PDA

View Full Version : τα ξένα ..μηχανάκια!!!



panagiotis dim
13/10/2012, 19:27
εκείνο το καλοκαίρι(19..τόσο) είχε έρθει απο αμερική ενας συγγενής μου κακορίζικος απόγονος του μπρους λη ( έτσι καμωνότανε..) με πολλά δολλάρια απο τις πιτσες του πατέρα του και ολοι τον φοβόντουσαν και ολοι τον εζηλεύαν.

Με το που πατησε το ποδι του στη greece πήγε σε μπαρμπεριη και ξυρίστηκε γουλι .

μετά μου ζήτησε να τον παω σε μαγαζι με μηχανακια και εκεί πήγε και αγόρασε ενα μοτοποδήλατο sachs h herkules h karelli δεν θυμάμαι .

με το που το πηγαμε σπίτι του αμέσως αρχισε τις μετατροπες .

καταρχας του ξήλωσε οτι είχε και δεν είχε εκτός της σέλλας .παραλίγο δηλ αν εγώ δεν αρνιόμουνα να του δώσω του ποδηλάτου μου...

Το χρώμα (κόκκινο) δεν του γούσταρε και επιασε καινούργιο μηχανάκι να το τρίβει με γυαλοχαρτα.

Ο αδελφός του πατέρα του που τον φιλοξενούσε κόντεψε να παθει εγκεφαλικό ..

Αφού το γυαλοχάρτισε μετά πηρε πινέλλο και το εβαψε καφέ . Οπως τα πατζούρια του σπιτιού μου.

Αφού αναψε ενα τσιγάρο και το κοίταξε με θαυμασμό μου ζήτησε να του φέρω σιδεροπρίονο.

Στόν θετό γυιό του mπρους λή δεν φέρνεις αντιρρήσεις..!

Τού την εδινε ο ηχος της εξάτμισης του μοτο ..Την εκοψε ακριβώς πρίν το τελικό ..σκέτη σωλήνα δηλαδής.

Μετά επιασε τις ζάντες και τις εβαψε πρόσινη την μπροστά μαύρη την πίσω...

Ο θείος του είχε καπνίσει τρία πακκέτα από το θέαμα που του ράγιζε την καρδιά .Εγώ τσιμουδιά μην αρπάξω καμμία απο αυτές που μόνο σαολίν ξέρουν να δίνουν..!!

Το πήγε βόλτα μετα το πέρας των εργασιών και γύρισε ολο καμάρι για το νέο του απόκτημα.

Στό διάστημα της παραμονής του αλήτευε καθε βράδυ και οποιος αλητεύει βράδυ βρίσκει και .νύφη!!

Αμ ελα ομως που τελείωσαν οι διακοπές , ετσι λοιπόν μου εφερε το μοτο ποδήλατο σπίτι μου και μου το αφησε για του χρόνου που θα ξαναρχόταν.

Ενα δυστυχισμένο βράδυ μου εβαλε ο βελζεβούλ στο κεφάλι μου την ιδέα να το πάρω και να βγώ για τσάρκες με το δυστυχισμένο μοτο. αρχισα λοιπόν βραδυάτικα τα πέρα δώθε με μια εξάτμιση ( σόρρυ σωλήνα ηθελα να πω..) που ακουγότανε 34 χλμ μακρυα.!!

Ξαφνικά σε ενα στενό ( που είχα περάσει τρεις τέσσερις φορές συνέχεια..) βλέπω μπροστά μου 3-4 μάγκες να μου φράζουν τον δρόμο. Τι να έκανα σταματάω λοιπόν και εκεί παίχτηκε το δράμα μου.

Μην τα πολυλογώ με βουτάνε ...αλλος απο τα μαλλιά ,,,,,αλλος απο τα αυτιά ,,,,,αλλος απο τα δάκτυλα ,,,,,,αλλος απο τα....( μην ..τα πολυλογώ ..):sick: και με πάνε σηκωτό σε ένα σπίτι εκεί δίπλα δηλαδή .

Με χώνουν σε ενα δωμάτιο και εκεί αρχίζει το δεύτερο δράμα μου..
-οταν κάνεις μαλακίες να εχεις αρχ... να καθαρίζεις σαν ανδρας ..ακους?? να φωνάζει ο ένας :winka:
- η την παίρνεις τώρα η σε κλαίει η μάννα που σε κανε ..ο άλλος:dizzy:
- να τον εθάψουμε στην αυλή να τελειώνουμε να λέει ο τρίτος..
:uplate:
- ο τέταρτος ακόνιζε κάτι μαχαίρια :sad:

----ρε παιδιά δεν ξέρω..... να μιξοκλαίω εγώ....
ΝΑΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΛΕΓΆΜΕΝΗ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ..:mad:
ΕΚΕΊ παίχτηκε το τρίτο δράμα.

- μπορεί και να μην είναι είναι αυτός να λέει η αδελφή τους ... δεν θυμάμαι μοιάζει και λίγο ο άλλος ηταν ξυρισμένος γουλι...:confused:
ΟΧΙιιιιιιιιιι!!!!! ΝΑ ΑΦΡΙΖΩ ΕΓΏ ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΏ!!!!
-ΣΚΑΣΕ ΝΑ ΦΩΝΆΖΟΥΝ ΕΝ ΧΟΡΩ ταδελφια της !!
Από τα πολλά λοιπόν εκείνο το βράδυ και μετά την ακροαματική διαδικασία ξεκαθάρισε το θέμα ( τον έδωσα στεγνά..) δεν ξέρω και εγώ τι άλλο θαδινα ... για να γλυτώσω !!!

το μοτο ποδήλατο ουτε το ξαναπηρα.. το κλείδωσα στο υπόγειο και το ξέχασα!!
\το ΄ονομά μου το θυμήθηκα μετά απο μέρες ..

jimmis5
13/10/2012, 20:20
Φιλος απλα δεν παιζεσαι αν περασεις απ κατ απ τ αυλακι κερναω μπυρα κερνας ιστοριες

panagiotis dim
13/10/2012, 20:42
πόσο κατου απταυλάκι ?? ρουτάω απλά μην πέσω πάνου στ,μάννα μ,

jimmis5
13/10/2012, 20:46
Οι πλι κατ 220κμ απ την πρωτευουσα,Πατρασο...:beer:

panagiotis dim
13/10/2012, 20:52
αστο πατρα δεν παίζει... είχα μπλεξίματα εκεί με κάτι harleades xaxaxaxaxaxaxaxaaxax..ακου ελα απ΄πάνου ...αθήνα.. αλιμο ...στο πανι να πιούμε τις μπύρες .ετσι και αλλιώς η μάννα μου είναι τέρμα θεού κατ απταυλακι!! αντερστεντ?

jimmis5
13/10/2012, 20:55
Ελληνικα δεν μιλαμε...θα ρθω αλλα το νου σου μαντρες δεν πηδαω,αμα γινει σαματας δεν σε ξερω δεν με ξερεις:lol:

panagiotis dim
13/10/2012, 21:04
χαχαχαχα ρε μην είσαι φοβιτσιάρης.. τους εχω μαντρωμένους εδώ ολους παπιόσκουτερχαγιαμπουκαβασογιαμαχοιταλόφιλους.

μπύρες τσάμπα δεν βρίσκω ομως να ξέρεις . Ααα.. μαζι με τις μπύρες γουστάρω και κοψίδια ..απλά στο αναφέρω..ξέρεις πινοντας τρώγοντας θα σου πω τι παθανε οι χαρλεοι..

jimmis5
13/10/2012, 21:23
Ωχ την βλεπω να βγαινει ακριβο το ταξιδι...Φοβονται ωρα τα παλικαρια...θα φερω στο καλαθι κοψιδια και χωριατικο ψωμι να βγει φθηνοτερα
Ελπιζω να μεινουμε μονο στα προκαταρτικα:rolleyes: αν και αυτο με τους χαρλεαδες μου δημιουργει πολλα ερωτηματικα...

MG-KTiNoS
13/10/2012, 21:36
:lol:

relis
13/10/2012, 22:36
:beer:

spyrakos35
14/10/2012, 17:33
βρε μήπως ήταν απόγονος του τσακ νόρις? :confused:

crfouras
15/10/2012, 13:55
:beer::beer::beer::beer::beer:

clark5901
01/02/2013, 07:09
Ευχαριστώ για την ωραία πληροφορίες στην θέση ...