PDA

View Full Version : Casey Stoner: The Final Lap



chr1s_86
15/11/2012, 00:18
Αφιέρωμα από κανάλι της Αυστραλίας:

http://www.gaskrank.tv/tv/halloffame/casey-stoner-the-final-lap.htm



:beer::beer::beer:

chr1s_86
15/11/2012, 00:24
Από τη σελίδα της Alpinestars στο fb:

274355




Thanks for the memories...

:beer: :wave2:

ziggΥ
15/11/2012, 00:25
κολλάει το λαπτοπ γ@μώ το σπίτι του :a11::a11::a11:

DimChios
15/11/2012, 08:42
ειναι σπουδαιο πραγμα να ΜΠΟΡΕΙΣ να ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να κανεις την ΚΑΥΛΑ σου!
Ο,τι γουσταρεις βρε αδερφε!

Καλη ζωη να χει!

(αυτος θα την εχει, εμεις να δουμε) :tooth:

spyrakos35
15/11/2012, 09:10
ειναι σπουδαιο πραγμα να ΜΠΟΡΕΙΣ να ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να κανεις την ΚΑΥΛΑ σου!
Ο,τι γουσταρεις βρε αδερφε!

Καλη ζωη να χει!

(αυτος θα την εχει, εμεις να δουμε) :tooth:

ναι αλλά δεν είναι άντρας.... αλλιώς ΔΕΝ θα πήγαινε για ψάρεμα..... :p

cityfly
15/11/2012, 10:23
ναι αλλά δεν είναι άντρας.... αλλιώς ΔΕΝ θα πήγαινε για ψάρεμα..... :p

βασικά αυτό ...υποδηλώνει ότι κοιτάζει ή αριστερά κάτω ή δεξιά κάτω κι όχι... πάνω για τις προτιμήσεις δε λέει κάτι :D:p

cityfly
15/11/2012, 10:24
Αφιέρωμα από κανάλι της Αυστραλίας:

http://www.gaskrank.tv/tv/halloffame/casey-stoner-the-final-lap.htm


:beer::beer::beer:

διαβάζω τον τίτλο και λέω κάνα βιντεάκι θα είναι με, κυριολεκτικά, τον τελευταίο του γύρο στον τελευταίο αγώνα.
το ανοίγω βλέπω 51 κάτι... σαν πολύ δεν κράτησε ο τελευταίος γύρος :p

Aggelos_SV
15/11/2012, 20:29
:a18:
Θενξ φορ δε λινκ μέϊτ!

KostasV2
15/11/2012, 23:11
:a013: :beer:

endopandou
16/11/2012, 20:40
Ετοιμάζεται και το αφιέρωμα απο το mgp.com
274439

:beer::beer::beer:

akaposto
16/11/2012, 21:41
παληκάρι απο τα λίγα.
old school να ουμ. Μαγκιά...

MG-KTiNoS
16/11/2012, 22:46
Εδω΄ γαμάει και δέρνει

























εδώ ρε εδώ











































εδώ λέμεεεεεε....















274450

:lol:

endopandou
16/11/2012, 22:51
Εδω΄ γαμάει και δέρνει
:lol:

:a20::a23:

chr1s_86
17/11/2012, 14:39
:lol:


Μας έχεις ζαλίσει σε όλα τα forum για το πόσο αντιπαθής σου είναι και πόσο δεν θα σου λείψει που σταμάτησε.

Όλο στα θέματα που τον αναφέρουν σε βλέπω όμως !!!

:a27:

eBoLaGR
17/11/2012, 19:06
Πολυ μου αρεσε η ατακα που ειπε στον Ρόσσι!

AUFGEBRACHT
17/11/2012, 21:48
Πάντα αναρωτιόμουν εάν τα δολώματα telemarketing κάνουν δουλειά...
274539

devil's animal
17/11/2012, 22:15
το συνδεσα με hdmi στην tv και το ειδα σαν ταινια...
τι να λεμε...απο αλλο πλανητη ειναι ο τυπος...
:a012::a012::a012::a012::a012::a012:

johnpan
18/11/2012, 18:01
κατάλαβε κανείς τι λέει στο Ροσι στο πρώτο λεπτο;

Giorgos19
18/11/2012, 18:26
κατάλαβε κανείς τι λέει στο Ροσι στο πρώτο λεπτο;

Ειλικρινά, η φιλοδοξία σου ήταν πιο μεγάλη από το ταλέντο σου.

johnpan
19/11/2012, 08:27
Ειλικρινά, η φιλοδοξία σου ήταν πιο μεγάλη από το ταλέντο σου.

WOOOOOAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAAAA ΤΙ ΤΟΥ ΠΕΕΕΕΕΕ!!!

andgeo
19/11/2012, 13:32
Κρίμα , το καλύτερο πιλοτάκι έφυγε από τα τζιπί . Γρήγορα πίσω γιατί το θέαμα που βλέπουμε τα τελευταία χρόνια όλο και φθίνει ...

andgeo
19/11/2012, 13:43
Μια παρατήρηση ... :D ο Πεντρόσα στο τέλος που κάνει δήλωση για το επίπεδο των οδηγών στα τζιπί θεωρεί εαυτόν κορυφή μαζί με τον Λορένθο και αφήνει τον Ρόσσι ένα (ή και περισσότερα) επίπεδα κάτω από αυτόν ; Χμμμμ... ενδιαφέρον ^^!!!

sniper
19/11/2012, 14:03
Μια παρατήρηση ... :D ο Πεντρόσα στο τέλος που κάνει δήλωση για το επίπεδο των οδηγών στα τζιπί θεωρεί εαυτόν κορυφή μαζί με τον Λορένθο και αφήνει τον Ρόσσι ένα (ή και περισσότερα) επίπεδα κάτω από αυτόν ; Χμμμμ... ενδιαφέρον ^^!!!

@@ Αγώνες βλέπουμε..

Πλέον αν θέλουμε να δούμε αγώνα βλέπουμε F1 όπως χθες στο Austin...!

Giorgos19
19/11/2012, 14:08
@@ Αγώνες βλέπουμε..

Πλέον αν θέλουμε να δούμε αγώνα βλέπουμε F1 όπως χθες στο Austin...!

Ναι, εκεί που πειράζουν το κιβώτιο του 2ου οδηγού της ομάδας ώστε να φάει ποινή και ο 1ος οδηγός να βρεθεί πιο κοντά στους πρώτους της εκκίνησης...
Έχει περισσότερο θέαμα η F1 πλέον, αλλά κάτι τέτοια σκεπτικά είναι που με έκαναν να μην βλέπω καθόλου.

sniper
19/11/2012, 14:16
Ναι, εκεί που πειράζουν το κιβώτιο του 2ου οδηγού της ομάδας ώστε να φάει ποινή και ο 1ος οδηγός να βρεθεί πιο κοντά στους πρώτους της εκκίνησης...
Έχει περισσότερο θέαμα η F1 πλέον, αλλά κάτι τέτοια σκεπτικά είναι που με έκαναν να μην βλέπω καθόλου.

Ναι αλλά μέσα στην πίστα έχει θέαμα... Δυστυχώς το motoGP σήμερα είναι σαν την F1 προ 5ετίας... Σε πιάνει ο ύπνος (κυριολεκτικά) στους 5 πρώτους γύρους..

Giorgos19
19/11/2012, 14:24
Ναι αλλά μέσα στην πίστα έχει θέαμα... Δυστυχώς το motoGP σήμερα είναι σαν την F1 προ 5ετίας... Σε πιάνει ο ύπνος (κυριολεκτικά) στους 5 πρώτους γύρους..

Όπως είπα και πριν, ναι έχει. Απλά εμένα μου την σπάει αυτό το ηλίθιο σκεπτικό που εξακολουθεί να ισχύει.
Πολύ σωστός και στη σύγκριση που κάνεις. Ελπίζω και οι "δικοί μας" να ξυπνήσουν και να κάνουν τις απαραίτητες διορθωτικές κινήσεις. Και για να είμαι και λίγο ον τοπικ, το άθλημα μόνο να χάσει έχει από φυγές αναβατών όπως ο Stoner.
He will be missed!

chr1s_86
19/11/2012, 14:28
WOOOOOAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAAAA ΤΙ ΤΟΥ ΠΕΕΕΕΕΕ!!!

Μιλούσε φυσικά μόνο για την απόπειρα προσπέρασης και όχι γενικά όπως είχαν καταλάβει κάποιοι τότε...


Μια παρατήρηση ... :D ο Πεντρόσα στο τέλος που κάνει δήλωση για το επίπεδο των οδηγών στα τζιπί θεωρεί εαυτόν κορυφή μαζί με τον Λορένθο και αφήνει τον Ρόσσι ένα (ή και περισσότερα) επίπεδα κάτω από αυτόν ; Χμμμμ... ενδιαφέρον ^^!!!

Σε ποιο σημείο λες; Αν μιλούσε για τα τελευταία 2 χρόνια οι Stoner, Pedrosa, Lorenzo ήταν στην κορυφή και οι υπόλοιποι πολύ πίσω...

chr1s_86
19/11/2012, 14:37
274642

274645

spyro
19/11/2012, 14:41
πάντως βλέποντας το βιντεάκι εχθές, μου ρθε η αίσθηση ότι τελικά καλά έκανε και σταμάτησε.

Αστέρι και ταλεντάρα και ο καλύτερος και ο σούπερ και ο θεός αλλά άμα είναι να είναι στη τσαντίλα συνέχεια δεν αξίζει. Μπορεί να φταίγε και το αφιέρωμα και ο τρόπος που το προβάλανε αλλά μου βγαλε πολύ τσαντίλα, μιζέρια και κλάψα. ναι οκ προβλήματα. ναι οκ όχι την ίδια μεταχείριση, ναι οκ του Ρόσσι του τα καναν όλα εύκολα και ας μην άξιζε οδηγικά, αλλά ρε κολλητέ δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που ένα ταλέντο δε θα υποστηριχτεί όσο κάποιοι άλλοι σε όλα τα μηχανοκίνητα αθλήματα. Είναι και άλλοι παράγοντες και πρέπει να χεις την υπομονή και την επιμονή να τους διαχειριστείς.

αλλιώς ξεκίνησα να το δω αλλιώς μου βγήκε τελικά.

θα κρατήσω τη κουβέντα του jοrge (του φετινού πρωταθλητή ντε) που είπε ότι δεν έχει δει άλλο ταλέντο σαν αυτόν

sniper
19/11/2012, 14:45
....

θα κρατήσω τη κουβέντα του jοrge (του φετινού πρωταθλητή ντε) που είπε ότι δεν έχει δει άλλο ταλέντο σαν αυτόν

Δεν είναι δύσκολο... είναι ο μόνος που κατάφερε να κάνει γρήγορο τον τάφο (ducati).

Δεν ξέρω αν είναι ταλέντο ή death wish αλλά..

endopandou
19/11/2012, 15:06
Αν και εκτός θέματος :rolleyes: τελικά το θέαμα είναι κάτι σχετικό. Θα έλεγα πως το ζητούμενο είναι θέαμα και ενδιαφέρον μαζί, ή κάπως έτσι τέλος πάντων.
Άλλοι αρέσκονται στις μονομαχίες σώμα με σώμα, άλλοι στο να βλέπουν πολλούς αναβάτες στην πίστα, άλλοι να βλέπουν τα γυρολόγια να πέφτουν και πάει λέγοντας.
Εδώ όμως πέφτουμε σε μια αντίφαση. Όταν αποδεδειγμένα οι εξωγήινοι (που εμείς ηρωποιούμε και θέλουμε να υπάρχουν) των μότο χεπέ έχουν καπαρώσει τα βάθρα μην αφήνοντας κανέναν άλλον να αγιάσει τότε ένα σημαντικό κομμάτι του ενδιαφέροντος (αγωνιστικού και βαθμολογικού) έχει χαθεί.
Με λίγα λόγια κάνουμε το εξής. Ζητάμε πυραύλους, τους έχουμε και απο την άλλη γκρινιάζουμε γι αυτό. Νταξ...
Η γκρίνια μας δε, δεν έχει όρια όταν για παράδειγμα ''θέλουμε'' απο τον πύραυλο Γιώργο που φεύγει μπροστά με ένα άντε γεια γυρολόγιο να είναι πιο αργός για να δώσει μάχη με τους πίσω. Σκεφτείτε το λίγο και θα καταλήξετε ακριβώς σε αυτό πάντα. Θέλουμε και το σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη. ψιλο:a31: δεν είναι;
Καταλήγω στο ότι αν δεν υπήρχαν εξωγήινοι το ενδιαφέρον και το θέαμα θα ήταν περισσότερο.

Τώρα για το θέαμα που βγάζουν οι μάχες σώμα με σώμα υπάρχουν και άλλοι αγώνες. Δείτε sbk ss bsb moto2 moto3 και αν σε κάποιον δεν φτάνουν έχω να του πω και άλλα.
Για την F1 δεν έχω άποψη μιας και δεν βρίσκω ενδιαφέρον, απο την άλλη αν θέλετε τετράτροχο θέαμα δείτε wrc.



Στο θέμα... Υπάρχει κι άλλο είδος θεάματος που σπανίζει. Ο ξεχωριστός τρόπος οδήγησης. Ε εκεί ο τρελοCasey ήταν συνώνυμο του θεάματος.

endopandou
19/11/2012, 15:11
πάντως βλέποντας το βιντεάκι εχθές, μου ρθε η αίσθηση ότι τελικά καλά έκανε και σταμάτησε.

Αστέρι και ταλεντάρα και ο καλύτερος και ο σούπερ και ο θεός αλλά άμα είναι να είναι στη τσαντίλα συνέχεια δεν αξίζει. Μπορεί να φταίγε και το αφιέρωμα και ο τρόπος που το προβάλανε αλλά μου βγαλε πολύ τσαντίλα, μιζέρια και κλάψα. ναι οκ προβλήματα. ναι οκ όχι την ίδια μεταχείριση, ναι οκ του Ρόσσι του τα καναν όλα εύκολα και ας μην άξιζε οδηγικά, αλλά ρε κολλητέ δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που ένα ταλέντο δε θα υποστηριχτεί όσο κάποιοι άλλοι σε όλα τα μηχανοκίνητα αθλήματα. Είναι και άλλοι παράγοντες και πρέπει να χεις την υπομονή και την επιμονή να τους διαχειριστείς.

αλλιώς ξεκίνησα να το δω αλλιώς μου βγήκε τελικά.

θα κρατήσω τη κουβέντα του jοrge (του φετινού πρωταθλητή ντε) που είπε ότι δεν έχει δει άλλο ταλέντο σαν αυτόν


Ψάχνω να βρώ κάτι να διαφωνήσω με σενα... :a10:
Ετσι είναι όπως τα λες. Χίλια δίκια μπορεί να έχει, αλλά το επάγγελμα θέλει και ατσαλένια νεύρα.

Ουάν μορ θινκ. Να ρίξει τέτοιο φτύσιμο στους πάντες 27χρονο παιδί με τον κόσμο των μοτοσακών να τον παρακαλάνε δεν έχει ξαναγίνει πουτέ.
Κατάρριψε το ''την δόξα ουδείς εμίσησε'' Hats off ρε κωλόπαιδο Casey.

sniper
19/11/2012, 15:13
...

Τώρα για το θέαμα που βγάζουν οι μάχες σώμα με σώμα υπάρχουν και άλλοι αγώνες. Δείτε sbk ss bsb moto2 moto3 και αν σε κάποιον δεν φτάνουν έχω να του πω και άλλα.


Σωστό. Αλλά μιλάμε για motoGP. Aν μιλάγαμε για κάτι άλλο, σόρρυ.


Για την F1 δεν έχω άποψη μιας και δεν βρίσκω ενδιαφέρον, απο την άλλη αν θέλετε τετράτροχο θέαμα δείτε wrc.


Το WRC είναι μοναχικοί αγώνες. Δεν έχουν θέαμα μάχης.
Αν εσύ δεν βρίσκεις ενδιαφέρον να τσακώνονται 2 αυτοκίνητα με 800+ άλογα μέσα σε μια στροφή που ίσα χωράνε, τότε μάλλον εμείς έχουμε πρόβλημα.




Στο θέμα... Υπάρχει κι άλλο είδος θεάματος που σπανίζει. Ο ξεχωριστός τρόπος οδήγησης. Ε εκεί ο τρελοCasey ήταν συνώνυμο του θεάματος.

Σωστό.

endopandou
19/11/2012, 15:27
Αλλά μιλάμε για motoGP. Aν μιλάγαμε για κάτι άλλο, σόρρυ.
Το WRC είναι μοναχικοί αγώνες. Δεν έχουν θέαμα μάχης.
Αν εσύ δεν βρίσκεις ενδιαφέρον να τσακώνονται 2 αυτοκίνητα με 800+ άλογα μέσα σε μια στροφή που ίσα χωράνε, τότε μάλλον εμείς έχουμε πρόβλημα.


sniper ο λόγος παρεξηγείται...
Οι άλλοι αγώνες που ανέφερα έχουν περισσότερη σχέση απο την F1 που αναφέρθηκε πριν. Μίλησα για θέαμα, εξήγησα λόγους που δεν υπάρχει στα μοτο χεπέ και έγραψα τα υπόλοιπα (πολύ ενδιαφέροντα) πρωταθλήματα ως παράδειγμα για το τι συμβαίνει χωρίς εξωγήινους.

Στο θέμα F1 και WRC ειλικρινά ούτε που μου πέρασε ποτέ απο το μυαλό πως όποιος γουστάρει το ένα ή το άλλο έχει πρόβλημα. Απλά άλλος κάνει κέφι ταχύτητα, άλλος πλαγιολίσθηση.
Πέτρολχεντς είμαστε όλοι :beer:

Ex Nihilo
20/11/2012, 20:16
Είναι γνωστό σε όλα τα αθλήματα ότι χρειάζονται ατσαλένια νεύρα για να γίνεις μεγάλος πρωταθλητής.

Φέτος για πρώτη φορα το πρωτότυπο που οδηγούσε ήταν ισάξιο με τον ανταγωνισμό (Yamaha)

Τις άλλες φορες η θα είχε χειρότερο (Ducati) η καλύτερο (περσινό Honda-Ducati 2007+λάστιχα)
Φέτος με Rossi στη Yamaha και το Marquez διπλα του ο ανταγωνισμός θα ήταν πολύ μεγαλύτερος.
Εντάξει, όταν ανακοίνωσε ότι θα φύγει, ο Rossi δεν είχε πει τι θα κάνει αλλα όλα αυτό έδειχναν.

Το "βαρέθηκα-κουράστηκα" ΜΕΤA την αρχή της χρονιας και ενώ ο lorenozo είχε πάρει κεφάλι(γρήγορα τη πήρε την απόφαση),δε με πείθουν με τίποτα.

Δεν αντέχει στα πολύ δύσκολα και τη κάνει με όχι ψηλά το κεφάλι.
Έχασε φέτος πανηγυρικά και όταν τραυματίστηκε ήταν τρίτος στη βαθμολογία.

Τα μεγάλα λόγια θέλουν και μεγάλα @@@@ και από στόμα άλλο τίποτα.

Θα τον θυμάμαι σαν ένα υπερ-γρήγορο οδηγό με μειωμένες ψυχικές δυνάμεις.

fkol k4
20/11/2012, 20:50
Όλοι όπως είναι φυσικό έχουμε τις προτιμήσεις μας και μια εικόνα για το καθετί.



Αλλά...


όταν ένας Doohan βγαίνει στην κάμερα και σε αποκαλεί "Moto GP legend"
όταν ένας Rossi λέει «δεν έχω καταλάβει ακόμα πως διάολο το πήγαινε έτσι το Ducati»
και όταν ένας Lorenzo λέει «είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που έχω δει όσα χρόνια τρέχω» (και btw συμφωνώ απολύτως μαζί του, ο Lorenzo δεν είναι τόσο μεγάλο ταλέντο αλλά είναι πιο αφοσιωμένος και δουλευταράς)


Τότε, μάλλον μικρή σημασία έχει το τι νομίζει ο καθένας από εμάς που επειδή γδάραμε μια ξυστρούλα στα Μέγαρα και στις Σέρρες (και αν το έχουμε κάνει κι αυτό) νομίζουμε πως καταλάβαμε και το επίπεδο ενός Stoner. Lorenzo, Rossi κτλ.

Είναι το αντίστοιχο του «Έλα μωρέ, τι Ρονάλντο και μπαρμπούτσαλα, όλο φρου φρου κι αρώματα...μόνο ο Μέσι ρε φίλε, άκου με κι εμένα. είκοσι χρόνια μπάλα έχω παίξει (στον Κεραυνό άνωκάτωπέραδώθε Πετραλωνοπατησίων φυσικά...)»

endopandou
20/11/2012, 20:55
Φίλος το πρίσμα σου είναι θολό και η περίμετρός του κίτρινη. Προσωπικά δεν με απασχολεί αν και τι γνωρίζει ο καθένας για το θέμα ή ακόμα πως το αντιλαμβάνεται.
Η κατάσταση όμως με εσάς τους οπαδούς του πρώην γιατρού είναι επιεικώς περίεργη.
Εξήγησέ μου γιατί πρέπει η οθόνη μας να είναι μόνιμα πασαλειμμένη με την ίδια καραμέλα; Ο στόνερ το ένα ο στόνερ το άλλο ο βάλε είναι θεός και έχει 9.
Φίλε αυτό το θρέντ αφορά στον επίσημα ΘΡΥΛΟ των motogp Casey Stoner και σε όποιον αρέσει. Για τους άλλους ξύδι.
Αν θες να γράψεις τη γνώμη σου μετα χαράς να την διαβάσουμε στο κατάλληλο θρέντ.
Σε ένα θρέντ που ξεκινάει ένας φίλος του αντιπάλου σας και ΘΡΥΛΟΥ (θα το θυμίζω συχνά στο εξής) Casey Stoner και που υποθέτω πως στις σκέψεις του ήταν να γίνει κάτι σαν τρίμπιουτ για τον αναβάτη που γουστάρει πετάτε απο τούμπες έως τα γνωστά κλισέ για μοτά, λάστιχα κλπ.
Γιατί;
Οταν με το καλό αποχωρήσει ο θεός σας εσείς θα γουστάρετε σε ανάλογο θρέντ να βγαίνουν άλλοι και να λένε ''την έκανε ο πρώην γιατρός με το αγόρι του''
Κατακλυσμός αρνητικών σχολίων σε όλα τα sites και τα blogs απο οπαδούς του x-doctor με την ίδια καραμέλα.
Γηπεδο ρε πούστη μου. Δεν ξέρω όμως το γιατί θα πρέπει να γίνονται γήπεδο οι αγώνες.

Διορθώνω. Γράψε όπου θες φίλε εδώ εκεί αλλού όπου θες. Εχετε κατακλύσει τα πάντα.

Ex Nihilo
20/11/2012, 21:09
Φίλος το πρίσμα σου είναι θολό και η περίμετρός του κίτρινη. Προσωπικά δεν με απασχολεί αν και τι γνωρίζει ο καθένας για το θέμα ή ακόμα πως το αντιλαμβάνεται.
Η κατάσταση όμως με εσάς τους οπαδούς του πρώην γιατρού είναι επιεικώς περίεργη.
Εξήγησέ μου γιατί πρέπει η οθόνη μας να είναι μόνιμα πασαλειμμένη με την ίδια καραμέλα; Ο στόνερ το ένα ο στόνερ το άλλο ο βάλε είναι θεός και έχει 9.
Φίλε αυτό το θρέντ αφορά στον επίσημα ΘΡΥΛΟ των motogp Casey Stoner και σε όποιον αρέσει. Για τους άλλους ξύδι.
Αν θες να γράψεις τη γνώμη σου μετα χαράς να την διαβάσουμε στο κατάλληλο θρέντ.
Σε ένα θρέντ που ξεκινάει ένας φίλος του αντιπάλου σας και ΘΡΥΛΟΥ (θα το θυμίζω συχνά στο εξής) Casey Stoner και που υποθέτω πως στις σκέψεις του ήταν να γίνει κάτι σαν τρίμπιουτ για τον αναβάτη που γουστάρει πετάτε απο τούμπες έως τα γνωστά κλισέ για μοτά, λάστιχα κλπ.
Γιατί;
Οταν με το καλό αποχωρήσει ο θεός σας εσείς θα γουστάρετε σε ανάλογο θρέντ να βγαίνουν άλλοι και να λένε ''την έκανε ο πρώην γιατρός με το αγόρι του''
Κατακλυσμός αρνητικών σχολίων σε όλα τα sites και τα blogs απο οπαδούς του x-doctor με την ίδια καραμέλα.
Γηπεδο ρε πούστη μου. Δεν ξέρω όμως το γιατί θα πρέπει να γίνονται γήπεδο οι αγώνες.

Διορθώνω. Γράψε όπου θες φίλε εδώ εκεί αλλού όπου θες. Εχετε κατακλύσει τα πάντα.

1.Μέσα στο θέμα είμαι,την άποψη μου είπα χαλαρά.
2.Που το είδες το "γήπεδο" σε αυτά που είπα ?
3.Αν είμαι εκτος η το έκανα γήπεδο παρακαλώ delete το μήνυμα μου.
4.αυτά.

endopandou
20/11/2012, 21:12
1.Μέσα στο θέμα είμαι,την άποψη μου είπα χαλαρά.
2.Που το είδες το "γήπεδο" σε αυτά που είπα ?
3.Αν είμαι εκτος η το έκανα γήπεδο παρακαλώ delete το μήνυμα μου.
4.αυτά.

κανένα delete δεν θέλω απο κανέναν οπουδήποτε.
Και εγώ γνώμη είπα και ξαναλέω. Υπάρχει άλλο θρέντ πιο κατάλληλο γι αυτά που θες να πεις.

GIOTIS750
20/11/2012, 22:13
:nono::smokin:
Είναι γνωστό σε όλα τα αθλήματα ότι χρειάζονται ατσαλένια νεύρα για να γίνεις μεγάλος πρωταθλητής.

Φέτος για πρώτη φορα το πρωτότυπο που οδηγούσε ήταν ισάξιο με τον ανταγωνισμό (Yamaha)

Τις άλλες φορες η θα είχε χειρότερο (Ducati) η καλύτερο (περσινό Honda-Ducati 2007+λάστιχα)
Φέτος με Rossi στη Yamaha και το Marquez διπλα του ο ανταγωνισμός θα ήταν πολύ μεγαλύτερος.
Εντάξει, όταν ανακοίνωσε ότι θα φύγει, ο Rossi δεν είχε πει τι θα κάνει αλλα όλα αυτό έδειχναν.

Το "βαρέθηκα-κουράστηκα" ΜΕΤA την αρχή της χρονιας και ενώ ο lorenozo είχε πάρει κεφάλι(γρήγορα τη πήρε την απόφαση),δε με πείθουν με τίποτα.

Δεν αντέχει στα πολύ δύσκολα και τη κάνει με όχι ψηλά το κεφάλι.
Έχασε φέτος πανηγυρικά και όταν τραυματίστηκε ήταν τρίτος στη βαθμολογία.

Τα μεγάλα λόγια θέλουν και μεγάλα @@@@ και από στόμα άλλο τίποτα.

Θα τον θυμάμαι σαν ένα υπερ-γρήγορο οδηγό με μειωμένες ψυχικές δυνάμεις. Ο ΣΤΟΝΕΡ θα παρει και με τα v8 πρωταθλημα (ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ)
endopandou ΖΗΤΩ ΤΑ Μ@@ΝΙΑ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ:beer: ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ:)

chr1s_86
20/11/2012, 22:49
...Έχασε...


Και μόνο που αναφέρεις αυτή τη λέξη είναι ψυχολογία ποδοσφαίρου. Δεν είναι 2 παίκτες να χάσει ο ένας οι αγώνες μοτοσυκλέτας. Υπάρχει "κατάταξη". Πρώτος, δεύτερος, τρίτος κτλ. Αν το ξεπεράσουμε αυτό βλέπουμε για τα υπόλοιπα...

...τα οποία και δεν με αφορούν η αλήθεια είναι γιατί ως γνωστόν haters gonna hate...


+++ σε fkol & endopantou


Διαμάχες, διαφωνίες, συμπάθειες, αντιπάθειες εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=127538

:)

chr1s_86
20/11/2012, 22:51
274754


274755

Ex Nihilo
20/11/2012, 23:23
Και μόνο που αναφέρεις αυτή τη λέξη είναι ψυχολογία ποδοσφαίρου. Δεν είναι 2 παίκτες να χάσει ο ένας οι αγώνες μοτοσυκλέτας. Υπάρχει "κατάταξη". Πρώτος, δεύτερος, τρίτος κτλ. Αν το ξεπεράσουμε αυτό βλέπουμε για τα υπόλοιπα...

...τα οποία και δεν με αφορούν η αλήθεια είναι γιατί ως γνωστόν haters gonna hate...


+++ σε fkol & endopantou


Διαμάχες, διαφωνίες, συμπάθειες, αντιπάθειες εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=127538

:)


Aποψη σου σεβαστή....έχασε το πρωτάθλημα, κέρδισε το πρωτάθλημα......νίκη ..ήττα,λέξεις που συμβαδίζουν με το άθλημα.


Αν θες να πιάνεσαι(χωρίς λόγο) από τις λέξεις καλά κανεις...δε με αφορά.


Αν το ξεπεράσουμε αυτό βλέπουμε για τα υπόλοιπα...

endopandou
21/11/2012, 07:22
Γιώτη με το εφτάμισι
:) :beer:

akaposto
21/11/2012, 07:46
μερικά statistics
κανένα πρωτάθλημα στα 125 και στα 250.

Πρωταθλητής 2007 και 2011 στα motogp.
To 2007 το δίδυμο Stoner-Capirossi δίνει τον πρώτο τίτλο κατασκευαστών στην Ducati

το '07 κάνει 10 νίκες,2 δεύτερες,2 τρίτες θέσεις σε 18 εκκινήσεις. Έχει "μόλις" 5 Pole positions.
το '11 κάνει 10 νίκες,1 δεύτερη,5 τρίτες θέσεις σε 17 εκκινήσεις. Σημειώνει 12 pole positions.

