PDA

View Full Version : Καινούργια ηλεκρικά σε C50



mix@lis1986
06/11/2012, 20:50
Καλησπέρα σε όλους απο έναν νέο του φόρουμ!!

Έχω ενα c50 το οποίο σκέφτομαι να το ανανεώσω. Η σκέψη μου είναι η εξής:το μοτέρ δεν θέλω να το πειράξω καθόλου αφού δέν έχει κάποιο πρόβλημα οπότε λέω να μην το "σκαλίσω" αφου δεν έχει κάτι,δεν ξέρω τι λέτε και εσεις!!Βέβαια θα το κατεβάσω το μοτέρ αφού θέλω να το λύσω όλο το μηχανάκι και να βάψω τον σκελετό εξαρχής.τα πλαστικά θα τα αλλάξω τα πιο πολλά αφού ο χρόνος τα έχει σχεδόν καταστρέψει.Σκέφτομαι για ιμιτασιόν πλαστικά και γενικά ότι άλλο χρειαστώ να βάλω ιμιτασιόν γιατί λεφτά δεν παίζουν και πολλά.
Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι τα ηλεκτρικά.Να πώ οτι απο κορνα, φωτα και φλας δεν δουλεύει τίποτα αφου όλα τα καλώδια της κοτσίδας έχουν σαπίσει!Οπότε πάω για καινούργια πλεξούδα!Να πάρω γνήσια η ιμιτασιόν ρε παιδιά γιατί φοβάμαι αν πάρω ιμιτασιόν μήπως έχω κάποιο πρόβλημα και πάρω καμια φωτιά......Γενικά απο ηλεκτρικά θα χρειαστώ κάτι άλλο εκτώς απο πλεξούδα και μπαταρία??
α!η γνήσια η πλεξούδα πόσο έχει και πόσο η ιμιτασιόν?

ευχαριστω πολύ....

toyar
07/11/2012, 00:05
πριν 3-4 χρονια ειχα παρει ημιτασιον πλεξουδα για astrea 10 ευρω:lol:

sakis0547
07/11/2012, 00:43
παρε μια μεταχειρισμενη γνησια..30 ευρω και εισαι μια χαρα.
απλα να ξερεις οτι τα ιμιτασιον θα τα πληρωσεις ακριβα μακροπροθεσμα,δεν ειναι για πολλα πολλα.

theofanis27
07/11/2012, 01:18
καλησπερα φιλε μου δες και πολλαπλασιαστη (κ μπουζοκαλωδιο ) σε τι κατασταση ειναι καθως κ βαρελακι για φλας και ανορθωτη ... αν το οικονομικο σε καιει οπως ολους μας καλο ειναι να ψαξεις αυθεντικα μεταχειρισμενα και οχι ιμιτασιον,
οπως ειπε και ο sakis0547 θα τα φτυσουν ευκολα

XristosKa
07/11/2012, 02:43
φιλε μου αν ειναι τοσο μικρη διαφορα (10ευρω ιμιτασιον, 30 γνησια) δεν αξηζει καν να το σκευτεις! εκτος αυτου οι ποιοτητες υλικων στα καλωδια φισακια και λοιπα ηλεκτρικα ειναι παμπολες! οποτε δεν ρισκαρεις με ηλεκτρικα.

mix@lis1986
08/11/2012, 11:49
ευχαριστω πολυ!!!μαλλον με πεισατε!!!ξερετε που μπορω να βρω γνησια μεταχειρσμενα??ξερετε καποια μαγαζια η τηλεφωνα απο αγγελιες ωστε να βρω γνησια μεταχειρισμένα??σας ευχαριστω πολυ....

sakis0547
08/11/2012, 14:58
εχω μια εγω αλλα ειναι για μιζατο..δεν σου κανει μαλλον.εχει μεσα στο car.gr αρκετες..