PDA

View Full Version : Μια μικρη βοηθεια για xl 200 r '83-84 μοντ.



dimitris_speed
18/10/2012, 19:35
Καλησπερα στην παρεα. Σκεφτηκα να βαλω αυτο το θεμα στις ανακατασκευες
αλλα προς το παρον δεν με παιρνει λογω ελαχιστου χρονου και λογω οικονομικου.. :(
Anyway, επεσε στα χερια μου το μηχανακι με το οποιο ειχα μαθει να οδηγαω καποια χρονια πριν
σε αθλια κατασταση δυστηχως. Θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη.. Δεν επαιρνε μπροστα με τιποτα.Ακολουθησα
καποια πραγματα απο το topic του Takata για την ανακατασκευη του xlr του(καθαρισμος καρμπυρατερ,τεποζιτου κλπ)
και το εβαλα μπροστα. Ολα καλα μεχρι στιγμης,το θεμα ειναι οτι δεν εχει φωτα. Το μοναδικο πραγμα που δουλευει
ειναι η λυχνια για την μεγαλη σκαλα . Τιποτα αλλο. Μηπως γνωριζει κανεις κατι σχετικα? πχ που μπορω να βρω
διαγραμμα καλωδιωσης ισως? Ξερω οτι ζηταω πολλα,αλλα καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..


Ευχαριστω ολους :beer:

sv9cvk
18/10/2012, 21:06
Καλησπερα στην παρεα. Σκεφτηκα να βαλω αυτο το θεμα στις ανακατασκευες
αλλα προς το παρον δεν με παιρνει λογω ελαχιστου χρονου και λογω οικονομικου.. :(
Anyway, επεσε στα χερια μου το μηχανακι με το οποιο ειχα μαθει να οδηγαω καποια χρονια πριν
σε αθλια κατασταση δυστηχως. Θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη.. Δεν επαιρνε μπροστα με τιποτα.Ακολουθησα
καποια πραγματα απο το topic του Takata για την ανακατασκευη του xlr του(καθαρισμος καρμπυρατερ,τεποζιτου κλπ)
και το εβαλα μπροστα. Ολα καλα μεχρι στιγμης,το θεμα ειναι οτι δεν εχει φωτα. Το μοναδικο πραγμα που δουλευει
ειναι η λυχνια για την μεγαλη σκαλα . Τιποτα αλλο. Μηπως γνωριζει κανεις κατι σχετικα? πχ που μπορω να βρω
διαγραμμα καλωδιωσης ισως? Ξερω οτι ζηταω πολλα,αλλα καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..


Ευχαριστω ολους :beer:

Εχω το διαγραμμα .Θα το σκαναρω αυριο και θα σου το στειλω!!!
Το XL200R ειναι απο οσα μηχανακια περασαν απο τα χερια μου αυτο που μετανιωσα ,και μετανιωνω,που το εδωσα τοτε!!! (1992) :(
:wave2:

dimitris_speed
18/10/2012, 21:07
:eek: 10 μπυρες απο μενα! :beer:

dimitris_speed
27/10/2012, 17:15
Χρηστο πηγα να σου στειλω pm αλλα εισαι full extra :D


Οταν μπορεσεις κανε ενα καλο για το διαγραμμα..! :beer:

sv9cvk
27/10/2012, 19:38
Χρηστο πηγα να σου στειλω pm αλλα εισαι full extra :D


Οταν μπορεσεις κανε ενα καλο για το διαγραμμα..! :beer:

Ωχ! σε ξεχασα!!! στειλε με PM ενα email να σου στειλω το μανιουαλι !!