PDA

View Full Version : GoPro HERO 3



golis
17/10/2012, 09:29
GoPro HERO 3
Η οικογένεια τουμπανοκαμερών μεγαλώνει καθώς ανακοινώθηκε το νεώτερο μέλος της.
Με ενσωματΩμένο WiFi και proairetika κοθώνη αφής lcd , τηλεχειριστήριο wifi , composite A/V adapter συν 3.5mm stereo mic adapter.
Επιπλέον είναι 30% μικρότερη και 25% ελαφρύτερη απο την HERO 2.
Σε τρείς εκδόσεις :

Black Edition
2.7k Cinema at 30fps, 4k Cinema at 12fps, 1440p at 48fps, 1080p HD at 30fps,
960p HD at 100fps, 720p HD at 120fps, and 480p at 240fps.

Φωτογραφία 12MP with a 30fps burst mode.
f2.8 lens, microSD card slot with support up to 64GB,
a micro HDMI output port, and a USB 2.0 port.

Silver edition
αδιάβροχη θήκη ,records video in 1080p at 30fps, 960p, 720p, and 480p.
11MP sensor, microSD card slot with support up to 64GB,
6-element aspherical lens, a USB 2.0 port, and a micro HDMI port.

White Edition
5MP εικόνες

trelokefaloitis
17/10/2012, 09:53
ΟΥΑΟΥ θα γ@@@@@ε οι καμερουλες...αλλα σε τι φραγκα θα παιζουν????

Ninjaki
17/10/2012, 10:24
H Black στο επίσημο site έχει βγει στα 399$. Η κάμερα απλά θα τα σπάει!!!

Corvo
17/10/2012, 10:30
δεν ξερω ποσο κανει αλλα αμα καποιος το εχει λιγο το αθλημα, σιγουρα κανεις παπαδες

trelokefaloitis
17/10/2012, 10:31
H Black στο επίσημο site έχει βγει στα 399$. Η κάμερα απλά θα τα σπάει!!!

οποτε υπολογοζουμε κοντα στα 300 γιουρο αν και στην Ελλαδα απο οτι φαινεται δεν
εχει ερθει ακομη επισημα..
Τουλαχιστον ο Δρακος δεν την εχει φερει..

spyrakos35
17/10/2012, 10:35
αν δεν υπάρχει επαγγελματικός λόγος, δεν υπάρχει λόγος ένας ιδιώτης (εκτός και αν μιλάμε για αρρωστάκι) να αλλάξει από 2 σε 3....

νομίζω καλύτερα να τα χώσεις σε software που τα σπάει παρά σε κάμερα.....

Corvo
17/10/2012, 10:35
http://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYoF5U&feature=g-all-u βιντεαρα, αλλα για μενα την παρασταση κλεβει το πρωτο comment

DimChios
17/10/2012, 10:54
http://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYoF5U&feature=g-all-u βιντεαρα, αλλα για μενα την παρασταση κλεβει το πρωτο comment

γαμηστερο βιντεο!!!

το βαλα full screen & HD @1080 στην 24αρα= RESPECT :a23::a23:

golis
17/10/2012, 10:56
Η σελίδα της οικογένειας :

http://gopro.com/hd-hero3-cameras

kiloMeater
17/10/2012, 11:25
Σουπερ η καμερα λεμε! ωραια πραματα βγαινουν...

Eχω την HD1 εδω και ~2 χρονια, την εχω σκισει στη χρηση..
Τι σε νερο εχει μπει, τι πανω στη VFR, σε αμαξια , τι πανω σε RC αεροπλανα και ελικοπτερα...
Προτιμω να δωσω τα επιπλεον λεφτα να παω να κανω καμια δραστηριοτητα που να αξιζει βιντεοσκοπηση πανα να αναβαθμιστω ;-)
αμα χαλασει η υπαρχουσα θα την εχω υποψην ;-))

LogOutGoRide
17/10/2012, 18:20
http://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYoF5U&feature=g-all-u βιντεαρα, αλλα για μενα την παρασταση κλεβει το πρωτο comment

Τι βίντεο είναι αυτό! Κορυφή. Καλά για την κάμερα...

Ninjaki
17/10/2012, 19:08
Μόλις είδα το βίντεο... Ε, όταν φτιάχνεις την καλύτερη action camera της αγοράς, πρέπει να έχεις και το ανάλογο βίντεο!! ;)

H.A.Balafoutre
17/10/2012, 19:30
Δηλαδή για να καταλάβω ρε παιδιά...η HERO3, η απλή η white, είναι ότι και οι προηγούμενες HERO, HERO2, μικρότερη, ελαφρύτερη, έστω και με 5ΜΠ, αλλά γενικότερα μια ραφιναρισμένη απλή έκδοση, τύπου HERO αλλά με αναβαθμισμένο λογισμικό για ποιότητα και λειτουργίες HERO2? Αν ας πούμε ήθελα να πάρω μια HERO για τα βίντεο με τη μηχανή κτλ, είναι μια χαρά....? Μάλλον θέλει λίγο υπομονή να βγούνε τα πρώτα βίντεο στο Γιούτούμπ και βλέπουμε.....χμμμμ

el_hymador
17/10/2012, 19:41
H Βlack τα σπαει... μιλαμε για πολυ σοβαρο βιντεο, με αναλυση που βρισκεις σε καμερες πολλων $$$$

Και δεν ειναι μονο το Κ αναλυσης video, αλλα πολυ περισσοτερο τα 100fps στα 960p που ειναι επισης μια χαρα αναλυση για απιστευτα slow motion χωρις την αναγκη μυστηριων και δυσχρηστων plugins.

Ωστοσο θα συμφωνησω οτι αν καποιος δεν ειναι αρρωστακι και επαγγελματιας και δεν θελει το slow motion, δεν χρειαζεται να αναβαθμισει απο την 2

GYROSCOP FENOM
17/10/2012, 19:47
Με τέτοια διαφήμιση την αγοράζεις και για παπαγάλο στον ώμο :D

panagiwths
17/10/2012, 20:29
Ρε παιδιά, καλή χρυσή και άγια η GoPro αλλά εμένα με ψιλοχαλάει η αλλοίωση που κάνει στην άκρη του φακού (η καμπυλότητα). Πρέπει να αγοράσεις άλλο φακό για να το διορθώσεις αυτό ;
Και το μικρόφωνο της δεν είναι οτι το καλύτερο.. βγάζει πολύ ψηλό τον ήχο..
Πολυδιαφημισμένες είναι κατά την γνώμη μου.
Τώρα που έχουν γίνει τις μόδας οι actioncam, θα απαντήσουν οι εταιρίες που είναι χρόνια στο χώρο και θα βγάλουν παπάδες.

Ninjaki
18/10/2012, 10:36
Τελικά η τιμής της Black Edition θα είναι 449€! Τα περίπου 300€ που έχει η Hero 2 (Motorsport Edition) την κάνουν συμφερότερη αγορά.

spyrakos35
18/10/2012, 10:40
Τελικά η τιμής της Black Edition θα είναι 449€! Τα περίπου 300€ που έχει η Hero 2 (Motorsport Edition) την κάνουν συμφερότερη αγορά.

πάρε από αμερική.....

αλλά το ξαναλέω.....

μην νομίζει κανείς οτι το βιντεάκι που διαφημίζει την κάμερα είναι "πήραμε τρεις λήψεις, τις μοντάραμε και τσούπ, βουαλά!!!".... έχει πέσει τρελή επεξεργασία με τα σχετικά προγραμματάκια.....

ενδεικτικά σας αναφέρω οτι τα πολύ καλά (επαγγελματικά) έχουν κάτι χιλιάδες ευρά/δολλάρια..... λέτε η γκοπρο (και οι άλλες μαζί) να δουλεύουν με γουίντοους μούβι μέικερ???

Aνεμος
18/10/2012, 10:55
πάρε από αμερική.....

αλλά το ξαναλέω.....

μην νομίζει κανείς οτι το βιντεάκι που διαφημίζει την κάμερα είναι "πήραμε τρεις λήψεις, τις μοντάραμε και τσούπ, βουαλά!!!".... έχει πέσει τρελή επεξεργασία με τα σχετικά προγραμματάκια.....

ενδεικτικά σας αναφέρω οτι τα πολύ καλά (επαγγελματικά) έχουν κάτι χιλιάδες ευρά/δολλάρια..... λέτε η γκοπρο (και οι άλλες μαζί) να δουλεύουν με γουίντοους μούβι μέικερ???

+ οσα θέλεις....

Η ανάλυση που δίνει η Hero 2 ,αρκεί να κάνεις παπάδες

Αλλα οι παπάδες γίνονται με τα ανάλογα software...

Stabak
18/10/2012, 10:56
Εκτος αυτού, η επεξεργασία αναλόγων βιντεος απαιτει μηχάνημα δυνατο οχι κουβάδες.... size matters δηλαδη κ εδω...

kachius
18/10/2012, 11:01
Σίγουρα, ειδικά σε επαγγελματικά βίντεο -όπως της GoPro- αλλά βλέπει κανείς άπειρα "εντελώς" ερασιτεχνικά βίντεο στο youtube σε 720 τουλάχιστον που είναι πάνω από το 100% των προσδοκιών του ερασιτέχνη.
Πολύ θα ήθελα μία, αλλά για να "τραβάω" το σπίτι-δουλειά και αυτό στο ρελαντί, είναι πολλά τα λεφτά :(
Με τα mounting που διαθέτει βέβαια, βεντουζώνει παντού οπότε ακόμα και με αυτή τη διαδρομή κάτι καλό μπορείς να κάνεις :smokin:

kiloMeater
18/10/2012, 11:06
επισης σε περιπτωση που δεν το παρατηρησε καποιος, το περιεχομενο του βιντεο δεν ειναι και η καθημερινη ζωη μας ετσι;
εκτος και αν η μερα σας ξεκινα με καταδυση διπλα σε φαλαινες, ή σκι απο πλαγια που σας πηγε ελικοπτερο...

Θελω να πω, κατι τετοιες φασεις, και με κινητο να τραβαγες, παλι γαματες θα ηταν...

Stabak
18/10/2012, 11:08
επισης σε περιπτωση που δεν το παρατηρησε καποιος, το περιεχομενο του βιντεο δεν ειναι και η καθημερινη ζωη μας ετσι;
εκτος και αν η μερα σας ξεκινα με καταδυση διπλα σε φαλαινες, ή σκι απο πλαγια που σας πηγε ελικοπτερο...

Θελω να πω, κατι τετοιες φασεις, και με κινητο να τραβαγες, παλι γαματες θα ηταν...

Ε καλα, δεν ξερω για σας αλλα εμενα πολυ συχνα με κυνηγουν 3 γκομενακια με βατραχοπεδιλα....

spyrakos35
18/10/2012, 11:09
...Θελω να πω, κατι τετοιες φασεις, και με κινητο να τραβαγες, παλι γαματες θα ηταν...

να συμπληρώσω εεεεε?

αρκεί να είναι αντικραδασμικό...... κάτι που έχουν στάνταρ οι action cameras και όχι όλες οι κάμερες/κινητά.....

spyrakos35
18/10/2012, 11:11
Ε καλα, δεν ξερω για σας αλλα εμενα πολυ συχνα με κυνηγουν 3 γκομενακια με βατραχοπεδιλα....

και σένα εεεε? ασε έχω γίνει πιο γρήγορος από τον φέλπς...... :rolleyes:

τι τραβάμε και μεις τα ομορφόπαιδα ρπστμ......

Aνεμος
18/10/2012, 11:34
Ρε παιδιά, καλή χρυσή και άγια η GoPro αλλά εμένα με ψιλοχαλάει η αλλοίωση που κάνει στην άκρη του φακού (η καμπυλότητα). Πρέπει να αγοράσεις άλλο φακό για να το διορθώσεις αυτό ;
Και το μικρόφωνο της δεν είναι οτι το καλύτερο.. βγάζει πολύ ψηλό τον ήχο..
Πολυδιαφημισμένες είναι κατά την γνώμη μου.
Τώρα που έχουν γίνει τις μόδας οι actioncam, θα απαντήσουν οι εταιρίες που είναι χρόνια στο χώρο και θα βγάλουν παπάδες.


Η καμπυλότητα προκύπτει λόγω 170 ' ευρους λήψης όταν επιλέγεις wide ( ευρυγώνια λήψη)

Υπάρχει επιλογή να τραβάει πιο στενή λήψη στις 127΄ - medium και στις 90' - narrow οπου η καμπυλότητα/παραμόρφωση στις άκρες δεν υπάρχει .

Το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση είναι οτι ...μειώνεται το ευρος της λήψης :) με αποτέλεσμα ...στενότερο πλάνο :a01:

που συνήθως δεν είναι επιθυμητό σε μια action camera, δεδομένου οτι την χρησιμοποιείς σε κάποια δραστηριότητα που

αξίζει βιντεοσκόπηση, οπότε και θέλεις ευρεία γωνία λήψης ωστε να πιάσεις όσο το δυνατόν περισσότερη απο την εικόνα/ τοπίο /κατάσταση που βιώνεις.

Ο φακός δεν αλλάζει -τουλαχιστόν όχι έτσι όπως εννοούμε συνήθως την αλλαγή φακού- ξεβίδωσε και βγάλε υπάρχοντα,βίδωσε νεο, τέλειωσες. Αλλάζει μεν,πάμε αλλού δε...

Για το μικρόφωνο δεν έχεις άδικο,αλλα έχει έξοδο για εξωτερικό ,που προσφέρει κάποιες δυνατότητες ψαξίματος αλλα δεν έχω άποψη γιατι δεν έχω ψαχτεί.

Πολυδιαφημισμένες είναι, αλλα για τα χρήματα που δίνεις η ποιότητα της εικόνας, η ανάλυση και το γεγονός οτι μπορείς να πάρεις πλάνα απο οπουδήποτε πάει ο νους σου σε πραγματικά σκληρές συνθήκες ( λασπες, χώμα , υποβρύχιες λήψεις κτλ) χωρίς να χρειαστεί να αλλάξεις τίποτα για εμένα δεν είναι κακό deal

Y.Γ Μιλάω για HERO 2

devil's animal
18/10/2012, 12:01
Η καμπυλότητα προκύπτει λόγω 170 ' ευρους λήψης όταν επιλέγεις wide ( ευρυγώνια λήψη)

Υπάρχει επιλογή να τραβάει πιο στενή λήψη στις 127΄ - medium και στις 90' - narrow οπου η καμπυλότητα/παραμόρφωση στις άκρες δεν υπάρχει .

Το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση είναι οτι ...μειώνεται το ευρος της λήψης :) με αποτέλεσμα ...στενότερο πλάνο :a01:

που συνήθως δεν είναι επιθυμητό σε μια action camera, δεδομένου οτι την χρησιμοποιείς σε κάποια δραστηριότητα που

αξίζει βιντεοσκόπηση, οπότε και θέλεις ευρεία γωνία λήψης ωστε να πιάσεις όσο το δυνατόν περισσότερη απο την εικόνα/ τοπίο /κατάσταση που βιώνεις.

Ο φακός δεν αλλάζει -τουλαχιστόν όχι έτσι όπως εννοούμε συνήθως την αλλαγή φακού- ξεβίδωσε και βγάλε υπάρχοντα,βίδωσε νεο, τέλειωσες. Αλλάζει μεν,πάμε αλλού δε...

Για το μικρόφωνο δεν έχεις άδικο,αλλα έχει έξοδο για εξωτερικό ,που προσφέρει κάποιες δυνατότητες ψαξίματος αλλα δεν έχω άποψη γιατι δεν έχω ψαχτεί.

Πολυδιαφημισμένες είναι, αλλα για τα χρήματα που δίνεις η ποιότητα της εικόνας, η ανάλυση και το γεγονός οτι μπορείς να πάρεις πλάνα απο οπουδήποτε πάει ο νους σου σε πραγματικά σκληρές συνθήκες ( λασπες, χώμα , υποβρύχιες λήψεις κτλ) χωρίς να χρειαστεί να αλλάξεις τίποτα για εμένα δεν είναι κακό deal

Y.Γ Μιλάω για HERO 2


αυτο ισχυει και για τις φωτογραφιες που τραβαει??
δλδ αν θελεις μπορεις να μειωσεις το ευρος ληψης ετσι ωστε, οταν τραβηξεις μια φωτο να μην εχει την καμπυλοτητα στις ακρες?

