PDA

View Full Version : [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Βιολογική Ρακή & Έξτρα Παρθένο Ελαιόλαδο



MikeG
15/10/2012, 23:58
Αφού λοιπόν πολλοί αγαπάνε τη ρακή, είναι καθαρό ποτό, φθηνότερο & ποιοτικότερο, έρχεται χειμώνας..

Πωλείται Βιολογική Ρακή, από σταφύλια δικής μου παραγωγής (ποικιλία Ροζακί, Λιάτικο & Κοτσυφάλι). Οι αμπελώνες βρίσκονται στο Νομό Ηρακλείου στην Επαρχία Πεδιάδος. Είναι η ίδια ρακή που καταναλώνουμε οικογενειακός & με φίλους. Δε την αραιώνουμε με νερό & δε βάζουμε κανένα φάρμακο. Στράφυλλα & κλασική απόσταξη σε καζάνι με καυσόξυλα. Φιλτραρισμένη δύο φορές.


Η ρακή αποστέλλεται σε όλη την Ελλάδα, ιδιαίτερα όμως για την Αθήνα, με το καράβι είναι πολύ εύκολο.

Τιμή λίτρου 3,50 euros & για μεγάλες ποσότητες θα παίζει και δωράκι.


Παραγγελίες-Ερωτήσεις με ΠΜ.


:ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι::ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι: :tooth::a33::a33:

================================================================

:sun::sun::sun:

Πλέον υπάρχει διαθέσιμο & Έξτρα Παρθένο Ελαιόλαδο (0,2 γραμμές) φετινής εσοδείας (2012-2013). Το λάδι παράγεται από ελιές που καλλιεργούμε οικογενειακά στο κόλπο του Μεραμπέλλου (Άγιος Νικόλαος - Ελούντα), στη Κρήτη, ενώ δε χρησιμοποιούνται λιπάσματα με νιτρικά & αμμωνία. Τοποθετούμε εμείς οι ίδιοι δακοπαγίδες για ακόμα καλύτερη ποιότητα ελαιοκάρπου και λιγότερα οξέα. Το ελαιόλαδο έχει παραχθεί σε πιστοποιημένο ελαιουργείο χωρίς τη χρήση ζεστών νερών, με κρύα σύνθλιψη του ελαιοκάρπου & φυγοκέντριση.

Αποστολή σε όλη την Ελλάδα πολύ εύκολα & οικονομικά.


Τιμή 17κιλου τενεκέ : 55 euros
Τιμή 5κιλου τενεκέ : 20 euros Νέα τιμή 17 euros
Τιμή 10κιλου τενεκέ : 30 euros

:ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι:

MikeG
22/10/2012, 22:21
Επειδή αρκετοί με ρωτάτε για τα μεταφορικά, η αποστολή της ρακής, ανεξαρτήτου ποσότητας με το καράβι σαν ασυνόδευτο δέμα, κοστίζει 6 euros. Αυτό σημαίνει ότι πάτε & τη παραλαμβάνεται εσείς από το καράβι βέβαια. Μιλάω πάντα για Αθήνα.

:ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι::ρακάκι:

MikeG
29/10/2012, 17:35
Το Σάββατο το βράδυ βγήκε η καινούρια παραγωγή. Διπλή απόσταξη και φιλτραρισμένη, από σταφύλια ποικιλίας ροζακί, λιάτικο & κοτσυφάλι χωρίς ίχνος φυτοφαρμάκων. Χρησιμοποιήθηκαν ξύλα αμυγδαλιάς και χαρουπιάς για το καζάνι.

Στην υγεία σας λοιπόν!


:ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι::ρακάκι:

MikeG
10/12/2012, 18:02
Πλέον υπάρχει και Έξτρα Παρθένο Ελαιόλαδο προς πώληση. Δείτε στο πρώτο post (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=131479&p=2246394&viewfull=1#post2246394).

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.

:ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι::ρακάκι:

MikeG
23/12/2012, 13:01
Νέα τιμή για το 5κιλο τενεκέ λαδιού, στα 17 euros!

:ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι:

MikeG
06/03/2013, 11:57
Αρχικά να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που έχω στείλει ρακή και λάδι & μάλιστα κάποιοι έχουν γίνει και συχνοί καταναλωτές :D

Επειδή στέλνετε πμ να με ρωτάτε αν υπάρχει ρακή, ναι παιδιά υπάρχει. Έβγαλα αρκετή ποσότητα φέτος, έτσι για να μη πάνε τα σταφύλια στις στοίβες με ξεφτίλα τιμή αλλά και για να αναθερμάνω όσο μπορώ από τη πλευρά μου, κάποια ελληνικά καλά προϊόντα. Επίσης & λάδι υπάρχει άφθονο.

Σας ευχαριστώ όλους!

:ρακάκι: :ρακάκι: :ρακάκι:

MikeG
27/05/2013, 16:53
Να προσθέσω και άλλο ένα προϊόν στην αγγελία. Κυρίως για αυτούς που ψάχνουν τα υγιεινά βιολογικά προϊόντα, αλλά και τους διαβητικούς.

Πωλείται γνήσιο χαρουπόμελο λοιπόν. Οι χαρουπιές βρίσκονται στο κόλπο Μεραμπέλου στη Κρήτη.Το χρησιμοποιούμε στην οικογένεια εδώ & χρόνια, είτε στο μαγείρεμα είτε σαν φάρμακο. Το φτιάχνει η μητέρα μου, όπως το έφτιαχνε η γιαγιά μου.

Πλούσιο σε ασβέστιο, φωσφόρο, σίδηρο, μαγνήσιο, πρωτεΐνες και υδατάνθρακες. Αποτελεί επίσης πηγή βιταμινών Α, Β, Β2 και Δ. Δεν περιέχει καθόλου λίπος και η θερμιδική του αξία είναι εξαιρετικά χαμηλή.Το χαρουπόμελο είναι ευρέως αναγνωρισμένο για τις καταπραϋντικές και θεραπευτικές του ιδιότητες. Διευκολύνει την διαδικασία της πέψης και βοηθά στην ομαλή λειτουργία του εντέρου.

Μπορείτε να διαβάσετε εδώ (http://cretangastronomy.blogspot.gr/2011/09/blog-post_14.html).
Επίσης μπορεί να καταναλωθεί άνετα από διαβητικούς.

Αποστολή σε όλη την Ελλάδα

Τιμή κιλού 12 ευρώ.


Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

MikeG
26/10/2013, 19:57
Μόλις επέστρεψα σπίτι με τη φετινή (2013) παραγωγή ρακής. Αφού τη δοκιμάσαμε 5 άτομα από το πρωί που τη βγάζαμε, αποφαθήνκαμε, "Πρώτο πράμα".

Στην υγειά μας!

:rakaki: :rakaki: :rakaki:

MikeG
19/12/2013, 16:01
Μιας και έχουν έρθει κάποια πμ και ρωτάνε αλλά και αρκετοί είναι διαρκώς συναχωμένοι, ορίστε το φάρμακο σας.


Ρακόμελο


Γεμίζουμε ένα μπρίκι με ρακί και ρίχνουμε μέσα 1 κομμάτι γαρύφαλλο ή κανέλα, λίγο δίκταμο και ματζουράνα. Το βάζουμε στο γκαζάκι για βράσιμο. Λίγο πριν βράσει ρίχνουμε 2 μικρές κουταλιές μέλι. Ανακατεύουμε να λιώσει και μέλι και έτοιμο. Δε το αφήνουμε να βράσει πολύ, ώστε να μην αρχίσει να εξατμίζεται. Το καταναλώνουμε αμέσως.
Δε φτιάχνουμε και το πίνουμε μετά από 1 μέρα και πάει λέγοντας μιας και έτσι δουλειά δε κάνει. Το μέλι κάθεται στο πάτο.

Το γιατρικό!

:rakaki: :rakaki: :rakaki:

MikeG
11/10/2014, 20:04
Καζανιάσματα 2014.


Στην υγεία μας!!

:rakaki: :rakaki: :rakaki: :sun:

MikeG
04/12/2014, 17:45
& φρέσκο λαδάκι στην αποθήκη μας.

Καλό χειμώνα και επίσημα!

MikeG
03/11/2015, 19:53
Από αυτό το Σάββατο 07/11 οι αποθήκη μου θα έχει ποσότητες φρέσκου πράγματος. Τυχόν ενδιαφερόμενοι παρακαλώ ρίψατε πμ.
Φέτος ήταν μια πολύ δύσκολη χρονιά για τα αμπέλια, έτσι η ποσότητα που βγήκε είναι λιγότερη, αλλά και πάλι νομίζω θα μας φτάσει.

Όσον αφορά το τιμή αυτή πάει στα 3,7 euros/lt και ειλικρινά από τα επιπλέον 0,2 δε θα μείνει τίποτα στη τσέπη.

Ευχαριστώ !


:rakaki: :rakaki: :rakaki: