PDA

View Full Version : στουκα....



gs 500 f
24/10/2012, 12:31
πιπινακι παραβιασε στοπ και με ξαπλωσε φαρδυ πλατυ και ανασκελα.παλι καλα που την εβγαλα μονο με υλικες!!! ψαχνω κανα μπουφανακι κανα κρανακι μισοδιαλυμενα δανεικα για κανα 3ημερο μπας και βγαλουμε τα σπασμενα.οπως μουπαν θα βαλω και απο την τσεπη μου μιας και εχουμε παλαιοτητα [2004].......αθηνα μερια .το φεριγκ δεν ξερω αν θα μου το αντικαταστησουν η θα πληρωσουν μονο επισκευη.....καθε προσφορα δεκτη και καμια ιδεα πως να μην βαλουμε ευρουλια και απο την τσεπη μας.αν παει αντιπροσωπεια θα πληρωθω βασει τιμολογιου με το σχετικο κοψιμο.αν παει σε ιδιωτη ισως βαλει και καμια εργασια παραπανω ,λεω εγω τωρα....μπερδεμενες καταστασεις!!

Lioulios
24/10/2012, 12:46
...θες και τις αποδειξεις ..Το ξερεις ε ;

taskon
24/10/2012, 12:47
Η εργασια δεν εχει παλαιοτητα, τα ανταλακτικα αν ειναι μεταχειρισμενα η ιμιτασιον επισης δεν εχουν παλαιοτητα.

gs 500 f
24/10/2012, 12:50
...θες και τις αποδειξεις ..Το ξερεις ε ; ουπς.........οχι δεν το γνωριζω!σιγουρα?

yannis24
24/10/2012, 13:27
ουπς.........οχι δεν το γνωριζω!σιγουρα?

Εμενα παντως αποδειξεις για μπουφαν-κρανος και γυαλια δεν μου ειχαν ζητησει....
τους λεω ρε παιδια τα εχω 5-6 χρονια...που να βρω αποδειξεις τωρα?

Panoskl
24/10/2012, 13:30
Νομίζω ότι αρκεί και προσφορά (επίσημη) από κατάστημα που να αναφέρει π.χ. για το κράνος το μοντέλο και την τωρινή τιμή του.

nikolas1709
24/10/2012, 14:20
και επισης τα κρατανε

captajohn
24/10/2012, 15:03
Νομίζω ότι αρκεί και προσφορά (επίσημη) από κατάστημα που να αναφέρει π.χ. για το κράνος το μοντέλο και την τωρινή τιμή του.
+1


και επισης τα κρατανε
+1

εμένα πάντως μου δώσαν το 50% της αξίας του εξοπλισμού. (Η τιμή της "προσφοράς" όμως ομολογώ ότι ήταν λίγο "τσιμπημένη" ;) )

Καλά ξεμπερδέματα.:wave2:

daz
24/10/2012, 15:53
Όπως το είπαν και παραπάνω. Παλαιότητα πληρώνεις μόνο αν βάλεις καινούρια ανταλλακτικά σε παλιό μηχανάκι.

BLiTzER
24/10/2012, 17:06
Νομίζω ότι αρκεί και προσφορά (επίσημη) από κατάστημα που να αναφέρει π.χ. για το κράνος το μοντέλο και την τωρινή τιμή του.

Θέλουν αποδείξεις από καινούρια. Και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις όλα τα λεφτά. Θέλει και λίγο τσαμπουκά.

Τελευταία φορά, τους έδωσα προσφορά από μαγαζί, γύρω στα 500-550ε και μου πρότειναν 200ε και να κρατήσω τα πράγματά μου. Τους πήρα 250 και τα κράτησα. Το κράνος το φοράω ακόμα. Και τα γάντια. Μόνο το μπουφάν (αγορασμένο 45ε σε υπερπροσφορά) πετάχτηκε.

sniper
24/10/2012, 17:59
πιπινακι παραβιασε στοπ και με ξαπλωσε φαρδυ πλατυ και ανασκελα.παλι καλα που την εβγαλα μονο με υλικες!!! ψαχνω κανα μπουφανακι κανα κρανακι μισοδιαλυμενα δανεικα για κανα 3ημερο μπας και βγαλουμε τα σπασμενα.οπως μουπαν θα βαλω και απο την τσεπη μου μιας και εχουμε παλαιοτητα [2004].......αθηνα μερια .το φεριγκ δεν ξερω αν θα μου το αντικαταστησουν η θα πληρωσουν μονο επισκευη.....καθε προσφορα δεκτη και καμια ιδεα πως να μην βαλουμε ευρουλια και απο την τσεπη μας.αν παει αντιπροσωπεια θα πληρωθω βασει τιμολογιου με το σχετικο κοψιμο.αν παει σε ιδιωτη ισως βαλει και καμια εργασια παραπανω ,λεω εγω τωρα....μπερδεμενες καταστασεις!!

Βασικά είναι καταστάσεις απάτης που είναι ποινικά κολάσιμες και καταδικαστέες από το moto.gr

MikeG
24/10/2012, 18:00
Βάλε το πιπινάκι να πληρώσει με ποικίλους τρόπους. Όταν κάνουν τη ζημιά, δε πρέπει να φεύγουν "κυρίες" μετά...