PDA

View Full Version : Προβλημα με yamaha diversion 09' κολησανε τα οργανα κ δεν ξεκιναει



profil
18/11/2012, 21:55
Καλησπερα πριν 2 εβδομαδες ενο σταματησα με το μηχανακη κανονικα σβηστα τα παντα ......μετα απο ενα 15 παω να βαλο το κλειδι κ βλεπω να εχουν κολληση ολα τα οργανα κ δεν ξεκιναει.....το πηγα στο servise.......μου αλλακσανε μπαταρια κ εκανα κ το servise tou 32.000 χιλιομετρα ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 εβδομαδα σημερα το ιδιο ξανα,,,,,,,,,ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???

cosgili
18/11/2012, 22:19
Εγκέφαλος μου μυρίζει. Πήγαινε σε ένα εξουσιοδοτημένο να στο συνδέσουν με το διαγνωστικό και να δεις τι παίζει:wave2:

profil
18/11/2012, 22:28
Εγκέφαλος μου μυρίζει. Πήγαινε σε ένα εξουσιοδοτημένο να στο συνδέσουν με το διαγνωστικό και να δεις τι παίζει:wave2:
ΤΟ ειχα στο servise τησ yamaha κ μου ειπαν οτι δεν εδειξε τιποτα......

cosgili
18/11/2012, 22:40
Το σίγουρο είναι ότι κάτι παίζει... Ίσως κάποια επαφή, κάτι...
Πήγαινε ξανά στους ίδιους και απαίτησε να το ξαναδούν το μηχανάκι. Του το πήγες με ένα πρόβλημα, στο παρέδωσαν ΟΚ, αλλά το πρόβλημα επανήλθε μετά από λίγο καιρό. Άρα η λύση που έδωσαν ήταν πρόσκαιρη. Κυνήγα το...

profil
18/11/2012, 22:43
οπως τα λες ετσι ακριβως ...ευχαριστω!

giovani64
18/11/2012, 23:08
δοκιμασε και το αλλο κλειδι. καμμια φορα τα κλειδια με immobilizer απομαγνητιζονται και δημιουργουν προβληματα τετοιου ειδους. ειδικα αν τα βαζεις κοντα σε κινητα η σε αλλα κλειδια που εχουν immobolizer.δοκιμασε το την στιγμη που θα σου το ξανακανει.

profil
23/11/2012, 00:16
Παιδια μου λενε οτι δεν εδειξε αναφορα το μηχανακι οταν το κοιταξανε.....το δουλευουνε μου λενε.... ειναι στο σερβισ ακομα.....ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΟΜΟΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ εντελοσ αποφορτισμενη ητανε !!!!!! ΤΙ ΝΑ ΠΟ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΣΧΗΜΑ!!!!!!!!!