PDA

View Full Version : ΚΤΕΟ σε υπό ανακατασκευή μοτοσυκλέτες.



pako1980
29/10/2012, 16:22
Καλησπέρα σε όλους.
Όσοι από εμάς ανακατασκευάζουμε μία παλιά μηχανή τι κάνουμε με το ΚΤΕΟ;
Έχω διαβάσει ότι μεχρι τέλος του 2012 πρέπει να περάσουν όλες οι παλιές μοτοσυκλέτες με άδεια κυκλοφορίας μέχρι το 1998 (για την Αττική).
Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

itsabigworld
29/10/2012, 16:24
μηπως να καταθεσεις πινακιδες και οταν τις ξαναπαρεις το περνας τοτε.....!!!!

fidel_98_99
29/10/2012, 17:26
γιατι αν δεν περασεις τι θα γινει?
Θα πληρωσεις διπλο?
δεν τους γ.......ς

guzzistas
29/10/2012, 20:17
γιατι αν δεν περασεις τι θα γινει?
Θα πληρωσεις διπλο?
δεν τους γ.......ς


Να σου πω την αλήθεια... κι εγώ έχω ένα λυμένο για ανακατασκευή και σκέφτηκα ακριβώς αυτό... :lol:

macgyver2180
29/10/2012, 20:41
παιδια καπου διαβασα οτι αν ειναι υπο -ανακατασκευη το μηχανακι πας με την αδεια στο κτεο .ΠΛΕΡΩΝΕΙΣ κανονικα αλλα γραφουν μια παρατηρηση οτι εκκρεμει να περασει κτεο...


φυσικα αυτο το εχω διαβασει σε φορουμ και ειναι υπο αμφισβητηση

guzzistas
29/10/2012, 20:58
To "πλερώνεις" είναι το θέμα... να συνεχίσουμε να τροφοδοτούμε ένα κράτος που υπάρχει μόνο για να εισπράτει πλέον... και να μας κοροϊδέυει...

εμείς να πληρώνουμε... και νάμαστε καλά...

Ρε δε πα νε...

Για μένα το ΚΤΕΟ είναι στην ίδια κατηγορία με τα διόδια στη ζωή μου... Αντε γειά!

Βαράτε τώρα...:lol:

motomaniac
30/10/2012, 13:53
εγω θα περασω κτεο το λυμενο μου μηχανακι για να μου το μεταβιβασω(το εχω ακομα με εξουσιοδοτηση) κι ολα αυτα για να κανω μεταβιβαση να παραδωσω προσωρινα τις πινακιδες μεχρι να τελιωσει...

pako1980
31/10/2012, 20:44
εγω παντως δε θα το περασω. ελλαδα ειμαστε ολο και καποια παραταση θα δωθει τελικα!

ctpanoramix
04/11/2012, 22:09
παιδια καπου διαβασα οτι αν ειναι υπο -ανακατασκευη το μηχανακι πας με την αδεια στο κτεο .ΠΛΕΡΩΝΕΙΣ κανονικα αλλα γραφουν μια παρατηρηση οτι εκκρεμει να περασει κτεο...


φυσικα αυτο το εχω διαβασει σε φορουμ και ειναι υπο αμφισβητηση



επειδη το εψαξα και εγω το ΚΤΕΟ σου βγαζει ενα χαρτι οτι "εκρεμει"...... το οποιο ισχυει για ενα μηνα.... και πρεπει να ξαναπας και να περασεις μετα το διαστημα αυτο. Το περιεργο ηταν οτι δεν ξερανε τι γινεται αν δεν περασεις πριν το τελος του 2012....:sick:

fotodimis
20/12/2012, 21:07
http://www.seleo.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=75814:os-tis-31-dekembriou-tou-2012-kteo-oi-mhxanes&catid=74:sites&Itemid=54

gourouni
20/12/2012, 21:54
Καλησπέρα και απο μένα.Εγω σήμερα που πέρασα απο το περιστέρι και ρώτησα για ένα μηχανάκι το οποίο έιναι προς επισκευή και δεν προλαβενει να πέραση ως τις 31 τι γίνετε μου απάντησαν :θα πληρώσετε πρόστιμο η φερτετο μας εδω να κόψουμε ελειψη για να πάρετε 30 μέρες+.όποτε πρέπει να παραδώσω πινακίδες για 1-2 εβδομάδες.Α τον ρωτησα πως να το πάω για να κόψει την ελειψη αφού δεν περνει μπροστά και λοιπουν τα πάντα απο πάνω και μου είπε :φερτω με αμάξι και να πούμε ότι δεν έχει ντεποζιτο,ότι δεν ανάβουν τα φώτα αφού δεν έχει και αλλα τέτοια.τα νεύρα μου.
Στο υπουργείο που ρωτησα μου είπε να παραδώσω πινακίδες και ότι ο τυπας δεν θα το παει το δικό του μέχρι να ξεκινήσουν ελέγχους τα δημόσια.