PDA

View Full Version : Πως σας φαινεται σαν αγορα ?? :))



mitsos_chania
08/11/2012, 21:32
Παιδια δεν το χω παρει στα χερια μου ακομα.. Το χω δοκιμασει σε ελληνικο μαγαζι και το βρηκα 350 μετα απο παζαρι και μονοχρωμο. Το πηρα 219 και ελπιζω να ναι αχρειαστο ! Αν εχει καποιος το κρανακι θα θελα τη γνωμη του αλλα και ολων των υπολοιπων καθως ειμαι καινουργιος !!

http://www.fc-moto.de/AGV-T2-Maori-Helmet σε μαυρο !
:)

Lioulios
08/11/2012, 21:35
Ωραίο κρανος .Μράβο .

KostasV2
08/11/2012, 21:54
Super φαίνεται για την τιμή. Όταν με το καλό το πάρεις, πες μας εντυπώσεις...

FotisFz1
08/11/2012, 22:08
εχω το ιδιο σε ασπρο-μπλε
αν εξεραισουμε τον θορυβο(προσωπικα δεν με πειραζει)
σε ολα τα αλλα ειναι καταπληκτικο
τελειος εξαερισμος
πολυ καλη ορατοτητα και πολυ καλα ζυγισμενο
αν κ δεν ειναι κ το πιο ελαφρυ που υπαρχει οταν το φορας μοιαζει πουπουλο

δες εδω αναλυτικη παρουσιαση
http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/agv-t-2/

mitsos_chania
08/11/2012, 22:19
Παιδια ελπιζω να το παραλαβω με το καλο !! Φιλε foten εσυ απο που το πηρες και ποσο αν επιτρεπεται... Επισης το οτι ειναι παλιο μοντελο να με αποθαρυνει γενικα ?? Και τελος το νουμερο κελυφους το διαλεγεις η παει αναλογα με το εσωτερικο ??

FotisFz1
08/11/2012, 22:37
το πηρα απο το ιταλικο ebay 220 ευρω
το κελυφος ειναι αναλογα τι νουμερο φορας
μεχρι Medium ειναι το πιο μικρο,L-XL το δευτερο κ μετα τα αλλα νουμερα
μην σε χαλαει που ειναι παλιο
οταν το παραλαβεις με το καλο λυσε τα μαξιλαρακια και μεσα δες πιο κελυφος εχεις
ενας γνωστος την πατησε και ενω πηρε meedium του εστειλαν το πιο μεγαλο κελυφος με αλλαγμενα εσωτερικα μαξιλαρια

mitsos_chania
11/11/2012, 21:36
Παιδια το κρανος ΔΕΝ ερχεται οπως το κοβω η εγω ειμαι ανυπομονος... Φιλε @foten21
απο το ebay ποσο καιρο εκανε να ρθει ??
Σκεφτομαι να σκασω πιστολια στο fc-moto !!! Απαραδεκτοι μεχρι στιγμης ...Γερμανια σου λεει μετα ...ιδια σκατα ειμαστε απλα εμεις εχουμε το ονομα !!

MG-KTiNoS
11/11/2012, 21:48
Παιδια το κρανος ΔΕΝ ερχεται οπως το κοβω η εγω ειμαι ανυπομονος... Φιλε @foten21
απο το ebay ποσο καιρο εκανε να ρθει ??
Σκεφτομαι να σκασω πιστολια στο fc-moto !!! Απαραδεκτοι μεχρι στιγμης ...Γερμανια σου λεει μετα ...ιδια σκατα ειμαστε απλα εμεις εχουμε το ονομα !!

:lol:

mitsos_chania
11/11/2012, 21:54
:lol:

ΜΗ γελας ρε Ktinos !!! Αν εχεις κανα βυσμα στη γερμανια να το φερουν πιο γρηγορα :p εχω σαλεψει... το email μου τη τελευταια βδομαδα το χω κοιταξει πιο πολλες φορες απο οσες το χω κανει συνολο απο τη μερα που πηρα laptop !!! Ενα χερι βοηθειας :beer:

devil's animal
11/11/2012, 23:08
Παιδια το κρανος ΔΕΝ ερχεται οπως το κοβω η εγω ειμαι ανυπομονος... Φιλε @foten21
απο το ebay ποσο καιρο εκανε να ρθει ??
Σκεφτομαι να σκασω πιστολια στο fc-moto !!! Απαραδεκτοι μεχρι στιγμης ...Γερμανια σου λεει μετα ...ιδια σκατα ειμαστε απλα εμεις εχουμε το ονομα !!

δες εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=128714&highlight=fc+moto) τι γινεται με το fc moto...
γι'αυτο υπαρχουν τα forum αρχηγε μου...για να ριχνουμε καμια ματια για το ποσο ειναι αξιοπιστο το site που παμε να νταλαβεριστουμε...

ελπιζω να βρεις ακρη γρηγορα και να ειναι καλοφορετο το κρανακι σου...
:wave2:

pipe_smoker
12/11/2012, 00:57
Κάρτα (τους τα έχεις ακουμπήσει ήδη)? Ή αντικαταβολή?

