PDA

View Full Version : Καστανια και Στυμφαλια...



Σελίδες : [1] 2

kalgeorge
14/10/2012, 22:01
Με λιγα λογια....με ενα φιλαρακι απο το κιατο λεμε για μια βολτιτσα για καφεδακι στην Καστανιά και μετα φαγακι στην Στυμφαλια .διαδρομή βαρετή για πολλούς σιγουρα, αλλα για όσους μενουν εκει γύρω ειναι μια καλή βολτουλα...

Η βολτα οριστηκε για σαββατο 20/10
εμεις θα φυγουμε απο κιατο κατα τις 12 η ώρα.

αν καποιος ψήνεται, ας δηλώσει να δούμε τί γινεται :wave2:

vaska
14/10/2012, 22:37
Βάλε λίγο τη διαδρομή που έχεις στο μυαλό σου μπας και το συνδυάσω από Πάτρα. Να προλάβω να κάνω και λίγη προπόνηση στους κοιλιακούς μου, γιατί με σένα στο τραπέζι θα μας φύγουνε τα τσίσα, είναι σίγουρο.

kalgeorge
14/10/2012, 22:51
Βάλε λίγο τη διαδρομή που έχεις στο μυαλό σου μπας και το συνδυάσω από Πάτρα. Να προλάβω να κάνω και λίγη προπόνηση στους κοιλιακούς μου, γιατί με σένα στο τραπέζι θα μας φύγουνε τα τσίσα, είναι σίγουρο.

δεν ειναι και κατι το φοβερο :) , απο κιατο κατευθυνομαστε ορεινά, ειναι μια αποσταση (αν θυμαμαι καλα) 50 περιπου χιλιομετρων απο κιατο... (σορρυ δεν το εχω με τους χαρτες)

vaska
15/10/2012, 00:50
Πες ορέ μάστουρα εσύ που ψυχαναιμίστηκες τη βόλτα, για τι ώρα βλέπεις αναχώρηση και από που, να το φιξάρουμε καιρού επιτρέποντος.
:D

kalgeorge
15/10/2012, 22:49
Πες ορέ μάστουρα εσύ που ψυχαναιμίστηκες τη βόλτα, για τι ώρα βλέπεις αναχώρηση και από που, να το φιξάρουμε καιρού επιτρέποντος.
:D

tetarti kata tis 4, anaxwrisi apo kiato.
opws eipa kai prin, epidi einai kapoioi pou theloun na akolouthisoun alla den voleuei i mera, isws metatethei gai savato
tha enimerwsw egaira:)

vangelis 64
15/10/2012, 23:33
Με βρίσκω σε ενδιαφέρουσα.Τετάρτη ή Σάββατο.Ξημερώνει Τρίτη βάζελε...λέγε!:beer:

kalgeorge
15/10/2012, 23:39
Με βρίσκω σε ενδιαφέρουσα.Τετάρτη ή Σάββατο.Ξημερώνει Τρίτη βάζελε...λέγε!:beer:

na to dw kai auto .....:D xaaxxaxaxx

kalgeorge
16/10/2012, 12:14
λοιπον λόγο προβλημάτων σε θεματα χρόνου για καποιους....η βολτουλα μεταφερεται γαι το σαββατο 20/10
θα ενημερωθει το αρχικο ποστακι.

jezuz
16/10/2012, 23:43
εγω ειμαι στην περιοχη, αλλα σαββατο μετα τις 4 ατυχως :(
Καλα να περασετε, και την επωμενη φορα αν ειναι καθημερινη πιο αργα, ή Κυριακη και ειμαι ελευθερος ειμαι μεσα! :)

kalgeorge
17/10/2012, 00:35
εγω ειμαι στην περιοχη, αλλα σαββατο μετα τις 4 ατυχως :(
Καλα να περασετε, και την επωμενη φορα αν ειναι καθημερινη πιο αργα, ή Κυριακη και ειμαι ελευθερος ειμαι μεσα! :)

tha to montaroume file, min agxwnesai...
afou eisai konta tha tin vroume tin akri :wave2:

taisteal
17/10/2012, 11:04
:a01:για να δουμε.....

vaska
17/10/2012, 11:13
:a01:για να δουμε.....

Έλα, καιρό έχουμε να τα πούμε. Για μοντάρισέ το.
:D

akis_trevor
17/10/2012, 13:31
παιζει πολυ να ανεβω αθηνα το σαββατο με την μοτο του αδερφου μου.αν ταιριαξουν οι ωρες μας φευγω παρεα με τους πατρινους μεχρι το κιατο.εγω θα φυγω πρωι νωρις.(οχι και αξημερωτα ;) ).το βλεπουμε.

kalgeorge
17/10/2012, 13:47
παιζει πολυ να ανεβω αθηνα το σαββατο με την μοτο του αδερφου μου.αν ταιριαξουν οι ωρες μας φευγω παρεα με τους πατρινους μεχρι το κιατο.εγω θα φυγω πρωι νωρις.(οχι και αξημερωτα ;) ).το βλεπουμε.

τις ωρες μπορουμε να τις ταιριαξουμε....δεν νομιζω οτι θα υπαρξει προβλημα για μιση-μια ωρα πανω-κατω.
οπως επισης και την διαδρομη....μπορουμε μετα την συναντηση μας να την διαφοροποιησουμε οπως θελουμε :)

el_hymador
17/10/2012, 18:19
Παίζει να ακολουθήσω με αυτοκίνητο... ήδη έχω αναθέσει σε κάτι σαμάνους να κάνουν τα δικά τους ωστέ να βρέχει... :a01:

vaska
17/10/2012, 18:57
Παίζει να ακολουθήσω με αυτοκίνητο... ήδη έχω αναθέσει σε κάτι σαμάνους να κάνουν τα δικά τους ωστέ να βρέχει... :a01:

Μη μου πεις............. άντε ρε να σε δούμε κι εσένα. Αν θες έρχομαι και σε παίρνω δικάβαλο στη χοντρή, έτσι κι αλλιώς μόνος θα έρθω.

el_hymador
17/10/2012, 19:04
Μη μου πεις............. άντε ρε να σε δούμε κι εσένα. Αν θες έρχομαι και σε παίρνω δικάβαλο στη χοντρή, έτσι κι αλλιώς μόνος θα έρθω.

Τhanks Bill, αλλα δεν παιζει εξοπλισμος, είναι ολος Αθηνα. Κατσε επισης να δουμε αν θα μπορω γενικοτερα.

kalgeorge
17/10/2012, 19:05
Μη μου πεις............. άντε ρε να σε δούμε κι εσένα. Αν θες έρχομαι και σε παίρνω δικάβαλο στη χοντρή, έτσι κι αλλιώς μόνος θα έρθω.

akoma kalutero mou akougetai auto....me amaxi tha duskoleuteis ligo na akolouthiseis re kwsti
esy ksereis kalutera pws goustareis :wave2:

el_hymador
17/10/2012, 19:09
akoma kalutero mou akougetai auto....me amaxi tha duskoleuteis ligo na akolouthiseis re kwsti
esy ksereis kalutera pws goustareis :wave2:

Καλα... αμα παρω το τζιπακι και παω απο κατι χωματερες καβατζες πρωτος θα φτασω και θα σας περιμενω...

vaska
17/10/2012, 19:09
Τhanks Bill, αλλα δεν παιζει εξοπλισμος, είναι ολος Αθηνα. Κατσε επισης να δουμε αν θα μπορω γενικοτερα.


Τι εξοπλισμός μωρέ για λίγα χλμ??? Κρανάκι θα σου φέρω εγώ, μπότες όλο και κάτι θα έχεις και that's all.

Τες πα εσύ ξέρεις καλύτερα, πάντως να ξέρεις για μένα δεν είναι πρόβλημα.

:wave2:

kalgeorge
17/10/2012, 19:17
Καλα... αμα παρω το τζιπακι και παω απο κατι χωματερες καβατζες πρωτος θα φτασω και θα σας περιμενω...

μη χαθεις ρε πουθενα και φαμε ολη την μερα να σε ψαχνουμε :bawl:

el_hymador
17/10/2012, 20:06
μη χαθεις ρε πουθενα και φαμε ολη την μερα να σε ψαχνουμε :bawl:

Eσυ θα μπεις με το R6 στο χωμα να με ψαξεις η θα βαρας κορνες απο την ασφαλτο και θα περιμενεις να απαντησω; :lol:

kalgeorge
17/10/2012, 20:16
Eσυ θα μπεις με το R6 στο χωμα να με ψαξεις η θα βαρας κορνες απο την ασφαλτο και θα περιμενεις να απαντησω; :lol:

Θα παω σε μια ταβερνα να κατσω και θα περιμενω ρε....που θα παει....δεν θα πεινασεις? θα σε τραβηξουν οι μυρωδιες :lol:

vangelis 64
18/10/2012, 20:06
Μέσα λοιπόν εγώ,αναμένω λεπτομέρειες...ώρα,τόπο και τα σχετικά.:beer:

kalgeorge
18/10/2012, 20:19
Μέσα λοιπόν εγώ,αναμένω λεπτομέρειες...ώρα,τόπο και τα σχετικά.:beer:

ωραια....αρα κατσε να δουμε και τους αλλους αν ερθουν τελικα και το μονταρουμε.
μεχρι στιγμής εχουμε

α) kalgeorge
b) el hymador
c) vaggos
d) vaska
e) tomy dakar?
f) akistrevor?
g) jezuz ( αν μπορεί ίσως μας βρει μετά)

συναντηση Κιατο ( θα πουμε πιο μετα που ακριβώς...αναλογα με το απο που θα ερθουν οι περισσοτεροι) και ωρα ας πουμε για τωρα κατα τις 12, και βλεπουμε

akis_trevor
18/10/2012, 20:32
εγω αν ερθω(θα το ξερω αυριο απογευματο-βραδακι)θα συνοδευσω απλα τους πατρινους ως την εξοδο για κιατο.δυστυχως οι σπαλομπριζολες θα μου γλυτωσουν!!

daz
18/10/2012, 20:35
Βάσκα πάνε και μια βόλτα προς Λιδορίκι ρε! :D

Είναι ωραία αυτή την εποχή. :cool:

:lol:

el_hymador
18/10/2012, 20:47
Δελτίο παντόφλας, προσωπική πρόγνωση για το Σαββάτο 20/10:

Αίθριος και παντόφλα free προβλεπεται ο καιρός για το Σαββάτο, με πιθανότητα εκδήλωσης ασθενών παντοφλιών το απόγευμα και το βράδυ (κατά την επιστροφή στο σπίτι). Τα φαινόμενα ωστόσο δεν χαρακτηρίζονται σε καμμία περίπτωση ισχυρής εντάσεως και μπορούν να αποσοβηθούν εντελώς με την παρακολούθηση αισθηματικής γλυκανάλατης κομεντί σε DVD.

kalgeorge
18/10/2012, 20:50
Δελτίο παντόφλας, προσωπική πρόγνωση για το Σαββάτο 20/10:

Αίθριος και παντόφλα free προβλεπεται ο καιρός για το Σαββάτο, με πιθανότητα εκδήλωσης ασθενών παντοφλιών το απόγευμα και το βράδυ (κατά την επιστροφή στο σπίτι). Τα φαινόμενα ωστόσο δεν χαρακτηρίζονται σε καμμία περίπτωση ισχυρής εντάσεως και μπορούν να αποσοβηθούν εντελώς με την παρακολούθηση αισθηματικής γλυκανάλατης κομεντί σε DVD.

ε εισαι μλκς :bawl::bawl::bawl::bawl:
ελα θα εχει γέλιο ρε....θα μας λεει και ο βαγγελης ιστοριες απο τοτε που η αεκ εβγαινε 4ή.....μεγαλεία
χααχχαχααχαχχα

el_hymador
18/10/2012, 20:58
Επισης σε ότι αφορά στην βόλτα, προτείνω τις εξής διαδρομές: α) Πουθενά, καθόμαστε Κιάτο. β) Καστανιά και Στυμφαλία, όπως η αρχική πρόταση, με option για λίμνη Δόξα. γ) Άνω Τρίκαλα με option χιονοδρομικό (και σαλέ) Ζήρειας.

kalgeorge
18/10/2012, 21:07
Επισης σε ότι αφορά στην βόλτα, προτείνω τις εξής διαδρομές: α) Πουθενά, καθόμαστε Κιάτο. β) Καστανιά και Στυμφαλία, όπως η αρχική πρόταση, με option για λίμνη Δόξα. γ) Άνω Τρίκαλα με option χιονοδρομικό (και σαλέ) Ζήρειας.

ειμαι μεσα και στα 3, καπως λιγοτερο το τριτο....και με τιποτα λιμνη δοξα....την εχω βαρεθει οσο δεν παιρνει :p

el_hymador
18/10/2012, 21:14
ειμαι μεσα και στα 3, καπως λιγοτερο το τριτο....και με τιποτα λιμνη δοξα....την εχω βαρεθει οσο δεν παιρνει :p

δ) Κιάτο - Χερσόνησος Kamchatka, περιήγηση στα ενεργά ηφαίστεια της περιοχής, κυνήγι αρκούδας. Άμα ξεκινήσουμε κατά τις 12...ε, εννιά, αντέ εννιά και μισή θα είμαστε πίσω... ο Βαγγέλης θα γυρίσει τελευταίος, ταυτίζεται με την ομάδα του...:tooth:

kalgeorge
18/10/2012, 21:17
δ) Κιάτο - Χερσόνησος Kamchatka, περιήγηση στα ενεργά ηφαίστεια της περιοχής, κυνήγι αρκούδας. Άμα ξεκινήσουμε κατά τις 12...ε, εννιά, αντέ εννιά και μισή θα είμαστε πίσω... ο Βαγγέλης θα γυρίσει τελευταίος, ταυτίζεται με την ομάδα του...:tooth:

κυνηγι αρκουδας και ψησιμο της μετα για φαγοποτι :p

vangelis 64
18/10/2012, 21:52
ε εισαι μλκς :bawl::bawl::bawl::bawl:
ελα θα εχει γέλιο ρε....θα μας λεει και ο βαγγελης ιστοριες απο τοτε που η αεκ εβγαινε 4ή.....μεγαλεία
χααχχαχααχαχχαΆσε...από τότε που σού'βαλε γκολ ο Λαγός έπρεπε να ήσουνα μόνιμα με ξυρισμένο κρανίο:a22:
ειμαι μεσα και στα 3, καπως λιγοτερο το τριτο....και με τιποτα λιμνη δοξα....την εχω βαρεθει οσο δεν παιρνει :p
Τι...θα πετάξεις και το R6 εκεί μέσα; :D

kalgeorge
18/10/2012, 22:12
Άσε...από τότε που σού'βαλε γκολ ο Λαγός έπρεπε να ήσουνα μόνιμα με ξυρισμένο κρανίο:a22:
Τι...θα πετάξεις και το R6 εκεί μέσα; :D

εδω στηριζεστε στον λαγο ρε....ειναι ο πιο παλιος παικτης της ομαδος χααχαχαχαχχα
γελανε και οι πετρες λεμε χχαχαχαχααχχχαχαχχ

vangelis 64
18/10/2012, 22:18
εδω στηριζεστε στον λαγο ρε....ειναι ο πιο παλιος παικτης της ομαδος χααχαχαχαχχα
γελανε και οι πετρες λεμε χχαχαχαχααχχχαχαχχ

Ο Γεωργέας σταμάτησε;:cry:

kalgeorge
18/10/2012, 22:19
Ο Γεωργέας σταμάτησε;:cry:

τον δωσατε στην βεροια ρε, μαζι με τον καφε :bawl:

vangelis 64
18/10/2012, 22:28
τον δωσατε στην βεροια ρε, μαζι με τον καφε :bawl:

Πάει...το χάσαμε φέτος το πρωτάθλημα.:sick:

kalgeorge
18/10/2012, 22:34
Πάει...το χάσαμε φέτος το πρωτάθλημα.:sick:

ρε ασε το πρωταθλημα να δουμε που θα παμε βολτα τελικα χααχαχχααχαχ
οχι τιποτα αλλο, να αξιζει και η παντοφλα που θα φαει ο κωστας...μην παει τζαμπα :bawl:

vangelis 64
18/10/2012, 22:40
ρε ασε το πρωταθλημα να δουμε που θα παμε βολτα τελικα χααχαχχααχαχ
οχι τιποτα αλλο, να αξιζει και η παντοφλα που θα φαει ο κωστας...μην παει τζαμπα :bawl:

Όπου και να μάς βγάλει,μέσα είμαι!;)

vaska
18/10/2012, 23:11
Ρε πστ μου μια μέρα έλειψα για να πάω Αγρίνιο και το κάνατε μπουρ@#$%λο το θέμα, με τις αρκούδες την ΑΕΚ κλπ αστειότητες. Πείτε που και πότε θα βρεθούμε και αφήστε τα υπόλοιπα για πάνω στα βουνά.
:smokin:

vaska
19/10/2012, 18:59
Θα βάλει κανείς τόπο και ώρα συνάντησης ή θα πάω κλασικά Σπαθοβούνι να περιμένω????????????

:confused::confused:

kalgeorge
19/10/2012, 19:10
λοιπον παιδες....αυριο....
ΩΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ 12:00

ειτε ερχεστε απο κορινθο είτε απο πατρα....με το που πιάνετε την εξοδο για κιατο και βγαινετε στον δρομο που οδηγει παραλια...θα ειμαι εκει και θα περιμενω :)
αν καποιος παει λιγο πιο πανω ή πιο κατω....παιρνει τηλ και τον βρισκουμε....
12 θα ειμαι εκει να περιμενω...
η διαδρομή (απο οτι εχω καταλαβει) θα συζητηθεί-αποφασισθεί εκεινη την στιγμη :lol:

el_hymador
19/10/2012, 19:20
λοιπον παιδες....αυριο....
ΩΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ 12:00

ειτε ερχεστε απο κορινθο είτε απο πατρα....με το που πιάνετε την εξοδο για κιατο και βγαινετε στον δρομο που οδηγει παραλια...θα ειμαι εκει και θα περιμενω :)
αν καποιος παει λιγο πιο πανω ή πιο κατω....παιρνει τηλ και τον βρισκουμε....
12 θα ειμαι εκει να περιμενω...
η διαδρομή (απο οτι εχω καταλαβει) θα συζητηθεί-αποφασισθεί εκεινη την στιγμη :lol:

Πολύ ακριβής Γιώργο, σε συγχαίρω... ακόμα και εγώ δεν κατάλαβα...

Που λες ακριβώς ρε συ;

kalgeorge
19/10/2012, 19:29
Πολύ ακριβής Γιώργο, σε συγχαίρω... ακόμα και εγώ δεν κατάλαβα...

Που λες ακριβώς ρε συ;

σοβαρα?:sick:
χμ.....οκ παμε παλι...
τωρα οκ??

ααχααααααχαχχχχχααχ

υγ. εσυ θα εισαι στην πλατεια που πινουμε καφεδακι 12 παρα δέκα..να παμε μαζι, μην αγχωνεσαι

el_hymador
19/10/2012, 19:33
άκυρο εκεί που λέει ο Καλ... αυτα που ανέβασα δεν ισχύουν....

el_hymador
19/10/2012, 19:34
αΑΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑ Πουτ@ν@.... τωρα τι να ισχυσει;

vaska
19/10/2012, 19:35
σοβαρα?:sick:
χμ.....οκ παμε παλι...
τωρα οκ??

ααχααααααχαχχχχχααχ

υγ. εσυ θα εισαι στην πλατεια που πινουμε καφεδακι 12 παρα δέκα..να παμε μαζι, μην αγχωνεσαι

Νταξ Γιώργο, δεν κατάλαβα αλλά δεν πειράζει, θα πάω Σπαθοβούνι κλασικά (μη χαλάσουμε και την παράδοση) και θα περιμένω. Αν δεν έρθετε εσείς (που μάλλον δεν θα έρθετε γιατί αλλού θα πάτε) όλο και κάποιος θα περάσει και θα πάω μια βόλτα. Στην τελική πάω Λουτράκι βρίσκω τον νιόπαντρο και πίνουμε 2 μπύρες.

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

el_hymador
19/10/2012, 19:38
Νταξ Γιώργο, δεν κατάλαβα αλλά δεν πειράζει, θα πάω Σπαθοβούνι κλασικά (μη χαλάσουμε και την παράδοση) και θα περιμένω. Αν δεν έρθετε εσείς (που μάλλον δεν θα έρθετε γιατί αλλού θα πάτε) όλο και κάποιος θα περάσει και θα πάω μια βόλτα. Στην τελική πάω Λουτράκι βρίσκω τον νιόπαντρο και πίνουμε 2 μπύρες.

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ρε έρχεσαι απο την Πάτρα... στην έξοδο για Κιάτος βγαίνεις και πας προς παραλία... ε εκει θα είμαστε

el_hymador
19/10/2012, 19:43
εδω!!!

271918

vaska
19/10/2012, 19:44
Ναι μάτια μου μην άγχεσαι, έχω απλικέισο τώρα και τον βρίσκω τον δρόμο.
:D:D

kalgeorge
19/10/2012, 19:48
ρε σεις σοβαρα τωρα απο την φωτο που εβαλα δεν καταλαβατε το που θα βρεθουμε?
το πολυ πολυ βρισκομαστε εκει και παμε ολοι μαζι λουτρακι, παραλιακα :)

edit. ίδια φωτο με αυτην που ανεβασε ο κωστας εβαλα.....δεν το χανετε με τιποτα, μην αγχωνεστε :)

el_hymador
19/10/2012, 19:55
Απλα ενημερωνω οτι λογο ανωτερας βιας (και δεν ειναι παντοφλα) παιζει να ακολουθησω μεχρι τον καφε...

vaska
19/10/2012, 20:01
Απλα ενημερωνω οτι λογο ανωτερας βιας (και δεν ειναι παντοφλα) παιζει να ακολουθησω μεχρι τον καφε...

:(:(:(

kalgeorge
19/10/2012, 20:01
Απλα ενημερωνω οτι λογο ανωτερας βιας (και δεν ειναι παντοφλα) παιζει να ακολουθησω μεχρι τον καφε...

o baggos eipe na kanoume otidipote, den ton xalaei.
opote min agxwnesai, sinantiomaste ekei, kai sizitame to pou tha pame :D

AUFGEBRACHT
19/10/2012, 22:04
Στην τελική πάω Λουτράκι βρίσκω τον νιόπαντρο και πίνουμε 2 μπύρες.


Αν παίξει το σενάριο του Λουτρακίου και εννοούμε τον ίδιο νιόπαντρο και ιδιοκτήτη ΚΤΜ, εάν δέχεστε και άλλον στην παρέα, υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να μπορέσω να πεταχτώ μια βόλτα...

kalgeorge
19/10/2012, 22:16
Αν παίξει το σενάριο του Λουτρακίου και εννοούμε τον ίδιο νιόπαντρο και ιδιοκτήτη ΚΤΜ, εάν δέχεστε και άλλον στην παρέα, υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να μπορέσω να πεταχτώ μια βόλτα...

πολλά ΑΝ βαζεις :)
ενα ενα λοιπον..
α) απο οτι καταλαβα ισως παιξει ΚΑΙ το σεναριο του λουτρακιου δυνατα
β) μαλλον εννοει τον allstarf......αλλα αυτός ειναι εξαφανισμένος....εγκειται στον βασκα (αν καταλαβα καλα ) κατα ποσο θα μπορεσει να τον βρει
γ) φυσικα και δεχομαστε και αλλους στην παρεα

vangelis 64
19/10/2012, 22:34
Θά'ναι μια πολύ καλή βόλτα,το δίχως άλλο.:bawl:

kalgeorge
19/10/2012, 22:35
Θά'ναι μια πολύ καλή βόλτα,το δίχως άλλο.:bawl:

η καλη παρεα μετραει χαμένεεεεεεεεεεεεε
:beer:

vaska
19/10/2012, 23:13
Αν παίξει το σενάριο του Λουτρακίου και εννοούμε τον ίδιο νιόπαντρο και ιδιοκτήτη ΚΤΜ, εάν δέχεστε και άλλον στην παρέα, υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να μπορέσω να πεταχτώ μια βόλτα...

Ρε πστδς θέλετε βόλτα και τη θέλετε στην αυλή σας. Πάμε λίγο παρέξω να ξεφύγουμε από την μαλακία και τη μαυρίλα που μας έχουν φορτώσει στην πλάτη οι αλήτες.

Εγώ είμαι πάντως μέσα σε ότι αποφασιστεί, όπως ειπώθηκε η παρέα είναι που μετράει.

AUFGEBRACHT
19/10/2012, 23:23
Ρε πστδς θέλετε βόλτα και τη θέλετε στην αυλή σας. Πάμε λίγο παρέξω να ξεφύγουμε από την μαλακία και τη μαυρίλα που μας έχουν φορτώσει στην πλάτη οι αλήτες.

Εγώ είμαι πάντως μέσα σε ότι αποφασιστεί, όπως ειπώθηκε η παρέα είναι που μετράει.

Η παιδίατρος φταίει που μ' έβαλε ραντεβού μεσημεριάτικα Σαββάτο... γιαυτό είπα ότι παίζει και Λουτράκι, αν ξεμπερδέψω νωρίς

vaska
19/10/2012, 23:25
Η παιδίατρος φταίει που μ' έβαλε ραντεβού μεσημεριάτικα Σαββάτο... γιαυτό είπα ότι παίζει και Λουτράκι, αν ξεμπερδέψω νωρίς

;);)

el_hymador
19/10/2012, 23:28
Μλκς, αμα ειναι να κατσουμε Κιατο η να παμε Λουτρακι, δεν το αποφασιζετε απο τωρα να ερθω με το ποδηλατο να τελειωνουμε; Ειναι λιγο μαλακια να πηγαινω για Κιατο και μετα πισω για να παω Λουτρακι...

Εγω συμφωνω με τον Βασιλ' παντως παμε προς κανα βουνο και οσοι πιστοι πρεσελθετε ολοι οι καλοι χωρανε.

kalgeorge
19/10/2012, 23:49
Μλκς, αμα ειναι να κατσουμε Κιατο η να παμε Λουτρακι, δεν το αποφασιζετε απο τωρα να ερθω με το ποδηλατο να τελειωνουμε; Ειναι λιγο μαλακια να πηγαινω για Κιατο και μετα πισω για να παω Λουτρακι...

Εγω συμφωνω με τον Βασιλ' παντως παμε προς κανα βουνο και οσοι πιστοι πρεσελθετε ολοι οι καλοι χωρανε.

εγω δεν εχω προβλημα....και ουτε και ο βαγγος απο οτι μου ειπε.
συναντηση εκει που ειπαμε, και την κανουμε προς τα πανω..και οπου βγει
το βλεπουμε αυριο

kalgeorge
20/10/2012, 09:20
Καλημερες:) λιακάδα αυτήν την ώρα εδω. Άντε με προσοχή στο δρόμο παίδες. Κώστα εμείς ραντεβού παρά δέκα στην πλατεία όπως έγραψα πιο πριν, Οκ; :)

vaska
20/10/2012, 09:30
Φεύγω από Πάτρα 11:00 δεν μπορώ νωρίτερα. Τα λέμε.


:D :vroum::vroum:

vaska
20/10/2012, 19:16
Vaska back to base. Πολύ όμορφα ήταν, ανοιξιάτικη μέρα, υπέροχο τοπίο και η παρέα απλά άπαιχτη. Η συνταγή για την καλύτερη μοτοβόλτα.

Χάρηκα που σας γνώρισα Βαγγέλη (Vangelis 64) και Γιώργη (Kalgeorge) και που σε ξαναείδα Χυμαδόρ.

Σόρυ που την έκανα χωρίς να περιμένω να χαιρετηθούμε αλλά ένα τηλ επέσπευσε την επιστροφή μου στην Πάτρα.

Δεσμεύομαι να το ξανακάνουμε.

:beer::wave2:

vangelis 64
20/10/2012, 20:59
Πίσω κι εγώ με ολίγη ταλαιπωρία από βραδυνή οδήγηση στην Επίδαυρο,με τα αδύναμα φώτα τής ντουντούκας.

Σάς ευχαριστώ πολύ και τούς τρεις σας που με κάνατε να περάσω τόσο ωραία.Λίγο μού φάνηκε άρα...

Δεσμεύομαι να το ξανακάνουμε.
:beer::beer::beer:

kalgeorge
20/10/2012, 21:32
Παιδες ευχαριστώ για την παρεα.....περασα αψογα.
ωραια διαδρομή που είχα καιρο να την κάνω....ευτυχως πολυ καλη μερα,
κώστα ευχαριστούμε για την παρέα παρόλες τις δυσκολίες , vaska χαρηκα που σε γνωρισα και ενα ευχαριστω και στους δυο σας (vaska-vageli) για την αποσταση που διανύσατε για να μας κανετε παρεα.
το οτι ειμασταν τρεις μηχανες και ο κώστας με το αμαξι εφτασε σχεδόν πρωτος.....ΔΕΝ ΤΟ αναφερω καν :cry::bawl::bawl:

vaska
20/10/2012, 21:41
το οτι ειμασταν τρεις μηχανες και ο κώστας με το αμαξι εφτασε σχεδόν πρωτος.....ΔΕΝ ΤΟ αναφερω καν :cry::bawl::bawl:

Αφού παίζει εντός έδρας ρε, είχε κάνει προπόνηση, βρήκε ατραπούς και μονοπάτια κι έκοψε δρόμο



:D

kalgeorge
20/10/2012, 21:56
Αφού παίζει εντός έδρας ρε, είχε κάνει προπόνηση, βρήκε ατραπούς και μονοπάτια κι έκοψε δρόμο



:D

αυτή είναι η επισημη δικαιολογία μας? :p
να ξερω τι να λεω δηλαδη :bawl:

vangelis 64
20/10/2012, 21:56
το οτι ειμασταν τρεις μηχανες και ο κώστας με το αμαξι εφτασε σχεδόν πρωτος.....ΔΕΝ ΤΟ αναφερω καν :cry::bawl::bawl:
Ναι σήμερα γίνανε απίθανα πράγματα....μέχρι που χάσαμε απ' το ΜΠΑΟΚ.:D

kalgeorge
20/10/2012, 22:01
Ναι σήμερα γίνανε απίθανα πράγματα....μέχρι που χάσαμε απ' το ΜΠΑΟΚ.:D

αμ το αλλο?? το μηχανακι σου δεν σκορπισε πουθενα :bawl::lol:

vangelis 64
20/10/2012, 22:06
αμ το αλλο?? το μηχανακι σου δεν σκορπισε πουθενα :bawl::lol:

σκεφτόμουνα τον Κουρέλα.:cry:

el_hymador
20/10/2012, 22:18
Επεράσαμε όμορφα! Καλή παρεά, τα μέρη γνωστά αλλά δεν χορταίνονται με τίποτα. Να επαναληφθεί λίαν συντόμως κάτι αντίστοιχο, έχει και άλλα ακόμα πιο ωραία το βουνό. Βαγγέλη , Βασίλη και Γιώργο ευχαριστώ για την παρέα!

Το ότι έφτασα μαζί με τις μηχανές, οφείλεται σε αυτό που επισυνάπτω πιο κάτω, απο δεξιά ο δρόμος είναι καλύτερος και συντομότερος... αν και τώρα που το σκέφτομαι μ@λ@κι@ που σας το είπα, έπρεπε να σας πω ότι ανέβασα με μια τρίτη το αμάξι με 2000 στροφές για οικονομία και να πάθετε υπαρξιακά κουλατζίτιδας...

υ.γ. επρέπε να πάρω περισσότερες φωτογραφίες, δεν επειράζει next time!

272007

el_hymador
20/10/2012, 22:26
Στυμφαλία λίμνη, στάση για να θαυμάσουν τη θέα οι τουρίστες... εδώ ο Βαγγέλης διαβάζει μια ταμπέλα με οδηγίες για το πως αμολάρουν τα ντουκάτι στο πάτο της λίμνης... συνήθως έχει και κουβά με μπλέ μπογιά πλησίον της ταμπέλας, δωρέα του Πανπελοποννησιακού Συλλόγου Ελληνορθόδοξων Ελαιοχρωματιστών "Ο Άγιος Ντουκόχρωμας"

272008

vangelis 64
20/10/2012, 22:28
Στο κατέβασμα τής Ζήρειας πάντως,μού κόπηκε η ανάσα από τη θέα.Εκεί που που φαίνεται ο Κορινθιακός και η Στερεά Ελλάδα απέναντι.

Αχ Ελλάδα...

el_hymador
20/10/2012, 22:41
Ο Βασίλης με το που είδε τη λίμνη ρώτησε πληροφορίες για βάθος, υδάτινη επιφάνεια, ιζηματογενή σύσταση πυθμένα, πανίδα, χλωρίδα, ζώδιο και αγαπημένο χρώμα... στη συνέχεια εισήγαγε τα στοιχεία αυτά στο νέο αξεσουάρ της BMW, iPaden fur Motorraden uber alles, το οποίο ρυθμίζει το GS αναλόγως των περιστάσεων. Δυστυχώς βγήκε μόνο ένας πλωτήρας απο την δεξιά κεφαλή του boxer και το απλικέσιο κόλλησε, χρειαζόταν αναβάθμιση και η BMW χρεώνε για αυτό 879 ευρώ. Ως πιστός φίλος των προπελοφόρων μοτοσακό, δεν αγανάκτησε με αυτό, αλλά γ@μωτσαύρισε που η περιοχή δεν διέθετε ευρυζωνικότητα, να συνδεθεί λίγο στον επίπεδo, αξονάτο και αερόψυκτο server της BMW για να κάμνει το update... μετά ήταν ακόμα χειρότερα επειδή το απλικέσιο είχε μπει στο "auto find" και όποτε περνάγαμε από γεώτρηση ή αρδευτικό έργο, του έβγαζε μήνυμα "Θέλετε να γίνει η μηχανή πομόνα; Πιέστε ΝΑΙ για συνέχεια, ΟΧΙ για απόρριψη"

272009

vangelis 64
20/10/2012, 23:32
αμ το αλλο?? το μηχανακι σου δεν σκορπισε πουθενα :bawl::lol:
Και για τού λόγου το αλήθές τα μηχανάκια...

vaskas272019

vangelis 64
20/10/2012, 23:34
kalgeorge et moi272021

vangelis 64
20/10/2012, 23:42
κι ένα στιγμιότυπο από τη στάση καφέ.Ουδέν σχόλιο για το ποταπό κίτρινο Panda...272022

daz
21/10/2012, 08:14
κ...Ουδέν σχόλιο για το ποταπό κίτρινο Panda...272022

Είναι αυτό που σας τσάγιωσε? :D

vangelis 64
21/10/2012, 08:48
Είναι αυτό που σας τσάγιωσε? :D
Με δόλο!:sad:

vaska
21/10/2012, 08:55
Είναι αυτό που σας τσάγιωσε? :D

Είναι πρώην αναβάτης βεστρομ, και μπορεί να διακτινιστεί απλά με μία γκαζιά.

vangelis 64
21/10/2012, 09:39
Είναι πρώην αναβάτης βεστρομ, και μπορεί να διακτινιστεί απλά με μία γκαζιά.

Τελικά αυτά τα τσιγάρα είναι θαυματουργά.:smokin:

el_hymador
21/10/2012, 09:44
Είναι πρώην αναβάτης βεστρομ, και μπορεί να διακτινιστεί απλά με μία γκαζιά.


CBF600S, ακόμα χειρότερα...

vaska
21/10/2012, 14:50
Τελικά αυτά τα τσιγάρα είναι θαυματουργά.:smokin:

αααααα λες για τα vaska's cigarettes, είναι γνωστά ανά το φόρουμ. Όταν πάμε βόλτα και λέω στάση για τσιγάρο, μιλάμε πάντα για 20άλεπτο και βάλε.

:lol::lol:

kalgeorge
21/10/2012, 23:22
κι ένα στιγμιότυπο από τη στάση καφέ.Ουδέν σχόλιο για το ποταπό κίτρινο Panda...272022

re sy mono pou koitaw autin tin foto ksefeugei to mualo leme

jimmis5
22/10/2012, 21:36
Ωραιοι παιδες παντα τετοια!!:beer::beer::beer::beer:

el_hymador
23/10/2012, 19:35
Πάντως εντελώς αντικειμενικά, με δεδομένα ότι το οικόπεδο που μένουμε έχει απίστευτες ομορφίες, πολλούς χωματόδρομους που οδηγουν σε αυτές, οι χιλιομετρικές αποστάσεις στην εθνική δεν είναι δα και τεράστιες, τα οικονομικά μας δεν ήταν, είναι και ούτε θα γίνουν καλά ποτέ, θέλουμε κάτι οικονομικό, ευκολοσυντήρητο και χωρίς ιδιοτροπίες, το απολύτως καταλληλότερο μηχανάκι είναι αυτό:

(άντε κανά XT660R για τους σιδερόκωλους)

272217

el_hymador
23/10/2012, 20:08
Βλέπω στο Google Earth από ψηλά την περιοχή που υποτίθεται ότι την ξέρω καλά... και έχω γυρίσει μόνο το 10% από αυτή... και φεύγει το γ@μημένο το ποντίκι και περιηγείται, μαζί και ο μυαλός μου, ακολουθώ με τον κέρσορα δασικούς και να σου οι φωτογραφίες και τα τοπωνύμια και δώστου ψάξιμα στο google και να σου νέες "ανακαλύψεις", μικρά φαράγγια, πηγές, ποταμάκια, ρέματα, χωριά ξεχασμένα από το χρόνο.

Πολλά βουνά γειτνιάζουν με τη Ζήρεια... Λύρκειο, Ολίγυρτος, Τραχύ, λίγο πιο πέρα ο Χελμός και ο Ερύμανθος, στα νότια το Μαίναλο και απο εκεί μισή ώρα δρόμος οι παρυφές του Πάρνωνα... ε αφού φτάσαμε ως εδω, τι είναι ο Ταύγετος; Να μην πάρουμε τον Σπάρτη - Καλαμάτα, τον γ@μιστερότερο δρόμο στην Ελλάδα; Και απο εκεί στη Νέδα; Ή μήπως στη Μάνη;

Αυτα είναι...

Στην εκδρομή όλα τα παιδιά μου λέγανε σε κάθε στάση άσε το αυτοκίνητο εδώ και πάμε δικάβαλο, ο Βασίλης είχε προτείνει να φέρει δεύτερο κράνος και να έρθει να μαζέψει από το σπίτι. Εγώ επέμενα στο όχι εφευρίσκοντας διάφορες δικαιολογίες. Αν ήθελα; Σαν πούστης! Αλλά αν είναι ακόμα και έτσι όπως ακολούθησα να μου ξυπνάει το βασικό πλέον ένστικτο της μοτοσικλέτας, φαντάσου να το βιώνα από πρώτο χέρι. Για αυτό έλεγα και επέμενα όχι. Μετά θα τα γ@μήσω όλα, ειλικρινά, θα ανταλλάξω τα μελίσσια με μηχανή... :D

Τεσπά, κάθε κατάσταση είναι διδακτική. Όταν είχα την ευκαιρία, μ@λ@κιζόμουνα, ανέβαλα και ακύρωνα βόλτες. "Άλλη φορά" έλεγα, "έχω χρόνο, δεν χάθηκε ο κόσμος". Ποιος θα το πίστευε ότι θα φτάναμε μέχρι εδω; Τότε που κάθε σαββατοκύριακο είχαμε την άνεση και τη δυνατότητα να κάνουμε από κάτι, έστω και μικρό για τον εαυτό μας; Πάρτα τώρα μ@λ@κ@ ! :lol:

Όπως και να έχει, όλος ο κόσμος έχει έρθει τούμπα για τους περισσότερους απο εμάς, με τα μηχανάκια θα ασχολούμαστε; Προσωπικά πάντως δεν μου έχουν λέιψει ούτε τα ποτά, ούτε οι καφέδες, ούτε τα τσιλιμπουρδίσματαμ ούτε τίποτα άλλο. Χέστηκα. Η μηχανή μου έχει λέιψει.

daz
23/10/2012, 20:14
Ελ χυμαδόρη. Όταν κατέβω με άδεια μπορώ να σου δώσω τη μηχανή μου για 2-3 μέρες. Έχω και το σκουτεράκι της αδελφή μου εγώ και το αμάξι της. Θα έρθουμε με το Βασίλη ή το Νιό56445 να πιούμε ένα καφέ και θα φύγουμε με μια. Θα μιλήσουμε. :wave2:

jimmis5
23/10/2012, 20:26
Mελισοκομε εισαι ωραιος,αν το επιτρεψει η κατασταση κανονιζεται μια βολτα κοντινη,θα παμε μεχρι το μεγαλο κυαλι(Αρισταρχο)αμα γουσταρεις μιλαμε,και εχει και μια ωραια χωματινη απο την τσιβλου μεχρι εκει πανω ;) καλους δρομους ;)

kalgeorge
23/10/2012, 20:27
μπορώ να σου δώσω τη μηχανή μου για 2-3 μέρες. :

kai meta min ton eidate min ton apantisate axxaxaaxaxax

daz
23/10/2012, 20:32
kai meta min ton eidate min ton apantisate axxaxaaxaxax

Τουλάχιστον μετά θα έχω όσο φρέσκο μέλι θέλω. :smokin:

daz
23/10/2012, 20:32
Mελισοκομε εισαι ωραιος,αν το επιτρεψει η κατασταση κανονιζεται μια βολτα κοντινη,θα παμε μεχρι το μεγαλο κυαλι(Αρισταρχο)αμα γουσταρεις μιλαμε,και εχει και μια ωραια χωματινη απο την τσιβλου μεχρι εκει πανω ;) καλους δρομους ;)

Να έρθω και εγώ με το σκουτεράκι? :bawl:

jimmis5
23/10/2012, 20:35
Δεν σε φοβαμαι εσενα και με το σκουτερακι μεσα εισαι,αν ειναι διχρονο θα πας πισω ομως... την μισω την λαδιλα!!

kalgeorge
23/10/2012, 20:35
Τουλάχιστον μετά θα έχω όσο φρέσκο μέλι θέλω. :smokin:

nai den einai tipota, apla prepei na epitetheis se xiliades melises kai na mazepseis to meli.....fair trade :D

daz
23/10/2012, 20:38
nai den einai tipota, apla prepei na epitetheis se xiliades melises kai na mazepseis to meli.....fair trade :D

piece of cake! :cry:

el_hymador
23/10/2012, 21:09
Αποστόλη thanks, αλλά αυτό και αν θα είναι η αρχή του τέλους...:lol:

Το έχω βάλει στόχο, με τα πρώτα χρήματα που θα μπουν στην άκρη, κάτι... οτιδήποτε... κανα 250άρι ψηλοφτεράκι παλιό. Κανά Baja, Serow, XTάκι, XRάκι, TT-Rάκι, μια χαρά πάνε αυτά για τον σκοπό που τα θέλω. Από το σπίτι μου στα 300 μέτρα ξεκινάει χωματόδορμος, βγάζει Νεμέα και απο εκεί Σκοτεινή και έχει όλα τα βουνα πιάτο! Δεν πρόκειται να πιαστεί ο κώλος μου γιατι δεν θα στηρίζομαι σε αυτόν... με τόση κ@υλ@ που έχω πλέον... :D