PDA

View Full Version : Απορία-ερώτηση για την εξατμιση της F650gs



@@@
25/09/2005, 20:45
Ίσως η ερώτηση μου να σας φανεί γελοία αλλά μιας κ ακόμη είμαι στην αρχή ....δικαιούμαι να έχω κ χαζές απορίες-ερωτήσεις :blush:
Είμαι στη φάση που ακόμα στρώνω τη μηχανή (F650GS) δεν έχω κάνει ακόμη την επιθεώρηση στα 1000χιλ. Δεν έδωσα γενικά σημασία αλλά σήμερα αφού έκανα μια μεγάλη βόλτα (220χιλ) γύρισα στο σπίτι κ άφησα το μηχανάκι για 1 ώρα περίπου.Μετά όταν πήγα να το ξαναπάρω το έβαλα μπροστά χωρίς να ανέβω πάνω και το κοίταζα.Δεν ξέρω αν έτσι είναι το φυσιολογικό αλλά μόνο η δεξιά έβγαζε τον ...αέρα(?) ή ότι τελος πάντων λέγεται αυτό που βγάζει μια εξάτμιση.Επίσης η δεξιά ήταν κ αυτή που έκανε τον γνωστό ήχο.Η αριστερή δεν έβγαζε τίποτα.Απολύτως τίποτα όμως...κ έκανε ένα θόρυβο πολύ μικρότερο από αυτό της δεξιάς.
Γενικά δεν μου φάνηκε να έχει αλλάξει ο συνολικός ήχος από τη μέρα που την πήρα μέχρι σήμερα απλώς σήμερα ειδα αυτό που ανέλυσα παραπάνω.
Είναι φυσιολογικό ή όχι:confused: :confused: :confused:
:wave2:

wild_cat/anima
26/09/2005, 02:56
η αριστερή "εξάτμιση "είναι fake και είναι καταλύτης:wave2:

@@@
26/09/2005, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
η αριστερή "εξάτμιση "είναι fake και είναι καταλύτης:wave2:

Thanks Vanessa .
Οκ, βλακεία απορία είχα.... :rotflmao: :a018:

wild_cat/anima
26/09/2005, 11:55
κάνεις δεν γεννήθηκε να ξέρει !!!1:smilea:


ρώτησε οτι θέλεις!:wave2:






(αν ξέρω να σου απαντήσω :rolleyes: )

@@@
26/09/2005, 12:01
Κ πάλι ευχαριστώ πολύ :D
Είναι σημαντικό να υπάρχουν κάποιοι γνωστοί-άγνωστοι φίλοι και να είναι πρόθυμοι πάντα να βοηθήσουν :beer:
:wave2:

wild_cat/anima
26/09/2005, 12:06
όλους κάποιος μας βοήθησε .....


άντε να χτυπήσουμε και καφεδάκι τα bmwbabies:beer: :p

Cpt. Haddock
26/09/2005, 12:28
Έχω ακούσει ιστορία για κάτοχο F650GS που την πήγε σε συνεργείο, έχοντας την ίδια απορία (και ίσως μη έχοντας κάποιον να ρωτήσει), βλέποντας την αριστερή "εξάτμιση" ταπωμένη.

Ο "μάστορας" του είπε οτι ήταν λάθος του εργοστασίου, πήρε ένα ματσούκι και την άνοιξε !!!!!

:cry: :look: :eyepop:

Φυσικά, αντίο καταλύτης....

:sick:

:bawl: :bawl:

wild_cat/anima
26/09/2005, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έχω ακούσει ιστορία για κάτοχο F650GS που την πήγε σε συνεργείο, έχοντας την ίδια απορία (και ίσως μη έχοντας κάποιον να ρωτήσει), βλέποντας την αριστερή "εξάτμιση" ταπωμένη.

Ο "μάστορας" του είπε οτι ήταν λάθος του εργοστασίου, πήρε ένα ματσούκι και την άνοιξε !!!!!

:cry: :look: :eyepop:

Φυσικά, αντίο καταλύτης....

:sick:

:bawl: :bawl:
κοίτα ανήκω στην τυχερή κατηγορία ατόμων με φίλους γνώστες του αντικειμένου ........


αλλά υπάρχει και το manual!!!!:)

@@@
27/09/2005, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
όλους κάποιος μας βοήθησε .....


άντε να χτυπήσουμε και καφεδάκι τα bmwbabies:beer: :p

Πολύ ευχαρίστως για το καφεδάκι αλλά μένω σε νησί οπότε με την πρώτη ευκαιρία όταν ανέβω Αθήνα ή όταν έρθεις-έρθετε να πιούμε κ καφεδάκι, να πάμε κ για φαγητό, να πάμε εκδρομή, ότι θέλετε είμαι μέσα :D

Το manual το διάβασα αλλά το διάβαζα με ..δόσεις στη δουλειά όταν ξέκλεβα λίγο χρόνο...:sick: οπότε κάποια πρ΄'αγματα (όπως αυτό )μπορεί να ξεφύγαν.Ελπίζω όχι πολλά... :a13:
:wave2: :beer: :wave2:

wild_cat/anima
27/09/2005, 01:28
δεν το είπα για σένα κούκλα!
γενικά είναι χρήσιμο πάντως!