PDA

View Full Version : τεχνιτης μοτοποδηλατων και μοτοσυκλετων



savelos
05/11/2012, 14:35
παιδιά καλησπέρα:wave2: μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει πληροφορίες για ι εκ ιδιωτικά που να πάω να μάθω τεχνίτης μοτοσικλετών ???
επισης αν δεν ειναι δυσκολο αν αξιζει γιατι εγω πιστευω πως κατι θα μαθεις για να ξεκινησεις στον κλαδο αυτο...το λεω αυτο πιο πολυ για τα ιδιωτικα ιεκ οπως το ακμι εχω μαθει οτι κανουν καλη δουλεια...ασ βοηθησει καποιος...

Sapadak
05/11/2012, 14:44
παιδιά καλησπέρα:wave2: μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει πληροφορίες για ι εκ ιδιωτικά που να πάω να μάθω τεχνίτης μοτοσικλετών ???
επισης αν δεν ειναι δυσκολο αν αξιζει γιατι εγω πιστευω πως κατι θα μαθεις για να ξεκινησεις στον κλαδο αυτο...το λεω αυτο πιο πολυ για τα ιδιωτικα ιεκ οπως το ακμι εχω μαθει οτι κανουν καλη δουλεια...ασ βοηθησει καποιος...

http://www.iek-akmi.gr/tomeis/texnika-epaggelmata/mixanikos-motosikleton

akis_trevor
05/11/2012, 14:45
τα ιδιωτικα θελουν κανα 300αρι τον μηνα.γιατι δεν κοιτας πρωτα σε δημοσιο;

savelos
05/11/2012, 14:50
ευχαριστω πολυ παιδια για την απαντηση..το ξερω ειναι ακριβα και κοιταξα για διμοσια αλλα η ειδικοτητα ειναι μια μονο και αυτη βρισκεται στην αμφισσα...εγω απο θεσσαλονικη που να παω εκει κατω...απλα δεν ειναι το οικονομικο μονο ειναι και πως εχω κατι γνωσεις τωρα εδω και ενα χρονο ασχολουμε οσο μπορω απλα στα ιδωτικα πιστευω πως κανουν καλιτερο μαθημα και πρακτικη...

MikeG
05/11/2012, 14:52
Τα δημόσια τώρα τέλος. Του χρόνου πάλι αιτήσεις & δυστυχώς δεν είναι σίγουρο ότι θα σε πάρουν. Ανάλογα με το πόσες αιτήσεις υπάρχουν. Ψάξου για ιδιωτικά, αλλά αφενός να κάνουν καλή δουλειά, αφετέρου να ενδιαφέρεσαι εσύ και να ασχολείσαι & τέλος να μην είναι και πανάκριβο.

savelos
05/11/2012, 14:59
σωστά τα λες MikeG και ξέρω πως είναι θα είναι τα δημόσια όπως και το επαλ που πήγα σχολείο...τεπα πάντως το ψάχνω το θέμα και γι αυτό το άνοιξα ως θέμα μπορεί να έχει κάποιο άλλο παιδί απορία... ευχαριστώ...

yiannis172
05/11/2012, 15:05
Σε μηχανολογικους τομεις,πιστευω πως το Δελτα ειναι πολυ καλο.

Bladerunner
05/11/2012, 15:33
(...)το λεω αυτο πιο πολυ για τα ιδιωτικα ιεκ οπως το ακμι εχω μαθει οτι κανουν καλη δουλεια(...)

Συγγνώμη για το εκτός θέματος, αλλά μου έκανε τρομερά θετική εντύπωση το κριτήριο της ποιότητας! Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις ψάχνουν το "εύκολο" και φτηνό. Ίσα ίσα για το "χαρτί" δηλαδή. Είχα καιρό να συναντήσω τέτοια άποψη! :)

thanos_s
05/11/2012, 15:53
παιδιά καλησπέρα:wave2: μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει πληροφορίες για ι εκ ιδιωτικά που να πάω να μάθω τεχνίτης μοτοσικλετών ???
επισης αν δεν ειναι δυσκολο αν αξιζει γιατι εγω πιστευω πως κατι θα μαθεις για να ξεκινησεις στον κλαδο αυτο...το λεω αυτο πιο πολυ για τα ιδιωτικα ιεκ οπως το ακμι εχω μαθει οτι κανουν καλη δουλεια...ασ βοηθησει καποιος...

Μην βασιζεις το να γινεις "τεχνιτης μοτοσυκλετων¨ή και οτιδηποτε αλλο στην καλη δουλεια των ΙΕΚ..ειδικα αυτο το επαγγελμα και τα ομοειδη του πρεπει να τα μαθεις στην πραξη πλαι σε εναν μηχανικο για αρκετο καιρο.

yiannis172
05/11/2012, 16:05
Nαι αλλα καποια ιεκ οπως αυτο που προανεφερα,σου δινουν την ευκαιρια να ερθεις σε επαφη με ανθρωπους,τεχνογνωσια (εστω και ελαφρια) και καταστασεις που δεν μπορεις σε αλλες περιπτωσεις,πχ τα σεμιναρια με τα αγωνιστικα της Toyota και επαφη με εξωλεμβιες Yamaha.Eννοειται ομως πως σαν τη δουλεια δεν εχει και οχι τοσο οσον αφορα τον καιρο που δουλευει καποιος αλλα την αντιληψη και την τεχνογνωσια που θα εχει αποκτησει.