PDA

View Full Version : το βαζω γιατι μου αρεσε η διαδρομη και το οδοστρωμα



panavour
22/10/2012, 21:45
http://www.youtube.com/watch?v=8d1uXfJ1ULE
το βαζω γιατι μου αρεσε η διαδρομη και το οδοστρωμα
και δυο τρεις ερωτησεις-διαπιστωσεις
1)αυτα που γραφει το ταχυμετρο του DR ειναι σε μιλια??
2)εχουμε τετοια ποιοτητα δρομου πουθενα στην Ελλαδα σε τετοιο ορεινο δρομογκρεμιδι?
3)αν το ταχυμετρο του DR δειχνει μιλια (που εγω ετσι νομιζω) τι τελικη εχει ? καποια στιγμη εδειξε 85
4)Δεν εχει καμμια ελπιδα τελικα ενα μονοκυλινδρο σε τετοιο οδοστρωμα απεναντι σε τετρακυλινδρο ακομα και ιδιου κυβισμου (σιγα την διαπιστωση θα μου πειτε:lol::lol::lol:)

Cpt. Haddock
22/10/2012, 21:52
Αφου ειναι απο Αμερικη, ειναι σε μιλια.
Εχουμε παρα πολλες τετοιες διαδρομες
To οδοστρωμα δεν ειναι κι ιδιαιτερα καλο (ειδικα μετα τη δευτερη διασταύρωση).

:wave2:

7gibernau
22/10/2012, 22:07
To οδοστρωμα δεν ειναι κι ιδιαιτερα καλο (ειδικα μετα τη δευτερη διασταύρωση).

:wave2:ποτε περασες τελευταία φορα;;;;

Cpt. Haddock
22/10/2012, 22:11
ποτε περασες τελευταία φορα;;;;

Χθες

jimmis5
22/10/2012, 22:47
Εχουμε και καλυτερο,ας πουμε Βαλτεσινικο - Βυτινα ή Ανω Χωρα ή ταυγετο ή Τριπολη Σπαρτη κτλ κτλ
Το μονοκυλινδρο σε σφιχτα στροφιλικια κερναει σε ολα τα υπολοιπα τσαι και ο οδηγος του εχει ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια
και φτανεις στο σημειο του καφε και σου λεει ο τυπος με το ακριβο 4κυλινδρο καλα ρε πως πηγαινατε ετσι μου κοπηκαν τα χερια να ακολουθησω:lol:

panavour
22/10/2012, 23:00
Εχουμε και καλυτερο,ας πουμε Βαλτεσινικο - Βυτινα ή Ανω Χωρα ή ταυγετο ή Τριπολη Σπαρτη κτλ κτλ
Το μονοκυλινδρο σε σφιχτα στροφιλικια κερναει σε ολα τα υπολοιπα τσαι και ο οδηγος του εχει ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια
και φτανεις στο σημειο του καφε και σου λεει ο τυπος με το ακριβο 4κυλινδρο καλα ρε πως πηγαινατε ετσι μου κοπηκαν τα χερια να ακολουθησω:lol:

Ανεφερα ποιοτητα οδοστρωματος και οχι ομορφια τοπιου.Σιγουρα και εδω εχουμε ομορφα τοπια ομως οι περισσοτεροι δρομοι ειναι γ.τ.π. ασε δε τις μπαρες και την διαγραμμιση στη μεση που δεν υπαρχει.Οσο για το μονοκυλινδρο vs τετρακυλινδρο θα μου επιτρεψεις να αμφιβαλλω,χωρις να το αποκλειω αν ο μονοκυλινδρος οδηγος ειναι αστερας του super motard.

devil's animal
22/10/2012, 23:01
4)Δεν εχει καμμια ελπιδα τελικα ενα μονοκυλινδρο σε τετοιο οδοστρωμα απεναντι σε τετρακυλινδρο ακομα και ιδιου κυβισμου (σιγα την διαπιστωση θα μου πειτε:lol::lol::lol:)

δεν εχει να κανει με το οδοστρωμα οσο με την χαραξη του δρομου...
δεν ειναι κλειστο στροφιλικι...ειναι μετριο προς ανοιχτο...
εκει μονο ενα μεγαλο σε cc και μακρυ απο γραναζωμα, μονοκυλινδρο motard μπορει να ακολουθησει ενα 4κ...και παλι παιζεται...

αλλα πρωτιστως προϋποθετουν οι οδηγοι να τα "πανε"...
αν πανε σαν τον τυπο με το ZRX, και με μια βεσπα 500cc του κανεις πλακα...:bawl:

chr1s_86
22/10/2012, 23:14
αλλα πρωτιστως προϋποθετουν οι οδηγοι να τα "πανε"...

Αυτό ακριβώς. Μην συγκρίνετε τα μηχανάκια αλλά τους αναβάτες...

astroman76
22/10/2012, 23:25
καλα ο τυπος με το ZRX πηγαινε χαλαρα...

bulmont
23/10/2012, 04:15
Απ' την τοποθέτηση του σώματος του σε ορισμένες στροφές η από κάποια απόπειρα
που κάνει γιά σούζα, τον κόβω είτε γιά πρωτάρη είτε γιά μονόχειρα (κοινώς: κουλάδι)........

Ichigo
23/10/2012, 08:04
ο τυπος με το zrx κόβει συνέχεια και πάει πολύυυ χαλαρά! απορώ γιατί ο τύπος με το dr στο video χαζοχαίρεται όλη την ώρα :rolleyes:

el_hymador
23/10/2012, 10:25
Εγώ πάντως που δοκίμασα με τον δείκτη μου την πρόσφυση στην οθόνη, έδειχνε ότι κρατάει καλά...

Που να καταλάβει κανείς ρε σεις από ένα video αν κρατάει ή όχι ο δρόμος;! Ανοιχτό στροφιλίκι είναι, έχει σκόνες και χώματα απ΄ότι φαίνεται αλλά από την άλλη δεν κρύβει τiς δικές μας "εκπλήξεις" με χάραξη ότι να ναι και ξαφνικές κακοτεχνίες bonus. To τοπίο είναι πελοποννησιακό και μάλιστα στα χειρότερα του. Aπό άποψη κάλους και ομορφιάς, έχουμε απίστευτα καλύτερες διαδρομές. Τώρα σε ότι αφορά στην ποιότητα τους, παίζει... μπορεί να βρεις κομμάτια διαδρομών που να είναι super με φρεσκοστρωμένη άσφαλτο, αλλά συνήθως δεν είναι μεγάλης διάρκειας.

nassosxlvbros
23/10/2012, 10:54
Ο τύπος με το Kawa μάλλον έχει αποκοιμηθεί....τα 85 μίλια του DR-Z είναι σχεδόν η τελική του...όσο για τοπίο και στροφιλίκι μια βόλτα μέχρι τα Λαγκάδια είναι ό,τι πρέπει...;)

siraxanz
23/10/2012, 12:18
Θα λυθούν πολλές απορίες κοιτώντας τι γράφει ο άνθρωπος

272191

siraxanz
23/10/2012, 12:20
Πρόκειται για ένα παλιό καβασακι που ηταν παρατημένο και

το συμμαζέψανε μετα απο μακροχρόνια ακινησια

Το προβάρανε με τα παλιά ξερά λάστιχα...

Με αυτές τις συνθήκες καλά πήγαινε:D


272192