το ρωταω γιατι ειμαι fan των φωτογραφιων και γενικοτερα εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο αυτη (http://www.dpreview.com/news/2007/1/25/olympusstylus770sw), αλλα τα εφαγε τα ψωμια της...

και σκεφτομουν για το νεο μοντελο που ειναι αυτο (http://www.aa-digitalphoto.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=vmj_estore.tpl&product_id=2078&category_id=3&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1)
και απο την στιγμη που τραβαει hd video, να παρω και εναν universal βραχιονα και να την εχω για τις βολτες μου με τα μηχανακια...

αλλα απο την αλλη η go pro εχει δειξει την αξια της στα video αλλα απο φωτογραφιες ξερω οτι εχει αυτο το θεμα της καμπυλης στις ακρες + ενα αλλο μειον ειναι οτι πρεπει να πληρωσεις αρκετα € για μια οθονη display...

ν'ανοιξω αλλο thread ή να το συζητησουμε εδω??:hmm:

spyrakos35
18/10/2012, 12:10
ντεβιλς.....

σχετικά με το βίντεο που θες να τραβάς με τον βραχίονα, αντικραδασμικό υπάρχει???? η θα είναι σαν να τραβάει εικονολήπτης με πάρκινσον?

kiloMeater
18/10/2012, 12:12
νομιζω οτι συγκρινεις ανομοια πραγματα, δεν ειναι αυτο το πραγματικο value της GoPro
αυτο που τη διαφοροποιει ειναι οτι ειναι παναλαφρη και πολυ ανθεκτικη με τη θηκη της
εμενα εχει φαει τις απειρες στουκες προσαρτημενη πανω στα αεροπλανα και ελικοπτερα (ε χμ.. κακες προσγειωσεις... ;-) και δεν εχει κανει κιχ
Γενικα τη βαζεις καπου και δε φοβασαι ρε παιδι μου μη παθει τιποτα, ειναι παλλικαρι!
Αν δεν ηταν τοσο ελαφρια σε μερικα μερη δεν θα μπορουσες να τη βαλεις (πχ RC airplanes)
Εχει βγαλει 2 καλοκαιρια στο νησι υποβρυχια και υγρασια δεν πηρε ποτε ουτε με προδωσε ποτε.

kiloMeater
18/10/2012, 12:14
ντεβιλς.....

σχετικά με το βίντεο που θες να τραβάς με τον βραχίονα, αντικραδασμικό υπάρχει???? η θα είναι σαν να τραβάει εικονολήπτης με πάρκινσον?

αν και γενικα απο κραδασμους δεν εχει προβλημα (δεν ξερω αν εχει αντικραδασμικο αλλα καμια σχεση δεν εχει πχ με ληψη απο κινητο που κουνιουνται ολα) παιδια παντα υπαρχουνε και προγραμματα που κανουνε stabilization .. οποτε μη σκατε με τετοιες λεπτομερειες

devil's animal
18/10/2012, 12:26
ντεβιλς.....

σχετικά με το βίντεο που θες να τραβάς με τον βραχίονα, αντικραδασμικό υπάρχει???? η θα είναι σαν να τραβάει εικονολήπτης με πάρκινσον?

Σπυρο εχω δει βιντεο της go pro και ενα αντιπροσωπευτικο βιντεο της olympus tg-1 ειναι αυτο (http://www.youtube.com/watch?v=zov1UhOFcMg)...

μπορει να μην ειναι go pro 2 αλλα εχει δυνατοτητες να κανει ενα καλο ερασιτεχνικο hd video και φυσικα να τραβαει ωραιες φωτογραφιες με χαμηλο φωτισμο κλπ...
νομιζω...

devil's animal
18/10/2012, 12:33
νομιζω οτι συγκρινεις ανομοια πραγματα, δεν ειναι αυτο το πραγματικο value της GoPro
αυτο που τη διαφοροποιει ειναι οτι ειναι παναλαφρη και πολυ ανθεκτικη με τη θηκη της
εμενα εχει φαει τις απειρες στουκες προσαρτημενη πανω στα αεροπλανα και ελικοπτερα (ε χμ.. κακες προσγειωσεις... ;-) και δεν εχει κανει κιχ
Γενικα τη βαζεις καπου και δε φοβασαι ρε παιδι μου μη παθει τιποτα, ειναι παλλικαρι!
Αν δεν ηταν τοσο ελαφρια σε μερικα μερη δεν θα μπορουσες να τη βαλεις (πχ RC airplanes)
Εχει βγαλει 2 καλοκαιρια στο νησι υποβρυχια και υγρασια δεν πηρε ποτε ουτε με προδωσε ποτε.

οσον αφορα για την ανθεκτικοτητα μπορω να σου εγγυηθω για την olympus που ειχα οτι ηταν "παλικαρι"...
και μιλαμε για 5-6 μοντελα πισω σε σχεση με την tg1...
πτωσεις απο τα χερια χωρις να σε προβληματιζει κατι...
αδιαβροχη φουλ με ληψεις εξαιρετικες (http://www.youtube.com/watch?v=SGkBm1OWqhM)...κλπ..κλπ...

μπορει να μην ειναι τοσο ελαφρια οσο η go pro αλλα δεν ασχολουμαι με τον μοντελισμο, οποτε ειναι μικρο το κακο...(φανταζομαι βεβαια οτι θα ειμαι σαν χαζος αν την προσαρτησω σε κανα κρανος)..:bawl:

Aνεμος
18/10/2012, 19:45
αυτο ισχυει και για τις φωτογραφιες που τραβαει??
δλδ αν θελεις μπορεις να μειωσεις το ευρος ληψης ετσι ωστε, οταν τραβηξεις μια φωτο να μην εχει την καμπυλοτητα στις ακρες?

το ρωταω γιατι ειμαι fan των φωτογραφιων και γενικοτερα εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο αυτη (http://www.dpreview.com/news/2007/1/25/olympusstylus770sw), αλλα τα εφαγε τα ψωμια της...

και σκεφτομουν για το νεο μοντελο που ειναι αυτο (http://www.aa-digitalphoto.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=vmj_estore.tpl&product_id=2078&category_id=3&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1)
και απο την στιγμη που τραβαει hd video, να παρω και εναν universal βραχιονα και να την εχω για τις βολτες μου με τα μηχανακια...

αλλα απο την αλλη η go pro εχει δειξει την αξια της στα video αλλα απο φωτογραφιες ξερω οτι εχει αυτο το θεμα της καμπυλης στις ακρες + ενα αλλο μειον ειναι οτι πρεπει να πληρωσεις αρκετα € για μια οθονη display...

ν'ανοιξω αλλο thread ή να το συζητησουμε εδω??:hmm:


devil's,

Στο photo mode,οι διαθέσιμες επιλογές είναι 170΄ -wide - και 127΄-medium,

http://gopro.com/cameras/hd-hero2-motorsports-edition/#features


δεν υπάρχει η επιλογή narrrow 90' που είναι χωρίς καμμία παραμόρφωση. Εχει να κάνει και με την απόσταση απο το θέμα, σε κάποιες περιπτώσεις φαίνεται έντονα η παραμόρφωση, σε άλλες όχι.

Βέβαια, λύσεις υπάρχουν http://www.youtube.com/watch?v=Th8PXktBZ-I

Γενικά,είναι μια γαμάτη camera που μπορεί να τραβάει και πολύ καλές φωτό, αλλα φωτογραφική δεν είναι.

Δεν έχει zoom,δεν έχει οθόνη display (έξτρα), δεν μπορείς να παίξεις με την εστίαση και με τις ρυθμίσεις όπως θα έκανες με μια καλή φωτογραφική.

Το καλοκαίρι που μας πέρασε βέβαια,μεσα σε μια εβδομάδα στην Χίο έβγαλα 3500 φώτο με αυτήν, χώρια τα video, και κάποιες πραγματικά καλές.Συνήθως παρατημένη στο wide .

Είναι εντυπωσιακό πόσο μεγάλη διαφορά κάνει να στηρίζεις σταθερά (τρίποδο,κάποιο σταθερό σημείο) την όποια camera,απο το να τραβάς "αέρα",όσο σταθερό χέρι και να έχεις. Με ενα τρίποδο,μια μέτρια μηχανή μπορεί να τραβήξει εκπληκτικές φωτογραφίες.

Είναι βολικό να την έχεις στην τσέπη σου και να μπορείς να βγάλεις video onboard,καπάκι να τραβήξεις υποβρύχια video και φωτό και μετά τοπίο χωρίς να ασχοληθείς καθόλου με την camera.Για αυτό που είναι , (action camera που βγάζει και φωτο),αξίζει.

panagiwths
18/10/2012, 20:07
Ο βραχίονας πως στηρίζεται στο κράνος? Με αυτοκόλλητο?? http://gopro.com/camera-mounts/side-mount Και κάτι ακόμα..στο βασικό πακέτο έχει μέσα κάποιον βραχίονα??:confused:
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά για την hero 3 white.

ziggΥ
18/10/2012, 20:15
οσον αφορα για την ανθεκτικοτητα μπορω να σου εγγυηθω για την olympus που ειχα οτι ηταν "παλικαρι"...
και μιλαμε για 5-6 μοντελα πισω σε σχεση με την tg1...
πτωσεις απο τα χερια χωρις να σε προβληματιζει κατι...
αδιαβροχη φουλ με ληψεις εξαιρετικες (http://www.youtube.com/watch?v=SGkBm1OWqhM)...κλπ..κλπ...

μπορει να μην ειναι τοσο ελαφρια οσο η go pro αλλα δεν ασχολουμαι με τον μοντελισμο, οποτε ειναι μικρο το κακο...(φανταζομαι βεβαια οτι θα ειμαι σαν χαζος αν την προσαρτησω σε κανα κρανος)..:bawl:

μας έχεις ζαλίσει τα @@ με τη μ@λακία που είχες :smokin:

Aνεμος
18/10/2012, 20:45
Ο βραχίονας πως στηρίζεται στο κράνος? Με αυτοκόλλητο?? http://gopro.com/camera-mounts/side-mount Και κάτι ακόμα..στο βασικό πακέτο έχει μέσα κάποιον βραχίονα??:confused:
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά για την hero 3 white.

Στο κράνος ναι, στηρίζεται με αυτοκόλλητη βάση, (πολύ ανθεκτική !) πάνω στην οποία συρταρώνει η camera με την βάση.

Η camera μπορεί να στηριχθεί και χωρίς βραχίονα , απλά θα έχεις μικρότερη απόσταση απο το κράνος (οπότε και λίγο διαφορετική οπτική γωνία)

Η έκδοση motorsports περιλαμβάνει 4-5 αυτοκόλλητες βάσεις, (καμπυλωτές και flat) , J hook, βραχίονα pivot 3 κατευθύνσεων (αυτός στο link που έβαλες) και βραχίονα με βάση βεντούζα. Παίρνεις και ενα chest mount (ή φτιάχνεις) και είσαι κομπλέ για την πλειοψηφία των περιπτώσεων

Δες εδώ http://www.youtube.com/watch?v=htDYvI9FKIk

Απ΄ότι βλέπω στο site, η white edition δεν περιλαμβάνει τα παραπάνω, τα οποία αφορούν την Hero 2

panagiwths
18/10/2012, 21:30
Ευχαριστώ θα το ψάξω κι' άλλο..;)

devil's animal
18/10/2012, 22:09
μας έχεις ζαλίσει τα @@ με τη μ@λακία που είχες :smokin:

οποτε θα ειμαι περιπτερο απο εδω και εμπρος, εσυ καλο θα ειναι να φορας το κρανος σου...καθ'ολη την διαρκεια που θα παραμενω εκει...:a01::a021: