PDA

View Full Version : "κάτι που είδα στην Πεντέλη και δεν μου άρεσε..."



Σελίδες : [1] 2 3

nimbus
24/09/2005, 18:28
...ήταν εκείνος ο μπαμπάς που ήρθε μαζί με τα δυο του τα πιτσιρίκια...
αποθέωνε στα παιδιά του αυτό που έβλεπαν να γίνεται με τις γλήγορες μηχανές κι εκείνα γεμάτα δέος, τον ρωτούσαν διάφορα...σε κάποια φάση, τους λέει..."ναι αυτές είναι οι πιό γρήγορες μηχανές του κόσμου...εσύ ποια θέλεις να πάρεις όταν μεγαλώσεις?" λέει στο ένα αγοράκι...

Τι θέλω να πώ με αυτό:D
ένας γονιός, δεν παρουσιάζει στα παιδιά του ότι "πρέπει" σώνει και ντε να αποκτήσει την πιό γρήγορη μηχανή, για να είναι in ή αποδεκτός:D αργότερα...
Ένας γονιός, σύμφωνα με την ταπεινή μου άποψη, πρέπει να μεταφέρει στα παιδιά του την ουσία του μοτοσυκλετισμού.
Τα ταξίδια, την απόλαυση του δρόμου, την ανάλογη παιδεία, το ότι πρέπει να φορά τον αντίστοιχο εξοπλισμό και τα συναφή...
Απλά ήταν μια εικόνα που δεν μου άρεσε.
Έμεσα, προσπαθούσε να πείσει τα παιδιά του ότι όταν μεγαλώσουν, πρέπει να γίνουν ροσι...:a31:

GhostDog
24/09/2005, 18:40
την ουσία του μοτοσυκλετισμού.
Τα ταξίδια, την απόλαυση του δρόμου, την ανάλογη παιδεία, το ότι πρέπει να φορά τον αντίστοιχο εξοπλισμό και τα συναφή...
....
....
προσπαθούσε να πείσει τα παιδιά του ότι όταν μεγαλώσουν, πρέπει να γίνουν ροσι..

Γιατί τα ταξίδια ανήκουν στην ουσία του μοτοσυκλετισμού, ενώ οι γρήγορες βόλτες όχι;;; :confused:

Dr.Evil
24/09/2005, 18:46
Είσαι λίγο αυστηρός νομίζω μαζί του...Καί εγώ οταν η κόρη μου εβλεπε γρήγορες μηχανές τήν ιδια απάντηση (περίπου) τής εδινα ,αλλά οταν καβαλάει τώρα μαζί μου , εχει τό δικό της κράνος τό δικό της μπουφάν(προδιαγραφών παρακαλώ) καί αν δέν αλλαζε νούμερο κάθε εξι μήνες θά είχε καί τά δικά της μποτάκια.Καί σε πληροφορώ οτι δέν ανεβαίνει πού νά τήν παρακαλάς χωρίς νά τά φορά...Καί ομως κάποτε τής εδωσα σχεδόν τήν ιδια απάντηση μήν θεωρώντας τήν ερώτηση σοβαρή εκείνη την στιγμή.

nimbus
24/09/2005, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
Γιατί τα ταξίδια ανήκουν στην ουσία του μοτοσυκλετισμού, ενώ οι γρήγορες βόλτες όχι;;; :confused:


φίλε μου, είναι ο τρόπος που παρουσιάζει κανείς κάτι...
Ο συγκεκριμένος γονιός, έδινε ένα είδους υπόσχεσης στα παιδιά του. Προσπαθούσε να τα πείσει για κάτι άγνωστο.
Για κάτι πολύ μακρινό κι αόριστο...ένα στυλ " αν φάς το φαγητό σου, θα σου αγοράσω μηχανή..." Είναι ο τρόπος που πουλάει κανείς όνειρα σε κάποιον και προπάντων όταν είναι ένα παιδί:winka: Και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν πούλησε στα παιδιά του όνειρα ο τύπος. Τους τα φύτεψε:lol: Σαν να έλεγε...
"Θα είμαι περήφανος όταν γίνεται ρόσι μια μέρα...όταν πάρετε τις πιό γλήγορες μηχανές του κόσμου..."
Δεν είναι όμως έτσι....:winka:

gcrook
24/09/2005, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...ήταν εκείνος ο μπαμπάς που ήρθε μαζί με τα δυο του τα πιτσιρίκια...
αποθέωνε στα παιδιά του αυτό που έβλεπαν να γίνεται με τις γλήγορες μηχανές κι εκείνα γεμάτα δέος, τον ρωτούσαν διάφορα...σε κάποια φάση, τους λέει..."ναι αυτές είναι οι πιό γρήγορες μηχανές του κόσμου...εσύ ποια θέλεις να πάρεις όταν μεγαλώσεις?" λέει στο ένα αγοράκι...

Τι θέλω να πώ με αυτό:D
ένας γονιός, δεν παρουσιάζει στα παιδιά του ότι "πρέπει" σώνει και ντε να αποκτήσει την πιό γρήγορη μηχανή, για να είναι in ή αποδεκτός:D αργότερα...
Ένας γονιός, σύμφωνα με την ταπεινή μου άποψη, πρέπει να μεταφέρει στα παιδιά του την ουσία του μοτοσυκλετισμού.
Τα ταξίδια, την απόλαυση του δρόμου, την ανάλογη παιδεία, το ότι πρέπει να φορά τον αντίστοιχο εξοπλισμό και τα συναφή...
Απλά ήταν μια εικόνα που δεν μου άρεσε.
Έμεσα, προσπαθούσε να πείσει τα παιδιά του ότι όταν μεγαλώσουν, πρέπει να γίνουν ροσι...:a31:

Καλα δεν μπορω να καταλαβω κατι ρε Θοδωρα.
Καταρχας δεν μας ειπες ποσων χρονων ηταν τα πιτσιρικια.
Αλλα οπως και να εχει, εχεις την εντυπωση οτι ολα αυτα μπορεις να τα μεταδωσεις σε μικρα παιδια.
Εδω παρα πολλοι ανθρωποι που εχουν προ πολλου περασει την τρυφερη προεφηβικη ηλικια:lol: , παιρνουν μηχανη και πεθαινουν χωρις να εχουν ενδιαφερθει/κατορθωσει να νιωσουν στο ελαχιστο το 1/10 απο αυτα που περιγραφεις.
Δηλαδη οταν τα παιδια σου φτασουν σε ηλικια που θα μαθουν να διαβαζουν, μηπως θα τους δωσεις τιποτα Καφκα, για να δουν ποσο ανουσια ειναι η ζωη ξερω γω;
Η μηπως θα τους πεις οτι δεν υπαρχει Αι Βασιλης:look:
Η αντι για το Λουνα παρκ θα τους πας σε κανενα SBS;
Τι πινετε ρε γαμωτο:lol:

nimbus
24/09/2005, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.Evil
Είσαι λίγο αυστηρός νομίζω μαζί του...Καί εγώ οταν η κόρη μου εβλεπε γρήγορες μηχανές τήν ιδια απάντηση (περίπου) τής εδινα ,αλλά οταν καβαλάει τώρα μαζί μου , εχει τό δικό της κράνος τό δικό της μπουφάν(προδιαγραφών παρακαλώ) καί αν δέν αλλαζε νούμερο κάθε εξι μήνες θά είχε καί τά δικά της μποτάκια.Καί σε πληροφορώ οτι δέν ανεβαίνει πού νά τήν παρακαλάς χωρίς νά τά φορά...Καί ομως κάποτε τής εδωσα σχεδόν τήν ιδια απάντηση μήν θεωρώντας τήν ερώτηση σοβαρή εκείνη την στιγμή.


κι όμως...τα λάθη των γονιών...το να μην θεωρούν σοβαρές τις ΄παιδικές ερωτήσεις...
ένα παιδί, ποτέ δεν ξεχνά:winka: πάντα θυμάται:D ειδικά όταν αφορά τους γονείς του:sun:

BAD BOY
24/09/2005, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...ήταν εκείνος ο μπαμπάς που ήρθε μαζί με τα δυο του τα πιτσιρίκια...
αποθέωνε στα παιδιά του αυτό που έβλεπαν να γίνεται με τις γλήγορες μηχανές κι εκείνα γεμάτα δέος, τον ρωτούσαν διάφορα...σε κάποια φάση, τους λέει..."ναι αυτές είναι οι πιό γρήγορες μηχανές του κόσμου...εσύ ποια θέλεις να πάρεις όταν μεγαλώσεις?" λέει στο ένα αγοράκι...

Τι θέλω να πώ με αυτό:D
ένας γονιός, δεν παρουσιάζει στα παιδιά του ότι "πρέπει" σώνει και ντε να αποκτήσει την πιό γρήγορη μηχανή, για να είναι in ή αποδεκτός:D αργότερα...
Ένας γονιός, σύμφωνα με την ταπεινή μου άποψη, πρέπει να μεταφέρει στα παιδιά του την ουσία του μοτοσυκλετισμού.
Τα ταξίδια, την απόλαυση του δρόμου, την ανάλογη παιδεία, το ότι πρέπει να φορά τον αντίστοιχο εξοπλισμό και τα συναφή...
Απλά ήταν μια εικόνα που δεν μου άρεσε.
Έμεσα, προσπαθούσε να πείσει τα παιδιά του ότι όταν μεγαλώσουν, πρέπει να γίνουν ροσι...:a31: ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΣΩΣΤΑ NIMBUS.EKEINH THN ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥΣ.
ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΘΑ ΕΚΑΝΕ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΕΙΡΘΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ Ο...ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΙΣ ΞΥΣΤΡΕΣ,ΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ,ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΛΠ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΡΟΣΣΙ.

Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΗΤΑΝ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥ,ΜΕ ΜΙΑ ΒΕΣΠΑ ΤΩΡΑ,ΔΗΛ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΓΑΛΟΥΧΥΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ Σ'ΑΥΤΟ.ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ ΝΑ ΕΛΕΓΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ...
ΚΟΙΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΤΙΣΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ...
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΥΟ ΓΙΩΝ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ...
ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ?
ΕΣΤΡΕΙΨΕ ΚΑΘΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ.
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
:beer: :beer: :wave2:

gdevelek
24/09/2005, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
Γιατί τα ταξίδια ανήκουν στην ουσία του μοτοσυκλετισμού, ενώ οι γρήγορες βόλτες όχι;;; :confused:

Γιατί κανείς δεν μπορεί να ζήσει την ουσία του μοτοσυκλετισμού οριζοντιωμένος σε ένα κρεββάτι ή ένα κουτί.

Μου φαίνεται εξωφρενικό να έχεις μπροστά σου το ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ και αντί να το καθοδηγήσεις να συνειδητοποιήσει τον κίνδυνο της μηχανής και να αναζητήσει αλλού την απόλαυση της μηχανής, να το προδιαθέτεις να αγαπήσει τα γκάζια που έχουν φάει κόσμο και κοσμάκη.

nimbus
24/09/2005, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Γιατί κανείς δεν μπορεί να ζήσει την ουσία του μοτοσυκλετισμού οριζοντιωμένος σε ένα κρεββάτι ή ένα κουτί.

Μου φαίνεται εξωφρενικό να έχεις μπροστά σου το ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ και αντί να το καθοδηγήσεις να συνειδητοποιήσει τον κίνδυνο της μηχανής και να αναζητήσει αλλού την απόλαυση της μηχανής, να το προδιαθέτεις να αγαπήσει τα γκάζια που έχουν φάει κόσμο και κοσμάκη.

:a18:


Κατανόησες την σκέψη μου:wave2:

nimbus
24/09/2005, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΣΩΣΤΑ NIMBUS.EKEINH THN ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥΣ.
ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΘΑ ΕΚΑΝΕ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΕΙΡΘΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ Ο...ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΙΣ ΞΥΣΤΡΕΣ,ΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ,ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΛΠ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΡΟΣΣΙ.

Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΗΤΑΝ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥ,ΜΕ ΜΙΑ ΒΕΣΠΑ ΤΩΡΑ,ΔΗΛ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΓΑΛΟΥΧΥΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ Σ'ΑΥΤΟ.ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ ΝΑ ΕΛΕΓΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ...
ΚΟΙΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΤΙΣΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ...
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΥΟ ΓΙΩΝ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ...
ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ?
ΕΣΤΡΕΙΨΕ ΚΑΘΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ.
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
:beer: :beer: :wave2:


τι δεν καταλαβες Γιώργο?:confused: νομίζω ότι διευκρίνησα τι με δυσαρέστησε. Δεν ήταν κάτι το φοβερό. Απλά το ανέφερα....
Κι εγώ όταν κάποτε θα κάνω παιδιά, θα προσπαθήσω να τα μάθω να λατρέψουν την όλη διαδικασία του μοτοσυκλετισμού κι όχι την καθε αυτό ταχύτητα.

nimbus
24/09/2005, 23:49
τα πλεονεκτήματα δεν τα αναφέρεις σε ενα παιδί?
μόνο τα αρνητικά του λες?
Για να το φοβήσεις?
Να το αποτρέψεις?
Τι αποσκοπεί κανείς λέγοντας μόνο τα αρνητικά?
:winka: :D

stako
25/09/2005, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Γιατί κανείς δεν μπορεί να ζήσει την ουσία του μοτοσυκλετισμού οριζοντιωμένος σε ένα κρεββάτι ή ένα κουτί.

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΑ, ΕΛΕΟΣ!!!!!

Βαρέθηκα να βλέπω μέρα παρά μέρα σχεδόν στο φόρουμ κάποιον να πετάει τέτοιου είδους λόγια που μου φαίνονται σαν ευχές σε εμάς τους "ηλίθιους" (και χωρίς εισαγωγικά αν θέλετε) που καλώς ή κακώς μας αρέσει η ταχύτητα.....

Και εξηγούμαι:

Όταν λέω "η ταχύτητα" δεν εννοώ ηλιθιότητες τύπου ghostrider και άλλα παρόμοια. Όπως έχει πει και φίλος εδώ μέσα αν θες να γίνεις όπως γίνονται οι μύγες στο παρμπρίζ ενός λεωφορείου τότε πήγαινε και κάνε τον ghostrider. Ε κάποιοι εξισώνουν το τι κάνει ο βλάκας ο Σουηδός με αυτό που κάνουμε εμείς. Το οποίο δεν είναι τίποτα άλλο από το να μαζευόμαστε μια παρέα φίλων και μελλοντικών φίλων και πηγαίνουμε σε μια διαδρομή στο 70-75% των δυνατοτήτων μας με σκοπό να ΜΑΘΟΥΜΕ. Ναι ναι ξέρω, πήγαινε σε πίστα για να μάθεις κτλ κτλ. Ε οκ, συμφωνώ αλλά πόσες φορές το χρόνο θα πας στην πίστα στην Ελλάδα??? Ε? Σε καλύπτει να οδηγείς τη μηχανή σου μια φορά το μήνα?

Θοδώρα συμφωνώ μαζί σου ότι ένα μέρος του μοτοσυκλετισμού είναι το ταξίδι, η παρέα, η συντροφικότητα. Αλλά υπάρχει και ένα άλλο μέρος που είναι και η χαρά της γρήγορης οδήγησης. Γιατί δίνει «χαρά», ευχαρίστηση αυτό το πράγμα? Δε ξέρω, δεν το ψάχνω να σου πω την αλήθεια. Απλά εμένα αυτό μου δίνει ευχαρίστηση. Και το δέχομαι. Κακώς που μου αρέσει αυτό? Καλύτερα να μου άρεσε μόνο η άλλη πλευρά? Ίσως. Θα συμφωνήσει και η μητέρα μου που το πρόσωπο και η ευχή της «Πρόσεχε» πάντα με βοηθάει από τη στιγμή που φεύγω από την αυλή μας μέχρι την στιγμή που γυρνάω.

Αλλά δεν έτυχε έτσι. Μου δίνει ευχαρίστηση όλη η διαδικασία της γρήγορης οδήγησης. Εδώ και 10 μήνες συνέχεια μαθαίνω. Και μου αρέσει. Μου αρέσει η πρόκληση. Η ανακάλυψη του τι κάνω λάθος και το "wow" που λες όταν βλέπεις το αποτέλεσμα του σωστού τρόπου. Η ικανοποίηση να μπεις και να βγεις από τη στροφή όπως το έχεις σχεδιάσει και όπως πρέπει. Το να κάνεις μια διαδρομή έχοντας μπει στο σωστό ρυθμό (the pace). Η αίσθηση που αποκτάς όταν έχεις το ρυθμό, που νομίζεις ότι η μηχανή σου "μιλάει", ότι σε νιώθει, ότι είσαι σύνολο. Αυτά είναι το κόλλημα μου.

Πολλοί θα πούν είσαι μαλάκας που σου αρέσουν αυτά. Ούτε που με νοιάζει. Ο καθένας ας πει ότι θέλει. Έτσι κι αλλιώς μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι τα άτομα που έχει σημασία για μένα η γνώμη τους χωρίς να χρειαστεί να αποδείξουν τι είναι και πως σκέφτονται.......

Τέλος πάντων, ίσως να ξέφυγα λίγο αλλά το θέμα είναι σταματήστε να δίνετε τέτοιου είδους "ευχές". Είναι κρίμα. Έχουμε ένα κόλλημα. Σας το εξήγησα παραπάνω για τι κόλλημα μιλάω. Για αυτό πήρα SS. Μια μεγάλη πλειοψηφία που παίρνει SS για αυτό τα παίρνει (υπάρχουν και οι καφετεριάκες και οι γυαλί-μαλλί-παντελόνι-lee). Καταλάβετε κάποια πράματα και ξεκολλήστε από τα στερεότυπα. Και αν δεν έχετε ζήσει κάτι μην το κρίνετε τόσο εύκολα.

PS. Στην φάση με τον τύπο με τα παιδάκια δεν ήμουν μπροστά, πήγαινα πάνω κάτω εκείνη την ώρα. Δεν είχα καταλάβει ότι ήταν άσχετος με την παρέα, νόμιζα ήταν γνωστός κάποιου. Κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα έκανα αλλά από την άλλη εγώ είμαι πυροβολημένος ε? Ή μήπως όχι??? Χμμμμμ...............

nimbus
25/09/2005, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΑ, ΕΛΕΟΣ!!!!!

Βαρέθηκα να βλέπω μέρα παρά μέρα σχεδόν στο φόρουμ κάποιον να πετάει τέτοιου είδους λόγια που μου φαίνονται σαν ευχές σε εμάς τους "ηλίθιους" (και χωρίς εισαγωγικά αν θέλετε) που καλώς ή κακώς μας αρέσει η ταχύτητα..... ΣΥΜΦΩΝΩ.

Και εξηγούμαι:

Όταν λέω "η ταχύτητα" δεν εννοώ ηλιθιότητες τύπου ghostrider και άλλα παρόμοια. Όπως έχει πει και φίλος εδώ μέσα αν θες να γίνεις όπως γίνονται οι μύγες στο παρμπρίζ ενός λεωφορείου τότε πήγαινε και κάνε τον ghostrider. Ε κάποιοι εξισώνουν το τι κάνει ο βλάκας ο Σουηδός με αυτό που κάνουμε εμείς. Το οποίο δεν είναι τίποτα άλλο από το να μαζευόμαστε μια παρέα φίλων και μελλοντικών φίλων και πηγαίνουμε σε μια διαδρομή στο 70-75% των δυνατοτήτων μας με σκοπό να ΜΑΘΟΥΜΕ. Ναι ναι ξέρω, πήγαινε σε πίστα για να μάθεις κτλ κτλ. Ε οκ, συμφωνώ αλλά πόσες φορές το χρόνο θα πας στην πίστα στην Ελλάδα??? Ε? Σε καλύπτει να οδηγείς τη μηχανή σου μια φορά το μήνα?

Θοδώρα συμφωνώ μαζί σου ότι ένα μέρος του μοτοσυκλετισμού είναι το ταξίδι, η παρέα, η συντροφικότητα. Αλλά υπάρχει και ένα άλλο μέρος που είναι και η χαρά της γρήγορης οδήγησης. ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΟΔΗΓΗΣΗ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΑΥΡΟ. ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΕΝΙΟΤΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... Γιατί δίνει «χαρά», ευχαρίστηση αυτό το πράγμα? Δε ξέρω, δεν το ψάχνω να σου πω την αλήθεια. ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΥΠΟΘΕΤΩ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ. Απλά εμένα αυτό μου δίνει ευχαρίστηση. Και το δέχομαι. Κακώς που μου αρέσει αυτό? Καλύτερα να μου άρεσε μόνο η άλλη πλευρά? Ίσως. Θα συμφωνήσει και η μητέρα μου που το πρόσωπο και η ευχή της «Πρόσεχε» πάντα με βοηθάει από τη στιγμή που φεύγω από την αυλή μας μέχρι την στιγμή που γυρνάω.

Αλλά δεν έτυχε έτσι. Μου δίνει ευχαρίστηση όλη η διαδικασία της γρήγορης οδήγησης. Εδώ και 10 μήνες συνέχεια μαθαίνω. Και μου αρέσει. Μου αρέσει η πρόκληση. Η ανακάλυψη του τι κάνω λάθος και το "wow" που λες όταν βλέπεις το αποτέλεσμα του σωστού τρόπου. Η ικανοποίηση να μπεις και να βγεις από τη στροφή όπως το έχεις σχεδιάσει και όπως πρέπει. Το να κάνεις μια διαδρομή έχοντας μπει στο σωστό ρυθμό (the pace). Η αίσθηση που αποκτάς όταν έχεις το ρυθμό, που νομίζεις ότι η μηχανή σου "μιλάει", ότι σε νιώθει, ότι είσαι σύνολο. Αυτά είναι το κόλλημα μου.ΣΥΜΦΩΝΩ...ΑΠΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.

Πολλοί θα πούν είσαι μαλάκας που σου αρέσουν αυτά. ΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ. ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ. Ούτε που με νοιάζει. Ο καθένας ας πει ότι θέλει. Έτσι κι αλλιώς μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι τα άτομα που έχει σημασία για μένα η γνώμη τους χωρίς να χρειαστεί να αποδείξουν τι είναι και πως σκέφτονται.......ΑΚΡΙΒΩΣ!.

Τέλος πάντων, ίσως να ξέφυγα λίγοΔΕΝ ΞΕΦΥΓΕΣ. ΕΙΠΕΣ ΤΟΣΑ....ΟΣΑ!!! αλλά το θέμα είναι σταματήστε να δίνετε τέτοιου είδους "ευχές". Είναι κρίμα. Έχουμε ένα κόλλημα. Σας το εξήγησα παραπάνω για τι κόλλημα μιλάω. Για αυτό πήρα SS. Μια μεγάλη πλειοψηφία που παίρνει SS για αυτό τα παίρνει (υπάρχουν και οι καφετεριάκες και οι γυαλί-μαλλί-παντελόνι-lee). Καταλάβετε κάποια πράματα και ξεκολλήστε από τα στερεότυπα. Και αν δεν έχετε ζήσει κάτι μην το κρίνετε τόσο εύκολα.

PS. Στην φάση με τον τύπο με τα παιδάκια δεν ήμουν μπροστά, πήγαινα πάνω κάτω εκείνη την ώρα. Δεν είχα καταλάβει ότι ήταν άσχετος με την παρέα, νόμιζα ήταν γνωστός κάποιου.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ, ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΠΟΡΩΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ. ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΕΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΕΓΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΜΙΚΡΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ... Κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα έκανα αλλά από την άλλη εγώ είμαι πυροβολημένος ε? Ή μήπως όχι??? Χμμμμμ...............

stako
25/09/2005, 01:13
Θοδώρα δεν είδα από κοντά την φάση με τον γονέα οπότε μπορεί να έχεις δίκιο καθώς ο τρόπος που λες κάτι παίζει μεγάλο ρόλο και εγώ δεν είδα πως τους τα έλεγε.

Τέλος πάντων, αργώωωωωωω ακόμα να σκεφτώ καν να κάνω παιδιά και δεν μπαίνω και εύκολα στο κλίμα...........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
25/09/2005, 05:23
Εμένα ο μπαμπάς μου είχε ενα δίχρονο, αερόψυκτο (με συμπλέκτη παρακαλώ) ιταλικό Minareli απο τότε που θυμάμαι τον κόσμο. Χωρίς ποτέ να με παροτρύνει για τίποτα σχετικά με μηχανές ή μηχανοκίνητα σπόρ γενικότερα, πάντα "έστηνα" αυτί και μόλις τον άκουγα έτρεχα στην πόρτα να με πάει για 1-2 τετράγωνα βόλτα.

Αλλα ποτέ δεν πήγαινε αρκετά γρήγορα ή να "τραβούσε" καμιά συμπλεξιά να πάμε όρθιοι έτσι για να γουστάρουμε.

Λέτε να μου 'χει μείνει απωθημένο και που και που πηγαίνω τάπα μέσα στην πόλη :lol: :rotflmao: :lol: ;

Τι με συμβουλεύετε να κάνω με τα μελλοντικά δικά μου παιδιά :confused:

stavrogin
25/09/2005, 14:34
Απαντηση στην αρχικη παρατηρηση απο νιμπους:

Οταν τα παιδια ειναι πολυ μικρα 3-5,6 ψαχνουν για το πιο γρηγορο το πιο δυνατο το πιο μεγαλο,να ταυτιστουν.Επειδη ψαχνουν τα ορια τους εχουν μια ταση προς την υπερβολη,και καλα κανουν.Αργοτερα με την ωριμανση(μακρια απο μας)θα αποκτησουν αισθηση του μετρου.Φυσικα, ρολλο παιζει και ο γωνιος. Οχι αυτα που λεει,αλλα κυριως αυτα που πρατει.Τα παιδια βλεπουν πισω απο τις λεξεις.Αν ως μπαμπας το πατας το γκαζι και τους λες οτι ειναι καλο να οδηγουμε αργα,σε γραφουν στα π@π@ρια τους.Αν εισαι αργος αλλα τους εκθιαζεις την ταχητητα,νιωθουν οτι κατι δεν παει καλα.

downhill
26/09/2005, 21:04
Συγγνώμη που θα το πω,αλλά απο τις 4 σελίδες που διάβασα δεν είδα κάποια εποικοδομητική συζήτηση.

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει παιδία πουθενά.Θα υπάρχει στο Μοτοσυκλετισμό;Περάστε στα παιδιά σος το μήνυμα ότι πρέπει να κάνουν συγκεκριμένα πράγματα και να φοράνε κράνος και γενικά εξοπλισμό ασφαλείας για να τα χαίρεστε.Ακόμα και όταν κάνουν ποδήλατο πάρτε τους ένα κρανάκι ποδηλασίας-με προδιαγραφές-και πείστε τα ότι το κράνος σώζει και τους ποδηλάτες.Εγώ πάντως στο ανηψάκι μου του έκανα δώρο ένα κράνος της UVEX με 70? και το φοράει πάντα!

Για μένα Μοτοσυκλετισμός είναι:
Ταξίδια στην Ευρώπη με ένα ZZR 1200 μετακινήσεις στην πόλη γρήγορα και οικονομικά με ένα παπί ή έστω ένα AX-1 ξεχαρμάνιασμα σε μια πίστα-αν βρω-με ένα ZX-6R εξερεύνηση βουνών με ένα Husaberg.Πάνω απ'όλα είναι ελευθερία.Όλα όμως με ασφάλια.Για να τα ξανακάνουμε....

gdevelek
26/09/2005, 21:21
Σ' αυτό το φόρουμ υπάρχουν πολλοί πάσχοντες από τη γνωστή και ανίατη ασθένεια των μηχανόβιων, την δενθασυμβεισεμενα-ίτιδα.

Ξέρουν πολύ καλά τον κίνδυνο που ενέχει η μηχανή, ξέρουν πως πολλοί έχουν κάνει το μεγάλι ταξίδι ξεκινώντας για μια "σβέλτη βόλτα", αλλά προτιμούν να σπρώχνουν αυτή την πραγματικότητα πολύ μακριά, εκεί που δεν πολυφαίνεται, και εκνευρίζονται ιδιαίτερα όταν κάποιος τους τη φέρνει λίγο πιο κοντά.

Γκαζώνουν, ξύνουν, τελικιάζουν, σουζάρουν, πιστεύοντας ακράδαντα πως όταν και εκεί που εκείνοι οδηγούν, οι οδηγοί κουτιών είναι άψογοι, η άσφαλτος φρέσκια και τέλεια, χωρίς λακούβες ή σαμαράκια, δεν υπάρχει ίχνος χυμένου λαδιού, δεν διασχίζουν το δρόμο γιαγιάδες, δεν κάνουν αναστροφές παπούδες, όλα είναι όμορφα και ιδανικά. Ο θεούλης τους ανοίγει το δρόμο, και όταν περάσουν, επαναφέρει την άθλια άσφαλτο, τους κάφρους οδηγούς, τις γιαγιάδες και τους παπούδες.

Λένε πως πολλοί άνδρες σκέφτονται με το κάτω κεφάλι. Οι πάσχοντες από δενθασυμβεισεμέναΐτιδα δεν έχουν κανένα τέτοιο πρόβλημα, τουλάχιστον πάνω στη σέλα μηχανής. Σκέφτονται με το δεξί καρπό.

evvou
27/09/2005, 00:35
βρε κοριτσακι....εσενα δηλαδη ΟΤΙ σου ειπαν οι γονεις σου μικρη σου εχει μεινει μεχρι τωρα? ΤΑ ΠΑΝΤΑ? δικη σου αποψη δεν εχεις βρε κοριτσακι?

ειλικρινα πιστευεις πως τα παιδια αυτα δε μπορουν να δημιουργησουν δικη τους αποψη για τις μηχανες οταν μεγαλωσουν? πρεπει ΣΤΑΝΤΑΡ να μεγαλωσουν με την εντυπωση οτι πρεπει να γινουν Ροσι?

το πιο απλο...εσυ ειδες μια πολυ μικρη στιγμη απο τη ζωη αυτον τον ανθρωπον...και αμεσος εβγαλες συμπερασμα για το πως λειτουργει αυτος ο ανθρωπος με τα παιδια του...

δε διαφωνω οτι οι γονεις πρεπει να ειναι καπως προσεκτικοι στο τι θα περασουν στα παιδια τους..εκει εισαι σωστη...αλλα θεωρω την αντιδραση σου υπερβολικη βρε κοριτσακι...που ξερεις δηλαδη οτι σε καποια αλλη στιγμη δε θα τους πει και τους κινδυνους? καλο θα ηταν να μην κρινουμε τους ανθρωπους απο μια μικρη στιγμη στη ζωη τους...και να μην βλεπουμε τα παντα ΤΟΣΟ πολυπλοκα και τραγικα! η ζωη ειναι πολυ ομορφη και πολυ συντομη για να προβληματιζωμαστε με το καθε τι που βλεπουμε γυρο μας!!!! υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα πραγματα να μας προβληματισουν απο αυτο!

φιλικα παντα! :wave2:

sonic22
27/09/2005, 00:52
kala re nimbus ti na peis kai ti na katallabei to pitsiriki?
na tou peis gia tin magia tis mixanis kai tin epafi pou exeis me tin fisi? ektos kai an thes na to valeis gia :ZZZ: :ZZZ:

ta psitsirikia einai gia to theama... ixos kai fws ena pragma... autos einai o kraxtis twn mixanwn... o kindinos kai i dinami...
ta alla erxontai meta... polli meta...
dld me ti perimenes na psarwsoun ta pitsirikia?

otan ta pas sto tsirko dld ti tha tous peis? oti ta zwa prepei na einai eleuthera? jenerwma re paidi mou... to exases to koino sou...



p.s. krani dermatina kai prostateutika forane kai ta MAT! :rotflmao:

(akoma thimame kati kalopaida katw sto nisi mia mera pou pigena sxolio (dimotiko) na pigenoun me souzes kai mpanties sto sxolio me kati kathara, akolouthoumena apo mia gourouna pou pigene :eyepop:
oxi apo to tsirko den thimame tipota :evil: )

:beer: :beer: :beer:

p.s. :( :( :( mia wra prospathia gia na parei tin fwto!!! :evil: :evil: telika tin mikrina para poli kai exasa piotia :sad: :sad:

Runner Ducati
27/09/2005, 21:43
Εαν δεν εχετε κοψει τουλαχιστον εναν τενοντα γιατι βρηκε το γονατο σας κατω ενω στριβατε, εαν δεν εχετε σπασει ενα κοκαλο να νιωσετε την στερηση τον πονο και την ματαιοδοξια του εαυτους σας(μου-μας) μεσα απο το γεγονος, εαν δεν εχετε νιωσει τι σημαινει 45-50 μοιρες με χλμ μεσα σε μια στροφη και ταχυτατη αλλαγη απο την μια πλευρα στην αλλη... εαν δεν εχετε ρισκαρει λιγο για την αδρεναλινη και την μαγεια της διαφορετικοτητας της μοτοσυκλετας απο τα αλλα επιγεια οχηματα... τοτε τι ασχοληστε με μοτοσυκλετες???, εαν θελετε κατι μονο ταξιδια πραπρα, εργαλειο για δουλεια, κουριερ, και χωμα-τουργικες εργασιες, μπορειτε να παρετε αντε κανα Χαρχαλει... κανα τρακτερ, ενα τρολει, ενα σκουτερ.... Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ενα Χιουνται... και μετα για να δεσει το γλυκο παντρευτειτε και απο πανω κιολας...

ετσι θα ζησετε αιωνια, ευτυχισμενα, χωρις συμβαντα... και το κυριωτερο...

ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ............



:a08: :a024: :a33: :a44: :a34: :beer:


24897

gdevelek
28/09/2005, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Εαν δεν εχετε κοψει τουλαχιστον εναν τενοντα γιατι βρηκε το γονατο σας κατω ενω στριβατε, εαν δεν εχετε σπασει ενα κοκαλο να νιωσετε την στερηση τον πονο και την ματαιοδοξια του εαυτους σας(μου-μας) μεσα απο το γεγονος, εαν δεν εχετε νιωσει τι σημαινει 45-50 μοιρες με χλμ μεσα σε μια στροφη και ταχυτατη αλλαγη απο την μια πλευρα στην αλλη... εαν δεν εχετε ρισκαρει λιγο για την αδρεναλινη και την μαγεια της διαφορετικοτητας της μοτοσυκλετας απο τα αλλα επιγεια οχηματα... τοτε τι ασχοληστε με μοτοσυκλετες???, εαν θελετε κατι μονο ταξιδια πραπρα, εργαλειο για δουλεια, κουριερ, και χωμα-τουργικες εργασιες, μπορειτε να παρετε αντε κανα Χαρχαλει... κανα τρακτερ, ενα τρολει, ενα σκουτερ.... Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ενα Χιουνται... και μετα για να δεσει το γλυκο παντρευτειτε και απο πανω κιολας...

ετσι θα ζησετε αιωνια, ευτυχισμενα, χωρις συμβαντα... και το κυριωτερο...

ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ............



Περίεργο...

Για μένα το κόψιμο ενός τένοντα ή ένα κάταγμα δεν φαντάζουν και ΤΟΣΟ απολαυστικά... Μάλιστα το δεύτερο το έχω ζήσει πρόσφατα...

Επίσης:

Το να γλιτώνεις άπειρο χρόνο στη μετακίνηση και το παρκάρισμα... εν κακό...

Το να είσαι σε θέση να ξεκινήσεις ένα νέο χόμπυ μακριά από το σπίτι και τη δουλειά σου, χάρη στην ευχέρεια μετακίνησης που σου δίνει η μοτό.... ούτε κι αυτό με χαλάει...

Το να ταξιδεύεις με την ταχύτητα χελώνας των 160χ/ω, δεν είναι άσχημο... χαζεύεις και τη φύση...

Το να στρίβεις με κλίση 70 μοιρών αντί για 45, ούτε κι αυτό είναι ιδιαίτερα επώδυνο... Σιγά-σιγά, μαθαίνεις να το υπομένεις...

Αλλά και το να ζήσεις μέχρι τα γεράματα δεν είναι απαραίτητα κακό... Θα είσαι σε θέση να μάθεις αν θα πάρει ποτέ η Ducatti πρωτάθλημα μέχρι το 2040...

:rotflmao:

:beer:

arxaios
28/09/2005, 12:14
Θα συμφωνήσω με τον αποπάνω μου Κο gdevelek και θα προσθέσω ότι ούτε και ο γάμος είναι κάτι απαραιτήτος κακό και η πατρότητα (τουλάχιστον για τον γράφοντα) ότι καλλίτερο.

nimbus
28/09/2005, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Περίεργο...

Για μένα το κόψιμο ενός τένοντα ή ένα κάταγμα δεν φαντάζουν και ΤΟΣΟ απολαυστικά... Μάλιστα το δεύτερο το έχω ζήσει πρόσφατα...

Επίσης:

Το να γλιτώνεις άπειρο χρόνο στη μετακίνηση και το παρκάρισμα... εν κακό...

Το να είσαι σε θέση να ξεκινήσεις ένα νέο χόμπυ μακριά από το σπίτι και τη δουλειά σου, χάρη στην ευχέρεια μετακίνησης που σου δίνει η μοτό.... ούτε κι αυτό με χαλάει...

Το να ταξιδεύεις με την ταχύτητα χελώνας των 160χ/ω, δεν είναι άσχημο... χαζεύεις και τη φύση...

Το να στρίβεις με κλίση 70 μοιρών αντί για 45, ούτε κι αυτό είναι ιδιαίτερα επώδυνο... Σιγά-σιγά, μαθαίνεις να το υπομένεις...

Αλλά και το να ζήσεις μέχρι τα γεράματα δεν είναι απαραίτητα κακό... Θα είσαι σε θέση να μάθεις αν θα πάρει ποτέ η Ducatti πρωτάθλημα μέχρι το 2040...

:rotflmao:

:beer:

:lol: :lol: :lol: :lol:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
28/09/2005, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
βρε κοριτσακι....εσενα δηλαδη ΟΤΙ σου ειπαν οι γονεις σου μικρη σου εχει μεινει μεχρι τωρα? ΤΑ ΠΑΝΤΑ? δικη σου αποψη δεν εχεις βρε κοριτσακι?

ειλικρινα πιστευεις πως τα παιδια αυτα δε μπορουν να δημιουργησουν δικη τους αποψη για τις μηχανες οταν μεγαλωσουν? πρεπει ΣΤΑΝΤΑΡ να μεγαλωσουν με την εντυπωση οτι πρεπει να γινουν Ροσι?

το πιο απλο...εσυ ειδες μια πολυ μικρη στιγμη απο τη ζωη αυτον τον ανθρωπον...και αμεσος εβγαλες συμπερασμα για το πως λειτουργει αυτος ο ανθρωπος με τα παιδια του...

δε διαφωνω οτι οι γονεις πρεπει να ειναι καπως προσεκτικοι στο τι θα περασουν στα παιδια τους..εκει εισαι σωστη...αλλα θεωρω την αντιδραση σου υπερβολικη βρε κοριτσακι...που ξερεις δηλαδη οτι σε καποια αλλη στιγμη δε θα τους πει και τους κινδυνους? καλο θα ηταν να μην κρινουμε τους ανθρωπους απο μια μικρη στιγμη στη ζωη τους...και να μην βλεπουμε τα παντα ΤΟΣΟ πολυπλοκα και τραγικα! η ζωη ειναι πολυ ομορφη και πολυ συντομη για να προβληματιζωμαστε με το καθε τι που βλεπουμε γυρο μας!!!! υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα πραγματα να μας προβληματισουν απο αυτο!

φιλικα παντα! :wave2:

Bρε κοριτσάκι:D ότι μου λέγαν οι γονείς μου, ναι μου έχει μείνει:winka: Σου κάνει εντύπωση?:D Εμένα καθόλου. Το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με εσένα!
Και μάθε, ότι έχω δική μου άποψη κοριτσάκι μου, γιατι αν δεν είχα:D δεν θα οδηγούσα μηχανή, αλλά έναν φραγκάτο γκόμενο που θα μου τα έσκαγε:yuck: Αυτούς τους οδηγεί κανείς....ξέρεις από που???:confused: Αυτό δεν θα στο πώ:winka: να το σκεφτείς, μόνη σου:lol:
Το κάθε παιδί, διαμορφώνει την δική του άποψη, αγαπητό μου κοριτσάκι, εφόσων δει κι αφουγκραστεί...Ο γονιός, δεν πρέπει να μπριζώνει το παιδιά του περι ταχύτητας, γιατί του φυτεύει ένα μικρόβιο που δύσκολα αποβάλεται, καλό μου κοριτσάκι:winka:
Ε ναι λοιπόν, οι γονείς, πρέπει να είναι προσεκτικοί. Να διευρύνουν τον ορίζοντα των παιδιών, δίχως να τα πορώνουν:D
Έχει ο καιρός για τέτοια πράγματα...μεγαλώνοντας, θα βρούν τον δρόμο τους.
Είδα μια μικρή στιγμούλα και ναι θεώρησα ότι έπρεπε να την σχολιάσω. Πρέπει να απολογηθώ για αυτό???:D
Κι εφόσω, έχεις πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς κοριτσάκι μου και να προβληματιστείς, πές μου κάτι, γιατί χάλασες φαιά ουσία και μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις???:winka:
Ε? Κοριτσάκι?:winka:

Φιλικά πάντα:winka:

bugsbunny
28/09/2005, 14:01
Θα συμφωνήσω και εγώ με τη σειρά μου με τους gdevelek και arxaios!

Πάντως, από την απάντηση του Runner Ducati, έμαθα γιατί υπάρχουν οι μηχανές!!! Για να κόβω τένοντες και να σπάω τα κόκαλα μου !!! για όλα τα άλλα υπάρχουν τα τρακτέρ και τα Hyundai…

Sorry αγαπητέ συν-φορουμίτη αλλά δε θα αλλάξω την μηχανή μου με τρακτέρ ούτε θα χωρίσω την γυναίκα μου… και πίστεψε με, είμαι ευτυχισμένος!

φυσικά είναι άποψη σου και δεν προσπαθώ να στην αλλάξω όπως βλέπεις, ελπίζω όμως να μην ακούσουν τίποτα παιδάκια αυτά που λες γιατί μετά σε περιμένει η nimbus.


ΥΓ. γιατί φοράς προστατευτικό εξοπλισμό? θα σου στερήσει την χαρά ενός σπασίματος, ή το χειρότερο ίσως ζήσεις αιώνια !!!!!!!!

KaTaNaS
28/09/2005, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Bρε κοριτσάκι:D ότι μου λέγαν οι γονείς μου, ναι μου έχει μείνει:winka: Σου κάνει εντύπωση?:D Εμένα καθόλου. Το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με εσένα!
Και μάθε, ότι έχω δική μου άποψη κοριτσάκι μου, γιατι αν δεν είχα:D δεν θα οδηγούσα μηχανή, αλλά έναν φραγκάτο γκόμενο που θα μου τα έσκαγε:yuck: Αυτούς τους οδηγεί κανείς....ξέρεις από που???:confused: Αυτό δεν θα στο πώ:winka: να το σκεφτείς, μόνη σου:lol:
Το κάθε παιδί, διαμορφώνει την δική του άποψη, αγαπητό μου κοριτσάκι, εφόσων δει κι αφουγκραστεί...Ο γονιός, δεν πρέπει να μπριζώνει το παιδιά του περι ταχύτητας, γιατί του φυτεύει ένα μικρόβιο που δύσκολα αποβάλεται, καλό μου κοριτσάκι:winka:
Ε ναι λοιπόν, οι γονείς, πρέπει να είναι προσεκτικοί. Να διευρύνουν τον ορίζοντα των παιδιών, δίχως να τα πορώνουν:D
Έχει ο καιρός για τέτοια πράγματα...μεγαλώνοντας, θα βρούν τον δρόμο τους.
Είδα μια μικρή στιγμούλα και ναι θεώρησα ότι έπρεπε να την σχολιάσω. Πρέπει να απολογηθώ για αυτό???:D
Κι εφόσω, έχεις πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς κοριτσάκι μου και να προβληματιστείς, πές μου κάτι, γιατί χάλασες φαιά ουσία και μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις???:winka:
Ε? Κοριτσάκι?:winka:

Φιλικά πάντα:winka:


Kala milame

eisaste apisteytes eseis oi gynaikes!

malliotrabhgma kai kako!!! :smokin:

genika theodwra de nomizw pws sou zhtaei kaneis na apologhtheis!


syzhthsh- koubenta -dialogos ginetai

kai ton jekinhses esy!

ektos kai an prepei na diabazoume mono!

twra giati agrieyosaste de mporw na to katalabw!

kai epitelous kapoia gkomena-kopela pou mporei kai trabaei enan andra, kathe allo para xwris proswpikothta einai,

lew egw twra

etsi!!!



pantws o Z-bad-boys me epeise perissotero gia to olo skhniko!

kai de nomizw pws prepei na ginomaste toso aysthroi!

syzhthsh kanoume epanalambanw!


kai na mh ginomatse aisxroi!


(telika mia gynaika ginetai poly aisxrh an thelei!)

evvou
28/09/2005, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Bρε κοριτσάκι:D ότι μου λέγαν οι γονείς μου, ναι μου έχει μείνει:winka: Σου κάνει εντύπωση?:D Εμένα καθόλου. Το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με εσένα!
Και μάθε, ότι έχω δική μου άποψη κοριτσάκι μου, γιατι αν δεν είχα:D δεν θα οδηγούσα μηχανή, αλλά έναν φραγκάτο γκόμενο που θα μου τα έσκαγε:yuck: Αυτούς τους οδηγεί κανείς....ξέρεις από που???:confused: Αυτό δεν θα στο πώ:winka: να το σκεφτείς, μόνη σου:lol:
Το κάθε παιδί, διαμορφώνει την δική του άποψη, αγαπητό μου κοριτσάκι, εφόσων δει κι αφουγκραστεί...Ο γονιός, δεν πρέπει να μπριζώνει το παιδιά του περι ταχύτητας, γιατί του φυτεύει ένα μικρόβιο που δύσκολα αποβάλεται, καλό μου κοριτσάκι:winka:
Ε ναι λοιπόν, οι γονείς, πρέπει να είναι προσεκτικοί. Να διευρύνουν τον ορίζοντα των παιδιών, δίχως να τα πορώνουν:D
Έχει ο καιρός για τέτοια πράγματα...μεγαλώνοντας, θα βρούν τον δρόμο τους.
Είδα μια μικρή στιγμούλα και ναι θεώρησα ότι έπρεπε να την σχολιάσω. Πρέπει να απολογηθώ για αυτό???:D
Κι εφόσω, έχεις πιό σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς κοριτσάκι μου και να προβληματιστείς, πές μου κάτι, γιατί χάλασες φαιά ουσία και μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις???:winka:
Ε? Κοριτσάκι?:winka:

Φιλικά πάντα:winka:


γλυκεια μου....με προκαλεις να σου απαντησω με την ιδια ειρωνια...αλλα δε θα το κανω γιατι θεωρω πως ειμαι ανθρωπος που μπορω να κανω νορμαλ σηζητηση. αλλη φορα καλο θα ηταν να ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ λιγο....εστω και λιγο...
να σαι καλα


:wave2:

nimbus
28/09/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Kala milame

eisaste apisteytes eseis oi gynaikes!

malliotrabhgma kai kako!!! :smokin:

genika theodwra de nomizw pws sou zhtaei kaneis na apologhtheis!


syzhthsh- koubenta -dialogos ginetai

kai ton jekinhses esy!

ektos kai an prepei na diabazoume mono!

twra giati agrieyosaste de mporw na to katalabw!

kai epitelous kapoia gkomena-kopela pou mporei kai trabaei enan andra, kathe allo para xwris proswpikothta einai,

lew egw twra

etsi!!!



pantws o Z-bad-boys me epeise perissotero gia to olo skhniko!

kai de nomizw pws prepei na ginomaste toso aysthroi!

syzhthsh kanoume epanalambanw!


kai na mh ginomatse aisxroi!


(telika mia gynaika ginetai poly aisxrh an thelei!)


ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΑΜΕ:lol: :lol: :lol:
ΟΥΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΛΑΒΗ:winka:
δΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΛΛΙΟΤΡΑΒΗΓΜΑ:D
ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΙΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ. ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΤΟΥ/ΤΗΣ:winka:
Η ΑΙΣΧΡΟΤΗΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ:winka: ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ:lol: :lol: ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ:D :lol: :lol:

nimbus
28/09/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
γλυκεια μου....με προκαλεις να σου απαντησω με την ιδια ειρωνια...αλλα δε θα το κανω γιατι θεωρω πως ειμαι ανθρωπος που μπορω να κανω νορμαλ σηζητηση. αλλη φορα καλο θα ηταν να ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ λιγο....εστω και λιγο...
να σαι καλα


:wave2:


αυτό λέω κι εγώ:winka: πριν ειρωνευτείς πρώτη, να θυμάσαι ότι κι ο άλλος μπορεί να πράξει ανάλογα:winka: γκε-γκε?
Και να θυμάσαι ότι πρέπει να ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ σε ποιόν απευθύνεσαι κάθε φορά!
:wave2:

να σαι καλά:wave2:

dez
28/09/2005, 14:16
ρε συ nimbus, κανε μια χαρη στον εαυτο σου και σταματα να "συνεισφερεις" σ αυτο το thread

nimbus
28/09/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ρε συ nimbus, κανε μια χαρη στον εαυτο σου και σταματα να "συνεισφερεις" σ αυτο το thread


αυτό ήταν άσχετο:lol: :lol: :lol:
είσαι εκτός θέματος μάγκα:rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
28/09/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΑΜΕ:lol: :lol: :lol:
ΟΥΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΛΑΒΗ:winka:
δΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΛΛΙΟΤΡΑΒΗΓΜΑ:D
ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΙΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ. ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΤΟΥ/ΤΗΣ:winka:
Η ΑΙΣΧΡΟΤΗΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ:winka: ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ:lol: :lol: ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ:D :lol: :lol:


aouts!

ta aytakia mou!!!

mprabo fwnh!

ayta ta "koritsaki mou kai ta sea kai ta mea"

poly proswpika einai!

methayrio pou tha ta peite apo konta ti tha kanete? tha xamogelate me dontakia?

dikhgwros den eimai (edw kala kala de mporw na yperaspistw ton eayto mou)

alla opws les kai esy o kathenas exei dikaiwma sth gnwmh kai sthn apopsh )

kai epeidh einai forum kanenas de me empodaei (empodizei) na piesw to plhktro enter!!!


as ta afhsoume ayta!


theleis na syzhthsoyme to thema pou anoijes?

tha jekinhsw egw!

ta paidakia toso mikra oso periegrapses mimounte!


an pragmatika exoun ena mpampa trelo fereipein me th formula, tha trelenontai kai ayta me thn eikona mias formylas, tha paizoun me aytokinhtakia, kai tha deixnoun kai ayta porwmena me ayto!


alla de tha jeroun to giati!

apla epeidh to kanei kai o mpampas tous o theos tous, autos opou noiwthoun zestasia!


kathws megalwnoun to loipon kai ekei gyrw sthn efhbeia tha arxisoun na dhmioyrgoun proswpikothta, opou kai h apokollhsh o apogalaktismos o pneymatikos tha labei xwra kai

isws na tous strepsei kai sthn antitheth!


me mhxanobio patera fereipein mporei kapoios na mh goustarei katholou ta mhxanakia!


pantws egw sta 4 mou, thymamai (oso pio palia mporw)

epeidh eixame ena geitonopoulo pou eixe ena papi kai eskage trela h ejatmish tou, shkwnontas thn geitonia sto podi

eblepa thn mhtera mou na agrieyei apo ton thorybo kai egw me th seira mou na noiwthw orgh gia top mhxanaki kai ton pitsirika!

les kai katalabaina!

oti pei h mama kai o mpampas mou!

mallon to loipon oi hlikies ths efhbeias theloun perissoterh prosoxh kai maestria!

evvou
28/09/2005, 14:24
λυπαμαι αν πιστευεις οτι σε ειρωνευτηκα...δε μιλησα καθολου ειρωνικα. αν σκεφτεις λιγο θα το καταλαβεις, γιατι και στο δελεαρ οποτε σε βλεπω σου λεω "γεια σου κοριτσακι"
γκε-γκε?

το οτι εσυ πιστευεις οτι ολοι σου μιλανε "καπως" δεν ειναι δικο μου φταιξιμο...ειναι δικο σου κολλημα.

αν θες να μιλας μονη σου να μας το λες για να μην μπαινουμε στον κοπο να σου λεμε και τις δικες μας αποψεις...που για καποιο λογο αρνεισε να ακουσεις...το κανεις συνεχεια και με πολλους.

δικο σου θεμα..

ο καθ'ενας οτι γουσταρει κανει..αλλα καλο θα ηταν να ξεκολλησεις λιγο το μυαλο σου και να ακους και τους γυρω σου!


:wave2:

evvou
28/09/2005, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
aouts!


ayta ta "koritsaki mou kai ta sea kai ta mea"

poly proswpika einai!

methayrio pou tha ta peite apo konta ti tha kanete? tha xamogelate me dontakia?


εγω παντως δε το λεω ειρωνικα...τεσπα
οποιος θελει με πιστευει!

ΕΤΣΙ ΜΙΛΑΩ...ελεως ρε παιδια πια!

m1ke
28/09/2005, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ρε συ nimbus, κανε μια χαρη στον εαυτο σου και σταματα να "συνεισφερεις" σ αυτο το thread

Εγώ λέω όλοι όσοι θέλουν να "πουλήσουν" πνεύμα πίσω από την ανωνυμία του πληκτρολογίου τους, γράφοντας με ύφος που face-to-face δεν θα τολμούσαν, να κάνουν χάρη στον εαυτό τους και να πάρουν τον ΠΟΥΛΟ.

Επίσης όποιος έχει διαφορές με κάποιον άλλο δεν χρειάζεται να τις λύνει δημοσίως υπάρχουν και τα PM και οι σφαλιάρες άμα λάχει.

Και ύστερα μας φταίνε οι mods.

KaTaNaS
28/09/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
εγω παντως δε το λεω ειρωνικα...τεσπα
οποιος θελει με πιστευει!

ΕΤΣΙ ΜΙΛΑΩ...ελεως ρε παιδια πια!


den ekana quote se esena a-mhxanh!


allo to "koritsaki"


kai allo to "koritsaki mou"


dysthxws apo to plhktrologio ka thn othonh tou kathenas de mporei na katalabei to yfaki tou allou, gia ayto na eimaste pio elastikoi (oute ayto paei se esena)


kalh thn kardian

afrotwin
28/09/2005, 14:42
are jul me tis vlakies sou xanoume ta kalitera...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


koritsia min provlimatizeste sinexiste...

:a014: :a014: :a014:

nimbus
28/09/2005, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
aouts!

ta aytakia mou!!!ε όχιιιιι δααααααα!!!! κι εγώ τα ματακια μου με τα greeklish

mprabo fwnh! που την ακούς καλέ την φωνή?

ayta ta "koritsaki mou kai ta sea kai ta mea"

poly proswpika einai!νομίζεις! μιλάω όπως μου μιλάει!

methayrio pou tha ta peite apo konta ti tha kanete? tha xamogelate me dontakia? αυτό δεν σε αφορά...

dikhgwros den eimai (edw kala kala de mporw na yperaspistw ton eayto mou)

alla opws les kai esy o kathenas exei dikaiwma sth gnwmh kai sthn apopsh ) ορθόν!

kai epeidh einai forum kanenas de me empodaei (empodizei) na piesw to plhktro enter!!!αμα δεν σε εμποδανε χαχαχαχαχα


as ta afhsoume ayta!


theleis na syzhthsoyme to thema pou anoijes?για να σε δω

tha jekinhsw egw!

ta paidakia toso mikra oso periegrapses mimounte!ωραία!


an pragmatika exoun ena mpampa trelo fereipein me th formula, tha trelenontai kai ayta me thn eikona mias formylas, tha paizoun me aytokinhtakia, kai tha deixnoun kai ayta porwmena me ayto!Λοιπόν, εκεί θέλω να καταλήξω. Είναι ο τρόπος βρε Σταύρο που πορώνει κανείς και επηρεάζει τα παιδιά του.


alla de tha jeroun to giati!φυσικά! αφού είναι μικρά....

apla epeidh to kanei kai o mpampas tous o theos tous, autos opou noiwthoun zestasia!


kathws megalwnoun to loipon kai ekei gyrw sthn efhbeia tha arxisoun na dhmioyrgoun proswpikothta, opou kai h apokollhsh o apogalaktismos o pneymatikos tha labei xwra kai

isws na tous strepsei kai sthn antitheth!


me mhxanobio patera fereipein mporei kapoios na mh goustarei katholou ta mhxanakia! διόλου απίθανο...


pantws egw sta 4 mou, thymamai (oso pio palia mporw)

epeidh eixame ena geitonopoulo pou eixe ena papi kai eskage trela h ejatmish tou, shkwnontas thn geitonia sto podi

eblepa thn mhtera mou na agrieyei apo ton thorybo kai egw me th seira mou na noiwthw orgh gia top mhxanaki kai ton pitsirika!

les kai katalabaina!

oti pei h mama kai o mpampas mou!

mallon to loipon oi hlikies ths efhbeias theloun perissoterh prosoxh kai maestria!

Δεν αντιλέγω σε αυτά που λες.
Κατανοητά όλα αυτά που θίγεις.
Αν διαβάσεις ξανά το αρχικό μου κείμενο, θα καταλάβεις που ήταν η δικιά μου η ένστανση:)

:wave2:

evvou
28/09/2005, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
den ekana quote se esena a-mhxanh!


allo to "koritsaki"


kai allo to "koritsaki mou"


dysthxws apo to plhktrologio ka thn othonh tou kathenas de mporei na katalabei to yfaki tou allou, gia ayto na eimaste pio elastikoi (oute ayto paei se esena)


kalh thn kardian


συμφωνω 10000% με αυτα που λες..απλα ηθελα να το διευκρινησω οτι δεν ειμαι ειρωνικος ανθρωπος.,..τεσπα...

:wave2: :beer:

nimbus
28/09/2005, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
λυπαμαι αν πιστευεις οτι σε ειρωνευτηκα...δε μιλησα καθολου ειρωνικα. αν σκεφτεις λιγο θα το καταλαβεις, γιατι και στο δελεαρ οποτε σε βλεπω σου λεω "γεια σου κοριτσακι"
γκε-γκε?

το οτι εσυ πιστευεις οτι ολοι σου μιλανε "καπως" δεν ειναι δικο μου φταιξιμο...ειναι δικο σου κολλημα.

αν θες να μιλας μονη σου να μας το λες για να μην μπαινουμε στον κοπο να σου λεμε και τις δικες μας αποψεις...που για καποιο λογο αρνεισε να ακουσεις...το κανεις συνεχεια και με πολλους.

δικο σου θεμα..

ο καθ'ενας οτι γουσταρει κανει..αλλα καλο θα ηταν να ξεκολλησεις λιγο το μυαλο σου και να ακους και τους γυρω σου!


:wave2:

κουκλίτσα μου, τι σχέση έχει το δελεαρ?:confused: εκεί κι εγώ σου μιλάω, σε χαιρετάω.
Και δεν πιστεύω ότι όλοι μου μιλάνε κάπως. Δεν είπα κάτι τέτοιο.
Απλά το συγκεκριμένο σου ποστ, το θεώρησα κάπως, καλώς ή κακώς:D και δεν νομίζω ότι ήταν περίεργος ο τρόπος που σου απάντησα. Απλά παρεξήγησες το συμπερασμά μου για το πιτσιρίκι και είπες τα δικά σου συμπεράσματα:wacko: Εγώ εκεί βασίστηκα και σου απάντησα. Το γκε-γκε, γιατί σε χαλάει?:lol: είναι μια εκφραση που την χρησιμοπειώ:winka:

evvou
28/09/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
κουκλίτσα μου, τι σχέση έχει το δελεαρ?:confused: εκεί κι εγώ σου μιλάω, σε χαιρετάω.


τεσπα παμε παλι...σου ειπα οτι απαντησες πολυ ειρωνικα...
προφανως επειδη πιστευεις πως σου μιλησα εγω ειρωνικα...

και ΕΞΗΓΩ....οταν λεω "κοριτσακι μου" (η παιδακι, η αγορακι, κλπ) δε το λεω ειρωνικα....και στο δελεαρ ετσι σε χαιρεταω.."γεια σου κοριτσακι"¨

απλα πραγματα

οσο για τα αλλα...φασκεις και αντιφασκεις αλλα εχω δουλιτσα τωρα και δε μπορω να τα αναλυσω...ασε που δεν εχει και νοημα πιστευω γιατι παλι θα αλλαξεις αποψη ..


καλη συνεχεια!
:wave2:

dez
28/09/2005, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Εγώ λέω όλοι όσοι θέλουν να "πουλήσουν" πνεύμα πίσω από την ανωνυμία του πληκτρολογίου τους, γράφοντας με ύφος που face-to-face δεν θα τολμούσαν, να κάνουν χάρη στον εαυτό τους και να πάρουν τον ΠΟΥΛΟ.
Ποιον εχεις κατα νου?


Επίσης όποιος έχει διαφορές με κάποιον άλλο δεν χρειάζεται να τις λύνει δημοσίως υπάρχουν και τα PM και οι σφαλιάρες άμα λάχει.
που θες να καταληξεις?

nimbus
28/09/2005, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
τεσπα παμε παλι...σου ειπα οτι απαντησες πολυ ειρωνικα...
προφανως επειδη πιστευεις πως σου μιλησα εγω ειρωνικα...

και ΕΞΗΓΩ....οταν λεω "κοριτσακι μου" (η παιδακι, η αγορακι, κλπ) δε το λεω ειρωνικα....και στο δελεαρ ετσι σε χαιρεταω.."γεια σου κοριτσακι"¨

απλα πραγματα

οσο για τα αλλα...φασκεις και αντιφασκεις αλλα εχω δουλιτσα τωρα και δε μπορω να τα αναλυσω...ασε που δεν εχει και νοημα πιστευω γιατι παλι θα αλλαξεις αποψη ..


καλη συνεχεια!
:wave2:


:lol: :lol: :lol: δεν παίζεσαι:rotflmao:
την ίδια άποψη έχω που είχα και πριν.:winka: Δεν άλλαξε κάτι.
Κι ούτε μετάνιωσα για ότι έγραψα.:winka:
καλή δουλίτσα να έχεις κι όταν βρεις χρόνο, εδώ είμαστε:wave2:

afrotwin
28/09/2005, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:lol: :lol: :lol: δεν παίζεσαι:rotflmao:
την ίδια άποψη έχω που είχα και πριν.:winka: Δεν άλλαξε κάτι.
Κι ούτε μετάνιωσα για ότι έγραψα.:winka:
καλή δουλίτσα να έχεις κι όταν βρεις χρόνο, εδώ είμαστε:wave2:

koritsia exo mia doulitsa
otan ftasete sta:
sou katevazo arga to tzin sou anevazo tin kafti sou mplouzake sou filo glika to.........

valte mia foni na er8o

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
28/09/2005, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
koritsia exo mia doulitsa
otan ftasete sta:
sou katevazo arga to tzin sou anevazo tin kafti sou mplouzake sou filo glika to.........

valte mia foni na er8o

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Λεονίδα, θα έπρεπε να ξέρεις που πρέπει να σταματάς, αλλά μάλλον ξεχνάς φαίνεται:mad: :mad:

afrotwin
28/09/2005, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Λεονίδα, θα έπρεπε να ξέρεις που πρέπει να σταματάς, αλλά μάλλον ξεχνάς φαίνεται:

oxi agapi mou den ksexnao apla den 8imame....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

m1ke
28/09/2005, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Ποιον εχεις κατα νου?

Δεν φωτογραφίζω κάποιον αν αυτό θες να πεις.
Απλά η έλλειψη σεβασμού στην προσωπικότητα του άλλου και κυρίως οι προσωπικές επιθέσεις έχουν αρχίσει και ενοχλούν και εμένα και άλλους πιστεύω. (προς Θεού δεν εννοώ το χιούμορ που κάνουμε μεταξύ μας)

Με το να μειώνεις τον άλλο δεν γίνεσαι εσύ καλύτερος


Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
που θες να καταληξεις?

Στις σφαλιάρες :rotflmao: :lol: :a38:

nimbus
28/09/2005, 16:55
πάμε πάλι....


θεωρώ ότι ήταν απαράδεκτο το ύφος σου, γιατί....

Είπες άσχετα πράγματα... δηλαδή,

<<βρε κοριτσακι....εσενα δηλαδη ΟΤΙ σου ειπαν οι γονεις σου μικρη σου εχει μεινει μεχρι τωρα? ΤΑ ΠΑΝΤΑ? δικη σου αποψη δεν εχεις βρε κοριτσακι? >>

Δεν με ξέρεις από κοντά να θίξεις κάτι το οποίο σου είναι εντελώς άγνωστο και άσχετο με το θέμα. Δεν με ξέρεις προσωπικά κουκλίτσα μου, γιατί το μόνο που έχουμε ανταλλάξει, είναι ένα "γειά". Τίποτα άλλο. Επομένως το αν έχω άποψη ή όχι δεν σε αφορά. Ήταν άλλη η ερώτησή μου προς όλους εσάς, τα παιδιά του φόρουμ. Έδωσα έμφαση σε κάτι που είδα. Δεν σε κάλεσα εδώ να μου πείς το αν έχω άποψη.Και το τι κάνω με τους γονείς μου... Αυτό είναι άσχετο. Σωστά?:winka:

πάμε παρακάτω...

<<ειλικρινα πιστευεις πως τα παιδια αυτα δε μπορουν να δημιουργησουν δικη τους αποψη για τις μηχανες οταν μεγαλωσουν? πρεπει ΣΤΑΝΤΑΡ να μεγαλωσουν με την εντυπωση οτι πρεπει να γινουν Ροσι? >>

θα σου πώ...πιστεύω, ότι τα παιδιά, μπορούν να διαμορφώσουν άποψη. Αρκεί ο γονιός να ΜΗΝ φυτέψει στο μυαλό των παιδιών, ότι πρέπει να γίνουν ρόσι όταν μεγαλώσουν.
:D Σε κάλυψα?

<<το πιο απλο...εσυ ειδες μια πολυ μικρη στιγμη απο τη ζωη αυτον τον ανθρωπον...και αμεσος εβγαλες συμπερασμα για το πως λειτουργει αυτος ο ανθρωπος με τα παιδια του...>>

ναι είδα μια μικρή στιγμή κι έβγαλα συμπέρασμα, όπως έβγαλες κι εσύ συμπέρασμα, για το αν έχω άποψη, ή όχι!!!:winka:

<<δε διαφωνω οτι οι γονεις πρεπει να ειναι καπως προσεκτικοι στο τι θα περασουν στα παιδια τους..εκει εισαι σωστη...αλλα θεωρω την αντιδραση σου υπερβολικη βρε κοριτσακι...που ξερεις δηλαδη οτι σε καποια αλλη στιγμη δε θα τους πει και τους κινδυνους? καλο θα ηταν να μην κρινουμε τους ανθρωπους απο μια μικρη στιγμη στη ζωη τους...και να μην βλεπουμε τα παντα ΤΟΣΟ πολυπλοκα και τραγικα! η ζωη ειναι πολυ ομορφη και πολυ συντομη για να προβληματιζωμαστε με το καθε τι που βλεπουμε γυρο μας!!!! υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα πραγματα να μας προβληματισουν απο αυτο! >>

κατέκρινες την δική μου αντίδραση:winka: έτσι δεν ισχυρίζεσαι?
Γιατί? Αυτό ήταν το ζητούμενο?Ή δική μου αντίδραση?:confused:
Και περιμένω από εσένα να μου πείς αν είμαι σωστή ή όχι???
Εγώ δεν ξέρω τι είμαι?:lol: Ε όχι δα!!!! Θεωρώ ότι ήταν επιθετική η όλη σου προσπάθεια να με διαφωτίσεις:wave2:
Και δεν νομίζω ότι μπορείς εσύ να κρίνεις και να συμβουλεύσεις τον καθένα με τι να ασχολείται και με τι να προβληματίζεται.
Και εφόσων εσύ, κουκλίτσα μου ασχολείσαι με πιό σοβαρά πράγματα, γιατί με διαβάζεις?:lol: κι ακόμα χειρότερα, γιατί μου απαντάς???:lol:

evvou
28/09/2005, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Θεωρώ ότι ήταν επιθετική η όλη σου προσπάθεια να με διαφωτίσεις:wave2:
Και δεν νομίζω ότι μπορείς εσύ να κρίνεις και να συμβουλεύσεις τον καθένα με τι να ασχολείται και με τι να προβληματίζεται.
Και εφόσων εσύ, κουκλίτσα μου ασχολείσαι με πιό σοβαρά πράγματα, γιατί με διαβάζεις?:lol: κι ακόμα χειρότερα, γιατί μου απαντάς???:lol:

για να τελειωνουμε μια και καλη με το θεμα..γιατι εχω αρχισει να βαριεμε

κακως το πηρες επιθετικα γιατι δεν ηθελα κατι τετοιο...
δε σε συμβουλεψα..σου ειπα τη γνωμη μου

σπανια πλεον σε διαβαζω ,να σου πω την αληθεια, αλλα δεν υπαρχει λογος να θηξω το γιατι μπροστα σε ολους

σου απαντησα γιατι (κακως) πιστεψα πως ειχα κανει λαθος για σενα, και ισως τελικα να εισαι συζητησημη

το τι πιστευω για σενα δεν ειναι κατι που διαμορφωθηκε τωρα μεσα απο το συγκεκρημενο ποστ....ειναι γενικοτερα απο τα ποστ σου που διαβαζα (εχω σταματησει οπως ειπα και πριν) και απο τα 2-3 πραγματα που εχω δει στο δελεαρ.

αλλα και παλι, το τι πιστευω για σενα δεν ειναι κατι που αφορα ολους τους αλλους στο φορουμ...και απο τη στιγμη που δεν μου εισαι κατι (φιλη, συγγενης κλπ) δε πιστευω πως υπαρχει λογος να το ξερεις ουτε εσυ η ιδια.

οι προθεσεις μου δεν ειναι κακες προς κανεναν στο φορουμ...ασχετα αν υπαρχουν συμπαθειες και αντιπαθειες...
αυτους που δε γουσταρω απλα τους αγνοω...και τους λεω ενα τυπικο γεια με χαμογελο στο δελεαρ (αν τους δω) δε μπαινω σε διαδικασιες κραξιματος κλπ (και τωρα πολυ κακος το συνεχιζω το θεμα αλλα τεσπα)

κοριτσακι γλυκο δε το συνεχιζω το θεμα...το βρισκω ανουσιο και ασχετο με το αρχικο σου ποστακι. καλα να περνας
c u around

nimbus
28/09/2005, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
για να τελειωνουμε μια και καλη με το θεμα..γιατι εχω αρχισει να βαριεμε

κακως το πηρες επιθετικα γιατι δεν ηθελα κατι τετοιο...
δε σε συμβουλεψα..σου ειπα τη γνωμη μου

σπανια πλεον σε διαβαζω ,να σου πω την αληθεια, αλλα δεν υπαρχει λογος να θηξω το γιατι μπροστα σε ολους

σου απαντησα γιατι (κακως) πιστεψα πως ειχα κανει λαθος για σενα, και ισως τελικα να εισαι συζητησημη

το τι πιστευω για σενα δεν ειναι κατι που διαμορφωθηκε τωρα μεσα απο το συγκεκρημενο ποστ....ειναι γενικοτερα απο τα ποστ σου που διαβαζα (εχω σταματησει οπως ειπα και πριν) και απο τα 2-3 πραγματα που εχω δει στο δελεαρ.

αλλα και παλι, το τι πιστευω για σενα δεν ειναι κατι που αφορα ολους τους αλλους στο φορουμ...και απο τη στιγμη που δεν μου εισαι κατι (φιλη, συγγενης κλπ) δε πιστευω πως υπαρχει λογος να το ξερεις ουτε εσυ η ιδια.

οι προθεσεις μου δεν ειναι κακες προς κανεναν στο φορουμ...ασχετα αν υπαρχουν συμπαθειες και αντιπαθειες...
αυτους που δε γουσταρω απλα τους αγνοω...και τους λεω ενα τυπικο γεια με χαμογελο στο δελεαρ (αν τους δω) δε μπαινω σε διαδικασιες κραξιματος κλπ (και τωρα πολυ κακος το συνεχιζω το θεμα αλλα τεσπα)

κοριτσακι γλυκο δε το συνεχιζω το θεμα...το βρισκω ανουσιο και ασχετο με το αρχικο σου ποστακι. καλα να περνας
c u around

κουκλίτσα μου, είναι ο τρόπος που λες την γνώμη σου.
Όσο το ότι δεν με διαβάζεις, επέτρεψέ μου να μην το πιστεύω, γιατί έχεις απαντήσει ήδη σε αρκετά:D Αρα αυτό που λες, δεν ισχύει...και πραγματικά, η προσωπική σου άποψη για το άτομό μου, δεν με ενδιαφέρει καλή μου. Την θεωρώ περιττή. Τώρα το τι έχεις δει στο δέλεαρ και τι όχι, δικό σου θέμα.
Αυτούς που δεν γουστάρεις, τους την λες ίσως:winka: μακαρι να τους αγνοούσες. Αλλά είναι μια καλή αφορμή, για να ξεκινήσεις να τους αγνοείς:winka: τι λες κι εσύ?
Όπως και να χει κουκλίτσα μου, να είσαι καλά:wave2:

καλό σου απόγευμα:)

nimbus
28/09/2005, 19:18
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
[B]kala re nimbus ti na peis kai ti na katallabei to pitsiriki?
na tou peis gia tin magia tis mixanis kai tin epafi pou exeis me tin fisi? ektos kai an thes na to valeis gia :ZZZ: :ZZZ:

ta psitsirikia einai gia to theama... ixos kai fws ena pragma... autos einai o kraxtis twn mixanwn... o kindinos kai i dinami...
ta alla erxontai meta... polli meta...
dld me ti perimenes na psarwsoun ta pitsirikia?





Είσαι γελασμένος φίλε μου:D αν νομίζεις ότι ένα παιδί δεν καταλαβαίνει:winka: Μην υποτιμάς την νοημοσύνη ενός παιδιού, ΠΟΤΕ:mad:
Το παιδί είναι, όπως το μάθεις....από τον γονιό θα πάρει τα ουσιώδη και θα "χτίσει" τον χαρακτήρα του αν θες:winka:

:wave2:

Runner Ducati
28/09/2005, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek

Αλλά και το να ζήσεις μέχρι τα γεράματα δεν είναι απαραίτητα κακό... Θα είσαι σε θέση να μάθεις αν θα πάρει ποτέ η Ducatti πρωτάθλημα μέχρι το 2040...

:rotflmao:

:beer:

Να σε ρωτησω κατι??? .............

Καπνιζεις???... κανονικα τσιγαρα εννοω...

επισης αφου μπορεις και ξερεις οτι θα δεις και το πρωταθλημα που θα παρει η Ντουκατι και το 2040, εισαι σουπερ... αλιμονο σε μενα που δεν ξερω ποτε θα πεθανω...


:beer:

sonic22
28/09/2005, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
[B]kala re nimbus ti na peis kai ti na katallabei to pitsiriki?

Είσαι γελασμένος φίλε μου:D αν νομίζεις ότι ένα παιδί δεν καταλαβαίνει:winka: Μην υποτιμάς την νοημοσύνη ενός παιδιού, ΠΟΤΕ:mad:
Το παιδί είναι, όπως το μάθεις....από τον γονιό θα πάρει τα ουσιώδη και θα "χτίσει" τον χαρακτήρα του αν θες:winka:


i gnosti thewria peri ktiseos xaraktira... :D :D :D

ejartate pws orizeis to katalavenw...

egw pisteuw oti apla tha parei mia poli geniki eikona kai tipota pio ousiastiko kai vathi...
i opoia oikona bori na to simadeusei gia oli tou tin zwi alla sigura tha tin anathewrisei (opws kai ola) kata tin diarkeia tis efivias...
argotera tha anaptixei prosopiki apopsi kai tha ensternistei ta viomata tou...

dld milame gia tin diafora viomatos kai eikonas...

genika exeis ena dikio alla apla den exoun adiko kai oi ipolipoi...

telos to pio pithano einai o babas na ejefrase ton prosopiko tou enthusiasmo kai na metefere tin amesi akatergasti skepsi tou sta paidia tou... den nomizw na exei kaneis apetisei na grapsei vivlio paidagwgikis...

katalavenw omws oti auto itan apla to enausma gia to post sou opote pame sto thema mas...

tha simfwneiseis alloste oti kalitera na imaste ilikrineis (kai prosektikoi fisika) me ta paidia mas kai genika ta toso neara atoma) para me to vivlio tis paidagogikis sto xeri...

alloste gia auyton ton logo eimaste thnitioi kai perastikoi... wste ta apidia mas na prosarmostoun kalitera sta nea dedomena tou komsou...
kalo to politicaly corect alla akoma kaliteri i ebiria pou ginete vioma kai metadidete sto paidi.

polla egrapsa sorry!!

:wave2: :beer: :beer: :wave2:

p.s. tha eprepe na ise stin gitonia mou na deis pws kanoun ta pistirikia (dimotikou) otan pernaei kana ktm stin mia or me thorivodi ejatmisi...
pia bala, pioi tsakomoi pios kosmos... milame agalmatakia na koitane ton trelo...

gdevelek
28/09/2005, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Να σε ρωτησω κατι??? .............

Καπνιζεις???... κανονικα τσιγαρα εννοω...


Όχι, δεν καπνίζω κανονικά - ή ακανόνιστα - τσιγάρα, έχω εδώ και καιρό τσακωθεί με τον καρκίνο.

Ούτε εγώ βεβαίως ξέρω πότε θα πεθάνω, αλλά δεν προσπαθώ να το επισπεύσω.

BAD BOY
28/09/2005, 21:47
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:confused:
ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 5-6 ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΠΟΣΤ ...ΛΕΜΕ
ΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ?:wacko:

gdevelek
28/09/2005, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:confused:
ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 5-6 ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΠΟΣΤ ...ΛΕΜΕ
ΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ?:wacko:

Οι μπάτσοι του φόρουμ είναι χεράδες, ξύνουν... μηνύματα.

Runner Ducati
28/09/2005, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Όχι, δεν καπνίζω κανονικά - ή ακανόνιστα - τσιγάρα, έχω εδώ και καιρό τσακωθεί με τον καρκίνο.

Ούτε εγώ βεβαίως ξέρω πότε θα πεθάνω, αλλά δεν προσπαθώ να το επισπεύσω.

εχεις τσακωθει με τον καρκινο εε???...

τυχερε και ΑΡΓΕ αναβατη... σιγουραααατζαααα... ποιος την χαρη σου... θα πεθανω πρωτος σιγουρα...

ΤΕΛΟΣ.

:) :beer:

gdevelek
28/09/2005, 22:38
Φίλε μου κοίταξε να δεις κάτι, εντελώς φιλικά.

Το "αργός", και με γραμματοσειρά 320άρα να το γράψεις, με κεφαλαία bold γράμματα χρώματος κόκκινου με πράσινα πουά, που να αναβοσβήνουν κιόλας, ΔΕΝ θα καταφέρεις να θίξεις ούτε μια τρίχα μου.

Πάρτο απόφαση ότι δεν έχουν όλοι τις ίδιες προτεραιότητες με σένα.

Γειά και χαρά σου.

Runner Ducati
28/09/2005, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:confused:
ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 5-6 ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΠΟΣΤ ...ΛΕΜΕ
ΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ?:wacko:

Εσβησαν μαλλον τα πολυ υψηλου δαπεδου μηνυματα... εμεινε μονο ο πρωτος οροφος...

:beer:

Runner Ducati
28/09/2005, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Φίλε μου κοίταξε να δεις κάτι, εντελώς φιλικά.

Το "αργός", και με γραμματοσειρά 320άρα να το γράψεις, με κεφαλαία bold γράμματα χρώματος κόκκινου με πράσινα πουά, που να αναβοσβήνουν κιόλας, ΔΕΝ θα καταφέρεις να θίξεις ούτε μια τρίχα μου.

Πάρτο απόφαση ότι δεν έχουν όλοι τις ίδιες προτεραιότητες με σένα.

Γειά και χαρά σου.

μα δεν προσπαθω να σε θιξω... ουτε και προκειται να παρω καμια αποφαση...
τι αποφαση να παρω δηλαδη??? ποτε θα αποφασισω να πεθανω??? :lol: ......

:beer:

gdevelek
28/09/2005, 23:28
Βλέπω πως παρά το "ΤΕΛΟΣ" επανήλθες τάχιστα. Ωραία, ας κουβεντιάζουμε αντί να "την κάνουμε".

Λοιπόν:

Σίγουρα το "ΑΡΓΕ" δεν το έβαλες ως κολακεία.

Το τί απόφαση σε καλώ να πάρεις φαίνεται ξεκάθαρα στο μήνυμά μου, δεν χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση. Τώρα, αν θα την πάρεις ή όχι, είναι δικιά σου υπόθεση.

Καληνύστα.

Runner Ducati
29/09/2005, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Βλέπω πως παρά το "ΤΕΛΟΣ" επανήλθες τάχιστα. Ωραία, ας κουβεντιάζουμε αντί να "την κάνουμε".

Λοιπόν:

1) Σίγουρα το "ΑΡΓΕ" δεν το έβαλες ως κολακεία.

2) Το τί απόφαση σε καλώ να πάρεις φαίνεται ξεκάθαρα στο μήνυμά μου, δεν χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση. Τώρα, αν θα την πάρεις ή όχι, είναι δικιά σου υπόθεση.

Καληνύστα.

1) οχι βεβαια... και μπορω να το αποδιξω οτι ωρα θες... ειπα αυτο που πιστευω πιστευοντας οτι λεω την αληθεια και μονο την αληθεια... δεν εχεις παρα να με διαψευσεις... αλλιως δεξου την αληθεια και μην ζεις μεσα στο ψεμα........

2) Ακου φιλε... στα απο 15 μου (15 χρονων) και μεχρι τα 19, πριν παω φανταρος δηλαδη, ειχα γυρισει την ΓΗ, ναι τον δικο μας πλανητη, 3 φορες γυρω-γυρω, ειμαι ναυτικος απο τα 15 και ειμαι 37 τωρα... στα 22 μου βρισκομουν Βενεζουελα... ειχα παρανομα μια μικρη Βενεζουελιανα 17 χρωνων μπουκια και συγχωριο στην καμπινα του καραβιου μου, τις μερες εκεινες εγινε πραξικοπημα στην Βενεζουελα, δικτατορικο καθεστως, αναγκαστηκα και με την ανεση των δολλαριων που ειχα, και ενω γινοταν σχεδον εμφυλιος εκεινες τις λιγες μερες στους δρομους, για να βγαλω την μικρουλα απο το καραβι, να βγω και εγω (εχοντας τα χωσει τα καλα δολλαριακια μου, χοντρα σε καποιους στρατιωτικους) με στρατιωτικο τζιπ και με την μικρη μαζι και ενω εξω στους δρομους κυκλοφορουσαν αρματα και επεφταν και μερικες αδεσποτες (σφαιρες εαν δεν καταλαβαινεις) και να την παω να την αφησω σε ενα ξενοδοχειο... αυτο στην Λαγουαιρα στην Βενεζουελα, ενω λοιπον πηγα στο ξενοδοχειο με το τζιπ και 2 φανταρους παρανομα... ειπα στους στρατιωτες εαν μπορουν να περιμενουν λιγο να την παω μεσα... μικρος εγω, μικρη και αυτη, λιγο κλαμα... λιγο συγκινηση... παρολαυτα επειδη μαρεσε πολυ η μικρη, δεν σκεφτηκα τον χαμο εξω... και στο διαστημα αυτο που εμεινα μεσα στο δωματιο, ως αποχαιρετιστηριο δωρο, καναμε μια τελευταια φορα ερωτα... πριν αρχισουν τσαντισμενοι και βαρανε την πορτα οι φανταροι.....

τωρα πια ειμαι 37 και τα θυμαμαι... απορω πως εζησα εκεινες τις εποχες και στιγμες, αλλα μου μενουν αξεχαστες και ξεχωριστες...

αυτα που σου λεω ειναι 100% αληθεια...

ωωππ σορυ... ξεχασα να σου απαντησω στην Νο2...
την αλλη φορα....

:beer:

Multi-Duc
29/09/2005, 00:46
Me thn adeia sas na kanw 2 asxetes parathrhseis.....


1) Nomizw oti to rezume apo olh auth thn poly xrhsimh koubenta einai oti, h makroxronia xrhsh kinhthrwn V2 90 moires eunnoei sygkekrimena merh tou egkefalou sta opoia h episthmh den exei akoma entryfhsei :beer:




2) Mhpws einai pio eugeniko na leme "Eise Sargos" anti "Eise argos" ...leme twra
:rotflmao: :rotflmao:

Runner Ducati
29/09/2005, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
Me thn adeia sas na kanw 2 asxetes parathrhseis.....


1) Nomizw oti to rezume apo olh auth thn poly xrhsimh koubenta einai oti, h makroxronia xrhsh kinhthrwn V2 90 moires eunnoei sygkekrimena merh tou egkefalou sta opoia h episthmh den exei akoma entryfhsei :beer:




2) Mhpws einai pio eugeniko na leme "Eise Sargos" anti "Eise argos" ...leme twra
:rotflmao: :rotflmao:

Κατι ασχετο... τωρα... αυτο ο παπαρας στα Παιδια της Νυστας στο Extra3 εχει φερει 2 μο*νακια αλλο πραμα...


:beer: :beer:

evvou
29/09/2005, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Είπες άσχετα πράγματα... δηλαδή,


Δεν με ξέρεις από κοντά να θίξεις κάτι το οποίο σου είναι εντελώς άγνωστο και άσχετο με το θέμα. Δεν με ξέρεις προσωπικά κουκλίτσα μου, γιατί το μόνο που έχουμε ανταλλάξει, είναι ένα "γειά" . Τίποτα άλλο. Επομένως το αν έχω άποψη ή όχι δεν σε αφορά. Ήταν άλλη η ερώτησή μου προς όλους εσάς, τα παιδιά του φόρουμ. Έδωσα έμφαση σε κάτι που είδα. Δεν σε κάλεσα εδώ να μου πείς το αν έχω άποψη.Και το τι κάνω με τους γονείς μου... Αυτό είναι άσχετο. Σωστά?:winka:

εφερα ενα παραδειγμα και εκανα μια ερωτηση απλη...δε περιμενω προσκληση απο εσενα, η απο κανεναν αλλον για να εκφρασω την αποψη μου για καποιο θεμα. επιλεγω εγω το που θα μιλησω, οπως και ολα τα παιδια στο φορουμ, απο κει και περα ξαναλεω...ΔΕΝ σου ειπα οτι δεν εχεις αποψη...σε ΡΩΤΗΣΑ αν συμφωνεις με οσα σου εχουν πει οι γονεις σου απο μικρη, και αν εμπιστευεσαι τυφλα το τι σου λενε...πχ: αν σου ελεγαν απο πολυ μικρη πως δε πρεπει ΠΟΤΕ να ανεβεις σε μηχανη, θα ειχες μηχανη τωρα? απλο...

ναι είδα μια μικρή στιγμή κι έβγαλα συμπέρασμα, όπως έβγαλες κι εσύ συμπέρασμα, για το αν έχω άποψη, ή όχι!!!:winka:

ξαναλεω...ηταν ερωτηση...αυτο το μικρο συμβολακι που λεγετε ερωτηματικο, και ακολουθει μια προταση, δηλωνει καποια ερωτηση. εχεις δει πολλες δηλωσεις με ερωτηματικα στο τελος? εγω οχι.


κατέκρινες την δική μου αντίδραση:winka: έτσι δεν ισχυρίζεσαι?
Γιατί? Αυτό ήταν το ζητούμενο?Ή δική μου αντίδραση?:confused:

αλλο το κατακρινω, και αλλο το εκφερω αποψη για κατι.
ο καθ'ενας ειναι ελευθερος να εχει την αποψη του και ας ειναι αντιθετη απο τη δικη μου...

Και περιμένω από εσένα να μου πείς αν είμαι σωστή ή όχι???
Εγώ δεν ξέρω τι είμαι?:lol: Ε όχι δα!!!! Θεωρώ ότι ήταν επιθετική η όλη σου προσπάθεια να με διαφωτίσεις:wave2:


γιατι να σου πω εγω αν εισαι σωστη η οχι? αυτο μπορεις να το κρινεις μονο εσυ...δεν ειμουν επιθετικη...εσυ το πηρες ετσι, για καποιο δικο σου λογο που δε θα αναλυσω τωρα γιατι ειναι τελειως ασχετο με το θεμα μας!

Και δεν νομίζω ότι μπορείς εσύ να κρίνεις και να συμβουλεύσεις τον καθένα με τι να ασχολείται και με τι να προβληματίζεται.

και παλι δεν εκρινα κανεναν, ειπα την αποψη μου...μου φαινεται πως δε ξερεις τη σημαινει η λεξη αποψη, και οτι ΟΛΟΙ εχουν το δικαιωμα να την εκφραζουν! απο κει και περα....οταν εσυ ανοιγεις ποστ στις σκεψεις-προβληματισμους θεωρεις πως εισαι ειδικη να θεσεις εναν προβληματισμο? δεν ειναι λιγο ακυρη σκεψει αυτη οπως την εθεσες? εκφραζεις μια αποψη, μια σκεψη, και απο κει και περα κανεις κατι που λεγεται ΣΥΖΗΤΗΣΗ...η οποια συμπεριλαμβανει αποψεις, επιχειρηματα και αλλα πραγματακια που σου διαφευγουν.

κι ακόμα χειρότερα, γιατί μου απαντάς???:lol:

πιστεψε με...τελευταια φορα που το κανω αυτο το λαθος

Όσο το ότι δεν με διαβάζεις, επέτρεψέ μου να μην το πιστεύω, γιατί έχεις απαντήσει ήδη σε αρκετά Αρα αυτό που λες, δεν ισχύει...

τελειως ακυρο

Τώρα το τι έχεις δει στο δέλεαρ και τι όχι, δικό σου θέμα.
Αυτούς που δεν γουστάρεις, τους την λες ίσως μακαρι να τους αγνοούσες. Αλλά είναι μια καλή αφορμή, για να ξεκινήσεις να τους αγνοείς τι λες κι εσύ?


δεν εχω κραξει ποτε κανεναν...και δεν εχω ερθει σε αντιπαραθεση με κανεναν περα απο τον dez στα ανεκδοτα....οποτε και αυτο ακυρο....αν την "εχω πει" σε καποιον ειναι σε φαση χαβαλε, και ειναι σε ατομα που κανω παρεα εκτος μοτο και δελεαρ οποτε εχω ανεση μαζι τους...εσυ εισαι αυτη που τη λες σε οσους εχουν την αντιθετη αποψη απο σενα..δε δεχεσαι τους αλλους με τις αποψεις τους, θες ολοι να συμφωνησουν μαζι σου. μαθε να σηζητας και να εχεις επιχηρηματα εκτος απο "δε σε ρωτησα" και "δεν ειναι ολα για ολους" και μπορει και να τα ξαναπουμε τοτε.

Χαιρετω...να σαι παντα καλα και παντα ορθια κοριτσακι!

Multi-Duc
29/09/2005, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Κατι ασχετο... τωρα... αυτο ο παπαρας στα Παιδια της Νυστας στο Extra3 εχει φερει 2 μο*νακια αλλο πραμα...


:beer: :beer:

to ena gia travesti to kobw :eyepop: :eyepop: :rotflmao: :rotflmao:

Runner Ducati
29/09/2005, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από bugsbunny


ΥΓ. γιατί φοράς προστατευτικό εξοπλισμό? θα σου στερήσει την χαρά ενός σπασίματος, ή το χειρότερο ίσως ζήσεις αιώνια !!!!!!!!

Φοραω προστατευτικο αναγκαστικα, λογο Ducati... ξυνει παντου και παντα και εχει την ικαντοτητα να κοβει απανωτα τενοντες... βαριεμαι την ιδια δουλεια συνεχεια... στα βαθια γεραματα, που δεν θα μπορω πια... θα παρω μπεμπεδακι, που δεν θα χρειαζονται ολες αυτες οι παπαριες, θα φοραω αντι για κρανος τραγιασκακι και θα χαζευω την φυση... συνταξιουχος θα εχω ολο τον χρονο... ειπαμε... δεν πιστευω να φτασω μεχρι εκει... αλλα λεμε...


:lol: :lol:

:beer:

Tigas
29/09/2005, 07:43
ΕΞΩ ΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΣΦΑΓΗ
ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ RUNNER ΜΕ ΕΞΩ ΤΟ ..............
ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ
ΚΑΙ ΤΗΣ ΞΥΝΕΙ ΤΟ ............


:rotflmao: :rotflmao: :lol:


Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς με τη βλακειούλα :wave2:

gdevelek
29/09/2005, 08:46
Μετά τα τελευταία περί Βενεζουέλας και λαχταριστής μικρούλας η κουβέντα έχει πάρει μια σουρρεαλιστική τροπή....

Θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον τη συνέχεια, όσο βέβαια μου επιτρέπει η προσπάθεια που πρέπει να κάνω για να βγω μέσα από το "ψέμα" που ζω...

Ποιό "ψέμα"; πιάσ' το αυγό και κούρευτο, αλλά δεν πειράζει, πλάκα κάνουμε ούτως ή άλλως, είτε θέλουμε είτε όχι.

Φίλε περιμένω με ανυπομονησία την απάντησή σου στο (2), ελπίζω να βάλεις μέσα καραβάνια με καμήλες στη Σαχάρα και εξωτικές αφρικάνες με εβένινη επιδερμίδα και μαρμάρινα στήθια... Ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων... Έχεις ανεβάσει πλέον πολύ τις προσδοκίες...

Πάρε μια πρωινή!

:beer:

bugsbunny
29/09/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Φοραω προστατευτικο αναγκαστικα, λογο Ducati... ξυνει παντου και παντα και εχει την ικαντοτητα να κοβει απανωτα τενοντες... βαριεμαι την ιδια δουλεια συνεχεια... στα βαθια γεραματα, που δεν θα μπορω πια... θα παρω μπεμπεδακι, που δεν θα χρειαζονται ολες αυτες οι παπαριες, θα φοραω αντι για κρανος τραγιασκακι και θα χαζευω την φυση... συνταξιουχος θα εχω ολο τον χρονο... ειπαμε... δεν πιστευω να φτασω μεχρι εκει... αλλα λεμε...


:lol: :lol:

:beer:

Τελικά είσαι κομπλεξικός.

Εγώ δεν προσπάθησα να σου αλλάξω γνώμη ούτε σχολίασα την μηχανή σου. Αυτή σου άρεσε αυτή πήρες, όπως αντίστοιχα και εγώ πήρα αυτή που μου αρέσει και ικανοποιεί εμένα.
Δυστυχώς όμως τα κόμπλεξ που κουβαλάς δεν σε αφήνουν να το δεις έτσι. Κρίμα.

Και κάτι τελευταίο, επειδή εγώ δεν είμαι ναυτικός από τα 15 μου, και επειδή οδηγώ δίτροχα από τα 17 μου έχω πολύ περισσότερο από σένα πάνω σε μηχανές. Μπορεί να μην ξύνω, αλλά αυτό δεν είναι δείγμα μοτοσυκλετιστικής εμπειρίας και το κυριότερο παιδείας. Το ότι απλά οδηγούμε με διαφορετικό στυλ και διαφορετικές μηχανές δεν θα έπρεπε να σου λέει τίποτα. Αλλά μάλλον αυτά είναι ψιλά γράμματα, μοτοσικλέτα = ξύνω κάτω, όλοι οι άλλοι είμαστε άσχετοι παππούδες με τραγιάσκα….

Δεν πειράζει όμως φίλε μου, μείνε στον μικρόκοσμο σου και άσε μας ήσυχους.

:beer:
:wave2:

dez
29/09/2005, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αυτό ήταν άσχετο:lol: :lol: :lol:
είσαι εκτός θέματος μάγκα:rotflmao: :rotflmao:

οχι, δεν ειμαι εκτος θεματος, απλα δε με καταλαβες. Δεν ειναι ολα για ολους αλλωστε ;) :lol:

m1ke
29/09/2005, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Εγώ λέω όλοι όσοι θέλουν να "πουλήσουν" πνεύμα πίσω από την ανωνυμία του πληκτρολογίου τους, γράφοντας με ύφος που face-to-face δεν θα τολμούσαν, να κάνουν χάρη στον εαυτό τους και να πάρουν τον ΠΟΥΛΟ.

Επίσης όποιος έχει διαφορές με κάποιον άλλο δεν χρειάζεται να τις λύνει δημοσίως υπάρχουν και τα PM και οι σφαλιάρες άμα λάχει.

Και ύστερα μας φταίνε οι mods.

Mister OTTO το ξαναβάζω αυτό γιατί μάλλον σου διέφυγε. :wave2:

sniper
29/09/2005, 10:54
Άνθρωποι, άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;

Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός;

Προς τι η αλληλοεξόντωση;

Άνθρωποι άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;

afrotwin
29/09/2005, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Άνθρωποι, άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;

Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός;

Προς τι η αλληλοεξόντωση;

Άνθρωποι άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;

min ton akoute re....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikolaki ase ton kosmo na ta vri re pou ta 8es ola isioma...

exoume provlimata leme....:rotflmao: :rotflmao:

dez
29/09/2005, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Mister OTTO το ξαναβάζω αυτό γιατί μάλλον σου διέφυγε. :wave2:

ουτε την 1η φορα το καταλαβα, ουτε τη 2η.
Τι ακριβως εννοεις? Συνηθως, για να καταληξει καποιος (μεσω internet) στη γνωστη δηλωση περι δειλιας, πληκτρολογιων, ανωνυμιας και σφαλιαρων ... κατι εχει προηγηθει, καποιο μπινελικι βαρυ, κατι τελοσπαντων προσωπικο. Εγω προσωπικα δε βλεπω κανενα να χει ξεφυγει ή τουλαχιστον να χει ξεφυγει παραπανω απο αλλους ;)

Προσπαθεις να προστατευσεις καποιον συγκεκριμενα? Την ταξη και την ηθικη ισως? Μηπως απλα θες να παιξεις σφαλιαρες και ψαρευεις? :lol:

m1ke
29/09/2005, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ουτε την 1η φορα το καταλαβα, ουτε τη 2η.
Τι ακριβως εννοεις? Συνηθως, για να καταληξει καποιος (μεσω internet) στη γνωστη δηλωση περι δειλιας, πληκτρολογιων, ανωνυμιας και σφαλιαρων ... κατι εχει προηγηθει, καποιο μπινελικι βαρυ, κατι τελοσπαντων προσωπικο. Εγω προσωπικα δε βλεπω κανενα να χει ξεφυγει ή τουλαχιστον να χει ξεφυγει παραπανω απο αλλους ;)

Προσπαθεις να προστατευσεις καποιον συγκεκριμενα? Την ταξη και την ηθικη ισως? Μηπως απλα θες να παιξεις σφαλιαρες και ψαρευεις? :lol:

Ο νοών Νοείτω

και όπως λες και εσύ


Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
οχι, δεν ειμαι εκτος θεματος, απλα δε με καταλαβες. Δεν ειναι ολα για ολους αλλωστε

Runner Ducati
29/09/2005, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από bugsbunny
Τελικά είσαι κομπλεξικός.

Δεν πειράζει όμως φίλε μου, μείνε στον μικρόκοσμο σου και άσε μας ήσυχους.

:beer:
:wave2:

Ειμαι...

επισης ειμαι μονιμως αξουριστος...

ειμαι και λιγο ανατολιτης...

μαρεσει να πινω κανα ουζο συνοδεια με χταποδακι και σε καφενειο...

μου σηκωνεται ακομα απο μπροστα...

"γερασα" και μυαλο δεν εβαλα....

αυτα τα παραπανω ειναι τα υπερ...



τα κατα μου τωρα...

ΔΕΝ ξερω να κανω rolling edo...
ΔΕΝ εχω μαθει ακομα σουζα....
Με περναγε επροχτες που με ειχαν βαλει στο γκρουπ των αγωνιζομενων ο Συνιωρης ντριφταροντας και δεν εκανα τιποτα ουσιαστικο γιαυτο... τελικα μηπως ειμαι ΚΑΙ κοτα?...

Μικροκοσμο??? δεν φταιω εγω σε αυτο, ας εφτιαχναν το Μεγαρο (Μεγαρα track) σε μεγαλυτερες διαστασεις.....


:a22:

:beer:


24989

Runner Ducati
29/09/2005, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Ο νοών Νοείτω

και όπως λες και εσύ

quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
οχι, Δεν ειναι ολα για ολους αλλωστε



Τοτε εαν σταθουμε στο "δεν ειναι ολα για ολους" πρεπει να αρχισεις τις "σφαλιαρες" απο το μικρο Θοδωρακι, Μιχαλη....

προηγειται μιας και μαζευει συνεχως ποντους...

:a22:

:a029:



(πλακα κανω βρε σεις...)


:a5:

:lol:


:beer:

Runner Ducati
29/09/2005, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
min ton akoute re....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikolaki ase ton kosmo na ta vri re pou ta 8es ola isioma...

exoume provlimata leme....:rotflmao: :rotflmao:


Εγω νομιζω οτι μας ψεκαζουν κατι οι Αμερικλανοι απο ψηλα....


:lol:

:beer:

m1ke
29/09/2005, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Τοτε εαν σταθουμε στο "δεν ειναι ολα για ολους" πρεπει να αρχισεις τις "σφαλιαρες" απο το μικρο Θοδωρακι, Μιχαλη....

προηγειται μιας και μαζευει συνεχως ποντους...

:a22:

:a029:



(πλακα κανω βρε σεις...)


:a5:

:lol:


:beer:

Παναή αυτό το ποστ εξελίσσεται σε σαπουνόπερα. Καλύτερα να πάει όλο στο /dev/null. :a41:

Τώρα για τις σφαλιάρες θα δούμε.... :wave2:

nimbus
29/09/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Μετά τα τελευταία περί Βενεζουέλας και λαχταριστής μικρούλας η κουβέντα έχει πάρει μια σουρρεαλιστική τροπή....

Θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον τη συνέχεια, όσο βέβαια μου επιτρέπει η προσπάθεια που πρέπει να κάνω για να βγω μέσα από το "ψέμα" που ζω...

Ποιό "ψέμα"; πιάσ' το αυγό και κούρευτο, αλλά δεν πειράζει, πλάκα κάνουμε ούτως ή άλλως, είτε θέλουμε είτε όχι.

Φίλε περιμένω με ανυπομονησία την απάντησή σου στο (2), ελπίζω να βάλεις μέσα καραβάνια με καμήλες στη Σαχάρα και εξωτικές αφρικάνες με εβένινη επιδερμίδα και μαρμάρινα στήθια... Ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων... Έχεις ανεβάσει πλέον πολύ τις προσδοκίες...

Πάρε μια πρωινή!

:beer:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
29/09/2005, 11:43
:lol: :lol:

nimbus
29/09/2005, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από bugsbunny

Και κάτι τελευταίο, επειδή εγώ δεν είμαι ναυτικός από τα 15 μου, και επειδή οδηγώ δίτροχα από τα 17 μου έχω πολύ περισσότερο από σένα πάνω σε μηχανές. Μπορεί να μην ξύνω, αλλά αυτό δεν είναι δείγμα μοτοσυκλετιστικής εμπειρίας και το κυριότερο παιδείας. Το ότι απλά οδηγούμε με διαφορετικό στυλ και διαφορετικές μηχανές δεν θα έπρεπε να σου λέει τίποτα. Αλλά μάλλον αυτά είναι ψιλά γράμματα, μοτοσικλέτα = ξύνω κάτω, όλοι οι άλλοι είμαστε άσχετοι παππούδες με τραγιάσκα….

Δεν πειράζει όμως φίλε μου, μείνε στον μικρόκοσμο σου και άσε μας ήσυχους.

:beer:
:wave2:



:a18: :a20: :a19: :a012:

afrotwin
29/09/2005, 11:45
pedia pros 8eou kratiste ta post sto arxiko 8imomeno ifos
min er8i o julius ke di gelia ke ta svisi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ti na kanoume den tou kovi poli
ala filos ine ti na kanoume?
na ton petaksoume?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
29/09/2005, 11:47
:look: :look: :look:

Ρε τι χάνω ο μ@λάκας που κάθομαι και ασχολούμαι με φρένα και αναρτήσεις !!!

:a51: :a51: :a51:

sniper
29/09/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
pedia pros 8eou kratiste ta post sto arxiko 8imomeno ifos
min er8i o julius ke di gelia ke ta svisi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ti na kanoume den tou kovi poli
ala filos ine ti na kanoume?
na ton petaksoume?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ti theleis twra esy anoite kai petagese?

oti goustaroume tha kanoume

kai parte ta karavia sas esi kai o julius kai sviste ta aksiolypita ixni sas


Αρκετά θυμωμένο το ύφος της απάντησης; :rotflmao: :lol:

afrotwin
29/09/2005, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ti theleis twra esy anoite kai petagese?

oti goustaroume tha kanoume

kai parte ta karavia sas esi kai o julius kai sviste ta aksiolypita ixni sas


Αρκετά θυμωμένο το ύφος της απάντησης; :rotflmao: :lol:

to na tsako8o mazi sou re ine san na klevo eklisia...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
29/09/2005, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to na tsako8o mazi sou re ine san na klevo eklisia...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εκκλησία; Ποιας θρησκείας; γιατί υπάρχουν και οι συναγωγές :lol:

nimbus
29/09/2005, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Τοτε εαν σταθουμε στο "δεν ειναι ολα για ολους" πρεπει να αρχισεις τις "σφαλιαρες" απο το μικρο Θοδωρακι, Μιχαλη....

προηγειται μιας και μαζευει συνεχως ποντους...

:a22:

:a029:



(πλακα κανω βρε σεις...)


:a5:

:lol:


:beer:



τους πόντους, τους έχεις μαζέψει όλους εσύ, καιρό τώρα:lol: :lol: :winka: :lol: :lol: αν θυμάσαι καλά:winka:

Runner Ducati
29/09/2005, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Μετά τα τελευταία περί Βενεζουέλας και λαχταριστής μικρούλας η κουβέντα έχει πάρει μια σουρρεαλιστική τροπή....

Θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον τη συνέχεια, όσο βέβαια μου επιτρέπει η προσπάθεια που πρέπει να κάνω για να βγω μέσα από το "ψέμα" που ζω...

Ποιό "ψέμα"; πιάσ' το αυγό και κούρευτο, αλλά δεν πειράζει, πλάκα κάνουμε ούτως ή άλλως, είτε θέλουμε είτε όχι.

Φίλε περιμένω με ανυπομονησία την απάντησή σου στο (2), ελπίζω να βάλεις μέσα καραβάνια με καμήλες στη Σαχάρα και εξωτικές αφρικάνες με εβένινη επιδερμίδα και μαρμάρινα στήθια... Ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων... Έχεις ανεβάσει πλέον πολύ τις προσδοκίες...

Πάρε μια πρωινή!

:beer:

Ποιος κανει πλακα??? ....

εγω μιλαω πολυ σοβαρα...

και τα ξαναλεω...

ΕΙΣΑΙ ΑΡΓΟΣ... γιατι ομως εισαι αργος, τοχεις ψαξει???

τι σε κανει να πηγαινεις τοσο αργα?

1) εισαι χεσμεντεν κατα την οδηγηση?

2) δεν εχεις ικανοτητα καθολου?

και τα 2 μαζι?

διοτι εαν εχεις κατι απο τα 2, και κυριωτερα το δευτερο (σε συνδιασμο με το πρωτο), πρεπει να το δεις πιο σφαιρικα το θεμα... για να μπορεσεις να καταλαβεις και την αλλη πλευρα της μαγεια της μοτοσυκλετας....

διοτι εμεις και παμε ααααργα σας και σας και χαζευουμε την φυση οταν θελουμε, και παμε ταξιδακια και ζουμε την ουσια του μοτοσυκλετισμου...
ΑΛΛΑ... ζουμε και την αλλη πλευρα...

εγω λεω καλυτερα να παρεις ενα Hummer...

αντεχει σε συγκρουση, παταει τα μηχανακια, ντελαπαρει τα ΙΧ... και κραταει μια ζωη....

:lol:



:beer:

:rotflmao:


24991

Runner Ducati
29/09/2005, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
τους πόντους, τους έχεις μαζέψει όλους εσύ, καιρό τώρα:lol: :lol: :winka: :lol: :lol: αν θυμάσαι καλά:winka:

ναι ειναι αληθεια...

αλλα τους επεστρεψα πισω με τοκους πλεον... και μαλιστα τους πεταξα απο ψηλα... με κλοτσιδον που λενε...


:lol: :lol: :lol:

:beer: :beer:

gdevelek
29/09/2005, 12:18
Φίλε μου φαίνεται πως δεν έχεις πάρει μυρωδιά το τι συζητάμε στην κουβέντα αυτή, δεν συνεχίζω λοιπόν. Μπήκε κι ο άφρος στην κουβέντα, ας το ρίξουμε στην πλακίτσα, είναι πιο εύκολο.

nimbus
29/09/2005, 12:22
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani




εφερα ενα παραδειγμα και εκανα μια ερωτηση απλη...δε περιμενω προσκληση απο εσενα, η απο κανεναν αλλον για να εκφρασω την αποψη μου για καποιο θεμα. επιλεγω εγω το που θα μιλησω, οπως και ολα τα παιδια στο φορουμ, απο κει και περα ξαναλεω...ΔΕΝ σου ειπα οτι δεν εχεις αποψη...σε ΡΩΤΗΣΑ αν συμφωνεις με οσα σου εχουν πει οι γονεις σου απο μικρη, και αν εμπιστευεσαι τυφλα το τι σου λενε...πχ: αν σου ελεγαν απο πολυ μικρη πως δε πρεπει ΠΟΤΕ να ανεβεις σε μηχανη, θα ειχες μηχανη τωρα? απλο...


Σίγουρα...απλά μάθε ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ εκφράζεις την άποψή σου....


αλλο το κατακρινω, και αλλο το εκφερω αποψη για κατι.
ο καθ'ενας ειναι ελευθερος να εχει την αποψη του και ας ειναι αντιθετη απο τη δικη μου...

Δεν αναζητάω ταύτιση απόψεων, αλλά σεβασμό, κάτι το οποίο ίσως να μην γνωρίζεις την πραγματική του έννοια! και προπάντων όχι ειρωνεία δίχως λόγο και αιτία.


γιατι να σου πω εγω αν εισαι σωστη η οχι? αυτο μπορεις να το κρινεις μονο εσυ...δεν ειμουν επιθετικη...εσυ το πηρες ετσι, για καποιο δικο σου λογο που δε θα αναλυσω τωρα γιατι ειναι τελειως ασχετο με το θεμα μας!

Μα σου εξήγησα, ότι ξέρω τι είμαι και γιατί, δεν περιμένω κάποιον να μου το επιβεβαιώσει...πόσο μάλλον εσένα!

και παλι δεν εκρινα κανεναν, ειπα την αποψη μου...μου φαινεται πως δε ξερεις τη σημαινει η λεξη αποψη, και οτι ΟΛΟΙ εχουν το δικαιωμα να την εκφραζουν! απο κει και περα....οταν εσυ ανοιγεις ποστ στις σκεψεις-προβληματισμους θεωρεις πως εισαι ειδικη να θεσεις εναν προβληματισμο? δεν ειναι λιγο ακυρη σκεψει αυτη οπως την εθεσες? εκφραζεις μια αποψη, μια σκεψη, και απο κει και περα κανεις κατι που λεγεται ΣΥΖΗΤΗΣΗ...η οποια συμπεριλαμβανει αποψεις, επιχειρηματα και αλλα πραγματακια που σου διαφευγουν.

Ειδικός κουκλίτσα μου, δεν είναι κανένας! Το αν είναι άκυρος ο τρόπος σκέψης που θέτω ωστόσο έναν προβληματισμό, δεν είσαι ΕΣΥ σε θέση να το κρίνεις αυτό, εφόσων δεν με γνωρίζεις. Άλλο να κρίνεις μια κατάσταση κι άλλο να κρίνεις αυτόν που γράφει την όλη κατάσταση!!! έχει διαφορά! Δεν νομίζεις???


πιστεψε με...τελευταια φορα που το κανω αυτο το λαθος
μπααααααααα σε κόβω να συνεχίζεις!!!!

[COLOR=purple] δεν εχω κραξει ποτε κανεναν...και δεν εχω ερθει σε αντιπαραθεση με κανεναν περα απο τον dez στα ανεκδοτα....οποτε και αυτο ακυρο....αν την "εχω πει" σε καποιον ειναι σε φαση χαβαλε, και ειναι σε ατομα που κανω παρεα εκτος μοτο και δελεαρ οποτε εχω ανεση μαζι τους...εσυ εισαι αυτη που τη λες σε οσους εχουν την αντιθετη αποψη απο σενα..δε δεχεσαι τους αλλους με τις αποψεις τους, θες ολοι να συμφωνησουν μαζι σου. μαθε να σηζητας και να εχεις επιχηρηματα εκτος απο "δε σε ρωτησα" και "δεν ειναι ολα για ολους" και μπορει και να τα ξαναπουμε τοτε.

το αν ξέρω να συζητάω, δεν θα το κρίνεις εσύ...γιατί απέχεις!!!:winka: πολλά χιλιόμετρα:D Τώρα για το ποιές εκφράσεις χρησιμοποιώ, ούτε εσύ μπορείς να το καθορίσεις αυτό:lol: Αλλά απ΄οτι βλέπω, προσπαθείς να το παλέψεις:p
Ωστόσο, καλή μου αξιολάτρευτη οπτασία, επιμένω:winka:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!:D

να είσαι κουκλίτσα πάντα καλά:wave2:

gdevelek
29/09/2005, 12:30
Λοιπόν, η nimbus μόλις απάντησε στην a-mixani, εγώ μόλις απάντησα στον Runner, σειρά έχει ο αφρο με τον sniper.

Έλα να κρατάμε το ρυθμό... 1-2-3...







Αφρε αργείς χαρακτηριστικά, θα σε περιλάβει ο runner που σιχαίνεται τους ΑΡΓΟΥΣ και θα μπλέξουμε τα μπούτια μας...


:lol: :rotflmao: :lol:

KaTaNaS
29/09/2005, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus


να είσαι κουκλίτσα πάντα καλά:wave2: [/B]






Mpouaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxxaxa


kalooooooooooooo :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
29/09/2005, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Mpouaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxxaxa


kalooooooooooooo :

na itan toulaxiston sintaktika sosto...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
29/09/2005, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Λοιπόν, η nimbus μόλις απάντησε στην a-mixani, εγώ μόλις απάντησα στον Runner, σειρά έχει ο αφρο με τον sniper.

Έλα να κρατάμε το ρυθμό... 1-2-3...







Αφρε αργείς χαρακτηριστικά, θα σε περιλάβει ο runner που σιχαίνεται τους ΑΡΓΟΥΣ και θα μπλέξουμε τα μπούτια μας...




pios ine grigoros o runner me tin mpetoniera?:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

poli kalo:lol:

Runner Ducati
29/09/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Λοιπόν, η nimbus μόλις απάντησε στην a-mixani, εγώ μόλις απάντησα στον Runner, σειρά έχει ο αφρο με τον sniper.

Έλα να κρατάμε το ρυθμό... 1-2-3...

Αφρε αργείς χαρακτηριστικά, θα σε περιλάβει ο runner που σιχαίνεται τους ΑΡΓΟΥΣ και θα μπλέξουμε τα μπούτια μας...


:lol: :rotflmao: :lol:

Στο πληκτρολογιο βλεπω εισαι ταχυτατος... δεν μενει τωρα παρα να ερχεσαι παρεα στα trackdays, προτεινω Μεγαρα... να σε προπονησω καταλληλα, και να εχεις και συ επιτελους το μονιμο χαμογελο... που μπορει μετα να γινει ακομα πιο ευχαριστο οταν απο το παρταλε Χοντα CB παρεις επιτελους ενα σοβαρο μηχανακι... ας πουμε ενα Μονστερ 800 ......

:lol: :lol:

:beer: :beer:


24993

nimbus
29/09/2005, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Mpouaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxxaxa


kalooooooooooooo :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



κι αν ήξερες γιατί γέλαγες, καλά θα ήταν, αλλά δεν είσαι σίγουρος μάλλον:winka: :wave2:


:lol: :lol: