PDA

View Full Version : προσοχη οι συνδρομητες vodafone



nic mor
14/11/2012, 22:03
για ριξτε μια ματια οι συνδρομητες της vodafone
στους λογαριασμους σας για μια χρεωση "Πάγιο Welcome Tone"
διαπιστωσα τυχαια,γιατι ποτε δεν κοιταω το λογαριασμο, (πληρωνεται μεσω παγιας εντολης κτλ)
οτι για πανω απο 1,5 χρονο ειχα αυτη τη χρεωση
η οποια ειναι 0,61€ + φαπα την εβδομαδα.

για υπηρεσια που ποτε δεν ενεργοποιησα και ποτε δεν χρησημοποιησα!!
στο πρωτο τηλ που τους εκανα,μου ειπαν θα σας τα επιστρεψουμε,
μετα απο λιγο μου ηρθε μηνυμα οτι θα μου επιστρεψουν 18€ + φαπα
ποσο κατα πολυ μικροτερο απο αυτο που μου ειχαν κρατησει.
και ξαναπαιρνω,εκει αρχισε το παραμυθακι περι "μαλλον κατα λαθος εσεις το ενεργοποιησατε" κτλ
και εδω βρωμαει πλεον το στορι,γιατι μιλαμε για πολλους συνδρομιτες και πολλα εκατομμυρια
που μαζευουν,απο κατι μαλακες σαν και εμενα που απλα βαζουν το χερι στην τσεπη και πληρωνουν
χωρις να ξερουν τι!!!
φυσικα εγινε καταγγελια κατ'ευθειαν στο ινκα και στο συνηγορο του καταναλωτη.
οχι οτι εχω σκοπο να κυνηγισω και πολυ αυτα τα 50-60€ που μου αντιστοιχουν
απλα για να υπαρχει στο αρχειο των υπηρεσιων αυτων και για αλλες υποθεσεις.


δεν το βαζω εδω,ουτε για κουβεντα,ουτε για γνωμες και ιδεες,ουτε για
να μου πει κανενας πονηρος ας προσεχες..
απλα μηπως το δει καποιος απροσεχτος σαν και εμενα και το σταματησει!
2,5-3€ συν φαπα το μηνα ειναι,γιατι να τα παιρνει η vodafone;;;

:beer::beer::beer::beer:

Panoskl
14/11/2012, 22:19
Ακολούθησε και την διαδικασία αυτή αφού πρόκειται για θέμα που αφορά εταιρεία τηλεπικοινωνιών.

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html

nic mor
14/11/2012, 22:54
ok done:beer:

MG-KTiNoS
14/11/2012, 23:23
Ας πρόσεχες....

αλλά έχω και μια ιδέα...

:lol:




:p

nic mor
15/11/2012, 00:12
κτιναρα..:moutza:
εμεις θα τα πουμε 2 εβδομαδες μετα το πασχα (if you know what i mean:cool: )
:lol::lol::lol::lol:

etzimas
15/11/2012, 01:34
Δε θέλει καν καταγγελία στην ΕΕΤΤ, απλά με την απειλή της καταγγελίας λύνεις πόλλα προβλήματα. Σε τηλεπικοινωνιακό πάροχο πήρα μετά από πρόβλημα που δε λυνόταν και έκανα 3-4 ερωτήσεις του τύπου "έχετε στο αρχείο σας ποιός τεχνικός ήρθε και ακριβή ημερομηνία; Και ποιοί ήταν στις 3 τελευταίες μου κλησείς οι εκπρόσωποι που μίλησα; Γιατί ετοιμάζω έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ και θέλω να είμαι όσο ακριβής γίνεται...μην την πληρώσει κανένας άδικα!". Αμέσως βρίσκεται υπεύθυνος να δρομολογήσει το πρόβλημα. Αλλιώς προσωπική πρόταση να κάνεις επισκέψεις σε κάποιο κατάστημα και να "ψαρέψεις" έναν υπάλληλο ευγενικό και φιλότιμο που δεν κρύβεται πίσω από ένα headset στην άλλη άκρη της γραμμής. Εγώ έχω βρει ένα κατάστημα για Vodafone που είναι ιδιαίτερα φιλικά τα παιδιά (όπως και ενα WIND παλιότερα που είχα) και πηγαίνω με στυλάκι "Έλα ρε συ; Τι κάνεις; Ξέρεις τι μου κάνανε οι δικοί σου από τα κεντρικά να δεις αν μπορείς να το λύσεις;" Είναι ακόμη πιο αποτελεσματικό από την καταγγελία, απλά από φιλότιμο και εσύ καλό είναι να ρωτήσεις που μπορείς να το ανταποδώσεις (site με σχόλια πελατών, ένα τηλεφώνημα να πεις στα κεντρικά ότι στο τάδε κατάστημα με εξυπηρέτησαν τέλεια κλπ).

Panoskl
15/11/2012, 09:49
Δε θέλει καν καταγγελία στην ΕΕΤΤ, απλά με την απειλή της καταγγελίας λύνεις πόλλα προβλήματα.

Υπάρχει μια διαφορά.

Με την απειλή της καταγγελίας μπορεί κάποιος να λύσει το δικό του πρόβλημα πιο γρήγορα, αλλά δεν θα λυθεί σίγουρα για κάποιους που (κακώς) είτε δεν ξέρουν είτε βαριούνται να ελέγξουν τί πληρώνουν. Η όρεξη κάποιων κουτοπόνηρων δεν θα κοπεί έτσι.

nikos_abel
15/11/2012, 11:35
Υπάρχει μια διαφορά.

Με την απειλή της καταγγελίας μπορεί κάποιος να λύσει το δικό του πρόβλημα πιο γρήγορα, αλλά δεν θα λυθεί σίγουρα για κάποιους που (κακώς) είτε δεν ξέρουν είτε βαριούνται να ελέγξουν τί πληρώνουν. Η όρεξη κάποιων κουτοπόνηρων δεν θα κοπεί έτσι.

Πρεσάισλυ. Αν κανένας δεν έκανε καταγγελίες, ούτε αυτά τα αστεία δε θα γίνονταν

http://www.tanea.gr/oikonomia/article/?aid=4767174

faraway
15/11/2012, 15:55
H καταγγελία πάντως που τους πονάει περισσότερο από λες , λέγεται φορητότητα !! ;)

freco
15/11/2012, 16:06
Βρε λες;
Thanks for the info.

Ichigo
15/11/2012, 18:10
Ενας λόγος για τον οποίο φάγανε και οι τρεις εταιρίες κινητής πρόστιμο ήταν οι χρεώσεις DATA καθώς ήταν ενεργοποιημένες ημερήσιες ταρίφες χρέωσης χωρίς ο χρήστης να το έχει επιλέξει. Άλλά για welcome tone δύσκολο μου φαίνεται καθώς αν έπαιρνες ή καλούσαν άλλοι το κινητό σου απο κάπου αλλου θα ακουγες το τραγούδι που έχεις επιλέξει!! Στανταρ δεν σκάλισες τπτ από Vodafone Live και Vodafone My Account? :confused:

nic mor
15/11/2012, 19:24
οχι ποτε!!
το my account το ανοιξα πρωτη φορα εχθες,γιατι αλλαξε
η πιστωτικη μου απο βιζα σε μαστερ και εμεινε απληρωτος ο λογαριασμος
ετσι μπηκα για να πληρωσω και ειδα οτι εχει εκδοθει και ο επομενος λογαριασμος (του δεκεμβρη)
και βλεπω οτι απο 36 κατι ευρω που μου ειπαν οτι θα πληρωνω απο εδω και περα (μου εκαναν προσφατα εκπτωση 35%)
εχει βγει ο λογαριασμος 40 κατι!! (ενω δεν ειχα υπερβει ουτε το χρονο ουτε το ιντερνετ)
και ετσι αρχισα να το ψαχνω,γιατι στα χαρτια που στελνουν καθε μηνα
το λεει σαν "λοιπες χρεωσεις δεδομενων",στον αναλυτικο στο νετ εκει που λεει χρεωσεις εκτως παγιου,
βλεπω 4 χρεωσεις 0,61 ευρω ολες στις 6 και κατι το πρωι (ωρα που ποτε δεν ειμαι ξυπνιος)
και εκει αρχισα να την ψυλλιαζομαι την δουλεια!!

τελος παντων το κακο ειναι οτι βλεπω πολυ γραφειοκρατεια στις υπηρεσιες που
μπορουν να το τρεξουν το θεμα και μαλλον θα μεινουν ατιμωρητοι..
και εγω δεν εχω σκοπο να τρεξω για ενα τετοιο ποσο..
οποιος θελει παντως,ας το πει σε οσους γνωστους του εχουν vodafone,γιατι η δουλεια
βρωμαει πολυ και αν σκασουν και αλλες τετοιες καταγγελιες στις οργανωσεις,πιστευω οτι κατι θα γινει:wave2:

spyrakos35
15/11/2012, 21:14
ούτε σεντ στο γαύρο ρεεεεεεεεεε :lol:

τρέχτους λέμε......