PDA

View Full Version : fazer h xt660x ????



aggelojohn
13/11/2012, 22:30
Καλησπερα παιδια ειμαι νεο μελος στο forum και θα ηθελα τη βοηθεια σας.Τωρα εχω ενα honda innova και θελω να το αντικαταστησω με ενα μηχανακι μεγαλυτερου κυβισμου.Ειμαι αναμεσα σε 2 επιλογες και θελω την γνωμη σας (fazer kai xt660x ).Τα λεφτα που εχω διαθεσιμα ειναι το πολυ 3500 euro.Τη μηχανη την θελω και για καθημερινη χρηση αλλα να μπορω να παω και για ενα μπανιο ρε αδερφε το καλοκαιρι η καπου πιο μακρια γιατι με το παπι ειχε καταντισει ανυποφορο

@ngelos
13/11/2012, 22:41
Fazer.

Τα έχω και τα δύο.Αυτά που μπορεί να σου δώσει ένα touring μηχανάκι είναι πολύ σημαντικότερα από το...βασικά τπτ καλύτερο που έχει το Xt.

karellen
13/11/2012, 22:43
Και με τα δύο πας για μπάνιο και μάλιστα μακρυνό.
Το ΧΤΧ είναι πιο ευκίνητο στην πόλη και η κατανάλωσή του παίζει γύρω στο 5λ/100χλμ (για το φέιζερ δεν ξέρω) και με 3.500 βρίσκεις καλό μηχανάκι.
Το φέιζερ θα σε βολέψει καλύτερα σε ταξίδια καθ' ότι 4κύλινδρο και καλύτερο στήσιμο για δρόμο.

Εν κατακλείδι εσένα τι σ' αρέσει περισσότερο;

aggelojohn
13/11/2012, 22:51
Εμενα μου αρεσουν και τα 2 μηχανακια οπτικα αν και ειναι διαφορετικες κατηγοριες.Εμενα αυτο που με νοιαζει σε πρωτη φαση ειναι να μπορω να κανω τις δουλειες μου μεσα στην πολη χωρις να κολλαω στην κινηση και φυσικα η οικονομια καυσημου

@ngelos
13/11/2012, 23:23
Αν δν έχεις σκοπό ποτέ μα ποτέ να ξεκινήσεις τα ταξίδια και τις εκδρομές 200+ χιλιομέτρων πάρε το Xt τότε.Αν και το Fazer είναι σχεδόν το ίδιο καλό στην πόλη.Σχεδόν,έτσι...

Επίσης.Σε ποιά πόλη.Αν Αθήνα πάρε το Xt.Με το Fazer και τις τόσες λακούβες δν έχω καμία εμπιστοσύνη στη μοτοσυκλέτα κάθε φορά που πηγαίνω και κυκλοφορώ λιγάκι...

jorgevaldano
13/11/2012, 23:33
Αν τα ταξίδια είναι συχνά και μεσαια-μακρινά, πάρε μηχανάκι με κάλυψη απο αέρα --> fazer

Αν θες τη δύναμη να σου τη δίνει το μηχανάκι απο τις 2.000 στροφές, πάρε το ΧΤΧ

Αν θες να σου τη δίνει απο τις 6000 στροφές, πάρε το fazer

Χαμηλή κατανάλωση --> ΧΤΧ

aggelojohn
13/11/2012, 23:50
Αν μπορει να μου πει καποιος τις καταναλωσεις απο το χτ και απο το fazer και γενικα ποιο ειναι οικονομικο στα service του

jorgevaldano
14/11/2012, 10:16
περίπου 1 λίτρο λιγώτερο στα 100χλμ το ΧΤΧ

και φθηνώτερο σέρβις

πάνω από τα 140χ/ω θα σε κουράζει όμως, και λόγω μοτέρ και λόγω ανεμοκάλυψης

@ngelos
14/11/2012, 11:41
Για Fazer injection με xt οι καταναλώσεις είναι σχεδόν ίδιες.
Σερβις φθηνότερο το Χτ λόγω λιγότερων κυλίνδρων,αλλά ουσιαστικά η διαφορά τους είναι τρεία μπουζί,λάδι παίρνουν το ίδιο.
140χιλιόμετρα πάει σχεδόν σπασμένο το Χτ.Κουράζει να έχεις το γκάζι συνέχεια στην τσίτα.Και τότε έχεις και μεγαλύτερη κατανάλωση.

ziggΥ
14/11/2012, 11:47
το μοτέρ του ΧΤ στο σωστό μηχανάκι
http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/mt-series/mt-03.aspx
:uplate:

θα το ευχαριστηθείς περισσότερο, και εδώ μέσα και όξω :wave2:

mikes
14/11/2012, 11:50
δες και το ΜΤ-03! εχει το ιδιο μοτερ με το ΧΤΧ αλλα το στησιμο του ειναι δρομου! εγω το θεωρω σαφως πιο ανετο μηχανακι απο το ΧΤΧ!

edit: με προλαβε ο ziggy!! (ποτε εγινες πιο γρηγορος εσυ απο μενα ρε?? :p )

ziggΥ
14/11/2012, 11:51
δες και το ΜΤ-03! εχει το ιδιο μοτερ με το ΧΤΧ αλλα το στησιμο του ειναι δρομου! εγω το θεωρω σαφως πιο ανετο μηχανακι απο το ΧΤΧ!

άργησες :smokin:

mikes
14/11/2012, 11:52
άργησες :smokin: δες το edit!

Bowleno
14/11/2012, 12:19
δες και το ΜΤ-03! εχει το ιδιο μοτερ με το ΧΤΧ αλλα το στησιμο του ειναι δρομου! εγω το θεωρω σαφως πιο ανετο μηχανακι απο το ΧΤΧ!

edit: με προλαβε ο ziggy!! (ποτε εγινες πιο γρηγορος εσυ απο μενα ρε?? :p )

Aν το πάμε έτσι, γιατί να μην δει και τα aprilia pegaso strada/trail;
τον ίδιο κινητήρα έχουν και πιο ευέλικτα είναι απο το XTX και ανετότατα ταξιδεύουν με 140-150

ziggΥ
14/11/2012, 12:21
Aν το πάμε έτσι, γιατί να μην δει και τα aprilia pegaso strada/trail;
τον ίδιο κινητήρα έχουν και πιο ευέλικτα είναι απο το XTX και ανετότατα ταξιδεύουν με 140-150

γιατί δεν είναι εμφανισιακά ωραία :cool:

(με τα προφανή γούστα του χριστιανού πάντα, μη παρεξηγηθούμε :P )

Bowleno
14/11/2012, 12:36
(με τα προφανή γούστα του χριστιανού πάντα, μη παρεξηγηθούμε :P )


ενώ εγώ είμαι μουσουλμάνος/κομφουκιστής/ειδωλολάτρης κ.λ.π.; :p

Κουκλί είναι μπρε το μΕχανάκι μου (αμα δεν το παινέψεις καίει ανορθωτή :p )

nikolas1709
14/11/2012, 12:44
ειχα χτχ και ο αδελφος μου fazer,
μεσα στην αθηνα δε το αλλαζα το χτχ αλλα οταν χρειαζοταν να παω καμια εκδρομη μακρια επαιρνα το fazer οχι οτι το χτχ δε πηγαινε,
αλλα αλλο πραγμα το τετρακυλινδρο στην εθνικη , φυσικα διακοπες σε νησακια με το χτχ
αν το θελεις για 80% αθηνα και 20% εκδρομες πας για χτχ
αν τα ποσοστα των εκδρομων ειναι αρκετα πιο πανω πηγαινε για fazer

aggelojohn
14/11/2012, 15:15
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Η αληθεια ειναι οτι το θελω 70% αθηνα οποτε με βλεπω προς το XT

GiannisBlessed
14/11/2012, 16:38
υπολογισε οτι το fazer εχει και σχεδον τα διπλα αλογα απο το χτ.
τα οποια συνηθως ειναι παντα καλοδεχουμενα.
και κατι υποκειμενικο ειναι οτι το fazer εχει γαματο τετρακυλινδρο ηχο ενω το χτ εχει ηχο μεγαλου παπιου.:lol:

aggelojohn
14/11/2012, 16:47
τα εχω υποψη αυτα που λες απο την αλλη ομως στη φαση που ειμαι (αφραγκος δηλαδη) και το παραμικρο παραπανω εξοδο θα ειναι προβλημα.
Το ¨μηχανακι ¨ θα το θελω για καθημεριμνη χρηση για μεσα στην αθηνα περισσοτερο

TZANNSPY
14/11/2012, 20:26
Να μη πάρεις xtx είναι μ@λ@κί@, δεν κάνει και ωραίο θόρυβο, τελικιάζει στα 140 κτλ.

Να πάρεις το fazer που έχει τα διπλάσια άλογα και περίπου την ίδια ροπή και δεν πειράζει που τα βγάζει στις διπλάσιες στροφές και μέχρι τα 140 σέρνεται... Επίσης δεν πειράζει που θα μετανοιώσεις που έδωσες το παπί, αν το δώσεις βέβαια.

Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από το να έχεις ένα τεράστιο πιστόνι ανάμεσα στα πόδια σου και να χορεύεις σαν μπαλαρίνα στην κίνηση της πόλης και να μοιράζεις πίκρα στα διάφορα πολυκύλινδρα που θέλουν 6000 στροφές για να ξεκινήσουν αλλά στο ένα και μοναδικό ταξίδι που θα κάνεις τον δεκαπενταύγουστο θα παίρνεις το αίμα σου πίσω...


Προηγούμενη εμπειρία εκτός από το παπί υπάρχει;

aggelojohn
14/11/2012, 21:07
Οδηγαω παπια πολλα χρονια(c 50, innova και τωρα χρησιμοποιω το crypton x του αδερφου μου).Απο μεγαλη μηχανη ειχα για μερικες μερες ενος φιλου μου (cbr 400 '98) γουσταρω με τρελα super sport αλλα δεν ειναι για πολη ειχα κουραστει υπερβολικα.Επισεις θελω κατι παραπανω σε κυβικα απο την παπια γιατι ειμαι αρκετα συχνα δικαβαλο και ειδικα καλοκαιρι σε αποστασεις (ζουμπερι,βαρκιζα κλπ) δεν μπορω με την παπια κουραζομαι πολυ(και βαριεμαι κι ολας)

karellen
14/11/2012, 21:25
Ρε παιδιά που το είδατε ότι τελικιάζει ή ότι πάει σκαστό στα 140 το ΧΤΧ;
Ανεβοκατεβαίνω Καλαμάτα-Αθήνα από εθνική με 130-140-150 συνεχώς και έχει ακόμα κάμποσα μέχρι τα 165-170.
Εντάξει σε δέρνει ο αέρας αλλά όχι και ψόφιο το ΧΤ!

TZANNSPY
14/11/2012, 21:34
Άρα... κατά την γνώμη μου μηδέν εμπειρία σε μεγάλες μοτό.

Επίσης αν σε << κούρασε υπερβολικά η δανεική για μερικές μέρες >> CBR 400 του φίλου σου, αν και αυτή είναι SS και όχι ST, τότε δεν ψάχνεις για fazer ότι και αν σου λένε οι φίλοι εδώ.

Ψάχνεις κάτι μέχρι το πολύ-πολύ 50 άλογα, χαμηλόροπο που συγχωρεί λαθάκια.
Κατά προτίμηση κάτι σε μονοκύλινδρο/δικύλιδρο On/Off.

:a013:

akis_trevor
14/11/2012, 21:41
Ψάχνεις κάτι μέχρι το πολύ-πολύ 50 άλογα, χαμηλόροπο που συγχωρεί λαθάκια.
Κατά προτίμηση κάτι σε μονοκύλινδρο/δικύλιδρο On/Off.

αυτο....
τι του λετε του παιδιου να παρει fazer για μεσα στην αθηνα μερικοι;
πηγαινε παρε το xt που σ'αρεσει κιολας να κανεις την δουλιτσα σου μια χαρα ρε φιλαρακι.....

aggelojohn
14/11/2012, 21:42
με ειχε κουρασει ετσι οπως ειναι στο στησιμο της αλλα και στο θεμα της υπερβολικης κινησης στο δρομο αλλα αν δεν κανω λαθος η fazer δεν ειναι τοσο σκυφτη

@ngelos
14/11/2012, 23:15
Ρε παιδιά που το είδατε ότι τελικιάζει ή ότι πάει σκαστό στα 140 το ΧΤΧ;
Ανεβοκατεβαίνω Καλαμάτα-Αθήνα από εθνική με 130-140-150 συνεχώς και έχει ακόμα κάμποσα μέχρι τα 165-170.
Εντάξει σε δέρνει ο αέρας αλλά όχι και ψόφιο το ΧΤ!

Όχι,έχεις δίκιο.Το Xt είναι...

...ΦΩΤΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ!!!:lol::lol::lol:
νταξς για μονοκύλινδρο είναι μια χαρά,αλλά σε σχέση με το Fazer ψωφίμι το λες.;)


αυτο....
τι του λετε του παιδιου να παρει fazer για μεσα στην αθηνα μερικοι;
πηγαινε παρε το xt που σ'αρεσει κιολας να κανεις την δουλιτσα σου μια χαρα ρε φιλαρακι.....

+1.Είπαμε,το Fazer για μένα καλύτερο,αλλά στην Αθήνα θες on-off αν είναι για δουλειά.


με ειχε κουρασει ετσι οπως ειναι στο στησιμο της αλλα και στο θεμα της υπερβολικης κινησης στο δρομο αλλα αν δεν κανω λαθος η fazer δεν ειναι τοσο σκυφτη

Σκυφτή δν είναι,αλλά είναι κατά πολύ βαρύτερη σε αίσθηση και δν συγχωρεί το ίδιο λάθη.

p@nos
15/11/2012, 10:24
giati de toy lete na parei africa?

jorgevaldano
15/11/2012, 10:45
Να πάρεις το fazer που έχει τα διπλάσια άλογα και περίπου την ίδια ροπή και δεν πειράζει που τα βγάζει στις διπλάσιες στροφές και μέχρι τα 140 σέρνεται...


Το ότι τα βγάζει σε διπλάσιες στροφές είναι χοντρικά σωστό.

Το ότι μέχρι τα 140 σέρνεται είναι σκέτη χοντράδα.

THEOD
15/11/2012, 10:52
Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα επιλογής ή σύγκρισης ανάμεσα σε 2 μηχανάκια που τα χωρίζουν 3 κύλινδροι και σχεδόν διπλάσια ιπποδύναμη...
Ξεκαθάρισε μέσα σου (με ρεαλιστικά κριτήρια όμως- όχι με την λογική του "τα θέλω όλα") τι θες από ένα μηχανάκι και μετά η επιλογή είναι πανεύκολη...

@ngelos
15/11/2012, 11:16
giati de toy lete na parei africa?

Έλα πες το.V-strom ήθελες να προτίνεις...

H.A.Balafoutre
15/11/2012, 11:27
Αν το μεγαλύτερο ποσοστό των μετακινήσεών σου θα είναι σε αστικό περιβάλον, τότε ΧΤ. Είναι λίγο πιο αγχολητικό σε αρκετά επίπεδα στην καθημερινότητα και στις αποδράσεις όλο το χρόνο σε σχέση με το Fazer. Από συντήρηση, λάστιχα, παρκάρισμα...κτλ. Το Fazer είναι κι αυτό πολύ καλό μέσα στην κίνηση και το μαθαίνεις εύκολα. Όμως, το γκάζι του ΧΤ θα είναι αρκετό μέσα στην κίνηση ώστε να γλυτώσεις από οτιδήποτε και δεν είναι υπερβολικό ώστε να κυνηγάς άλλες καταστάσεις. Από οδηγικής απόψεως, πάντα τα περισσότερα άλογα θέλουνε και περισσότερο χρόνο εξοικείωσης, ίσως ο μόνος λόγος για να πάρεις το Fazer δηλαδή θα αργήσεις να το βαρεθείς, όμως θα θέλει πάντα περισσότερη προσοχή στην χρήση του. Για μένα που το χρησιμοποιώ 50-50 το Fazer είναι άψογο, διότι το παραέξω κάνει τη διαφορά (πέρα από την λειτουργία ενός τετρακύλινδρου μοτέρ όταν ανοίγουνε οι δρόμοι και κάνεις αρκετά χιλιόμετρα τη μέρα), ενώ μέσα στην πόλη και για κάθε μέρα και ψιλές αποδράσεις (έτυχε να οδηγήσω και ΧΤ και ΜΤ03 για 1-2 μέρες) το ΧΤ βολεύει άψογα. Αλλά, έτσι όπως έχουνε έρθει τα πράγματα κι έχουνε κοπεί τα πολλά-πολλά παραέξω....το ΧΤ είναι καλύτερη λύση.

akis_trevor
15/11/2012, 13:28
και να προτεινω και κατι αλλο....er6n.

TZANNSPY
15/11/2012, 15:53
Το ότι τα βγάζει σε διπλάσιες στροφές είναι χοντρικά σωστό.

Το ότι μέχρι τα 140 σέρνεται είναι σκέτη χοντράδα.

Sorry, δεν θα το ξανακάνω...
Χρησιμοποίησα νούμερα και λέξεις που είχαν ήδη πει άλλοι για δείξω "χοντρικά" τι ήθελα να πω... :)

p@nos
15/11/2012, 17:25
Έλα πες το.V-strom ήθελες να προτίνεις...



οχι χαλαει...αφρικα η σιμπι400 αξιοπιστο...μετα ισως τενερε του 89 το σκυλι


τεσπα οπως εχουν πει ηδη εδω μεσα το φειζερ μπορει να κανει οτι κανει και το χτ μεσα στην πολη το χτ δε μπορει να κανει ομως οτι το φειζερ στα υπολοιπα...αμα θες να κινηθεις σε αυστηρο περιβαβλλον πολης παρε σκουτερ...αμα θες κατι διασκεδαστικο μεσα στην πολη παρε σουπερμοτο(οχι το χτ δλδ)...αμα θες μια μηχανη για ολα παρε το φειζερ ετσι οπως το περιγραφεται εδω μεσα ειναι σα να ναι το φειζερ μεσα στην πολη σαν αεροπλανοφορο ενω το χτ τριαλ...

TZANNSPY
15/11/2012, 18:17
Γιατί όπως είναι γνωστό, το fazer και χώμα μπαίνει και πεζοδρόμια/σκαλιά ανεβοκατεβαίνει και όλα αυτά καλύτερα από το ΧΤ που ούτε μοτάρντ είναι, ούτε στρητ, ούτε ον/οφ και ελέγχεται αν θα πρέπει να λέγεται δίκυκλο...

Ο ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ "ΠΤΗΣΗΣ" ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΟ CBR KAI ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ 4Κ ΜΕ ~100ΗΡ

@ngelos
15/11/2012, 19:19
Ο ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ "ΠΤΗΣΗΣ" ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΟ CBR KAI ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ 4Κ ΜΕ ~100ΗΡ

Δν του είπαμε να αντικαταστήσει και τον Stoner στο HRC.
:lol:

Σιγά τις "πτήσεις" που θα κάνει με 95πόνι...

jorgevaldano
15/11/2012, 19:49
όταν τα 95 άλογα είναι 4κ δεν είναι καθόλου δύσκολο να ελεγχθούν, απλα μένεις κάτω από 5-6000 στροφές και τα περισσότερα άλογα μένουν στο στάβλο

akis_trevor
15/11/2012, 20:15
όταν τα 95 άλογα είναι 4κ δεν είναι καθόλου δύσκολο να ελεγχθούν, απλα μένεις κάτω από 5-6000 στροφές και τα περισσότερα άλογα μένουν στο στάβλο

και τοτε γιατι να τα εχεις;

TZANNSPY
15/11/2012, 21:37
Δν του είπαμε να αντικαταστήσει και τον Stoner στο HRC.
:lol:

Σιγά τις "πτήσεις" που θα κάνει με 95πόνι...

Πέρα από τη πλάκα... αν δεν ήταν e-φίλος σου αλλά πραγματικός ή ο αδερφός σου ή το παιδί σου θα τον συμβούλευες το ίδιο;

TZANNSPY
15/11/2012, 21:44
όταν τα 95 άλογα είναι 4κ δεν είναι καθόλου δύσκολο να ελεγχθούν, απλα μένεις κάτω από 5-6000 στροφές και τα περισσότερα άλογα μένουν στο στάβλο

Στις 5000rpm το fazer θα βάζει φωτιά στο δρόμο;
Με την ίδια λογική γιατί να μην πάρει από τώρα κανά χιλιάρι;

jorgevaldano
15/11/2012, 22:25
και τοτε γιατι να τα εχεις;

αναφέρθηκα σε κάποιον που έιναι σχετικά αρχάριος και θέλει μηχανάκι που να μην τον τρομάξει

jorgevaldano
15/11/2012, 22:27
Στις 5000rpm το fazer θα βάζει φωτιά στο δρόμο;


είπα κάτι τέτοιο και δεν το κατάλαβα;

στις 5000 στροφές απλά ζωντανεύει



Με την ίδια λογική γιατί να μην πάρει από τώρα κανά χιλιάρι;

γιατί το χιλιάρι τραβάει και από χαμηλά

akis_trevor
15/11/2012, 22:41
δηλαδη να παρει ενα μηχανακι που δουλευει μετα τις 6000 στροφες,για 70-80% μεσα στην αθηνα και κανα μπανακι το υπολοιπο,αλλα να το δουλευει μεχρι τις 5.000 για να μην τον τρομαξει;οκ...
φιλε,οτι και να παρεις καλοταξιδο να ειναι και παντα να φορας κρανος μπουφαν γαντια.:wave2:

jorgevaldano
15/11/2012, 23:30
δηλαδη να παρει ενα μηχανακι που δουλευει μετα τις 6000 στροφες,για 70-80% μεσα στην αθηνα και κανα μπανακι το υπολοιπο,αλλα να το δουλευει μεχρι τις 5.000 για να μην τον τρομαξει;οκ...


ψυχραιμία λίγο

δεν είπα κάτι τέτοιο, είπα πως, γενικά μιλωντας, τα 4κ 600άρια λόγω περιορισμένης δύναμης στις χαμηλές δεν είναι ακατάλληλα για νέους οδηγούς, κι ας έχουν 95 άλογα στρόφαλο

για μένα ούτε το ΧΤΧ ούτε το ΦΖ είναι κατάλληλο για την περίπτωσή του, θα του πρότεινα 2κ σαν το er6f, αλλά αφού αυτά τα δύο θέλει...

p@nos
16/11/2012, 01:35
eee ksipnate

fazer 600 exoun oi sxoles odigon...

TROOPER
16/11/2012, 09:57
πας για το ΧΤ με αυτα που εχεις πει.

kachius
16/11/2012, 10:03
Όπως αναφέρθηκε, και εγώ για ΜΤ-03 θα πήγαινα!
Δεν το έχω οδηγήσει (έχω όμως οδηγήσει το XTZ άρα έχω μια ιδέα του κινητήρα) και πιστεύω ότι θα είναι ότι καλύτερο για πόλη και εκδρομές!!
Θα σου πρότεινα να το κάνεις μια βόλτα πρωτού επιλέξεις....

@ngelos
16/11/2012, 13:00
Πέρα από τη πλάκα... αν δεν ήταν e-φίλος σου αλλά πραγματικός ή ο αδερφός σου ή το παιδί σου θα τον συμβούλευες το ίδιο;

Ναι.Και εγώ με Fazer ξεκίνησα και μια χαρά ήταν από την αρχή.Δν ανοίγεις το γκάζι πολύ τον πρώτο καιρό και έχεις και ένα μηχανάκι που δν θα το βαρεθέις από τον πρώτο χρόνο.


eee ksipnate

fazer 600 exoun oi sxoles odigon...

aggelojohn
17/11/2012, 19:30
παιδια εχω μπερδευτει λιγο απο της γνωμες σας :P μου φαινεται πριν παρω την αποφαση μου πρεπει να οδηγησω τη fazer....

trelf
17/11/2012, 20:29
παιδια εχω μπερδευτει λιγο απο της γνωμες σας :P μου φαινεται πριν παρω την αποφαση μου πρεπει να οδηγησω τη fazer....

αν οδηγησεις το fazer..... θα ξεχασεις καθε σκεψη για το xt........

@ngelos
17/11/2012, 21:06
αν οδηγησεις το fazer..... θα ξεχασεις καθε σκεψη για το xt........

+1

αν και στην Αθήνα θα τον βόλευε και το Xt-άκι

zaxos44
07/12/2012, 01:37
Εμενα μου αρεσουν και τα 2 μηχανακια οπτικα αν και ειναι διαφορετικες κατηγοριες.Εμενα αυτο που με νοιαζει σε πρωτη φαση ειναι να μπορω να κανω τις δουλειες μου μεσα στην πολη χωρις να κολλαω στην κινηση και φυσικα η οικονομια καυσημου

Αν οντως η καταναλωση του ΧΤ παιζει στα 5λ/100 τοτε ειναι ιδια με του φαζερ,αν φυσικα το οδηγας και οικονομικα,αν σε βοηθαει αυτο,με 10 ευρω εχω κανει 125 χιλιομετρα.με φαζερ του 04.Το μηχανακι ειναι "σχολειο",(με φαζερ ξεκινησα κι εγω,αλλαξα μερικα μηχανακια και τωρα εχω παλι φαζερ)και κανει τα παντα,δουλειες στην πολη,ταξιδια μακρινα και κοντυνα,βολτες,για τα λεφτα του πολυ καλο και αξιοπιστο.