PDA

View Full Version : EVAPORUST



astroman76
28/10/2012, 01:48
http://evaporust.gr/index.html

μου το σηστησαν για να καθαρισω ολλα αυτα απο το cafehuky βλεπω οτι το εχουν και Ελλαδα το εχει δοκημασει κανεις και αν ναι ξερετε αν το πουλανε και πιο κεντρικα αντι να τρεχω στην Παλληνη..

272559

Drake Ramore
28/10/2012, 02:12
Καλό φαινεται, πρώτη φορά το συναντάω όμως για να πω την αλήθεια.
Στο σαιτ δεν λέει τιμή. Γνωρίζουμε ποσο κάνει;

astroman76
28/10/2012, 02:24
αμερικη λεει το γαλονι $22 http://www.theruststore.com/Evapo-Rust-C21.aspx αρα ενα 4λιτρο καπου εκει....

sv9cvk
28/10/2012, 10:15
Ενδιαφερον φαινεται!!! Εχω εναν κινητηρα στην ιδια κατασταση με αυτα της φωτογραφιας σου.
Οπως φαινεται καλο και το ALUMINATE
Θα του τηλ/σω μπας και στελνει Κρητη!!
:beer:

sakis0547
28/10/2012, 20:09
οντως πολυ καλο,ενδιαφερομαι και εγω..και για το αλουμινιου!
παμε για ομαδικη αγορα..!

Acacius
28/10/2012, 20:49
Θα του τηλ/σω μπας και στελνει Κρητη!!

Αν πάρεις απάντηση κοινοποίησέ την αν μπορείς, ενδιαφέρομαι κι εγώ (και για το πόσο κοστίζει). Αν υπάρχει ενδιαφέρον κι από άλλους και συμφέρει αρκετά, μπορούμε να κανονίσουμε και καμιά ομαδική παραγγελία.


Να σημειώσω ότι υπάρχει και το metal rescue (http://www.metalrescue.com/home.aspx) που μάλλον είναι πιο γνωστό, αλλά δε νομίζω να διατίθεται στην Ελλάδα.

sv9cvk
28/10/2012, 21:08
Αν πάρεις απάντηση κοινοποίησέ την αν μπορείς, ενδιαφέρομαι κι εγώ (και για το πόσο κοστίζει). Αν υπάρχει ενδιαφέρον κι από άλλους και συμφέρει αρκετά, μπορούμε να κανονίσουμε και καμιά ομαδική παραγγελία.


Να σημειώσω ότι υπάρχει και το metal rescue (http://www.metalrescue.com/home.aspx) που μάλλον είναι πιο γνωστό, αλλά δε νομίζω να διατίθεται στην Ελλάδα.

ΟΚ!

boussias
30/10/2012, 09:22
Προσοχή δεν κάνει σε αλουμίνιο. Μόνοσίδηρο - χάλυβα.

niklas
30/10/2012, 20:59
Μη με παρεξηγάτε για την ερώτηση αλλά στη δεύτερη φώτο είναι καθαρισμένα με αυτό το προϊόν? Αν ναι δε κάνει και πολύ καλή δουλειά... εγώ χρησιμοποιώ αραιωμένο υδροχλωρικό οξύ μετά ξέπλυμα με πολύ νερό και στη συνεχεία Atico L για να μην ξανασκουριάσουν. Εννοείται ποτέ αλουμίνια μέσα στο υδροχλωρικό γιατί θα τα κάνει αόρατα κυριολεκτικά. :D

tom kissas
30/10/2012, 22:46
Μη με παρεξηγάτε για την ερώτηση αλλά στη δεύτερη φώτο είναι καθαρισμένα με αυτό το προϊόν? Αν ναι δε κάνει και πολύ καλή δουλειά... εγώ χρησιμοποιώ αραιωμένο υδροχλωρικό οξύ μετά ξέπλυμα με πολύ νερό και στη συνεχεία Atico L για να μην ξανασκουριάσουν. Εννοείται ποτέ αλουμίνια μέσα στο υδροχλωρικό γιατί θα τα κάνει αόρατα κυριολεκτικά. :D

συμφωνω!
αν και το υδροχλωρικο οξυ (δεν γνωριζω ποσο το αραιωνεις) ειναι καταστροφη για τα μεταλλα
:wave2:

sv9cvk
31/10/2012, 08:42
συμφωνω!
αν και το υδροχλωρικο οξυ (δεν γνωριζω ποσο το αραιωνεις) ειναι καταστροφη για τα μεταλλα
:wave2:

κυριως αν σταξεις και μερικες σταγονες Perhydrol εκει να δεις!!! :D

Οσο για το evaporust πηρα απαντηση ,μπορει να το στειλει με αντικαταβολη ,ετσι εγω θα παραγγειλω ενα γαλονι να το εχω .
Το Aluminate δεν το εχει μονο με παραγγελια !:rolleyes:

GIXXERAKIAS
31/10/2012, 08:49
Μη με παρεξηγάτε για την ερώτηση αλλά στη δεύτερη φώτο είναι καθαρισμένα με αυτό το προϊόν? Αν ναι δε κάνει και πολύ καλή δουλειά...

Δέν νομίζω απλά είναι άλλη γωνία λήψης και με φλάς στην πρώτη φωτό φαίνονται περισσότερο λεπτομέρειες της σκουριάς.:wave2:

Το ξυδάκι ρε παιδιά που χρησιμοποιούν όλοι εδώ μέσα σε ανακατασκευές δεν κάνει δουλειά?Έχουμε δεί όλοι σε χειρότερες σκουριές τα αποτελέσματα του νομίζω.....

sakis0547
03/11/2012, 09:42
κυριως αν σταξεις και μερικες σταγονες Perhydrol εκει να δεις!!! :D

Οσο για το evaporust πηρα απαντηση ,μπορει να το στειλει με αντικαταβολη ,ετσι εγω θα παραγγειλω ενα γαλονι να το εχω .
Το Aluminate δεν το εχει μονο με παραγγελια !:rolleyes:

Απο τιμές τι λένε; και το ένα και το άλλο; με ενδιαφέρει το διάλυμα για το αλουμίνιο.

astroman76
08/11/2012, 00:19
Ναι για πες τιμη γιατι εξω ξεχασα να παρω τηλ.... και δοκιμασε σε καμια βιδα να δουμε αν δουλεβει...

sakis0547
08/11/2012, 00:35
και λιγο off topic..
ξερει κανενας πως μπορω να καθαρισω καρμπυρατερ εξωτερικα?να φυγει αυτη η θαμπαδα και να δειξει σαν καινουριο?