PDA

View Full Version : Μπερδεμα με αδεια κυκλοφοριας.... Help Please !!!!



Chris-GR
19/10/2012, 21:22
Αρχικα , καλως σας βρηκα στο ωραιο σας φορουμ... Το ονομα μου ειναι Χρηστος ,17 ετων και ειμαι απο Πατρα !!
Μιας και ηρθε η αναγκη για ενα μεταφορικο μεσο ενα μηχανακι θα ηταν οτι πρεπει...
Οποτε το Chalaki του παππου ειναι οτι καλυτερο μιας και ειμαι chalakias !! :D;)
Το μηχανακι υπαρχει και λειτουργει κανονικα.... Το μονο οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα με την αδεια κι ετσι θελω τα φωτα σας....
Λοιπον τα τελη ειναι περιπου απληρωτα καμια 16αρια χρονια... Αρχισα να ψαχνω για την αδεια κυκλοφοριας ετσι ωστε να παω να τα πληρωσω αλλα ελα που εχω σηκωσει ολο το σπιτι το δικο μου και της γιαγιας:lol::lol: και η αδεια πουθενα.... :sad:
Εχω μαθει οτι μπορει να γινει ανανεωση αδειας ομως εμενα ο παππους μου δεν ζει εδω και χρονια και το μηχανακι δεν εχει μεταβιβασθει σε καποιον αλλον..
Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καμια ακρη ... Ειναι κριμα και αδικο να μεινει το μηχανακι ετσι ....
Την πινακιδα και τον αριθμο κυκλοφοριας τα εχω !!

Περιμενω την βοηθεια σας...
Σας ευχαριστω...
Χρηστος!!

thanos_s
19/10/2012, 21:31
μονο κληρονομικα μπορεις να το παρεις...τρεχα γυρευε δηλαδη.. αλλος τροπος δεν υπαρχει να μεταβιβασθει ακομα και να βρεις την αδεια.

Chris-GR
19/10/2012, 21:33
Γεια σου Θανο.... Παντως εχω το θετικο οτι εχω ακριβως ιδιο ονομα , επωνυμο ,πατρωνυμο με τον παππου ...Βεβαια δεν ξερω αν αυτο μπορει να βγαλει καμια ακρη ... Ισως και στα μουλοχτα !!! ;)

thanos_s
19/10/2012, 21:59
Γεια σου Θανο.... Παντως εχω το θετικο οτι εχω ακριβως ιδιο ονομα , επωνυμο ,πατρωνυμο με τον παππου ...Βεβαια δεν ξερω αν αυτο μπορει να βγαλει καμια ακρη ... Ισως και στα μουλοχτα !!! ;)

και ποτε το πηρες το μηχανακι? στα -5? :P
Δυστυχως μονο κληρονομικα, αν και δεν πιστευω οτι αξιζει να ασχοληθεις αφου τα εξοδα θα ειναι αρκετα..

Chris-GR
19/10/2012, 22:05
Αχαχαχα.... Οντως θα ειναι αρκετα τα εξοδα... Αλλα θα ηθελα να το ψαξω μπας και υπαρχει ακρη .... Γιατι ρε γαμωτο το μηχανακι ειναι σε καλη κατασταση ... Καμια αλλη αποψη ??? Περιμενω ...

thanos_s
20/10/2012, 02:11
Αχαχαχα.... Οντως θα ειναι αρκετα τα εξοδα... Αλλα θα ηθελα να το ψαξω μπας και υπαρχει ακρη .... Γιατι ρε γαμωτο το μηχανακι ειναι σε καλη κατασταση ... Καμια αλλη αποψη ??? Περιμενω ...
δεν ειναι θεμα αποψεων..Δεν ψαχνεις τι χρωμα θα το βαψεις..
Ακρη δυστυχως δεν υπαρχει. Μονο κληρονομικα αν το πας..

Chris-GR
20/10/2012, 11:30
Ωραια ... θα παω να ρωτησω αν γινεται τιποτα κληρονομικα ... Ας ελπιζουμε για το καλυτερο... Μακαριιιιιιιι..... Χιλια ευχαριστω φιλε Θανο ... ;)

thanos_s
20/10/2012, 13:22
Ωραια ... θα παω να ρωτησω αν γινεται τιποτα κληρονομικα ... Ας ελπιζουμε για το καλυτερο... Μακαριιιιιιιι..... Χιλια ευχαριστω φιλε Θανο ... ;)

νασαι καλα :)