Στην πρώτη περίπτωση κάνε υπομονή και το σταυρό σου. Τα φοβόσουν που τα φοβόσουν απ'όσο σε θυμάμαι να λες τα ιντερνετονταλαβέρια, ελπίζω να μη βγεις αληθινός και σου κάτσει καμιά στραβή. Τελικά όλο και κάποια άκρη θα βρεθεί λογικά, αλλά θα σου έχει βγει η Παναγία πρώτα.

Στη δεύτερη περίπτωση, κάνε λίγες μέρες υπομονή ακόμη (δεν ξέρω και πόσο καιρό παίρνει να στείλουν κάτι. Εγώ πχ όταν παραγγέλνω καπνούς από Γερμανία κάνουν γύρω στις 15 μέρες να έρθουν.) κι αν δε δεις φως ξεκίνα να ψάχνεις στα εδώ μαγαζιά, έχοντας στο νου σου ότι τέλη του μήνα φεύγεις όπως είχες πει (και ρισκάρεις να μείνεις χωρίς κράνος), και ξεχνώντας τελείως ότι έχεις παραγγείλει κράνος. Αν βρεις κάτι που σου γουστάρει (και είναι εντός budget κλπ κλπ) το παίρνεις και κάνεις κι έναν κόπο να στείλεις ένα mail στο fc ότι λόγω της καθυστέρησης από μεριάς τους δεν πρόκειται να παραλάβεις το δέμα εάν κι όποτε το στείλουν. Στην περίπτωση που σκάσει μετά κάποια στιγμή τηλέφωνο από τη μεταφορική ότι έφτασε το δέμα, τους λες ένα "Δεν παραλαμβάνω γιατί είναι εκπρόθεσμο κι έχει ήδη ενημερωθεί ο αποστολέας. Επιστρέψτε το." και τελείωσε η ιστορία (καμία ευθύνη δε φέρεις απ'όσο ξέρω, και ειδικά αφού τους είχες στείλει και mail).

Τώρα εάν όσο ψάχνεις εδώ, έρθει το δέμα, καλό θα ήταν να το τσεκάρεις πριν πληρώσεις την αντικαταβολή. Αυτό δεν ξέρω πώς και κατά πόσο γίνεται. Γιατί άλλο πχ να πληρώσεις, να φύγεις και φτάνοντας σπίτι σου να δεις ότι αντί για medium σου έστειλαν XXXL κι άντε μετά βγάλε άκρη (πλέον έχεις πληρώσει οπότε η "δοσοληψία" έχει ολοκληρωθεί κατά έναν τρόπο έστω και λανθασμένα και η μεταφορική χέστηκε αν το κράνος σου είναι στο σωστό μέγεθος ή όχι), κι άλλο πριν πληρώσεις (συνεπώς πριν "παραλάβεις") να ελέγξεις το δέμα και το περιεχόμενό του ότι είναι το σωστό κλπ και τότε πράττεις ανάλογα. Αν όλα είναι κομπλέ πληρώνεις και καλοφόρετο, αν όχι "είναι λάθος, δεν παραλαμβάνω". Ξαναλέω την τελευταία αυτή παράγραφο τη γράφω με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν ξέρω τι παίζει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεμπερδεύεις σύντομα να σου φύγει και το άγχος:wave2:

FotisFz1
12/11/2012, 10:31
ο πωλητης που το αγορασα το εστειλε με dpd η οποια τα φερνει οδικως κ εκανε 8 μερες
δεν ξερω τι γινεται με το ταχυδρομιο τους κ ποσο
καιρο κανει

SVX
12/11/2012, 10:37
δες εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=128714&highlight=fc+moto) τι γινεται με το fc moto...
γι'αυτο υπαρχουν τα forum αρχηγε μου...για να ριχνουμε καμια ματια για το ποσο ειναι αξιοπιστο το site που παμε να νταλαβεριστουμε...

ελπιζω να βρεις ακρη γρηγορα και να ειναι καλοφορετο το κρανακι σου...
:wave2:

θυμηθηκα την διαφημιση, "Στερνη μου γνωση, να σε ειχα πρωτα..." :lol:

chr1s_86
12/11/2012, 11:21
8 του μήνα το παράγγειλες και σήμερα ήθελες να έρθει ; :confused:

Κάνε λίγο υπομονή, ακόμα κι απ' το louis.de μια βδομαδούλα τη θέλει ;)

mitsos_chania
12/11/2012, 13:05
8 του μήνα το παράγγειλες και σήμερα ήθελες να έρθει ; :confused:

Κάνε λίγο υπομονή, ακόμα κι απ' το louis.de μια βδομαδούλα τη θέλει ;) Φιλε Cris δε περιμενα να ερθει το κρανος ... το email περιμενα να ερθει αλλα δεν τους βλεπω και πολυ φιλοτιμους !! Το louis ειναι γερμανικο κ αυτο γιατι εχω την επιφυλαξη στο τερμα πισω μερος του μυαλου μου οτι βλεπουν ελλαδα κ λενε αντε γεια :D

mitsos_chania
12/11/2012, 13:07
θυμηθηκα την διαφημιση, "Στερνη μου γνωση, να σε ειχα πρωτα..." :lol:

Ισχυει αυτο αλλα ειδα κ αλλα φορουμ με επιτυχεις αγορες ... Και σαφως και ρωτησα κ μ παν 'καργα αξιοπιστο' Δε θυμαμαι να σ πω κ το ονομα του συμφορουμιστη. Παντως ηταν η πρωτη μου προσπαθεια και δε ξερω αν θα προβω και σε δευτερη... ηδη αγχωθηκα αρκετα

mitsos_chania
12/11/2012, 13:10
Κάρτα (τους τα έχεις ακουμπήσει ήδη)? Ή αντικαταβολή?

Στην πρώτη περίπτωση κάνε υπομονή και το σταυρό σου. Τα φοβόσουν που τα φοβόσουν απ'όσο σε θυμάμαι να λες τα ιντερνετονταλαβέρια, ελπίζω να μη βγεις αληθινός και σου κάτσει καμιά στραβή. Τελικά όλο και κάποια άκρη θα βρεθεί λογικά, αλλά θα σου έχει βγει η Παναγία πρώτα.

Στη δεύτερη περίπτωση, κάνε λίγες μέρες υπομονή ακόμη (δεν ξέρω και πόσο καιρό παίρνει να στείλουν κάτι. Εγώ πχ όταν παραγγέλνω καπνούς από Γερμανία κάνουν γύρω στις 15 μέρες να έρθουν.) κι αν δε δεις φως ξεκίνα να ψάχνεις στα εδώ μαγαζιά, έχοντας στο νου σου ότι τέλη του μήνα φεύγεις όπως είχες πει (και ρισκάρεις να μείνεις χωρίς κράνος), και ξεχνώντας τελείως ότι έχεις παραγγείλει κράνος. Αν βρεις κάτι που σου γουστάρει (και είναι εντός budget κλπ κλπ) το παίρνεις και κάνεις κι έναν κόπο να στείλεις ένα mail στο fc ότι λόγω της καθυστέρησης από μεριάς τους δεν πρόκειται να παραλάβεις το δέμα εάν κι όποτε το στείλουν. Στην περίπτωση που σκάσει μετά κάποια στιγμή τηλέφωνο από τη μεταφορική ότι έφτασε το δέμα, τους λες ένα "Δεν παραλαμβάνω γιατί είναι εκπρόθεσμο κι έχει ήδη ενημερωθεί ο αποστολέας. Επιστρέψτε το." και τελείωσε η ιστορία (καμία ευθύνη δε φέρεις απ'όσο ξέρω, και ειδικά αφού τους είχες στείλει και mail).

Τώρα εάν όσο ψάχνεις εδώ, έρθει το δέμα, καλό θα ήταν να το τσεκάρεις πριν πληρώσεις την αντικαταβολή. Αυτό δεν ξέρω πώς και κατά πόσο γίνεται. Γιατί άλλο πχ να πληρώσεις, να φύγεις και φτάνοντας σπίτι σου να δεις ότι αντί για medium σου έστειλαν XXXL κι άντε μετά βγάλε άκρη (πλέον έχεις πληρώσει οπότε η "δοσοληψία" έχει ολοκληρωθεί κατά έναν τρόπο έστω και λανθασμένα και η μεταφορική χέστηκε αν το κράνος σου είναι στο σωστό μέγεθος ή όχι), κι άλλο πριν πληρώσεις (συνεπώς πριν "παραλάβεις") να ελέγξεις το δέμα και το περιεχόμενό του ότι είναι το σωστό κλπ και τότε πράττεις ανάλογα. Αν όλα είναι κομπλέ πληρώνεις και καλοφόρετο, αν όχι "είναι λάθος, δεν παραλαμβάνω". Ξαναλέω την τελευταία αυτή παράγραφο τη γράφω με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν ξέρω τι παίζει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεμπερδεύεις σύντομα να σου φύγει και το άγχος:wave2:

Δοξα το θεο , οι συμπτωσεις καταφεραν να μην προλαβω να φτιαξω paypal :P .ANTIKATAΒΟΛΗΗΗηηΗΗ παλι καλα ... Απλα μ αρεσε κ το θελα πολυ ! Ενα email να μου πουν ερχεται σε 25 μερες !! Δε με νοιαζει ... να ξερω τι γινεται θελω...ΓΕΡΜΑΝΟΙ :moutza:

chr1s_86
12/11/2012, 13:33
Το louis ειναι γερμανικο κ αυτο γιατι εχω την επιφυλαξη στο τερμα πισω μερος του μυαλου μου οτι βλεπουν ελλαδα κ λενε αντε γεια :D


Με το louis δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, τέλεια εξυπηρέτηση. Για το fc δεν έχω γνώμη, δεν έχω πάρει κάτι...