PDA

View Full Version : Suzuki Gsx 1400 Restoration!



DimGSeX
01/11/2012, 13:02
Καλημέρα σας!
Με λενε Δημήτρη και είμαι 22 χρονών...
Αφου περασαν πολλές αρκετες απο τα χέρια μου μιας και οδηγάω απο πολυ μικρός,
κατάφερα εδώ και έναν χρονο να αποκτήσω την μηχανη που ήθελα πολύ..Suzuki Gsx 1400!
H μηχανή ήταν σε πάρα πολύ κατασταση όταν την αγόρασα..είχε μονο 17 χιλιάδες χιλιόμετρα
και αρκετά εξτρα..τα βασικα και ακριβά ήταν η ολόσομη yoshimura και το dynojet.!
Πριν καν αγοράσω όμως το Gsx...ειχα βγάλει κι όλας ομως τα σχέδια μου..για το πως θελω να γίνει!
Το αγόρασα λοιπόν το κυκλοφορησα το πολύ εναν μήνα...Και μετα έγινε βίδες :D

Θας σας βάλω φωτογραφιες να σας δειξω την δουλεία που έκανα (μαζί με ενα φιλαράκι,μελος του φορουμ)

DimGSeX
01/11/2012, 13:04
Συνεχεια

GIXXERAKIAS
01/11/2012, 13:04
:a30::a30:

DimGSeX
01/11/2012, 13:08
Ετοιμα τα νικελ :cool:

DimGSeX
01/11/2012, 13:11
Ετοιμο και το κουστουμιιι :D Αερογραφια..οχι αυτοκόλλητα!

Ηρθαν και τα πραγματακια!
Τιμονο απο motocross :ninja: renthal fatbar mcgrath short
Lsl καβαλέτα πιο ψιλά!

DimGSeX
01/11/2012, 13:14
Αδιάβροχο γράσο...Loctite.. φωτοτυπίες απο το manual της μηχανής...και παμε να ξεκινήσουμε το δέσιμο !!

DimGSeX
01/11/2012, 13:17
2-3 ωρες μετά ήταν έτσι :D
Αρχιζει να φεβγει το ανγχος που είχα οσο εβλεπα την μηχανη μου λυμένη :lol:

DimGSeX
01/11/2012, 13:20
Έτοιμο το 14ρι μουυυ :)

Patras motors show 2012..ton septemvri!

DimGSeX
01/11/2012, 13:24
.......!

GIXXERAKIAS
01/11/2012, 13:26
Κουκλί το κτήνος λέμε!!!Να το χαίρεσαι!Πάντα όρθιος και αγρατσούνιστο το μοτόρι!:beer:

DimGSeX
01/11/2012, 13:28
Eλπιζω να σας άρεσε οι δουλεια μου!! :)

DimGSeX
01/11/2012, 13:30
Κουκλί το κτήνος λέμε!!!Να το χαίρεσαι!Πάντα όρθιος και αγρατσούνιστο το μοτόρι!:beer:

Σε ευχαριστώ πολυυυ :) Τωρα που έπιασε χειμώνας ξανα μπήκε μέσα...πάμε γι άλλα σχεδια τωρα :D hahah !

GIXXERAKIAS
01/11/2012, 13:39
Σε ευχαριστώ πολυυυ :) Τωρα που έπιασε χειμώνας ξανα μπήκε μέσα...πάμε γι άλλα σχεδια τωρα :D hahah !

Το κρανάκι απαραίτητο αξεσουάρ όμως ...ειδικά σε τέτοιου είδους stunts....και άσε τους μάγκες να λιγοστεύουν....είναι κρίμα να χαλάς μια τόσο ωραία ανακατασκευή με τις τελευταίες σου φωτό.;)

ps:Βγάλε τις φωτό γιατί θα σε κράξουν οι "νομοταγείς" εδώ μέσα.

sapila racing
01/11/2012, 13:43
Eλπιζω να σας άρεσε οι δουλεια μου!! :)

Και μερικές φωτογραφιες απο τις τρέλες μου :ninja: :evil:

Εμενα δεν μου φαίνεται πολύ έξυπνο να κανεις rolling burnout μεσα στον κόσμο και τα παιδάκια, και μαλιστα χωρίς κράνος. Δίνεις το κακό παράδειγμα και θα μπορούσε εύκολα να γίνει και ατύχημα και να χτυπήσουν κι άλλοι εκτός απο σένα.
Επίσης εχει γινει ολόκληρη συζήτηση για το τι ειναι restoration, και αυτό που έκανες εσυ με το GSX σου δεν είναι. Ειναι απλά Customizing. Ειχες ενα GSX σε τέλεια κατάσταση, εβγαλες καποια κομμάτια και τα ξαναέβαλες αφού τα νικέλωσες, και καποια άλλα απλά τα αντικατέστησες με διαφορετικά.
Εγω θα σου πρότεινα αφού θέλεις να βελτιώσεις την μηχανή σου να αλλάξεις και κανενα αμορτισέρ πίσω αντί να τα χώνεις όλα στη μούρη.

DimGSeX
01/11/2012, 13:49
Το κρανάκι απαραίτητο αξεσουάρ όμως ...ειδικά σε τέτοιου είδους stunts....και άσε τους μάγκες να λιγοστεύουν....είναι κρίμα να χαλάς μια τόσο ωραία ανακατασκευή με τις τελευταίες σου φωτό.;)

ps:Βγάλε τις φωτό γιατί θα σε κράξουν οι "νομοταγείς" εδώ μέσα.

Εχεις δικαιο...τις αφαιρεσα :rolleyes:

DimGSeX
01/11/2012, 13:54
Εμενα δεν μου φαίνεται πολύ έξυπνο να κανεις rolling burnout μεσα στον κόσμο και τα παιδάκια, και μαλιστα χωρίς κράνος. Δίνεις το κακό παράδειγμα και θα μπορούσε εύκολα να γίνει και ατύχημα και να χτυπήσουν κι άλλοι εκτός απο σένα.
Επίσης εχει γινει ολόκληρη συζήτηση για το τι ειναι restoration, και αυτό που έκανες εσυ με το GSX σου δεν είναι. Ειναι απλά Customizing. Ειχες ενα GSX σε τέλεια κατάσταση, εβγαλες καποια κομμάτια και τα ξαναέβαλες αφού τα νικέλωσες, και καποια άλλα απλά τα αντικατέστησες με διαφορετικά.
Εγω θα σου πρότεινα αφού θέλεις να βελτιώσεις την μηχανή σου να αλλάξεις και κανενα αμορτισέρ πίσω αντί να τα χώνεις όλα στη μούρη.

Δεν εβρισκα ποιο κατάλληλη ενότητα για να κάνω το τοπικ μου...καποιος moderator αν θέλει ας κάνει μεταφορά το topic μου.
Οσο για τα αμορτισερ κλπ. τωρα κανονιζω να βελτιώσω και τα πισο αμορτισερ και το μπροστινο συστημα!

astroman76
01/11/2012, 14:00
αυτες οι αλλαγες πιο πολυ θα πηγεναν σε κανα χαιαβουσα η κανα ζζρ1400.. το GSX κανει για κανα Wes Cooley Replica

sapila racing
01/11/2012, 14:05
Δεν εβρισκα ποιο κατάλληλη ενότητα για να κάνω το τοπικ μου...καποιος moderator αν θέλει ας κάνει μεταφορά το topic μου.
Οσο για τα αμορτισερ κλπ. τωρα κανονιζω να βελτιώσω και τα πισο αμορτισερ και το μπροστινο συστημα!

Καλά είναι εδώ, απλά το διευκρίνισα για να μην πεταχτεί κανενας αλλος και γραψει οτι δεν ειναι restoration κλπ, κι αφού εβγαλες και τις φωτό ολα καλα.

Για τα αμορτισερ στο έγραψα γιατί ξερω οτι ειναι μαλακές απο μαμα, και μετα απο καποια χλμ τα παιζουν κιόλας και χανουν λάδια.
Οταν ψαχναμε για εναν φίλο, δεν βρέθηκε οινονομική λύση. Μονο Ohlins και WP υπήρχαν.

thanos_s
01/11/2012, 14:16
μαλλον το "Ωραιο" ειναι πολυ υποκειμενικη εννοια τελικα..

petros128
01/11/2012, 14:21
ε ναι ! και εμενα δεν μου αρεση αυτο το μηχανακη αλλα μ αρεση η καψουρα που εχει ο φιλος μου !! καθεται με της ωρες και το κοιταει και κοιματε με τα ανταλακτηκα ! αυτο ειναι μηχαβιος οσο για τα αλλα ειμαι μικρος 22 χρονον θα μαθη!

DimGSeX
01/11/2012, 14:28
Καλά είναι εδώ, απλά το διευκρίνισα για να μην πεταχτεί κανενας αλλος και γραψει οτι δεν ειναι restoration κλπ, κι αφού εβγαλες και τις φωτό ολα καλα.

Για τα αμορτισερ στο έγραψα γιατί ξερω οτι ειναι μαλακές απο μαμα, και μετα απο καποια χλμ τα παιζουν κιόλας και χανουν λάδια.
Οταν ψαχναμε για εναν φίλο, δεν βρέθηκε οινονομική λύση. Μονο Ohlins και WP υπήρχαν.

Ναι...'ετσι είναι...δυστuχος ειναι η μόνη λύση.και πανάκριβη..Ohlins 1300 euro..

devil's animal
01/11/2012, 14:39
ωραιο ειναι το χρωμα, αλλα θα προτιμουσα να μην εκανες τα νικελ κομματια...
θυμιζει παπι των δυτικων προαστιων...:yuck:

ενα ματ χρωμα σε τετοιου ειδους μηχανακια (muscle bikes) υποδηλωνει την κρυμμενη δυναμη που εχουν...για μενα παντα...

κατα τ'αλλα μπραβο για το μερακι σου...
:wave2:

chr1s_86
01/11/2012, 14:56
μαλλον το "Ωραιο" ειναι πολυ υποκειμενικη εννοια τελικα..

+1...

petros128
01/11/2012, 15:50
Πως είναι τα παπακια τον δυτικών προαστίων ;

devil's animal
01/11/2012, 16:13
Πως είναι τα παπακια τον δυτικών προαστίων ;

περνα απο Μπουρναζι και πλατεια Ελευθεριας να δεις...

petros128
01/11/2012, 16:16
Τι να κάνουμε είμαστε απο επαρχία!!!! Ούτε καν ξέρω που είναι αυτα που λες ! Αν εχει κάποιος την καλοσύνη ας μου πει τι γίνεται εκει !

thanos_s
01/11/2012, 17:14
ε ναι ! και εμενα δεν μου αρεση αυτο το μηχανακη αλλα μ αρεση η καψουρα που εχει ο φιλος μου !! καθεται με της ωρες και το κοιταει και κοιματε με τα ανταλακτηκα ! αυτο ειναι μηχαβιος οσο για τα αλλα ειμαι μικρος 22 χρονον θα μαθη!

εμενα μου αρεσει δεν εχω θεμα με το μηχανακι, εχω βεβαια cb13 γιατι το θεωρω καλυτερο overall, δεν μου αρεσουν τοσο βαθιες αισθητικες παρεμβασεις σε μηχανες που δεν σηκωνουν πολλες αλλαγες..

panagiwths
01/11/2012, 17:44
Ωραίο είναι το μηχανάκι σου. Αφού μπήκες στο "τρυπάκι" με τα νίκελ, κανε και το στεφάνι της ζάντας, και η σέλα θα ήταν πιο ωραία άμα ήταν όλη άσπρη.
Α και μια καρίνα !

DimGSeX
01/11/2012, 18:01
Σε ευχαριστώ Παναγιώτη..θέλω πολύ να βάλω καρίνα...αλλα εχω θέμα με τους λαιμους τους yoshimura..βγαινουν διαφορετικα απο τους μαμίσιους και όλες οι καρίνες βρισκουν....θελουν κοψιμο...ασε που πρεπει η καρίνα να είναι τελιος ανοιχτη απο κατω...γιατι οι λαιμοι βγαινουν χαμηλα και βρίσκουν!

Acacius
01/11/2012, 20:19
Σε ευχαριστώ Παναγιώτη..θέλω πολύ να βάλω καρίνα...αλλα εχω θέμα με τους λαιμους τους yoshimura..βγαινουν διαφορετικα απο τους μαμίσιους και όλες οι καρίνες βρισκουν....θελουν κοψιμο...ασε που πρεπει η καρίνα να είναι τελιος ανοιχτη απο κατω...γιατι οι λαιμοι βγαινουν χαμηλα και βρίσκουν!
Για ρίξε μια ματιά εδώ, ίσως βρεις λύση:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=121227

Bowleno
02/11/2012, 13:01
περνα απο Μπουρναζι και πλατεια Ελευθεριας να δεις...


Περνάω εγώ τακτικά (παίζω μπόουλινγκ στο πρώην "βαρελάδικο" για όσους ξέρουν) και όντως είναι :a04:

kostakis125
02/11/2012, 22:38
Hμουν ακριβως μπροστα οταν εκανε rolling burnout ο φιλος..ωραιο θεαμα αλλα πολυ επικινδυνο για τους τριγυρω οσο καλα και αν πιστευει ο καθενας οτι ελενχει τη μηχανη του!
Βεβαια ο καθενας οτι ηθελε εκανε εκεινη τη μερα οποτε δεν φταιει το παιδι αλλα οι διοργανωτες.
Τελοσπαντων ωραιες οι παρεμβασεις που εχεις κανει στη μοτο..περιεργο παντως που στη ηλικια σου πηρες αυτο το μοντελο..

thanos_s
02/11/2012, 22:39
Hμουν ακριβως μπροστα οταν εκανε rolling burnout ο φιλος..ωραιο θεαμα αλλα πολυ επικινδυνο για τους τριγυρω οσο καλα και αν πιστευει ο καθενας οτι ελενχει τη μηχανη του!
Βεβαια ο καθενας οτι ηθελε εκανε εκεινη τη μερα οποτε δεν φταιει το παιδι αλλα οι διοργανωτες.
Τελοσπαντων ωραιες οι παρεμβασεις που εχεις κανει στη μοτο..περιεργο παντως που στη ηλικια σου πηρες αυτο το μοντελο..

και εγω στην ιδια ηλικια πηρα το cb 13..Ειναι θεμα καψουρας :blush:

nikos121
02/11/2012, 23:49
μικρε μπραβο σου!ρε ματακιδες ο μικρος εβγαλε το μερακι του κ σεις του τη παιφτετε?πεμαλια?ωραιο χρωματακι μικρε!ενα αναποδο βαλε απο το 1100 κ θασαι μεγκλα!κ τα νικελ ωραια ειναι!

dimitris777
03/11/2012, 00:40
Ο Δημητρης ειναι οκ! Η ομορφια ειναι αλλωστε κατι που οριζει ο καθενας απο μονος του. Τα αλλα τα εχει ηδη δρομολογισει,τωρα για το κρανος και τα ετσι πανω στον ενθουσιασμο του και στις γυναικαρες που ηταν εκει και δε μας εδειξε (γι' αυτο να του την πειτε!!! :lol:) αφου το ξερει ολα διορθωνονται!!!
GSX CLUB!

slzr
03/11/2012, 01:54
Πάρα πολύ ωραίο το έκανες φίλε.... εμένα μ΄αρέσουν και τα νίκελ! Καλά χιλιόμετρα!!!!

PortisHead
03/11/2012, 12:04
Αξια η δουλεια σου....αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσει το GSX οπως ειναι στην 1η φωτογραφια....μαμά.
Γουστα ειναι αυτα βέβαια.
:beer:

DimGSeX
03/11/2012, 12:24
Hμουν ακριβως μπροστα οταν εκανε rolling burnout ο φιλος..ωραιο θεαμα αλλα πολυ επικινδυνο για τους τριγυρω οσο καλα και αν πιστευει ο καθενας οτι ελενχει τη μηχανη του!
Βεβαια ο καθενας οτι ηθελε εκανε εκεινη τη μερα οποτε δεν φταιει το παιδι αλλα οι διοργανωτες.
Τελοσπαντων ωραιες οι παρεμβασεις που εχεις κανει στη μοτο..περιεργο παντως που στη ηλικια σου πηρες αυτο το μοντελο..

Σε ευχαριστώ Κώστα!
Μου αρεσαν παντα οι γυμνές κλασικές μηχανές....Εχω και ενα cb boldor..που δυστηχως δεν καταφερε να ολοκρηρωθει η ανακατασκευη του.....Και σε ηλικια 17 χρονων κυκλοφορουσα με ενα eliminator 250...το οποιο το ειχα παραμορφώσει αρκετα :D

DimGSeX
03/11/2012, 12:30
και εγω στην ιδια ηλικια πηρα το cb 13..Ειναι θεμα καψουρας :blush:

Ετσι ακριβός είναι Θάνο :)!! Πανέμορφο και το cb!


μικρε μπραβο σου!ρε ματακιδες ο μικρος εβγαλε το μερακι του κ σεις του τη παιφτετε?πεμαλια?ωραιο χρωματακι μικρε!ενα αναποδο βαλε απο το 1100 κ θασαι μεγκλα!κ τα νικελ ωραια ειναι!

Σε ευχαριστώ Νίκο! Η μηχανή είναι λυμενη..και θα μπουν αναποδα απο το καινουριο το busa με τα ακτινικα φρένα! :cool:


Ο Δημητρης ειναι οκ! Η ομορφια ειναι αλλωστε κατι που οριζει ο καθενας απο μονος του. Τα αλλα τα εχει ηδη δρομολογισει,τωρα για το κρανος και τα ετσι πανω στον ενθουσιασμο του και στις γυναικαρες που ηταν εκει και δε μας εδειξε (γι' αυτο να του την πειτε!!! :lol:) αφου το ξερει ολα διορθωνονται!!!
GSX CLUB!

Το παρέλειψα Δημήτρη ! :lol:

DimGSeX
03/11/2012, 12:34
Πάρα πολύ ωραίο το έκανες φίλε.... εμένα μ΄αρέσουν και τα νίκελ! Καλά χιλιόμετρα!!!!
Σε ευχαριστώ!
Ποτέ δεν είχα τρέλα με τα νίκελ! Οταν είχα παρει το gsx...καποια κοματια..οπως μποτες καλαμιών- καπακια κινητηρα κλπ...ειχαν αυτα τα σιμαδια(ψοριαση) που βγαζουν αυτα τα μεταλα...δεν ηθελα να τα βαψω μαυρα...και τα εκανα νικελ...
Οταν ειδα την μηχανη μου με τα πρωτα νικελ κομματια...μιας και δεν ειναι μαυρη..να κανουν μπαμ και να φενεται ασχημο...μου αρεσε...και το συνεχισα :D


Αξια η δουλεια σου....αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσει το GSX οπως ειναι στην 1η φωτογραφια....μαμά.
Γουστα ειναι αυτα βέβαια.
:beer:

Σε ευχαριστώ!! Και οπως λες...γουστα ειναι :p

DimST
04/11/2012, 01:20
Γειά σου Δημήτρη... τη μοτοσυκλέτα σου θα τη χαρακτήριζα ιδιαίτερη, αλλά εφόσον σ'αρέσει, στους άλλους μάλλον περισσεύει.
Και επειδή η gsx είναι η αγαπημένη μου σύγχρονη musche bike μετά το speed triple 900 πάρε ένα δείγμα όχι ακριβώς restoring αλλά μάλλον βελτίωσης ενός gsxr1400 απο Αγγλία μεριά...



273367273368

dimmie_72
04/11/2012, 03:08
Σχώρα με, άλλος ένας γερογκρινιάρης που εκτονώνεται θα προστεθεί στην αλυσίδα ...

Μα βρε παιδάκι μου άλλο φαίρινγκ λιγότερο φτινιάρικο δε βρήκες να καλύψεις αυτά τα πανέμορφα όργανα!!!!!!!!!!!!

Σόρρυ, είναι η ηλικία βλέπεις...:D
Η αισθητική σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να είναι και αντικειμενική :(

DimGSeX
04/11/2012, 11:27
Γειά σου Δημήτρη... τη μοτοσυκλέτα σου θα τη χαρακτήριζα ιδιαίτερη, αλλά εφόσον σ'αρέσει, στους άλλους μάλλον περισσεύει.
Και επειδή η gsx είναι η αγαπημένη μου σύγχρονη musche bike μετά το speed triple 900 πάρε ένα δείγμα όχι ακριβώς restoring αλλά μάλλον βελτίωσης ενός gsxr1400 απο Αγγλία μεριά...



273367273368

Καλημερα ;) To εχω δει φωτογραφιες απο ολη την δουλεια που εχει κανει ο φιλος στο gsx που μου δειχνεις! Φοβερη δοθλεια...Οτι καλυτερα και προσεχτικό εχω δει σε gsx :)


Σχώρα με, άλλος ένας γερογκρινιάρης που εκτονώνεται θα προστεθεί στην αλυσίδα ...

Μα βρε παιδάκι μου άλλο φαίρινγκ λιγότερο φτινιάρικο δε βρήκες να καλύψεις αυτά τα πανέμορφα όργανα!!!!!!!!!!!!

Σόρρυ, είναι η ηλικία βλέπεις...:D
Η αισθητική σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να είναι και αντικειμενική :(

Kαλημεραα dimmie..!!! Kι ομως ηταν το μονο fairing που μου άρεσε hahaha :lol: :p

Shaolin Monk
04/11/2012, 11:54
Παρα πολυ ωραια δουλεια, αν και το...χμμ φαιρνγκακι ειναι λιγο.... αλλα κανει δουλεια και το ξερω οποτε....

Μου αρεσει και η βαφη και αυτα ειναι και τα πιο ωραια χρωματα.....:beer:

DimGSeX
04/11/2012, 15:30
Σε ευχαριστω :) Nα 'σαι καλα..

episode
04/11/2012, 20:23
Bασικα δεν εκανες restoration αλλα moding

Θα ριξω κοκκινο στα πλαστικα του ψυγειου, ειναι τελειως ελεεινα και καγκουρικα, βγαλ'τα αλλιως θα καταραστω να σε πατησει vstrom 650 σε τελικες :lol:

DimGSeX
04/11/2012, 21:56
Βασικα εκανα το κεφι μου και σε οποιον αρεσει.

:cry: και ειμαι ελεεινος και καγκουρας,ριξε καταρα :lol:

Εγω παντος δινω ευχη να οδηγας κατι πιο αξιολογο..και να εχουνε περασει απο τα χερια σου περισσοτερες μηχανες και εμπειριες απο οσες εχουνε περασει απο τα δικα μου και ας ειμαι μολις 22..

Ευχαριστώ

srxakias junior
05/11/2012, 18:18
γεια χαρα και απο μενα!το gsx1400,το cd1300 και το xjr1300
ειναι απο τα μηχανακια που ονειρευομαι να αποκτησω!ειμαι υπερ του μαμισιου αλλα το οτι
το εκανες σε αυτα τα χρωματα ειναι πολυ ωραιο!στα υπολοιπα που εκανες (ειπαμε γουστα ειναι αυτα)
παντα ορθιος!!!και το μηχανακι δεν παυει να ειναι τουμπανο χωρις πολλα!!
:wave2:

astroman76
05/11/2012, 20:20
Αν θελετε ενα σωστο γυμνο με διπλα αμορτιερ ενα ειναι και λεγετε ZRX1200R ολλα τα αλλα ειναι τιποτα επρος του!!!!!

yiannis172
05/11/2012, 20:37
Oταν βλεπω ZRX νομιζω πως καπου εκει γυρω θα πινει καφε στα ηλεκτρονικα ο Γαρδελης με το Μιχαλοπουλο....

motomaniac
06/11/2012, 21:51
Oταν βλεπω ZRX νομιζω πως καπου εκει γυρω θα πινει καφε στα ηλεκτρονικα ο Γαρδελης με το Μιχαλοπουλο....

χαχχαχαα κι εγω.. προτιμω στρογγυλο φαναρι χωρις μινι φερινγκ... αλλα δεν μπορει κανεις να αρνηθει οτι σαν μηχανη ειναι τουμπανο!

thanos_s
06/11/2012, 22:36
χαχχαχαα κι εγω.. προτιμω στρογγυλο φαναρι χωρις μινι φερινγκ... αλλα δεν μπορει κανεις να αρνηθει οτι σαν μηχανη ειναι τουμπανο!

in real life ομως το καλυτερο πακετο το εχει το Cb και ακολουθει το gsx...

motomaniac
06/11/2012, 22:51
Honda.. τυχαιο? δεν νομιζω.. χαχαχα

yiannis172
06/11/2012, 23:35
χαχχαχαα κι εγω.. προτιμω στρογγυλο φαναρι χωρις μινι φερινγκ... αλλα δεν μπορει κανεις να αρνηθει οτι σαν μηχανη ειναι τουμπανο!

Δεν το ειπα υποτιμητικα...για μενα αυτο ειναι ενα μεγαλο θετικο :p
Περα απο τη πλακα το ZRX μ'αρεσει και επειδη αυτες οι μηχανες πουλανε το οld school,ειναι πολυ πετυχημενο σαν σχεδιο....+ οτι το μοτερ του ειναι το πιο βελτιωσιμο και μπορει να φτασει και τα 150 ροδα με σωστο φτιαξιμο.

yiannis172
06/11/2012, 23:37
in real life ομως το καλυτερο πακετο το εχει το Cb και ακολουθει το gsx...


Αν θες ενα εκσυγχρονισμενο παλιομοδιτικο,ναι το CB ειναι το καλυτερο πακετο....αν θες ομως καθαρη 80ιλα οσο γινεται πιο απαραλλαχτη,πας σε GSX...

thanos_s
06/11/2012, 23:43
Αν θες ενα εκσυγχρονισμενο παλιομοδιτικο,ναι το CB ειναι το καλυτερο πακετο....αν θες ομως καθαρη 80ιλα οσο γινεται πιο απαραλλαχτη,πας σε GSX...

Καπως ετσι.... Αν θες να απολαμβανεις το στενοτατης αποδοσης μοτερ με λειτουργια diesel και κορμο με look ψυκτρες εισαι για gsx :D

XristosKa
07/11/2012, 03:14
γουστα και γουστα ειναι αυτα! εμενα πρωσοπικα μου αρεσει η cbδαρα σου!

διαβασα ομως και καποια post που δεν αρμοζουν στο θεμα restoring (το οποιο ανηκει το thred σου)
οπως το


Εγω παντος δινω ευχη να οδηγας κατι πιο αξιολογο..και να εχουνε περασει απο τα χερια σου περισσοτερες μηχανες και εμπειριες απο οσες εχουνε περασει απο τα δικα μου και ας ειμαι μολις 22..

Ευχαριστώ



που ειπες δεν αρμοζει και παλι στο θεμα αλλα ρηξε μια ματια στο φορουμ καποιοι μπορει να εχουν "καβαλησει" αυτες που ονομαζεις αξιολογες μηχανες!

να εισαι γερός και παντα ορθιος!!

petros128
10/11/2012, 06:36
γουστα και γουστα ειναι αυτα! εμενα πρωσοπικα μου αρεσει η cbδαρα σου!

διαβασα ομως και καποια post που δεν αρμοζουν στο θεμα restoring (το οποιο ανηκει το thred σου)
οπως το


Εγω παντος δινω ευχη να οδηγας κατι πιο αξιολογο..και να εχουνε περασει απο τα χερια σου περισσοτερες μηχανες και εμπειριες απο οσες εχουνε περασει απο τα δικα μου και ας ειμαι μολις 22..

Ευχαριστώ



που ειπες δεν αρμοζει και παλι στο θεμα αλλα ρηξε μια ματια στο φορουμ καποιοι μπορει να εχουν "καβαλησει" αυτες που ονομαζεις αξιολογες μηχανες!

να εισαι γερός και παντα ορθιος!! νομίζω δεν αναφέρθηκε σε όλο το φόρουμ αλλα στο συγκεκριμένο άτομο !

episode
10/11/2012, 14:12
Βασικα εκανα το κεφι μου και σε οποιον αρεσει.

:cry: και ειμαι ελεεινος και καγκουρας,ριξε καταρα :lol:

Εγω παντος δινω ευχη να οδηγας κατι πιο αξιολογο..και να εχουνε περασει απο τα χερια σου περισσοτερες μηχανες και εμπειριες απο οσες εχουνε περασει απο τα δικα μου και ας ειμαι μολις 22..

Ευχαριστώ


Mια χαρα μηχανακι ειναι το GSX και ειναι απο τα αγαπημενα μου, απο την στιγμη ομως που βαζεις φωτο για γνωμες τοτε πρεπει να δεχεσαι τις κριτικες, εφοσον ειναι καλοπροαιρετες
Γνωμη μου λοιπον ειναι οτι τα πλαστικα του ψυγειου το κανουν Κινεζοφτηνιαρικο, και θα δεις οτι και εσυ στην πορεια θα τα σιχαθεις
Βαζεις στοιχημα?:D