PDA

View Full Version : Βολτακι βραδινο, αστικο, πισταδορικο... Τριτη 06/11/2012



devil's animal
04/11/2012, 00:52
ποσες φορες εχετε περασει απο ωραιες στροφες που βρισκονται μεσα στην καρδια της Αθηνας και δεν εχετε καταφερει να τις ευχαριστηθειτε ειτε γιατι ειστε με το κουτι, ειτε γιατι εχει κινηση που σας κοβει??

ποσες φορες περασατε απο ομορφα μερη, μεσα στον "αστικο κυκλο" και η πολυ βαβουρα της πολης ή το βιαστικο ραντεβου που ειχατε δεν σας αφησαν να τα θαυμασετε οσο θα θελατε?

γι'αυτο υπαρχει η ΑΜΑΝ teleshopping...εεε, οχι αυτο ειναι απο αλλο ανεκδοτο...:rotflmao:

anyway, εμενα μου αρεσουν καποιες στροφες μεσα στο κεντρο της Αθηνας και οποτε βρισκομαι εκει θελω να τις στριβω οσο καλυτερα γινεται αλλα λογω των παραπανω λογων δεν τα καταφερνω παντα...
το ιδιο και με τα ομορφα μερη...

εκατσα, λοιπον, και εφτιαξα ενα μινι "πιστακι"...το δικο μου πιστακι...ενωνοντας τα σημεια που μου αρεσουν...σιγουρα θα βρειτε στροφες που τις γουσταρετε και εσεις και τις εχετε αχτι...

βολτιτσα, γρηγορη οσο μας παιρνει και οικονομικη αφου προκειται για 24χλμ...ΑΣΤΙΚΑ ομως...;) (οποτε υπολογιστε χρονο σαν να κανατε σε ανοιχτο κομματι 35χλμ περιπου)

ΤΡΙΤΗ 06/11/2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 22:30 μαζευομαστε στο περιΦτερι στην διονυσιου Αρεοπαγιτου
(η Τριτη βραδυ αποδεδειγμενα εχει τον λιγοτερο κοσμο εξω στους δρομους σε σχεση με αλλες μερες)

ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 23:00

απο εκει κατεβαινουμε την Συγγρου μεχρι την γεφυρα της Καλλιροης...
εκει μπαινουμε στην δεξια και ακολουθουμε πορεια προς Χαμοστερνας...
στριβουμε στις ανοιχτες παρατεταμενες της Χαμοστερνας και φτανουμε Πειραιως...
ανεβαινουμε την Πειραιως και τα λαστιχα πλεον εχουν ζεσταθει αρκετα απο τις ταχυτητες της Συγγρου - Χαμοστερνας - Πειραιως...
στριβουμε δεξια Ηρακλειδων και ξανα δεξια Τριων Ιεραρχων...(ωραια η τελευταια δεξια:evil:)...ακολουθουμε πορεια προς Ανω Πετραλωνα...
αριστερα στην Κυδαντιδων και περναμε μπροστα απο το παλιο στεκι ακολουθοντας πορεια προς περιφερειακο Φιλοπαππου...
κανουμε το σπασιμο στην Γκικα και Βουτιε και κανουμε τον μισο περιφερειακο μεχρι να βγουμε στο φαναρι της Συγγρου απο Ζιννη...
τυπικη Καλλιροης με ωραιες στροφουλες και κατευθυνση βορεια...
Βασιλεως Κωνσταντινου, δεξια στο Χιλτον και αριστερα στο πρωτο φαναρι για να πιασουμε απο την αρχη την Μιχαλακοπουλου και να αρχισει το οργιο...:a30:
συνανταμε ενα απο τα ωραιοτερα εσακια...αυτο που σε βγαζει απο Μιχαλακοπουλου στην Μεσογειων...
συνεχιζουμε Μεσογειων και στο φαναρι κανουμε αριστερα για να ανεβουμε Κατεχακη και την "τραμπαλα"...
αριστερα Κηφησιας και δεξια για μια ατελειωτη αριστερη....την Πανορμου...
σκαμε Αλεξανδρας κανουμε αριστερα και στα λιγα μετρα εχουμε πιασει αρκετα χλμ για να στριψουμε την κατηφορικη δεξια που σε "ρουφαει" (Ζαχαρωφ)..και σε βγαζει Βασ. Σοφιας...
τελικιασμα στην Βασ. Σοφιας και σπασιμο δεξι για Αμαλιας και πλησιαζει η ανοιχτη στην Ηροδοτου που αν ερχεται καποιος απο το αντιθετο και εισαι διπλη διαχωριστικη σου "κοβονται τα ποδια"...
γλιστερη δεξια για Πανεπιστημιου και βλεπεις το φαναρι της Βουκουρεστιου για να ανοιξεις γκαζι ή να πεσεις στα φρενα...
κατεβαινουμε Πανεπιστημιου με την τεχνικη αριστερη στο τελος της, που αν ξερεις την παιρνεις με πολλα και μετα Ομονοια...
ενα κατεβασμα την Αγ. Κωνσταντινου μεχρι την πλατεια Καραϊσκακη που κανουμε σχεδον πληρη κυκλο και οι τολμηροι (λεγεται) οτι ξυνουν γονατο...
Δεληγιωργη, δεξια στην Πειραιως και ανεβασμα την Σταδιου χαλαρο για να πεσουν οι σφυγμοι και να κρυωσουν τα λαστιχα ομαλα...:p
Συνταγμα, Φιλλεληνων και επιστρεφουμε στο περιΦτερι απο Αμαλιας...

ειναι λιγο μπερδεμα το ξερω αλλα αν το προσπαθησετε να θυμηθειτε 2-3 σημεια μετα βγαινει μονο του χωρις προσπαθεια...
ως επι το πλειστον οι δρομοι ειναι κεντρικοι και καθ'οτι βραδυ μειωνονται οι πιθανοτητες να σου βγουν απο στενα (εκτος απο τα Πετραλωνα)...

δηλωσεις συμμετοχης εδω για να ξερουμε ποιον να περιμενουμε...
φυσικα μπορειτε να ερθετε και με παπι γιατι οι ταχυτητες δεν θα ειναι μεγαλες...
ο δημιουργος τουτου του thread δεν φερει καμια ευθυνη για οτι συμβει στον καθενα σας...
μεγαλα παιδια ειμαστε...οπως πιστευετε οτι θα ευχαριστηθειτε την βολτα, προσαρμοστε και την ταχυτητα σας...αλλωστε ειναι ευκολο να "κοψεις" και να περιμενεις τους αλλους που κανουν τον κυκλο...
:wave2:

https://maps.google.com/maps/ms?msid=214912583843667358554.0004cac1c3771fada6f95&msa=0

273370


Συμμετοχες:

devil's animal
Ζευκας ?
cosgili ?
chr1s_86 ?
fournas
theofilos888
DimChios

Ζεύκας
04/11/2012, 02:54
αγορίνα ωραία η ιδέα σου, έχω σκεφτεί κι εγώ κάτι αντίστοιχο.

αλλά τα φανάρια καλώς ή κακώς σου γαμάνε τον ρυθμό.

τέσπα άμα γινόταν Δευτέρα θα ερχόμουν. τώρα για Τρίτη...βάλε με μεγάλο ερωτηματικό

devil's animal
04/11/2012, 12:07
αγορίνα ωραία η ιδέα σου, έχω σκεφτεί κι εγώ κάτι αντίστοιχο.

αλλά τα φανάρια καλώς ή κακώς σου γαμάνε τον ρυθμό.

τέσπα άμα γινόταν Δευτέρα θα ερχόμουν. τώρα για Τρίτη...βάλε με μεγάλο ερωτηματικό


Μπαμπινο, τα φαναρια δεν σου κοβουν τοσο ρυθμο αν δεν εχει κινηση αφου μπορεις και προλαβαινεις αλλα και να σταματαμε δεν τρεχει τιποτα, αλλωστε, δεν θα εχουμε σενσορες για να γραψουμε χρονο...:p
οποιος θελει μπορει να πηγαινει χαλαρα και να στριβει μονο τις ή την στροφες(η) που γουσταρει και στην υπολοιπη διαδρομη να χαζευει την Αθηνα by night...

ελπιζω να τα καταφερεις και να σε δουμε...
:wave2:

karellen
04/11/2012, 12:21
Τι ωραία χάνω ρε πστμ που είμαι μακρυά...:(

trelf
04/11/2012, 12:25
τα κοκκινα το κανουν πιο ενδιαφερον αφου θα μετραμε εκκινησεις!

:D

ωραιες ιδεες...δυστυχως λογω επαγγ ταξιδιου επιστρεφω πεμπτη....

υ.γ.:ελπιζω να βρεχει και να το κανουμε την επομενη :bawl:

fournas
04/11/2012, 16:18
ωραιο το βολταρακι :beer:

οχι ρε πστμ παλι τριτη :(

καλα να περασετε :beer:

freco
04/11/2012, 16:57
Ρε παλικάρια, αυτά δε γίνονται και δεν ανακοινώνονται δημόσια. Προσέχτε μην σας μπουζουριάσουν όλους μαζί.
Μαγκιές στην Αθήνα;
Προσέχτε λίγο ρε παιδιά. Κυκλοφορούν πολλοί μαλάκες όλο το 24ωρο.

ΥΓ. Μάλλον γέρασα για τέτοια.

devil's animal
04/11/2012, 16:59
υ.γ.:ελπιζω να βρεχει και να το κανουμε την επομενη :bawl:


αν βρεξει θα αναβληθει για την επομενη Τριτη...
:cool:

@ υπολοιπους: ξεκουνατε και δηλωστε συμμετοχες...αδυνατω να πιστεψω οτι εχετε κανονισει κατι ή δουλευετε τοσο αργα την Τριτη το βραδυ...
ακομα και να δουλευετε νωρις το πρωϊ, το αργοτερο 00:30 θα ειστε στα κρεβατια σας...
:wave2:

pipe_smoker
04/11/2012, 17:44
Ρε συ Devil's, τσέκαρε μία αν μπορείς το googlολινκ του χάρτη γιατί δε δουλεύει, κι αν δε σου κάνει κόπο πόσταρε το σωστό που παραπέμπει στη διαδρομή (αν το έχεις αποθηκεύσει κάπου και σου είναι εύκολο).

Καλή η φωτό αλλά το λινκ θα ήτο καλύτερο :)

devil's animal
04/11/2012, 17:53
Ρε παλικάρια, αυτά δε γίνονται και δεν ανακοινώνονται δημόσια. Προσέχτε μην σας μπουζουριάσουν όλους μαζί.


γιατι να μας μπουζουριασουν??:confused:

δεν θα κανουμε κατι παρανομο...
εκτος και αν θα μας πιασουν λογω του νομου ν.2928/2001 περι συμμοριας (δεν ξερω και αν ισχυει)...

"Σύμφωνα με το νόμο αυτό δηλαδή, ποινικοποιήθηκε, η συγκρότηση ή η συμμετοχή σε «εγκληματική οργάνωση» ή «συμμορία», ακόμα κι αν δεν τελέστηκε ποτέ καμία από τις πράξεις (εγκλήματα) που περιγράφονται στο νόμο. Στην περίπτωση λοιπόν που κάποιος κριθεί ότι συμμετέχει, με οποιοδήποτε τρόπο, σε εγκληματική οργάνωση, ακόμα κι αν δεν έχει διαπράξει ποτέ κατά την εγκληματική του σταδιοδρομία… καμία απολύτως παράνομη πράξη, θα τιμωρηθεί για ό,τι δεν έκανε ποτέ, αλλά απλώς με μειωμένη ποινή (ελαφρυντική περίσταση)! Η διάταξη του νόμου αυτού ότι «η απλή ψυχική συνέργεια δεν τιμωρείται» δεν είναι ικανή να μετριάσει την αοριστία του, αφού δεν είναι σαφές, ποιά αποχή από κάθε πράξη μπορεί να χαρακτηριστεί ως τιμωρητέα συμμετοχή και ποιά ως απλή ψυχική συνέργεια που μένει ατιμώρητη…"

:rolleyes:

devil's animal
04/11/2012, 17:57
Ρε συ Devil's, τσέκαρε μία αν μπορείς το googlολινκ του χάρτη γιατί δε δουλεύει, κι αν δε σου κάνει κόπο πόσταρε το σωστό που παραπέμπει στη διαδρομή (αν το έχεις αποθηκεύσει κάπου και σου είναι εύκολο).

Καλή η φωτό αλλά το λινκ θα ήτο καλύτερο :)


διορθωθηκε μαν..
:wave2:

pipe_smoker
04/11/2012, 18:08
γιατι να μας μπουζουριασουν??:confused:

δεν θα κανουμε κατι παρανομο...


Ε και? Ιδιώνυμο λέμε, να βάλετε μυαλό αλήτες μηχανόβιοι :a024:


διορθωθηκε μαν..
:wave2:

Άψογος, ευχαριστώ :beer:

cosgili
04/11/2012, 20:28
Παίζει και να ακολουθήσω...

Αν είναι θα τα πούμε περίπτερο:vroum:

endopandou
04/11/2012, 20:32
Τασμάνιε είσαι η καγκουριά η ίδια :rockon: Τέτοιο θέμα μόνο ένας διαβολικός Ινδιάνος θα ανέβαζε :a29:
Την Τετάρτη παρακαλώ (επιβάλλεται) να ανέβει το σχετικό video στο youtube... :D

chr1s_86
04/11/2012, 20:37
Παίζει και να ακολουθήσω...

Αν είναι θα τα πούμε περίπτερο:vroum:


+1.

devil's animal
04/11/2012, 21:22
Παίζει και να ακολουθήσω...

Αν είναι θα τα πούμε περίπτερο:vroum:


+1.

σας βαζω και εσας με ερωτηματικο...
:wave2:

devil's animal
04/11/2012, 21:25
Τασμάνιε είσαι η καγκουριά η ίδια :rockon: Τέτοιο θέμα μόνο ένας διαβολικός Ινδιάνος θα ανέβαζε :a29:
Την Τετάρτη παρακαλώ (επιβάλλεται) να ανέβει το σχετικό video στο youtube... :D

αν μας δανεισει κανενας συμφορουμιτης καμια go pro, ευχαριστως...
:ninja::ninja:

fournas
04/11/2012, 22:38
αν βρεξει θα αναβληθει για την επομενη Τριτη...
:cool:

@ υπολοιπους: ξεκουνατε και δηλωστε συμμετοχες...αδυνατω να πιστεψω οτι εχετε κανονισει κατι ή δουλευετε τοσο αργα την Τριτη το βραδυ...
ακομα και να δουλευετε νωρις το πρωϊ, το αργοτερο 00:30 θα ειστε στα κρεβατια σας...
:wave2:

παιζω μπαλα αγορινα :beer:

υ.γ. ειχα μια καμερουλα και εμπασε νερα :eek: αδιαβροχη κατα αλλα :rolleyes:

devil's animal
04/11/2012, 23:27
παιζω μπαλα αγορινα :beer:



that's the spirit...
:a013:

theofilos888
05/11/2012, 08:22
+2 δικαβαλος με ψυχραιμια... :ZZZ:

DimChios
05/11/2012, 10:04
δεν ειναι κακο... :cool:

devil's animal
05/11/2012, 13:55
δεν ειναι κακο... :cool:

in, out or maybe??:hmm:

DimChios
05/11/2012, 14:31
in, out or maybe??:hmm:

90% μεσα

:wave2:

devil's animal
05/11/2012, 14:41
+2 δικαβαλος με ψυχραιμια... :ZZZ:


90% μεσα

:wave2:

you're in..
:a013:

chr1s_86
05/11/2012, 14:42
ΤΡΙΤΗ 06/11/2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 22:30 μαζευομαστε στο περιΦτερι στην διονυσιου Αρεοπαγιτου
(η Τριτη βραδυ αποδεδειγμενα εχει τον λιγοτερο κοσμο εξω στους δρομους σε σχεση με αλλες μερες)



Το περίπτερο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι κλειστό λόγω απεργιών...

Επίσης μπορεί να είναι και αυξημένη η κίνηση αυτοκινήτων στο δρόμο από τις απεργίες μετρό λεωφορείων κτλ :hmm:

BLiTzER
05/11/2012, 14:42
Έχω και GoPro αλλά Τρίτη βράδυ δεν. Χαβ φαν.

devil's animal
05/11/2012, 14:54
Το περίπτερο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι κλειστό λόγω απεργιών...

Επίσης μπορεί να είναι και αυξημένη η κίνηση αυτοκινήτων στο δρόμο από τις απεργίες μετρό λεωφορείων κτλ :hmm:

εεεεμμμμ, ναι...:hmm:

δεν μας πειραζει που δεν θα δουμε την σκ@τοφατσα του περιπτερα...(ουτως ή αλλιως για σημειο αναφορας το εβαλα)...
τωρα για τα αλλα:
αν εχει οντως κινηση λογω απεργιων και αποφασισουν πολλοι χαραμοφαηδες να πανε να τα πιουνε την Τριτη το βραδυ επειδη δεν θα εχουν να σηκωθουν την Τεταρτη το πρωϊ, το βλεπουμε και το ακυρωνουμε...
οποτε μαζευομαστε και αναλογα τι εχουμε βρει στον δρομο, βγαζουμε και την αποφαση...το πολυ πολυ να τσουλησουμε χαλαρα μεχρι τον Λυκαβηττο και να αραξουμε για καμια μπυρα...
επισης θα ακυρωθει αν δουμε το πρωϊ της Τριτης να πεφτουν δακρυγονα στις κεντρικες αρτηριες...(δλδ απο εκει που θελουμε να περασουμε)
αυτη η σκονη που κατακαθεται, γλιστραει του θανατα...
:wave2:

devil's animal
05/11/2012, 14:55
Έχω και GoPro αλλά Τρίτη βράδυ δεν. Χαβ φαν.

τι ηθελες ρε ομορφοπαιδο? να το καναμε Σαββατοβραδο και να περναγαμε μεσα απο το Γκαζι??:cry:

devil's animal
06/11/2012, 19:12
το βολτακι ισχυει κανονικα...
10:30 θα τα πουμε Διονυσιου Αρεοπαγιτου 1...
:wave2:

DimChios
06/11/2012, 19:42
το βολτακι ισχυει κανονικα...
10:30 θα τα πουμε Διονυσιου Αρεοπαγιτου 1...
:wave2:


αναχωρηση στις 23:00 ειπαμε ε? :hmm:


...αν σας προλαβω... :rolleyes:

...αν οχι, καλη βολτα!

:wave2:

devil's animal
06/11/2012, 20:15
αναχωρηση στις 23:00 ειπαμε ε? :hmm:


...αν σας προλαβω... :rolleyes:

...αν οχι, καλη βολτα!

:wave2:

εβαλα ενα μισαωρο για την μαζωξη Μητσε...
καποιος μπορει να ερθει 22:30 ακριβως, καποιος παρα 20, καποιος παρα 10...ξερεις πως ειμαστε εμεις με τα ραντεβου...
αλλα 23:00 θα φυγουμε γιατι μετα παει αργα το πανηγυρι...
αν αργησεις μπορεις να στηθεις :blush: Φραντζη και Καλλιροης και να μας περιμενεις για το υπολοιπο...
:wave2:

devil's animal
06/11/2012, 23:26
ωραια ητανε...
τελειος καιρος + καθολου κινηση = ομορφη Αθηνα

Θεοφιλε + γυναικις χαρηκα πολυ...

:beer::beer::beer:

dimitriskap
06/11/2012, 23:40
Ωραίοι!!!Καλές βόλτες πάντα!!! Κανα βιντεάκι παίζει;

theofilos888
07/11/2012, 05:18
Πολύ όμορφα ήταν!!! Σταύρο ευχαριστούμε!! Πάμε για το επόμενο!!! :beer:

DimChios
07/11/2012, 08:21
..τωρα αν σας πω οτι προλαβα να τελειωσω, να παω Ν. Σμυρνη με το αμαξι να παρω τη γυναικα απ τη δουλεια, να γυρισω σπιτι, να ετοιμαστω κλπ και κατεβαινοντας στο γκαραζ σκαλωσε και δεν ανοιγε η ηλεκτρικη γκαραζοπορτα... θα με πιστεψετε?

:a11::a11::a11::a018::a37:

GIXXERAKIAS
07/11/2012, 08:22
..τωρα αν σας πω οτι προλαβα να τελειωσω, να παω Ν. Σμυρνη με το αμαξι να παρω τη γυναικα απ τη δουλεια, να γυρισω σπιτι, να ετοιμαστω κλπ και κατεβαινοντας στο γκαραζ σκαλωσε και δεν ανοιγε η ηλεκτρικη γκαραζοπορτα... θα με πιστεψετε?

:a11::a11::a11::a018::a37:

όχι.....



:bawl::bawl::bawl:

DimChios
07/11/2012, 08:24
όχι.....



:bawl::bawl::bawl:

κι ομως!

:(

GIXXERAKIAS
07/11/2012, 08:30
κι ομως!

:(

Καλά εγώ τι να πώ που δεν έχω λάστιχα και πήγα μετά από τρία χρόνια να αλλάξω και ενώ έχω συννενοηθεί από το μεσημέρι μαζι του ότι είμαστε κομπλέ σε τιμές κτλ και τα έχει,πάω το απόγευμα εκεί και μου λέει δεν έχω το μπροστινό.:moutza:

Με το ζόρι να μου δώσει ένα μεταχειρισμένο.....κρίμα και τον έιχα σε υπόληψη...έν τέλει πήρε κάτι τηλέφωνα από εδώ από εκεί μου βρήκε μπροστινό και θα το έχει την πέμπτη αλλά θα αλλάξει πρός τα πάνω η τιμή λέει....:rolleyes:

Γι'αυτό έχασα την βόλτα εγώ.:p

DimChios
07/11/2012, 08:40
Καλά εγώ τι να πώ που δεν έχω λάστιχα και πήγα μετά από τρία χρόνια να αλλάξω και ενώ έχω συννενοηθεί από το μεσημέρι μαζι του ότι είμαστε κομπλέ σε τιμές κτλ και τα έχει,πάω το απόγευμα εκεί και μου λέει δεν έχω το μπροστινό.:moutza:

Με το ζόρι να μου δώσει ένα μεταχειρισμένο.....κρίμα και τον έιχα σε υπόληψη...έν τέλει πήρε κάτι τηλέφωνα από εδώ από εκεί μου βρήκε μπροστινό και θα το έχει την πέμπτη αλλά θα αλλάξει πρός τα πάνω η τιμή λέει....:rolleyes:

Γι'αυτό έχασα την βόλτα εγώ.:p



δε σε πιστευω! :p


μλκ, ευτυχως που δεν ηταν καμια μεγαλη, σουπερ-ντουπερ κανονισμενη, Κυριακατικη κλπ βολτα, δε ξερω τι θα εκανα!
Θα το ανεβαζα απο την πισω πορτα απο τις σκαλες στο ισογειο λεμε! :lol:
τρελη ξενερα! Πρεπει να δουμε τωρα ποτε θα φτιαχτει η πορτα... ενα σωρο οχηματα εχουν κλειστει μεσα αυτη τη στιγμη...

γαμω τις ηλεκτρικες γκαραζοπορτες!

mikes
07/11/2012, 08:49
δε σε πιστευω! :p


μλκ, ευτυχως που δεν ηταν καμια μεγαλη, σουπερ-ντουπερ κανονισμενη, Κυριακατικη κλπ βολτα, δε ξερω τι θα εκανα!
Θα το ανεβαζα απο την πισω πορτα απο τις σκαλες στο ισογειο λεμε! :lol:
τρελη ξενερα! Πρεπει να δουμε τωρα ποτε θα φτιαχτει η πορτα... ενα σωρο οχηματα εχουν κλειστει μεσα αυτη τη στιγμη...

γαμω τις ηλεκτρικες γκαραζοπορτες! δεν εχει μηχανισμο να απασφαλιζει και να ανοιγοκλεινει χειροκινητα??

spyrakos35
07/11/2012, 08:49
δε σε πιστευω! :p


μλκ, ευτυχως που δεν ηταν καμια μεγαλη, σουπερ-ντουπερ κανονισμενη, Κυριακατικη κλπ βολτα, δε ξερω τι θα εκανα!
Θα το ανεβαζα απο την πισω πορτα απο τις σκαλες στο ισογειο λεμε! :lol:
τρελη ξενερα! Πρεπει να δουμε τωρα ποτε θα φτιαχτει η πορτα... ενα σωρο οχηματα εχουν κλειστει μεσα αυτη τη στιγμη...

γαμω τις ηλεκτρικες γκαραζοπορτες!

γι αυτό υπάρχουν και αυτές που δουλεύουν και χερουκλάτα..... ξέρεις εσύ..... :D

McGyver
07/11/2012, 08:52
δεν εχει μηχανισμο να απασφαλιζει και να ανοιγοκλεινει χειροκινητα??

Έχει, το θέμα είναι να ξέρεις να τον χρησιμοποιείς :p...

GIXXERAKIAS
07/11/2012, 09:01
δε σε πιστευω! :p




Και καλά κάνεις....λάστιχα για την βόλτα έιχα,βαριόμουν ελεινά να πατήσω το κουμπί του χειριστηρίου να ανοίξει η ΓΚΑΡΑΖΟΠΟΡΤΑ λέμε.:bawl::bawl:


....τα παραπάνω περί ελαστικών ήτω αληθινό σενάριο που έγινε εχθές το απόγευμα.....:moutza:

theofilos888
07/11/2012, 09:17
..τωρα αν σας πω οτι προλαβα να τελειωσω, να παω Ν. Σμυρνη με το αμαξι να παρω τη γυναικα απ τη δουλεια, να γυρισω σπιτι, να ετοιμαστω κλπ και κατεβαινοντας στο γκαραζ σκαλωσε και δεν ανοιγε η ηλεκτρικη γκαραζοπορτα... θα με πιστεψετε?

:a11::a11::a11::a018::a37:

Αμα σου πούμε όχι.......;;;; :D

DimChios
07/11/2012, 09:20
Βρε δε μπα να λετε ο,τι θετε :lol:

Η πορτα ΔΕΝ εχει μηχανισμο να ανοιγει χειροκινητα McCullock! :moutza: Aν ειχε θα το εκανα!
Περαν αυτου, το προβλημα ειναι οτι σκαλωσε γιατι δεν την εχουν γρασσαρει ποτε (μαλλον) και οχι οτι δεν λειτουργει το μοτερ της! :moutza:

theofilos888
07/11/2012, 09:40
Βρε δε μπα να λετε ο,τι θετε :lol:

Η πορτα ΔΕΝ εχει μηχανισμο να ανοιγει χειροκινητα McCullock! :moutza: Aν ειχε θα το εκανα!
Περαν αυτου, το προβλημα ειναι οτι σκαλωσε γιατι δεν την εχουν γρασσαρει ποτε (μαλλον) και οχι οτι δεν λειτουργει το μοτερ της! :moutza:

Εμεις λέμε πως επειδή δεν είχες καθαρό μυαλό δεν έριξες λιγο σπρεί αλυσίδας για να ξεμπλοκάρει. Στην επόμενη βόλτα.... :) :wave2:

DimChios
07/11/2012, 10:40
Εμεις λέμε πως επειδή δεν είχες καθαρό μυαλό δεν έριξες λιγο σπρεί αλυσίδας για να ξεμπλοκάρει. Στην επόμενη βόλτα.... :) :wave2:

:a018::a018::a018::a018::a16:

αν και ξεφευγουμε και δεν ενδιαφερει πιότερο το θέμα μου, πόσες πιθανότητες δίνεις σε μια πορτα 5Χ4 τουλάχιστον μέτρα, να ξεμπλοκαρει με λιγο σπρει αλυσιδας τη στιγμη που κοπανιόμουνα πανω της κανα δεκαλεπτο?

Τεσπα, enough... στην επομενη

:wave2: