο το 'να άλλο τ' άλλο. Το RS ΔΙΧΡΟΝΟ και το RS4 ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ.
Δεν υπάρχει σύγκριση το RS είναι απείρως καλύτερο.

4ss4s1n
13/10/2012, 14:25
Panagiwth sou esteila kai pm,sou eipa den exw idea sto ti einai to dixrono kai ti to tetraxrono,mporeis na mou e3hghseis?

epp1640
13/10/2012, 14:41
Panagiwth sou esteila kai pm,sou eipa den exw idea sto ti einai to dixrono kai ti to tetraxrono,mporeis na mou e3hghseis?

Μικρέ όπως στα λένε ο Γιάννης και ο Παναγιώτης.. Τα χρήματα που έχεις μαζέψει επαρκούν για 2 πρόσφατα μεσαία τετρακύλινδρα. Μην τα σκορπίσεις από τον ενθουσιασμό σου και προς θεού ΟΧΙ καινούριο 125.. Τα 4.000 που ζητάνε είναι κακόγουστο αστείο.. Με 1500 βρίσκεις το τελευταίο rs 125 (06+), βάλε και ένα 200ρι λάστιχα και τίποτα αναλώσιμα και είσαι έτοιμος.. Αν και προσωπικά ΔΕΝ θα έπαιρνα το rs λόγω της κατανάλωσης.. Είχα δίχρονο 50ράκι και έκαιγε πολύ περισσότερο από το τετράχρονο 125 με το οποίο το αντικατέστησα. Δεν θέλω να φανταστώ τι καίει δίχρονο 125..Πρώτο μηχανάκι είναι.. Πάρε ένα μικρό γυμνό τετράχρονο ή κανένα μικρό super motard να μην πληρώνεις πιστόνια, πλαστικά, λάδια βενζίνες και κράτα τα χρήματα σου για το 2014? που θα μπορείς να ανέβεις κατηγορία..

XT125
DR 125 SM
CBF 125
YBR 125
KLX 125

Για διαφορά 2χρονου 4χρονου ψάξε στο wikipedia 2-stroke / 4-stroke engines

akis_trevor
13/10/2012, 14:47
προχειρα προχειρα:τα διχρονα "αρπαζουν" πολυ περισσοτερο,εχουν περισσοτερη δυναμη-γκαζι-νευρο αλλα περισσοτερες φθορες στον κινητηρα,καινε λαδια,ρουφανε καυσιμο σε σχεση με τα τετραχρονα.
+1 για μεταχειρισμενο 125 αρι τωρα,να το δεις και να σε δει και μετα ανεβαινεις με τα φραγκα που θα φυλαξεις.

4ss4s1n
13/10/2012, 14:56
Re paidia nai wraia to skefteste,fila3e gia meta klp klp klp,alla skefteite oti 8a eimai 2 xronia me mia mhxanh 125cc kai apo oso exw dei mono i aprilia pianei ta 150..pes oti mexri 110 boleuomai alla ama de pianei oute 100 protimw na mhn parw ka8olou,tote einai pou to 8eorw petama xrhmatwn..ama einai na dwseis xrhmata toulaxiston na ta euxaristh8eis...elate ligo sth 8esh mou,18 xronwn 8a eimai

OrionV
13/10/2012, 15:17
Re paidia nai wraia to skefteste,fila3e gia meta klp klp klp,alla skefteite oti 8a eimai 2 xronia me mia mhxanh 125cc kai apo oso exw dei mono i aprilia pianei ta 150..pes oti mexri 110 boleuomai alla ama de pianei oute 100 protimw na mhn parw ka8olou,tote einai pou to 8eorw petama xrhmatwn..ama einai na dwseis xrhmata toulaxiston na ta euxaristh8eis...elate ligo sth 8esh mou,18 xronwn 8a eimai

παρε αυτοκινητο που πιανει και 180 τοτε,το χρημα το εχεις.

akis_trevor
13/10/2012, 15:23
150;
εγω στα 17 και κατι που πηρα το παπι και επιανε 100 νομιζα οτι ειμαι ο σουπεργκουφη!!ειχα μαθει απτα 50αρια να πηγαινουμε μεχρι 70-80 το πολυ πολυ!μας λες οτι δεν εχεις ιδεα απο μηχανακια και θες να παρεις με την μια κατι που να πηγαινει φουλ για τα κυβικα του...relax.

epp1640
13/10/2012, 15:34
Re paidia nai wraia to skefteste,fila3e gia meta klp klp klp,alla skefteite oti 8a eimai 2 xronia me mia mhxanh 125cc kai apo oso exw dei mono i aprilia pianei ta 150..pes oti mexri 110 boleuomai alla ama de pianei oute 100 protimw na mhn parw ka8olou,tote einai pou to 8eorw petama xrhmatwn..ama einai na dwseis xrhmata toulaxiston na ta euxaristh8eis...elate ligo sth 8esh mou,18 xronwn 8a eimai

Όταν αγόρασα το 50ράκι ήμουν 21 και όταν το άλλαξα με το 125 ήμουν 22 οπότε έχω πλήρη αντίληψη.. Το κριτήριο τώρα δεν είναι η ταχύτητα.. Τώρα κοιτάς να πάρεις ένα μικρό μοτοσυκλετάκι για να μάθεις 5 πράγματα και να μη σου πιει το αίμα.. Αν στόχος είναι να ταξιδεύεις γρήγορα τότε υπάρχουν και τα αυτοκίνητα, τα χρήματα σου επαρκούν.. Η ευχαρίστηση δεν είναι ανάλογη της ταχύτητας. Σου λέμε να δώσεις 1000-1500 ευρώ να πάρεις ένα μεταχειρισμένο 125 και σε δύο χρόνια με το καλό κάτι μεγαλύτερο με τα χρήματα που σου περισσεύουν.. Επίσης μη συγχέεις την τελική ταχύτητα με το άνετο ταξίδι.. Το rs ναι βλέπει 150 (παράνομο βέβαια αφού ως 125 κυβικά θεωρητικά ούτως η άλλως ο νόμος λέει μέχρι 70 ας το επιβεβαιώσει κάποιος?) αλλά αποδίδει ψηλά.. Άσε που ταξίδι με δίχρονο δεν θα το πολυσκεφτόμουν..

4ss4s1n
13/10/2012, 16:00
Genika eimai latrhs ths taxuthtas,me to PODHLATO exw piasei 70 kai klasika me ama3i 150 ++ odhgaw edw kai 3 xronia kai exw arketh empeiria

akis_trevor
13/10/2012, 16:12
ωπα μισο γιατι τα χανω ωρες ωρες εδω μεσα.εισαι 17,θες να παρεις μηχανακι εντος οριων διπλωματος(και πολυ καλα κανεις)αλλα οδηγας αμαξι απτα 14;θες να εισαι νομιμος αλλα να πιανεις 150.καπου δεν μου κολλαει ολο αυτο εμενα.
edit:παρε ενα 125 παπι-μοτοσυκλετακι,οτι σαρεσει με το 1/3 1/4 των χρηματων που διαθετεις.θα τα δεις ολα εντελως διαφορετικα απτην οπτικη του δικυκλου.αν γουσταρεις αργοτερα πας σε μοτοσυκλετα.δεν γινεται 2 σε 1 σε τετοια πραγματα.και επιδοσεις μηχανης και να σε καλυπτει το διπλωμα κλπ.

Bradipous
13/10/2012, 16:29
Ας πω και εγω την γνωμη μου, ετσι γιατι μπορω...
Λοιπον αν θες κατι για καθημερινη χρηση και γενικοτερα για να μετακινησε οπου θελεις ακομα και μικρα ταξιδια, τοτε ξεχασε τα 2χρονα, 1ον γιατι ειναι πολυ μεγαλυτερο το κοστος συντηρησης τους (διπλασια καταναλωση, λαδια μιξης, κανα πιστονακι σε 20κ χλμ κλπ) 2ον δεν ειναι τοσο φιλικο σε εναν νεο οδηγο γιατι ξεσπαει ξαφνικα και βγαζει τα αλογα του. Γενικα 2χρονο να προτημισεις μονο αν το θες για καμια βολτα για καφε που κ που για καμια κοντρα κλπ. φιγουρα δλδ..

Αν το θες για καθημερινη χρηση θα ηταν καλυτερα να στραφεις σε ενα 4τ και στα 125 κ.εκ. οπου ομως δεν θα βρεις καποιο ιδιαιτερα γρηγορο, ομως θα πηγαινεις ανετος με 100 πορεια. Κατα τη γνωμη μου καλυτερα θα ηταν μια παπια αφου το θες και για λιγο καιρο (απο οτι καταλαβα) και για να εξοικιωθεις και για να μην δωσεις ενα καρο λεφτα. Και πιστευω πως καλυτερα θα ηταν να επαιρνες ενα ελαφρως μεταχειρισμενο παρα ενα καινουριο..

4ss4s1n
13/10/2012, 18:37
Σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες ( και για το λιγο κραξιμο) καταλαβα οτι σιγουρα θα παρω κατι μεταχειρησμενο,ομως τωρα μπηκε η απορια αμαξι ή μηχανη και ολα ηρθα τουμπα...ειμαι ακομα πιο μπερδεμενος τωρα αλλα καλυτερα γιατι με προσγειωσατε!ειχαν στο νου μου γρηγορες μηχανες κλπ πραγμα που δεν θα γινει για ακομα καποια χρονια τουλαχιστον..αρα το κοβω να περνω ενα μικρο αμαξακι για 2 χρονακια και μετα να το γυρισω σε μηχανη,αν και ακομα το πεδιο δεν ειναι ξεκαθαρο προς τα εκει τεινει η σκεψη μου..Ευχαριστω πολυ!αψογο φορουμ θα το παρακολουθαω οποτε μπορω(φετος λογο εξετασεων δεν εχω και πολυ χρονο)!!

Bradipous
13/10/2012, 19:39
Αμα το εχεις το μικροβιο για τις μηχανες παρε απο τωρα για να αρχισεις να αποκτας εμπειρια και να μην ξεκινησεις απο το 0 παλι σε 2 χρονια. Οσο μικροτερος ξεκινας να οδηγας τοσο πιο ευκολα μαθαινεις.
Εξ' αλλου και να περιμενεις 2 χρονια δεν νομιζω πως αμεσως θα πας σε κατι τοσο γρηγορο.
Αμα θελεις βολτουλες με φιλους χωρις να σε πειραζει ο καιρος παρε αμαξι.
Αν παλι παρεις μηχανη... Θα εχεις μηχανη! :smokin:

trelf
14/10/2012, 18:25
παρε το yzf 125 r .....καντο 250cc.... και θα εισαι και νομιμος και ΓΛΗγορος!!!!!!!!!! :D

4ss4s1n
14/10/2012, 19:15
ξανακοιτα τα ορια ηλικιας 2013δεν ειμαι,(τελικα κατελιξα να περιμενω αλλα 2 χρονια)

Bradipous
14/10/2012, 19:46
Αυτο με την αλλαγη στα ορια των διπλωματων κλπ που το ειδες; Επειδη δεν εχω ακουσει κατι μπορεις να στειλεις ενα λινκ που να το αναφερει;

epp1640
14/10/2012, 21:02
Αυτο με την αλλαγη στα ορια των διπλωματων κλπ που το ειδες; Επειδη δεν εχω ακουσει κατι μπορεις να στειλεις ενα λινκ που να το αναφερει;


Είναι όντως υπό εξέταση νέο νομοσχέδιο.. Το διάβαζα στο mototriti πριν κάνα μήνα αλλά είμαι πολύ ξύστης για να στο βρω.. :P λεφτά να έχουμε να δίνουμε στις αλλαγές..

4ss4s1n
14/10/2012, 21:35
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=72807 edw ta leei pata ekei pou leei katw katw kati,dn 8imame akribos,kai 8a deis ta kainourgia

Bradipous
14/10/2012, 22:35
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=72807 edw ta leei pata ekei pou leei katw katw kati,dn 8imame akribos,kai 8a deis ta kainourgia

Θενξ ;)