Η χειρότερη του επίδοση με εργοστασιακή μοτοσυκλέτα είναι το '09, χρονιά που αρρωσταίνει
κάνει 13 αγώνες,ανεβαίνει 8 φορές βάθρο, εκ των οποίων τις 4 έχει κερδίσει.
Μαζεύει "μόλις" 220 βαθμούς.

Στον δεύτερο του αγώνα στην μεγάλη κατηγορία παίρνει pole position.
Στην Μαλαισία το 2004 δίνει την πρώτη νίκη στην ΚΤΜ στα 125cc.

Σημειώνει 6 στα 6 με εργοστασιακή μοτοσυκλέτα στο GP της Αυστραλίας.

274759

akaposto
21/11/2012, 07:56
A, και για να μην ξεχνιώμαστε γιατί πλακώσανε και οι οχτροί.

Ο Stoner ΠΡΙΝ πάρει το δεύτερο, και πριν μπουνε τα CRT είχε ξαναπεί τα ίδια που είπε στην συνέντευξη αποχώρησης.
Το άθλημα αλλάζει...μπλαμπλαμπλα...και δεν έχει fun όπως άλλοτε...μπλαμπλαμπλα...και αν γίνει έτσι
εγώ θα πάω αυστραλία να κάνω ψαροντούφεκο. Το είπε και το έκανε.

Ο μόνος top rider που είχε πει ευθέως για το θέαμα, κόψτε τα ηλεκτρονικά.

GIOTIS750
21/11/2012, 18:34
:a34::smokin:γεια σου φιλαρακι

Γιώτη με το εφτάμισι
:) :beer:

endopandou
21/11/2012, 18:52
274788

MG-KTiNoS
21/11/2012, 21:01
A, και για να μην ξεχνιώμαστε γιατί πλακώσανε και οι οχτροί.

Ο Stoner ΠΡΙΝ πάρει το δεύτερο, και πριν μπουνε τα CRT είχε ξαναπεί τα ίδια που είπε στην συνέντευξη αποχώρησης.
Το άθλημα αλλάζει...μπλαμπλαμπλα...και δεν έχει fun όπως άλλοτε...μπλαμπλαμπλα...και αν γίνει έτσι
εγώ θα πάω αυστραλία να κάνω ψαροντούφεκο. Το είπε και το έκανε.

Ο μόνος top rider που είχε πει ευθέως για το θέαμα, κόψτε τα ηλεκτρονικά.

Ναι αλλά τα ηλεκτρονικά μ αυτές τις ιπποδυνάμεις…
Δε κόβονται !
:D

Τώρα λέτε, ξαναλέτε…
Ρε παιδιά δικαίωμα του, του ανθρώπου να κάνει ότι θέλει, έλεος πια.
Έφυγε για χαρά κλπ
Όλος ο κόσμος αλλάζει τα μοτο τζι πι τον μάραναν?
Αυτό είναι το παιχνίδι, έτσι παίζεται κι άμα γουστάρεις παίζεις.

Υγ
Στονεράκο πρόσεχε παλικάρι εκεί που πΣαρεύεις μπορεί ο Ρόσσι να τα κάνει πλακάκια με τον σκουληκέμπορα και να σου δώσει σκάρτα σκουλήκια !

:lol:

tasosm
22/11/2012, 22:27
274788
Φιλε,σωραιος ρε.Μπαι δε γεουι ξεκινησε εβδομαδιαια εκπομπη στο μοτοχεπε.κομ 4η εκπομπη 13/12 θα δειξουν το αφιερωμα για τον τρελο.:beer:

endopandou
23/11/2012, 08:03
Φιλε,σωραιος ρε.Μπαι δε γεουι ξεκινησε εβδομαδιαια εκπομπη στο μοτοχεπε.κομ 4η εκπομπη 13/12 θα δειξουν το αφιερωμα για τον τρελο.:beer:

Θενξ :blush: :beer: Αυτή η εκπομπή δεν χάνεται. Θα προσπαθήσω να την κοπιάρω και να την ανεβάσω κάπου να την δουν όλοι.

Aggelos_SV
23/11/2012, 10:23
Ναι αλλά τα ηλεκτρονικά μ αυτές τις ιπποδυνάμεις…
Δε κόβονται !
:D

Τώρα λέτε, ξαναλέτε…
Ρε παιδιά δικαίωμα του, του ανθρώπου να κάνει ότι θέλει, έλεος πια.
Έφυγε για χαρά κλπ
Όλος ο κόσμος αλλάζει τα μοτο τζι πι τον μάραναν?
Αυτό είναι το παιχνίδι, έτσι παίζεται κι άμα γουστάρεις παίζεις.

Υγ
Στονεράκο πρόσεχε παλικάρι εκεί που πΣαρεύεις μπορεί ο Ρόσσι να τα κάνει πλακάκια με τον σκουληκέμπορα και να σου δώσει σκάρτα σκουλήκια !

:lol:


Έχει απόλυτη βάση αυτό που λες φίλαι!!

Εξάλλου ο Ρόσι έχει βαθιά γνώση από "σκουλίκια"...και ιδιαίτερα του Ούτσιου το "σκουλίκι" :lol: Λογικό να κρατήσει τα καλά σουλίκια για πάρτη του τότε.. :cry:

chr1s_86
28/11/2012, 09:46
:)

275425

:wave2:

spyrakos35
28/11/2012, 11:48
ξεδώστε εδώ (http://www.bikeit.gr/specials/more/3664-afieroma-casey-stoner.html)

MG-KTiNoS
28/11/2012, 16:07
Έχει απόλυτη βάση αυτό που λες φίλαι!!

Εξάλλου ο Ρόσι έχει βαθιά γνώση από "σκουλίκια"...και ιδιαίτερα του Ούτσιου το "σκουλίκι" :lol: Λογικό να κρατήσει τα καλά σουλίκια για πάρτη του τότε.. :cry:

σκουλίκι ο Ούτσιο ????

:bawl:

chr1s_86
28/11/2012, 16:07
ξεδώστε εδώ (http://www.bikeit.gr/specials/more/3664-afieroma-casey-stoner.html)

Σύντομη ανασκόπηση με πολλές φωτο :a013:


Και άλλη μια

275451

:beer:

endopandou
03/12/2012, 17:53
Ενδιαφέρον άρθρο του Adams στο soup για τον τρελό Αυστραλό

http://www.superbikeplanet.com/2012/Nov/121129test.htm

vmoageorge
04/12/2012, 17:46
αποχωρησε ο MR ΠΡΟΣΦΥΣΗ!!!

τα gp πλεον ειναι φτωχοτερα αν φυγει και ο ροσσι σε 2 χρονια πω πω πω πω

rocknrolla
13/12/2012, 21:07
Η ATAKA(!), από το superbike planet.com μετά το (θρασύδειλο) σχόλιο του rossi

Rossi conveniently leaves out any mention of the past 24 months, where, essentially, Stoner upended Rossi and used his head to mop the floor of every racetrack on the schedule

MG-KTiNoS
13/12/2012, 21:20
To θρασύδειλο?
:lol:

Ex Nihilo
15/12/2012, 22:47
Κανονικά μετά τις δηλώσεις Rossi θα έπρεπε να τα πάρει στο κρανίο και να κουνήσει δαχτυλάκι στη Honda να του δώσει μηχανάκι για να γαμήσει τον Ιταλό.

Αλλα είπαμε, τον πειράζουν οι κανονισμοί.:moutza:

endopandou
04/01/2013, 10:14
Casey Stoner memories:

Livio Suppo http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0312-stoner-memories-4/

Chris Richardson: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0213-stoner-memories-3/

Jerry Burgess: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0412-stoner-memories-5/

Andy Dawson: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0113-stoner-memories-2/

Vitto Guareschi: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2012/December/dec3112-stoner-memories-1/

devil's animal
04/01/2013, 14:41
Casey Stoner memories:

Livio Suppo http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0312-stoner-memories-4/

Chris Richardson: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0213-stoner-memories-3/

Jerry Burgess: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0412-stoner-memories-5/

Andy Dawson: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2013/January/jan0113-stoner-memories-2/

Vitto Guareschi: http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2012/December/dec3112-stoner-memories-1/



:beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

spyro
28/01/2013, 20:32
πριν κατι μήνες έλεγα σε φίλους πόσο γελοίο είναι εκ μέρους της OTE TV όταν έτρεχε το σποτάκι για τη διαφήμιση των αθλημάτων που διατίθενται στο κανάλι, και που όλα τα πλάνα απο moto gp είχαν πτώσεις / ατυχήματα / συγκρούσεις. σαν να λένε έχουμε και αγώνες μοτοσυκλετών πάρτε το πακέτο και θα δείτε κόσμο να χτυπάει /μένει ανάπηρος, υποφέρει κτλ....... γαμω :a04:

casey:

http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=13263

endopandou
28/01/2013, 20:46
πριν κατι μήνες έλεγα σε φίλους πόσο γελοίο είναι εκ μέρους της OTE TV όταν έτρεχε το σποτάκι για τη διαφήμιση των αθλημάτων που διατίθενται στο κανάλι, και που όλα τα πλάνα απο moto gp είχαν πτώσεις / ατυχήματα / συγκρούσεις. σαν να λένε έχουμε και αγώνες μοτοσυκλετών πάρτε το πακέτο και θα δείτε κόσμο να χτυπάει /μένει ανάπηρος, υποφέρει κτλ....... γαμω :a04:

casey:

http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=13263

Σπύρο βλέπεις μοτο χεπε απο τον δδ ??

spyro
29/01/2013, 06:58
Σπύρο βλέπεις μοτο χεπε απο τον δδ ??

ειναι ανάθεμα ε?

:look:


ντάξει καμια είδηση που και που..... ναι το παραδέχομαι :D

endopandou
28/02/2013, 20:17
Ο θρύλος των MotoGP Casey Stoner ξεκίνησε την νέα του καριέρα.
Video απο τα πρώτα δοκ με V8

http://v8supercars.com.au/videos/casey-stoner-on-v8-supercars-debut