PDA

View Full Version : Tου την χάρισαν πάλι του Marquez



sapila racing
15/10/2012, 14:04
Η μου φαίνεται?
Να πείς οτι ηταν στον αγώνα και υπερασπιζόταν την θέση παει κι έρχεται. Στο free practice ηταν όμως. Χαρακτηρίστηκε race incident...
Την εχωσε στον Kallio στεγνά. Αν κανει τετοια οταν παει Motogp του χρόνου και δεν τον μαζέψουν προβλέπω να πέφτει ξύλο στα πίτς.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yK5ctaWTSrI

Bladerunner
15/10/2012, 14:47
Δε βλέπω κάτι ιδιαίτερα περίεργο. Περισσότερο για λάθος μου φάνηκε παρά για οτιδήποτε άλλο.

sniper
15/10/2012, 14:56
Δε βλέπω κάτι ιδιαίτερα περίεργο. Περισσότερο για λάθος μου φάνηκε παρά για οτιδήποτε άλλο.

Mάλλον δεν είχε πλεόν που να πάει και δεν φρέναρε... Φαίνεται σαν να θέλει να τον αφήσει μπροστά και ν' ανοιξει γραμμή αφού τον έκλεισε ο Κάλιο και δεν έστριψε... κι ο Κάλιο σαν να έκοψε μέσα στη στροφή αλλά μπορεί να είναι κι ιδέα μου..

devil's animal
15/10/2012, 14:58
Δε βλέπω κάτι ιδιαίτερα περίεργο. Περισσότερο για λάθος μου φάνηκε παρά για οτιδήποτε άλλο.

δεν επρεπε να κλεισει λιγο το γκαζι ρε συ Δημητρη απο την στιγμη που ο αλλος εστριψε πρωτος, μπροστα στην ροδα του?

φαινεται οτι ο kallio περναει στα φρενα της προηγουμενης στροφης και στριβει ιδανικα πανω στοβιραζ με τον Marquez παραλια παραλια και μετα κραταει την γραμμη του χωρις να κλεισει το γκαζι ενω ο αλλος ειναι ηδη μπροστα του και στριβει...

chr1s_86
15/10/2012, 15:05
Είναι οδηγάρα αλλά μπλέκεται συνέχεια σε κάτι τέτοια σκηνικά γμτ... (όπως το πολύ χειρότερο με τον Willarot πέρυσι...)

Ναι, θα μπορούσε να κλείσει το γκάζι η αλήθεια είναι, όταν πήγε να φρενάρει ίσως ήταν λίγο αργά ή δεν φρέναρε αρκετά...

Bladerunner
15/10/2012, 15:08
δεν επρεπε να κλεισει λιγο το γκαζι ρε συ Δημητρη απο την στιγμη που ο αλλος εστριψε πρωτος, μπροστα στην ροδα του?

Καλά δεν είναι και αγιόπαιδο ο Marquez. Στη συγκεκριμένη φάση όμως εκείνος είχε την εσωτερική (που έξυπνα κράτησε) και πρόλαβε να χώσει μούρη. Το γιατί το έκανε δεν ξέρω. Εικάζω, για να σπάσει τον τσαμπουκά στον Kallio. Ας ήταν ελεύθερα. Ο ψυχολογικός πόλεμος ξεκινάει από τα pits ακόμα.

Σίγουρα όμως, κανείς αναβάτης δε θέλει να ρισκάρει τη σωματική του ακεραιότητα. Αν δεις, όταν καταλαβαίνει ότι δε χωράνε να στρίψουν και οι δύο, το σηκώνει το μηχανάκι. 'Ήταν λίγο αργά όμως.

devil's animal
15/10/2012, 15:17
Στη συγκεκριμένη φάση όμως εκείνος είχε την εσωτερική (που έξυπνα κράτησε) και πρόλαβε να χώσει μούρη. Το γιατί το έκανε δεν ξέρω.


περιπου ναι...
τον περασε ο kallio στην προηγουμενη απο εσωτερικη (και μαλλον του κακοφανηκε) και κρατησε γραμμη (καλως) και πηηηηγε να βαλει μουτρα(κακως), αλλα δεν προλαβε, αφου ο αλλος ηταν ηδη μισο μηχανακι μπροστα του και πηγε να στριψει κερμπ...

σε ολα τα αλλα περι ψυχολογικου πολεμου, αγιοπαιδου και σηκωματος του μηχανακιου +1000...

Joyrider
15/10/2012, 15:24
Πιστεύω πόνταρε στο ότι θα κοττέψει ο κάλιο αν δει την μούρη του και θα το σηκώσει το μηχανάκι αλλά δεν. Από κει και πέρα δεν είχε περιθώρια. Η θα τον έπαιρνε σβάρνα ή θα έπεφτε ο ίδιος πατώντας κι'άλλο φρένο.

πεντρόσα - σιμοντσέλλι...

spyro
15/10/2012, 15:31
o marquez έκανε ότι έκανε o Pedrosa με τον συγχωρεμένο. Εγώ δε θα φρενάρω παρότι φαίνεται ότι θα μου τη πάρεις τη στροφή με την ελπίδα ότι θα φοβηθείς μη πέσω πάνω σου. όπως και τότε με τον Pedrosa κα το συγχωρεμένο ειλικρινά δε ξέρω ποιος έχει δίκιο μπορεί και οι 2. μου φαίνεται όμως ότι ο marquez μια χαρα θα προσαρμοστεί στα motogp. από τώρα μαθαίνει τι είναι αυτό που κάνουν οι Honda factory riders. :D


εδιτ. με πρόλαβε ο joy

sapila racing
15/10/2012, 15:31
Καλά δεν είναι και αγιόπαιδο ο Marquez. Στη συγκεκριμένη φάση όμως εκείνος είχε την εσωτερική (που έξυπνα κράτησε) και πρόλαβε να χώσει μούρη. Το γιατί το έκανε δεν ξέρω. Εικάζω, για να σπάσει τον τσαμπουκά στον Kallio. Ας ήταν ελεύθερα. Ο ψυχολογικός πόλεμος ξεκινάει από τα pits ακόμα.

Σίγουρα όμως, κανείς αναβάτης δε θέλει να ρισκάρει τη σωματική του ακεραιότητα. Αν δεις, όταν καταλαβαίνει ότι δε χωράνε να στρίψουν και οι δύο, το σηκώνει το μηχανάκι. 'Ήταν λίγο αργά όμως.

O ψυχολογικός πόλεμος είναι στο παιχνίδι ΟΚ, αλλά δεν πρόλαβε να χώσει μούρη, ο Kallio ηταν τουλάχιστον μισό μηχανάκι μπροστά.
Αν ηταν άλλος πιστεύω οτι θα έριχναν ποινή, αλλά ο Marquez ειναι λίγο υπεράνω κανονισμών μάλλον. Αφού τους φτιαχνουν κιόλας για παρτη του, βλέπε Rookie Rule.
Αν συνεχίσει να οδηγεί έτσι θα αγριέψει το παιχνίδι του χρόνου.

boussias
15/10/2012, 15:59
Παιδιά δεν ήταν σε αγώνα, θα μπορούσε να κάνει στην άκρη αφού τον πέρασε ο Κάλιο. Αν ήταν σε αγώνα οκ Racing Incident....

endopandou
15/10/2012, 16:51
O ψυχολογικός πόλεμος είναι στο παιχνίδι ΟΚ, αλλά δεν πρόλαβε να χώσει μούρη, ο Kallio ηταν τουλάχιστον μισό μηχανάκι μπροστά.
Αν ηταν άλλος πιστεύω οτι θα έριχναν ποινή, αλλά ο Marquez ειναι λίγο υπεράνω κανονισμών μάλλον. Αφού τους φτιαχνουν κιόλας για παρτη του, βλέπε Rookie Rule.
Αν συνεχίσει να οδηγεί έτσι θα αγριέψει το παιχνίδι του χρόνου.

Ετσι ακριβώς. Αν ήταν ο οποιοσδήποτε τυχαίος θα είχε φάει ποινή, αλλά ο Μαρκέζ είναι υπεράνω κανονισμών.
Η συγκεκριμένη κίνηση ακόμα και για αγώνα είναι υπερβολικά σκληρή αφού απλά δεν υπάρχει περίπτωση να βγει, σε δοκ δε είναι απαράδεκτη σαν την απόφαση των αγωνοδικών να κάνουν την πάπια.
Παρότι όντως είναι οδηγάρα, είναι και τσογλανάρα κάτι που δεν απασχολεί και τόσο τη Ντόρνα(:a31:) που ψάχνει απεγνωσμένα για νέους ήρωες.
Προσωπικά πολύ θα ήθελα να ξεσφραγίσουν μετά απο αγώνα ένα απο τα μοτέρ του να μας φύγει η απορία αν είναι και κάτι άλλο εκτός απ τα λίγα κιλά του που κάνει τέτοια διαφορά στις ευθείες.

astroman76
15/10/2012, 17:27
καλα και ο Καλιο ξερωντας οτι ειναι διπλα του ο Μαρκεζ πηγε να χτηπησει κερμπ και εκλησε την πορτα στον Μαρκετ. Ο καλιο απο εξωτερικη ειχε και αλλες γραμμες να ακολουθησει αλλα επελεξε να κληστει... ο αλλος ειχε η αμμοπαγιδα απο εσωτερικη και καλιο απ'εξω....


free practice ειναι οχι free Ride...

MG-KTiNoS
15/10/2012, 17:28
Ετσι ακριβώς. Αν ήταν ο οποιοσδήποτε τυχαίος θα είχε φάει ποινή, αλλά ο Μαρκέζ είναι υπεράνω κανονισμών.

όπως και όλοι οι μεγάλοι...
Σε λα βι πάνε οι εποχές που το 500 έκανε όλους τους άντρες ΙΣΟΥΣ
Ξέρεις πόσους χασοδίκες έχει η Χόνδα? (πχ)
2 3 χιλιάδες !
Άντε βγάλε άκρη,

cosgili
15/10/2012, 18:21
Μακάρι να είναι και στο ΤζιΠι έτσι μπας και αποκτήσει και λίγο ενδιαφέρον, γιατί τελευταία μας έφαγε η τακτική;)

MG-KTiNoS
15/10/2012, 18:48
και τι ήθελες να σε φάει ?

Κάνας σκύλος ???

:lol:


ΤΟ κακό είναι ότι βάζουν τα βρομόχερα τους και στο ΣΒΚ....
:yawn:

H.A.Balafoutre
15/10/2012, 19:56
Το ζήτημα με τον Μαρκέζ είναι πως έχει εμπλακεί σε πολλά περιστατικά....

chr1s_86
15/10/2012, 20:19
Προσωπικά πολύ θα ήθελα να ξεσφραγίσουν μετά απο αγώνα ένα απο τα μοτέρ του να μας φύγει η απορία αν είναι και κάτι άλλο εκτός απ τα λίγα κιλά του που κάνει τέτοια διαφορά στις ευθείες.

Λένε ότι δεν είναι μόνο από το βάρος αλλά και από το πόσο νωρίς ανοίγει το γκάζι... :hmm:




καλα και ο Καλιο ξερωντας οτι ειναι διπλα του ο Μαρκεζ πηγε να χτηπησει κερμπ και εκλησε την πορτα στον Μαρκετ. Ο καλιο απο εξωτερικη ειχε και αλλες γραμμες να ακολουθησει αλλα επελεξε να κληστει... ο αλλος ειχε η αμμοπαγιδα απο εσωτερικη και καλιο απ'εξω....


free practice ειναι οχι free Ride...

Σωστό και αυτό...

endopandou
15/10/2012, 20:32
Αποδεδειγμένα δεν ανοίγει πιο νωρίς το γκάζι. Είναι η αεροδυναμική (πόσο πια; δεν είναι ο μόνος) συν την εξάτμιση (πόσο πια; δεν είναι ο μόνος) συν τα κιλά (μια απο τα ίδια...)
Και κάτι άλλο ίσως να παίζει...

chr1s_86
15/10/2012, 20:43
Αποδεδειγμένα δεν ανοίγει πιο νωρίς το γκάζι.


Και κάτι άλλο ίσως να παίζει...


Δεν το έχω ψάξει και για αυτό δεν το είπα με βεβαιότητα...

Αλλά τι άλλο μπορεί να είναι; Τα μοτέρ αν θυμάμαι καλά είναι σφραγισμένα και μπορεί μια ομάδα αν θέλει να αγοράσει το μοτέρ της άλλης. Έτσι δεν είναι ;

devil's animal
15/10/2012, 20:53
Μακάρι να είναι και στο ΤζιΠι έτσι μπας και αποκτήσει και λίγο ενδιαφέρον, γιατί τελευταία μας έφαγε η τακτική;)

καλα Κωστη, μπορει για μας να ειναι η ρωμαϊκη αρενα και "αρτος και θεαματα" αλλα γι'αυτους παιζεται η ζωουλα τους...
ενταξει παιζονται και λεφτα και δοξα και αλλα πολλα αλλα αν ειναι μολις ο αλλος βλεπει μπροστα του ή πισω του τον marquez να κανει 2-3 μετανοιες, γ@μησε τα...:rolleyes:

θα γουσταρα παντως μολις παει στα Gp και σαν εργοστασιακο πατοψαρο που θα'ναι, να τον κανει κανενας μπερμ για να στριψει και μετα να δουμε ποσα απιδια βαζει ο σακος...:D

chr1s_86
15/10/2012, 21:06
θα γουσταρα παντως μολις παει στα Gp και σαν εργοστασιακο πατοψαρο που θα'ναι, να τον κανει κανενας μπερμ για να στριψει και μετα να δουμε ποσα απιδια βαζει ο σακος...:D


Μη γίνει το αντίθετο να λες... :smokin:

endopandou
15/10/2012, 21:13
Δεν το έχω ψάξει και για αυτό δεν το είπα με βεβαιότητα...

Αλλά τι άλλο μπορεί να είναι; Τα μοτέρ αν θυμάμαι καλά είναι σφραγισμένα και μπορεί μια ομάδα αν θέλει να αγοράσει το μοτέρ της άλλης. Έτσι δεν είναι ;

Ναι έτσι είναι. Εγραψα παραπάνω τις διαφορές που επιτρέπονται, απλά για εμένα δεν αρκούν για τέτοια διαφορά. Και κάτι άλλο ίσως να παίζει για να έχει τέτοια διαφορά στις ευθείες.

TROOPER
16/10/2012, 09:09
ουτε εγω βλεπω κατι επιληψιμο.+1 στον blade

βαρεθηκα να λεμε ολοι το ''ποσο αντρικια οδηγουσανε οι σβαντζ-ρεινι'' και ''ποσο του σκισε στη λαγκουνα σεκα ο γιατρος του καγκουρο'' και ''ποσο πιο φλωρικα θα γινουν τα τζιπια'' και απο την αλλη ερχεται ενας οδηγος που οδηγει με αντερα και αρχιδια,ρισκαρει και μας πιανουν οι μπαμπακιστικοι συναισθηματισμοι τυπου ''τα καημενα τα παιδια θα σκοτωθουνε!!!'' και ''πρεπει να κλεισει το γκαζι'' και αλλα τετοια ομορφα.σιγα μην τον κερασει και φοντανακι.

ναι, παιζει να σκοτωθουνε.ναι, δεν θελει κανενας να σκοτωθουνε.ναι, το ξερουνε οτι μπορει και να σκοτωθουνε,το ειδανε λαιβ (πολλες φορες κιολας) και γι' αυτο πληρωνονται,ναι μπορει να μεινουνε αναπηροι.ναι, ειναι ενα στοιχειο που κανει τους αγωνες ενδιαφεροντες.και ναι that 's racing.ο μαγκας στριβει.δεν ειναι τρακ ντει,δεν ειναι φιλικος αγωνας,ειναι αγωνας και ειναι εξτριμ σπορ.

τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη και δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να τη δεχτει.απλα την εξεθεσα.

περιμενω πως και πως τον μαρκεζ στα μεγαλα...

vassilis88
16/10/2012, 09:32
καλα Κωστη, μπορει για μας να ειναι η ρωμαϊκη αρενα και "αρτος και θεαματα" αλλα γι'αυτους παιζεται η ζωουλα τους...

+1 θελουμε θεαμα χωρις πτωσεις, που κ που ξεχναμε οτι ειναι επικινδυνο αυτο που κανουν τα παιδια
οπως κ να χει ο μαρκ εχει εμπλακει σε πολλα σκηνικα κ πρεπει να ηρεμησει λιγο γιατι του χρονου αρχιζουν τα δυσκολα
ευτυχως γι αυτον δν πετυχαινει το στονερ:tooth:

sapila racing
16/10/2012, 09:56
ουτε εγω βλεπω κατι επιληψιμο.+1 στον blade

βαρεθηκα να λεμε ολοι το ''ποσο αντρικια οδηγουσανε οι σβαντζ-ρεινι'' και ''ποσο του σκισε στη λαγκουνα σεκα ο γιατρος του καγκουρο'' και ''ποσο πιο φλωρικα θα γινουν τα τζιπια'' και απο την αλλη ερχεται ενας οδηγος που οδηγει με αντερα και αρχιδια,ρισκαρει και μας πιανουν οι μπαμπακιστικοι συναισθηματισμοι τυπου ''τα καημενα τα παιδια θα σκοτωθουνε!!!'' και ''πρεπει να κλεισει το γκαζι'' και αλλα τετοια ομορφα.σιγα μην τον κερασει και φοντανακι.

ναι, παιζει να σκοτωθουνε.ναι, δεν θελει κανενας να σκοτωθουνε.ναι, το ξερουνε οτι μπορει και να σκοτωθουνε,το ειδανε λαιβ (πολλες φορες κιολας) και γι' αυτο πληρωνονται,ναι μπορει να μεινουνε αναπηροι.ναι, ειναι ενα στοιχειο που κανει τους αγωνες ενδιαφεροντες.και ναι that 's racing.ο μαγκας στριβει.δεν ειναι τρακ ντει,δεν ειναι φιλικος αγωνας,ειναι αγωνας και ειναι εξτριμ σπορ.

τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη και δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να τη δεχτει.απλα την εξεθεσα.

περιμενω πως και πως τον μαρκεζ στα μεγαλα...

Γιώργο στο free practice ηταν και όχι στον αγώνα και ηταν καθαρό φάουλ.
Ο εμπρος τροχός του Marquez το πιο μπροστά που έφτασε ηταν μεχρι το μαρσπιέ του kallio, και απλά τον εμβόλισε χωρίς λόγο κατ ατη γνώμη μου.
Με αυτα που έχει κάνει κατα καιρούς, πιστεύω οτι πολύς κόσμος θα τον περιμένει στη γωνία στην μεγάλη κατηγορία. ;)

TROOPER
16/10/2012, 10:09
Γιώργο στο free practice ηταν και όχι στον αγώνα και ηταν καθαρό φάουλ.
Ο εμπρος τροχός του Marquez το πιο μπροστά που έφτασε ηταν μεχρι το μαρσπιέ του kallio, και απλά τον εμβόλισε χωρίς λόγο κατ ατη γνώμη μου.
Με αυτα που έχει κάνει κατα καιρούς, πιστεύω οτι πολύς κόσμος θα τον περιμένει στη γωνία στην μεγάλη κατηγορία. ;)

εγω παλι βλεπω ομως οτι εχει την εσωτερικη αρη και ο μπροστινος τροχος του μαρκεζ ειναι στα μισα του φερινγκ του καλιο (του οποιου ο μασπιες ειναι στην αρχη του φερινγκ του μαρκ).επισης βλεπω τον καλιο να στριβει επανω στον μαρκεζ ο οποιος οταν καταλαβε οτι ο μικα δεν ειναι διατεθημενος να κλεισει γκαζι και να τον αφησει να περασει, σηκωσε το μηχανακι για να μην πεσουνε και οι δυο.στο σηκωμα του την εδωσε κατα λαθος κατ' εμε.συμφωνω οτι ειναι επιθετικος οδηγος και εχει εμπλακει σε πολλες περιπτωσεις αλλα εδω κι εγω οπως και ο μπλειντ δεν βλεπω κατι μεμπτο.

MG-KTiNoS
16/10/2012, 10:51
Με αυτα που έχει κάνει κατα καιρούς, πιστεύω οτι πολύς κόσμος θα τον περιμένει στη γωνία στην μεγάλη κατηγορία. ;)

Και τι θα του κάνουν?
Άμα τρέχει HRC θα του κλασουν.
Όπως εκλασαν και στο Στόνερ.
Μπουνιές έριξε κλοΤΣες 'εριξε έβρισε τίποτε....
Ο έρμος ο Μπαουτίστα μια μλκια έκανε και πήγαν να το φάνε.
Περί Σίμου δεν λέω...

Έχουν αλλάξει οι εποχές λέμε...

sapila racing
16/10/2012, 10:59
Και τι θα του κάνουν?
Άμα τρέχει HRC θα του κλασουν.
Όπως εκλασαν και στο Στόνερ.
Μπουνιές έριξε κλοΤΣες 'εριξε έβρισε τίποτε....
Ο έρμος ο Μπαουτίστα μια μλκια έκανε και πήγαν να το φάνε.
Περί Σίμου δεν λέω...

Έχουν αλλάξει οι εποχές λέμε...

Δεν έχεις κι άδικο εδω που τα λέμε...

spyro
16/10/2012, 11:08
Και τι θα του κάνουν?
Άμα τρέχει HRC θα του κλασουν.
Όπως εκλασαν και στο Στόνερ.
Μπουνιές έριξε κλοΤΣες 'εριξε έβρισε τίποτε....
Ο έρμος ο Μπαουτίστα μια μλκια έκανε και πήγαν να το φάνε.
......

άλλου βαθμου μαλ@κίας του Alvaro που του την έδωσε ξαφνικά σαν αρχάριος και άσχετος στη πρωτη στροφή να πει ότι θα σας περάσω όλους και αφού το χάνει να παίρνει μαζί του 3-4, και άλλη η γκρίνια και ο ψιλο τσαμπουκάς του stoner. Δεν είναι τα ίδια, μη το ισοπεδώνουμε.

Τεραστίων διαστάσεων διαφοράς μ@λακίας

astroman76
16/10/2012, 11:24
Αποδεδειγμένα δεν ανοίγει πιο νωρίς το γκάζι. Είναι η αεροδυναμική (πόσο πια; δεν είναι ο μόνος) συν την εξάτμιση (πόσο πια; δεν είναι ο μόνος) συν τα κιλά (μια απο τα ίδια...)
Και κάτι άλλο ίσως να παίζει...

ταλεντο? μπα....

endopandou
16/10/2012, 11:43
ταλεντο? μπα....

Το ταλέντο στην συγκεκριμένη φάση που αναφέρουμε έγκειται μόνο στο ''να μπορεί'' και ''να ανοίξει'' πιο νωρίς το γκάζι. Αυτό δεν το κάνει οπότε μπα...

endopandou
16/10/2012, 11:46
άλλου βαθμου μαλ@κίας του Alvaro που του την έδωσε ξαφνικά σαν αρχάριος και άσχετος στη πρωτη στροφή να πει ότι θα σας περάσω όλους και αφού το χάνει να παίρνει μαζί του 3-4, και άλλη η γκρίνια και ο ψιλο τσαμπουκάς του stoner. Δεν είναι τα ίδια, μη το ισοπεδώνουμε.

Τεραστίων διαστάσεων διαφοράς μ@λακίας

+1 άλλο γκρίνια και ψιλοτσαμπουκάς και άλλο η αψυχολόγητη κίνηση του Alvaro

MG-KTiNoS
16/10/2012, 12:35
Στο ποδόσφερο αν απλώσεις χεράκι έχει κόκκινη...
Στο μοτο τζι πι ανάλογα ποιός το απλώνει
271685

kαι ποιός προσπερνάει πως ?

Άλλο αν είσαι Ρόσσι, άλλο αν είσαι Ελίας, Σίμος κλπ
Δυο μέτρα και δυο σταθμά έχουν μην το κουβεντιάζουμε, τσαμπα πάει.

spyro
16/10/2012, 13:12
.......
kαι ποιός προσπερνάει πως ?

Άλλο αν είσαι Ρόσσι, άλλο αν είσαι Ελίας, Σίμος κλπ
Δυο μέτρα και δυο σταθμά έχουν μην το κουβεντιάζουμε, τσαμπα πάει.

ασε ρε Φαρμακάνθρωπα, πατερναλισμούς στον μέγα πατερναλιστή :p

άλλη η βουρτσα λέμε ...

271687

MG-KTiNoS
16/10/2012, 13:27
ναι μωρέ μια ιδέα είναι όλα...
:lol:

271689


(αλλά ο γάτος κρατάει αμπραγιάζ)
:D

MG-KTiNoS
16/10/2012, 13:28
271690

:lol::cry::lol:

KostasV2
16/10/2012, 20:01
Καλά, ο Rossi το 'ξερε από παλιά το παραμύθι: http://www.youtube.com/watch?v=v_zkBhUuc8o
Απ' ότι βλέπω πάντως, έχει δημιουργήσει σχολή. Πρώτα ο Simoncelli, και τώρα ο Marquez. Λέγανε τον Iannone επιθετικό, αλλά μπροστά τους είναι ερασιτέχνης...

chr1s_86
16/10/2012, 20:24
Καλά, ο Rossi το 'ξερε από παλιά το παραμύθι: http://www.youtube.com/watch?v=v_zkBhUuc8o


ROSSI CABRON! :tooth::tooth:

crfouras
16/10/2012, 22:54
Ρε μπας κ εχουμε ξεχασει οτι μιλαμε για αγωνες μοτοσυκλετας??? Νομιζω οτι οσοι απο εδω μεσα εχουνε στηθει στην "σχαρα" καταλαβαινουν περα για περα τι σημαινει να βαλω μουρη στα φρενα.......να σπρωξω τον αλλον στην εξωτερικη......να προσπαθησω να τον στειλω στην κορυφη της στροφης με τα φρενα........και ας μην συζητησουμε για το τι αγκωνια παιζει στην εκκινηση!!! Η υπερβολη κ η υπερβαση ειναι ΘΕΑΜΑ στον λαο......αλλιως να παρακολουθειτε curling.....για να μην ανεβαινουν οι παλμοι σας κ η πιεση σας!!!!!
Σιγουρα στις περιπτωση μαρκεζ κ ροσι απο το βιντεακι με τα 500.......δεν μιλαμε για επικινδυνη οδηγηση.......την οποια κ σιγουρα δεν την επικροτουμε, αλλα μην ξεχνατε ειναι ΑΓΩΝΑΣ!!!!!! Η μαλακια σιγουρα πρεπει να τιμωρειται, ανεξαρτητου αναβατη, μοτοσυκλετα κ εταιρεια......αλλα δεν θελω να πιστευω οτι οι αγωνοδικες χαριζονται........
Αποψη μου...........αυτα:beer:

astroman76
17/10/2012, 01:20
Να θημηθουμε και το μοτενκι του 2005 με τον Μελαντρι?

MG-KTiNoS
17/10/2012, 14:12
Να θημηθουμε και το μοτενκι του 2005 με τον Μελαντρι?

ρε μπαγάσα που το θυμάσαι ????
:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=qVSs2kSvJW0

sapila racing
17/10/2012, 19:31
Διάλογος Kevin Schwantz - Wayne Garndner, μετα από ενα συμβάν.
Ομως σε σχέση με τον Maerquez και τον Kallio επιμένω οτι αλλο ο αγώνας και αλλο οι δοκιμές και μάλιστα οι ελευθερες.

http://www.kevinschwantz.com/cms/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=66


Tότε ήταν αλλιώς. ;)

KostasV2
17/10/2012, 19:42
Να θημηθουμε και το μοτενκι του 2005 με τον Μελαντρι?

Καλό μ**νί είναι κι ο Melandri... To '99 (νομίζω) έκανε επί ένα γύρο τσαλίμια στον Alzamora ώστε να πέσει, για να του πάρει το πρωτάθλημα. Τελικά όμως πήρε τα @@ του... :tooth:
Πήγε μάλλον να αντιγράψει τον Capirossi που τον προηγούμενο χρόνο είχε εμβολίσει τον Harada και του έκλεψε τον τίτλο στα 250, αλλά δεν ήταν καλός στην αντιγραφή φαίνεται.

endopandou
17/10/2012, 21:39
Καλό μ**νί είναι κι ο Melandri... To '99 (νομίζω) έκανε επί ένα γύρο τσαλίμια στον Alzamora ώστε να πέσει, για να του πάρει το πρωτάθλημα. Τελικά όμως πήρε τα @@ του... :tooth:
Πήγε μάλλον να αντιγράψει τον Capirossi που τον προηγούμενο χρόνο είχε εμβολίσει τον Harada και του έκλεψε τον τίτλο στα 250, αλλά δεν ήταν καλός στην αντιγραφή φαίνεται.

Ωρε πρόσεχε τι λες για τον Loris μη σφαχτούμε :a26::a015::pantofla::boxing: Ενα λάθος έκανε το παιδί νισάφι πια :tooth::tooth::tooth:

KostasV2
17/10/2012, 22:35
Ωρε πρόσεχε τι λες για τον Loris μη σφαχτούμε :a26::a015::pantofla::boxing: Ενα λάθος έκανε το παιδί νισάφι πια :tooth::tooth::tooth:

Ναι, σαν το "στιγμιαίο λάθος" του Πασχάλη... http://www.youtube.com/watch?v=BQdzS1WmhCg
Γενικά πάντως, ο Capirex δεν ήταν βρώμικος σαν το Rossi, το Biaggi (βλ. Catalunya '98 π.χ.) κλπ., αυτό να λέγεται.