PDA

View Full Version : Μια συνέντευξη της κ. Γλύκατζη-Αρβελέρ που αξίζει να διαβάσεις.



George_Sp
19/10/2012, 02:42
http://maga.gr/2012/10/18/h-eleni-glikatzi-arveler-milise-sto-maga-gr/

Ειλικρινά δεν έχω να σχολιάσω κάτι.

nikos_abel
19/10/2012, 07:18
http://maga.gr/2012/10/18/h-eleni-glikatzi-arveler-milise-sto-maga-gr/

Ειλικρινά δεν έχω να σχολιάσω κάτι.

Εγώ πολλά, τα περισσότερα θετικά, αλλά στα περί οικονομικής κρίσης κι αυτή τρώει την παραμύθα.
Και στο ιντερνετ δεν το έχει, όπως και οι περισσότεροι όμως (εμού συμπεριλαμβανομένου). Θέλει
γερή και βαθειά έρευνα για να βγάλεις συμπεράσματα, όπως και εκτός διαδικτύου.

Αλλά όταν λέει περί της έπανάληψης της ιστορίας :a23: και περί της ελληνικής ιστορίας ειδικά :a23::a23::a23::a23::a23:.

TROOPER
19/10/2012, 09:31
ασχετα αν υπαρχουν ελαχιστα σημεια που ισως διαφωνω, ειναι καλο να διαβαζουμε και να ακουμε τους τελευταιους ανθρωπους που αποδεδειγμενα ειναι αξιοι να τους τους διαβασουμε και να τους ακουσουμε και πιθανον να γινουμε μια σταλια καλυτεροι.

nikos_abel
19/10/2012, 11:22
ασχετα αν υπαρχουν ελαχιστα σημεια που ισως διαφωνω, ειναι καλο να διαβαζουμε και να ακουμε τους τελευταιους ανθρωπους που αποδεδειγμενα ειναι αξιοι να τους τους διαβασουμε και να τους ακουσουμε και πιθανον να γινουμε μια σταλια καλυτεροι.


+582

sniper
19/10/2012, 11:42
ασχετα αν υπαρχουν ελαχιστα σημεια που ισως διαφωνω, ειναι καλο να διαβαζουμε και να ακουμε τους τελευταιους ανθρωπους που αποδεδειγμενα ειναι αξιοι να τους τους διαβασουμε και να τους ακουσουμε και πιθανον να γινουμε μια σταλια καλυτεροι.

Από μπλα-μπλα σκίζουμε...

Πάμε παρακάτω.

SVX
19/10/2012, 11:50
Από μπλα-μπλα σκίζουμε...

Πάμε παρακάτω.


Κυβερνηση με Λαζοπουλο πρωθυπουργο, Παριο υπουργο πολιτισμου, Ζουραρι Υπ.παιδειας, ΓΑΠ Υπουργος Τουρισμου γιατι δεν παιζεται, Κωνσταντ ΠατεραςτηςΜπακογιαννης Υπ.Εξωτερικων και Μακης Κουρης Υπουργειο Οικονομικων

sniper
19/10/2012, 12:04
Κυβερνηση με Λαζοπουλο πρωθυπουργο, Παριο υπουργο πολιτισμου, Ζουραρι Υπ.παιδειας, ΓΑΠ Υπουργος Τουρισμου γιατι δεν παιζεται, Κωνσταντ ΠατεραςτηςΜπακογιαννης Υπ.Εξωτερικων και Μακης Κουρης Υπουργειο Οικονομικων

Αυτό που πάντα έλεγα (κι επιβεβαιώνομαι καθημερινά) είναι ότι η ακαδημαϊκή θεωρία δεν έχει καμία εφαρμογή στην πραγματικότητα.

Τα τελευταία 20 χρόνια στην Ελλάδα έχουμε υπουργούς ακαδημαϊκούς κι ανεπάγγελτους.

Κι ιδού τα ολέθρια αποτελέσματα...

Καλή κι άγια η Αρβελέρ και παράδειγμα προς μίμηση για άλλους αλλά θεωρητικός.

Για τους παραπάνω κωμικούς δεν θέλω να εκφέρω άποψη.

TROOPER
24/10/2012, 08:36
Αυτό που πάντα έλεγα (κι επιβεβαιώνομαι καθημερινά) είναι ότι η ακαδημαϊκή θεωρία δεν έχει καμία εφαρμογή στην πραγματικότητα.

Τα τελευταία 20 χρόνια στην Ελλάδα έχουμε υπουργούς ακαδημαϊκούς κι ανεπάγγελτους.

Κι ιδού τα ολέθρια αποτελέσματα...

Καλή κι άγια η Αρβελέρ και παράδειγμα προς μίμηση για άλλους αλλά θεωρητικός.

Για τους παραπάνω κωμικούς δεν θέλω να εκφέρω άποψη.

ναι ρε φιλε,μια συνεντευξη εδωσε,δεν ειπε να λυσει τα προβληματα μας.:wave2:

taskon
24/10/2012, 12:14
Αυτό που πάντα έλεγα (κι επιβεβαιώνομαι καθημερινά) είναι ότι η ακαδημαϊκή θεωρία δεν έχει καμία εφαρμογή στην πραγματικότητα.

Τα τελευταία 20 χρόνια στην Ελλάδα έχουμε υπουργούς ακαδημαϊκούς κι ανεπάγγελτους.

Κι ιδού τα ολέθρια αποτελέσματα...

Καλή κι άγια η Αρβελέρ και παράδειγμα προς μίμηση για άλλους αλλά θεωρητικός.

Για τους παραπάνω κωμικούς δεν θέλω να εκφέρω άποψη.

Και όμως sniper το μεγάλο πρόβλημα της Ελλάδας ειναι η έλλειψη πραγματικών πνευματικών ανθρώπων και η υποκατάσταση τους με αδιαφορους και διαπλεκομενους ακαδημαικούς .

devil's animal
24/10/2012, 12:14
μ'αρεσε η απαντηση περι διαχωρισης κρατους και εκκλησιας...
:beer: