PDA

View Full Version : Γεια σας,ψάχνω μπουφάν γυναικείο και ανδρικό



evina_angel
16/10/2012, 14:15
Γεια σας,είμαι η Εύη,18 χρονών και ψάχνω ένα κομψό μπουφάν για μένα,που θα είμαι συνοδηγός στη μηχανή του φίλου μου (Honda Varadero 1000).Έχω βρει κάτι σε ροζ αλλά για καλοκαίρι δεν κάνει.Μήπως καλοκαίρι δεν χρειάζεται να φοράω μπουφάν,πχ στις βραδυνές εξόδους?
Επίσης ο φίλος μου,θέλει χειμωνιάτικο και καλοκαιρινό μπουφάν,που όμως να είναι καλό,να πηγαίνει δηλαδή με καλό ντύσιμο (βλέπετε δουλεύει στο δικηγορικό γραφείο του πατέρα του,και πρέπει να είναι ευπαρουσίαστος στους πελάτες).Θα μου πείτε γιατί πήρε μηχανή?Αφού τον βολεύει στις μετακινήσεις του και έχει λιγότερα έξοδα από το αυτοκίνητο.Για χειμώνα σκέφτηκε κάποιο μακρύ μπουφάν της Inox.Για άνοιξη όμως,όταν δηλαδή θα χρειάζεται μπουφάν,αλλά όχι τόσο χοντρό,τι μπορεί να βάλει?Όποια άποψη δεκτή.

GIXXERAKIAS
16/10/2012, 14:23
Επειδή δικηγόρος και χρήμα πάνε μαζί......ας κοιτάξει στα δερμάτινα ρετρό στην Dainese,είναι ευπαρουσίαστα και πολύ ζεστά.Μπορείς και συ να πάρεις το ίδιο να είστε ασορτί.Case closed.

ps:Δεν θές να πέσεις από την μηχανή χωρίς μπουφάν με προστασίες και κράνος.Έχε το στο μυαλό σου αυτό κάθε φορα που πάτε βόλτα.

SVX
16/10/2012, 14:42
tucano urbano.


271695

271697

evina_angel
16/10/2012, 15:09
Ναι το σκεφτήκαμε κι αυτό,αλλά περισσότερο μας άρεσαν τα Inox που είναι μακριά.

http://3.bp.blogspot.com/-LvPobXaSQrc/Tn2hr5PcmHI/AAAAAAAAAe8/g41vZW0HrLA/s1600/bering+mojo+mpoufan+jacket.jpg

Και επίσης πόσα μπουφάν μηχανής μπορεί να έχει κάποιος που κυκλοφορεί συνέχεια με μηχανή.1 το χρόνο να παίρνει ή περισσότερα?Και διαφορετικά είδη?Πιο οικονομικά και πολλά,ή ένα ακριβό και να το έχει για 4-5 χρόνια?

GIXXERAKIAS
16/10/2012, 15:25
Ναι το σκεφτήκαμε κι αυτό,αλλά περισσότερο μας άρεσαν τα Inox που είναι μακριά.

http://3.bp.blogspot.com/-LvPobXaSQrc/Tn2hr5PcmHI/AAAAAAAAAe8/g41vZW0HrLA/s1600/bering+mojo+mpoufan+jacket.jpg

Και επίσης πόσα μπουφάν μηχανής μπορεί να έχει κάποιος που κυκλοφορεί συνέχεια με μηχανή.1 το χρόνο να παίρνει ή περισσότερα?Και διαφορετικά είδη?Πιο οικονομικά και πολλά,ή ένα ακριβό και να το έχει για 4-5 χρόνια?

Δέν είναι μπλουζάκι το μπουφάν που το αλλάζεις κάθε φορά που φοράς άλλο χρωματάκι γόβα.....

Ένα χειμωνιάτικο ακριβό και ένα καλοκαιρινό ακριβό, (ακριβό ανάλογα την τσέπη του καθένα μας) είναι πολύ καλά να έχει κάποιος στην ντουλάπα του.Ανάλογα με την χρήση έρχεται και η φθορά,μπορεί να σου κρατήσει 5 χρόνια αλλά μπορεί και σε λιγότερα χρόνια να θές αλλαγή.Το μπουφάν που έβαλες δεν νομίζω να έχει προστασία σε αγκώνες και ώμους σε περίπτωση πτώσης.Δεν φοράμε το μπουφάν μόνο για το κρύο πάνω στην μηχανή,ούτε και το κράνος για τον ίδιο λόγο.;)

spyrakos35
16/10/2012, 15:26
....

Και επίσης πόσα μπουφάν μηχανής μπορεί να έχει κάποιος που κυκλοφορεί συνέχεια με μηχανή.1 το χρόνο να παίρνει ή περισσότερα?Και διαφορετικά είδη?Πιο οικονομικά και πολλά,ή ένα ακριβό και να το έχει για 4-5 χρόνια?

όσα αντέχει η τσέπη του.... απλό δεν είναι?

evina_angel
16/10/2012, 15:41
Να ρωτήσω,μπορείτε να προτείνετε μερικά μπουφάν με προστασία (1 γυναικείο) και 4-5 ανδρικά,που να είναι διακριτικά μαύρα?Το inox δεν έχει προστασία?

Cpt. Haddock
16/10/2012, 15:43
Να ρωτήσω,μπορείτε να προτείνετε μερικά μπουφάν με προστασία (1 γυναικείο) και 4-5 ανδρικά,που να είναι διακριτικά μαύρα?Το inox δεν έχει προστασία?

Μπορούμε, αλλα δε θα βοηθήσει ιδιαίτερα.

Καντε μια βολτα στα σχετικα μαγαζια (Colori, Τζωρτζόπουλος, Dainese κλπ) και δείτε τί υπάρχει.

Σε γενικές γραμμες μαύρα ειναι τα μπουφάν μηχανης πλην εξαιρέσεων (αρκετων). Επισης, σιγουρα το καλοκαίρι χρειάζεσαι ενα καλοκαιρινο μπουφαν.

AUFGEBRACHT
16/10/2012, 15:48
Το inox δεν έχει προστασία?


Σε μπουφάν ή σε ψυγείο; :D

Φαντάζομαι εννοείς τα Ιxon...

sniper
16/10/2012, 15:49
....Θα μου πείτε γιατί πήρε μηχανή?Αφού τον βολεύει στις μετακινήσεις του και έχει λιγότερα έξοδα από το αυτοκίνητο.Για χειμώνα σκέφτηκε κάποιο μακρύ μπουφάν της Inox.Για άνοιξη όμως,όταν δηλαδή θα χρειάζεται μπουφάν,αλλά όχι τόσο χοντρό,τι μπορεί να βάλει?Όποια άποψη δεκτή.

Εχμμμμ καλά...

1. Είχε παλιότερα μηχανή;
2. Τι κράνη φοράτε;

spyro
16/10/2012, 15:49
:bawl:

Καποιος βαρέθηκε τη σοβαρότητα των τελευταίων ημερών και μας κάνει πλάκα

sniper
16/10/2012, 15:52
:bawl:

Καποιος βαρέθηκε τη σοβαρότητα των τελευταίων ημερών και μας κάνει πλάκα

Ι am not alone on this planet...

AUFGEBRACHT
16/10/2012, 15:53
:bawl:

Καποιος βαρέθηκε τη σοβαρότητα των τελευταίων ημερών και μας κάνει πλάκα

Θυμίζει ένα αλήστου μνήμης παρόμοιο thread με κάποιον που έψαχνε μπουφάν μηχανής που να μη μοιάζει με μπουφάν μηχανής γιατί θα του χάλαγε τη μόστρα με το ακριβό ντύσιμο στα club...δυστυχώς το έφαγε η μαρμάγκα το thread...κρίμα γιατί είχε τρελλό γέλιο

evina_angel
16/10/2012, 15:54
Εχμμμμ καλά...

1. Είχε παλιότερα μηχανή;
2. Τι κράνη φοράτε;

Είχε scooteraki 50 cc gilera runner κάτι τέτοιο.

κράνος αυτό

http://www.ricardo.gr/buy/autokinita-mixanes/krani-moto/medium/%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82-jet-j2-one-black-1-%CE%BC%CE%AD%CE%B3%CE%B5%CE%B8%CE%BF%CF%82-m/v/an684462530/

sniper
16/10/2012, 15:58
Είχε scooteraki 50 cc gilera runner κάτι τέτοιο.

