PDA

View Full Version : Εμείς πότε να πάμε βόλτα??



UPEI
20/02/2004, 13:56
Την Παρασκευή 20/02 αναμένονται βροχές καταρχάς στη Βόρεια και Δυτική Ελλάδα και κατά τη διάρκεια της ημέρας στα νησιά του Α. Αιγαίου και στις Κυκλάδες. Οι άνεμοι είναι από νότιες διευθύνσεις αλλά από το βράδυ θα αρχίσουν από το Β. Αιγαίο να στρέφονται σε βορειοανατολικούς.

Το Σάββατο 21/02 περιμένουμε αισθητή πτώση της θερμοκρασίας στα βόρεια και ανατολικά της χώρας (συμπεριλαμβανομένης και της Αττικής), ενώ χιονοπτώσεις θα σημειωθούν στο ορεινό κορμό της ηπειρωτικής χώρας αλλά και σε περιοχές με χαμηλότερο υψόμετρο στη Β. Ελλάδα. Οι βορειοανατολικοί άνεμοι θα ενισχυθούν στο Αιγαίο μέχρι 8 Μποφόρ, ενώ είναι πιθανόν ισχυροί ανατολικοί άνεμοι να προκαλέσουν το Σάββατο προβλήματα στην πορθμιακή γραμμή Ρίου-Αντιρίου.

Την Κυριακή 22/02 θα αρχίσει νέα μεταβολή του καιρού από τα Δυτικά με αρκετές βροχές και πολύ ισχυρούς νότιους ανέμους στο Ιόνιο. Κατά τη διάρκεια της Κυριακής αλλά και την Καθαρά Δευτέρα θα σημειωθούν βροχές στο μεγαλύτερο μέρος της χώρας, ενώ η θερμοκρασία θα σημειώσει άνοδο. Οι άνεμοι την Δευτέρα στο Αιγαίο θα είναι από νότιες διευθύνσεις, με ένταση μέχρι 8 Μποφόρ.

Παρασκευή 20/02/2004, Ώρα: 1000
Β. Κοτρώνη-Κ. Λαγουβάρδος
ΕΑΑ-Πεντέλη:bigcry:

bikersonly
20/02/2004, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από UPEI
Οι άνεμοι την Δευτέρα στο Αιγαίο θα είναι από νότιες διευθύνσεις, με ένταση μέχρι 8 Μποφόρ.


ε ρε μάγκα μου ξέρεις που θα πάει ο αετός με 8 μποφώρια???

UPEI
20/02/2004, 14:07
Πάντως εγώ το σκέφτομαι για αύριο, πλήρη εξάρτηση και να πάω μέχρι Πάτρα....
Συμμετοχές????

bikersonly
20/02/2004, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από UPEI
Πάντως εγώ το σκέφτομαι για αύριο, πλήρη εξάρτηση και να πάω μέχρι Πάτρα....
Συμμετοχές????

Εγώ για Κυριακή ψήνομαι και θα πάω Πάτρα μετά της κυρίας μου.Σαββάτο δουλεύω ρε Μανωλιό.Αλλά Κυριακή Βουρ!Εκτός πια και αν έχει γαμώκαιρο! :winka: