PDA

View Full Version : Daytona Sprinter 51mm (HELP)



padelis69
13/10/2012, 16:36
Καλησπέρα έχω ένα Daytona Sprinter 50,47mm(72 κυβικά) και θέλω να το κάνω 51-ή 52mm...
Θα του αλλάξω κυλινδροπίστονα,κεφαλή από astrea και ένα καρμπυρατέρ 20-22...
Από κει και πέρα έχετε κάτι να μου προτείνετε να κάνω ή να μην κάνω για να μου αποδώσει καλήτερα τα mm του?
(Χωρίς να ανοιχτεί το μοτέρ)
Εαν το κάνω 52 η μπιέλα θα είναι σίγουρη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..! :D:D:D:D:D

MavrosPan
13/10/2012, 20:04
Ωχ..

epp1640
13/10/2012, 23:09
Ωχ..

:cry: Μη χειρότερα..

epp1640
13/10/2012, 23:10
Καλησπέρα έχω ένα Daytona Sprinter 50,47mm(72 κυβικά) και θέλω να το κάνω 51-ή 52mm...
Θα του αλλάξω κυλινδροπίστονα,κεφαλή από astrea και ένα καρμπυρατέρ 20-22...
Από κει και πέρα έχετε κάτι να μου προτείνετε να κάνω ή να μην κάνω για να μου αποδώσει καλήτερα τα mm του?
(Χωρίς να ανοιχτεί το μοτέρ)
Εαν το κάνω 52 η μπιέλα θα είναι σίγουρη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..! :D:D:D:D:D

Πως, αεροπλάνο θα γίνει.. Κράτα τα χρήματα σου να τα κάνεις βενζίνη ή να πας καμιά βόλτα και μετά από χρόνια θα με θυμηθείς..

yiannis172
14/10/2012, 11:42
Καλησπέρα έχω ένα Daytona Sprinter 50,47mm(72 κυβικά) και θέλω να το κάνω 51-ή 52mm...
Θα του αλλάξω κυλινδροπίστονα,κεφαλή από astrea και ένα καρμπυρατέρ 20-22...
Από κει και πέρα έχετε κάτι να μου προτείνετε να κάνω ή να μην κάνω για να μου αποδώσει καλήτερα τα mm του?
(Χωρίς να ανοιχτεί το μοτέρ)
Εαν το κάνω 52 η μπιέλα θα είναι σίγουρη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..! :D:D:D:D:D


Για μενα δεν αξιζει να ριξεις λεφτα για το λογο οτι δε θα εχεις καλο γκαζι ουτε ετσι.Δωστο και παρε κατι αλλο ή αν θες οπωσηποτε να εχεις πενηνταρι παλι δωστο και παρε ενα Runner.Μπορει να ειναι αυτοματο αλλα σε αυτα τα κυβικα ειναι τα μονα που αξιζουν και πανε,λογω καλων ανταλλακτικων που υπαρχουν.

kapnias
14/10/2012, 20:00
Βαλ'του 51 χιλιοστα ,οχι ομως κυλινδρο απο αστρεα γιατι θα σου πέσει μακρύς για το στροφαλάκι σου. Βαλ΄του και κανένα εκκεντροφοράκι (οχι με τιποτα αμυγδαλα μπαμπούλες, λιγο πιο αγριο απο τον μαμα αστρεα) ρίξε και κανένα θυριδοματάκι ή τουλάχιστον γυάλισε εισαγωγή εξαγωγή με γυαλόχαρτο και θα πάθεις πλάκα απο το στροφάρισμα που θα κάνει!!
Μην τους ακούς, πείραξε το τωρα που είσαι πιτσιρικάς, καθε πράμα στον καιρό του.
Και εγώ κυκλοφορούσα με μοτοσπορτ με τη μεγάλη μπούκα και τωρα αν περάσει κανένα παπάκι και κάνει θόρυβο λεω ούστ κωλόπαιδο!!!