κράνος αυτό

http://www.ricardo.gr/buy/autokinita-mixanes/krani-moto/medium/%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82-jet-j2-one-black-1-%CE%BC%CE%AD%CE%B3%CE%B5%CE%B8%CE%BF%CF%82-m/v/an684462530/

ΟΚ. Τι χρώμα είναι το βαραντέρο;

evina_angel
16/10/2012, 16:05
Μαύρο φυσικά.Δεν του άρεσε άλλο χρώμα για μηχανή.

AUFGEBRACHT
16/10/2012, 16:12
Μαύρο φυσικά.Δεν του άρεσε άλλο χρώμα για μηχανή.


Αμάν!!! Ο καζαμπούμπου!!!

Joyrider
16/10/2012, 16:13
Ναι το σκεφτήκαμε κι αυτό,αλλά περισσότερο μας άρεσαν τα Inox που είναι μακριά.

http://3.bp.blogspot.com/-LvPobXaSQrc/Tn2hr5PcmHI/AAAAAAAAAe8/g41vZW0HrLA/s1600/bering+mojo+mpoufan+jacket.jpg
Αυτό που έβαλες bering λέει πάντως.

Μπορούμε, αλλα δε θα βοηθήσει ιδιαίτερα.
Ε πες της κ συ αφού ξέρεις, φαγώθηκε για inox. :p

http://www.alliancefencingequipment.com/electric-sabre-jacket-pbt-ice-blue-inox-washable-for-man.html

Εκτός του ότι συμφωνώ με τον κάπτεν να κάνεις γύρα στα μαγαζιά δες κανένα σαιτ να παίρνεις ιδέες. Αν θες δώσε και παραπάνω πληροφορίες για να βοηθήσει κάποιος. Δερμάτινο,συνθετικό, εύρος τιμής; Απότι είπες θέλεις καταρχήν να είναι μακρύ και κομψό.
πχ:
http://www.motorama.it/en/dainese-continental-gore-tex%C2%AE-woman-jacket-P2707.htm

http://www.bering.fr/index.php?act=fiche-produit&idp=24121

GIXXERAKIAS
16/10/2012, 19:35
Kαλό θα είναι να αντικαταστήσει όσο πιό γρήγορα το καλαθάκι για τις φράουλες που φοράει για κράνος και να πάρει ένα full face και ας χαλάει και το μαλλΙί....θα αποκτήσει νέο λούκ πιό trendy....;)

dmf
16/10/2012, 20:18
Ίδια χαλάει το μαλλί τόσο το jet όσο και το full. Απλά το full χαλάει και τα γένια :p

dimmie_72
16/10/2012, 22:49
Γεια σας,είμαι η Εύη,18 χρονών και ψάχνω ένα κομψό μπουφάν για μένα,που θα είμαι συνοδηγός στη μηχανή του φίλου μου (Honda Varadero 1000).Έχω βρει κάτι σε ροζ αλλά για καλοκαίρι δεν κάνει.Μήπως καλοκαίρι δεν χρειάζεται να φοράω μπουφάν,πχ στις βραδυνές εξόδους?
Επίσης ο φίλος μου,θέλει χειμωνιάτικο και καλοκαιρινό μπουφάν,που όμως να είναι καλό,να πηγαίνει δηλαδή με καλό ντύσιμο (βλέπετε δουλεύει στο δικηγορικό γραφείο του πατέρα του,και πρέπει να είναι ευπαρουσίαστος στους πελάτες).Θα μου πείτε γιατί πήρε μηχανή?Αφού τον βολεύει στις μετακινήσεις του και έχει λιγότερα έξοδα από το αυτοκίνητο.Για χειμώνα σκέφτηκε κάποιο μακρύ μπουφάν της Inox.Για άνοιξη όμως,όταν δηλαδή θα χρειάζεται μπουφάν,αλλά όχι τόσο χοντρό,τι μπορεί να βάλει?Όποια άποψη δεκτή.

Καλέ φιλενάδα, εσύ δεν χρειάζεσαι μοτοσυκλετιστικές συμβουλές... Στυλίστα χρειάζεσαι :D

Α, και μη ξεχάσεις το φουλάρι η την πασμίνα που θα ταιριάξεις με το σετάκι, προσωπικά προτιμώ Stella McCartney :rotflmao:

TROOPER
17/10/2012, 07:52
.........
Επίσης ο φίλος μου,θέλει χειμωνιάτικο και καλοκαιρινό μπουφάν,που όμως να είναι καλό,να πηγαίνει δηλαδή με καλό ντύσιμο (βλέπετε δουλεύει στο δικηγορικό γραφείο του πατέρα του,και πρέπει να είναι ευπαρουσίαστος στους πελάτες)........

με το μπουφαν θα τους υποδεχεται :confused:

:plaf:

GIXXERAKIAS
17/10/2012, 07:56
με το μπουφαν θα τους υποδεχεται :confused:

:plaf:

Είναι πρωί ακόμα Γιώργη,συγχωρείσαι αλλα να μήν επαναληφθεί......με το μπουφάν θα παρουσιάζεται σε πελάτες που θα πηγαίνει αυτός.;)

TROOPER
17/10/2012, 08:26
Είναι πρωί ακόμα Γιώργη,συγχωρείσαι αλλα να μήν επαναληφθεί......με το μπουφάν θα παρουσιάζεται σε πελάτες που θα πηγαίνει αυτός.;)

μα αφου λεμε δουλευει ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ του πατερα του ;)

Cpt. Haddock
17/10/2012, 08:27
με το μπουφαν θα τους υποδεχεται :confused:

:plaf:

:rolleyes:

TROOPER
17/10/2012, 08:34
:rolleyes:

ακουγα αυτο--->http://www.youtube.com/watch?v=4b04jq7NB1s και ειπα να δωσω μια πιο....κινκυ κατευθυνση στο φρεντ ρε.μη βαρας :lol::lol::lol:

GIXXERAKIAS
17/10/2012, 08:35
ακουγα αυτο--->http://www.youtube.com/watch?v=4b04jq7NB1s και ειπα να δωσω μια πιο....κινκυ κατευθυνση στο φρεντ ρε.μη βαρας :lol::lol::lol:

:cry:

mikes
17/10/2012, 10:01
κατ'αρχας ο δικος σου κοπελια πηρε λαθος μηχανακι! για να κυκλοφορει μεσα στην αθηνα, bmw 1200 gs επρεπε να παρει με πληρη εξοπλισμο περιπετειας (τριβαλιτσα κτλ..)

το βαρ(Κ)αντερο ειναι παιχνιδακι για καποιον που μεχρι τωρα καβαλουσε 50αρι σκουτερ! δεν προσφερει καμια συγκινηση!

MikeG
17/10/2012, 14:10
Ντάξει φανερώσου όποιος & αν είσαι και μας κάνει πλάκα :lol: :lol: :vroum:

Αλλιώς μη πάρεις τίποτα & φόρα πολύ κοντή φουστίτσα όταν ανεβαίνεις στη βάρκα. :smokin: Α & ο δικός σου, μπορεί να βάλει κανά ροζουλί σακάκι ε..


:hunter::hunter:

SVX
17/10/2012, 15:43
Ντάξει φανερώσου όποιος & αν είσαι και μας κάνει πλάκα :lol: :lol: :vroum:

Αλλιώς μη πάρεις τίποτα & φόρα πολύ κοντή φουστίτσα όταν ανεβαίνεις στη βάρκα. :smokin: Α & ο δικός σου, μπορεί να βάλει κανά ροζουλί σακάκι ε..


:hunter::hunter:

Αναϊς απο το Παναης (πανοπτικον)

tsompanis
17/10/2012, 20:07
Θυμίζει ένα αλήστου μνήμης παρόμοιο thread με κάποιον που έψαχνε μπουφάν μηχανής που να μη μοιάζει με μπουφάν μηχανής γιατί θα του χάλαγε τη μόστρα με το ακριβό ντύσιμο στα club...δυστυχώς το έφαγε η μαρμάγκα το thread...κρίμα γιατί είχε τρελλό γέλιο


Κρίμα όντως.. επικές φάσεις με τρελό γέλιο,σήμα κατατεθέν....όπως ο Κυρ Βασίλης για την ελληνοφρένεια!:lol: