PDA

View Full Version : Καρουμπαλο σε ελαστικό



DimChios
19/11/2012, 08:40
...και έχω βάλει που λετε προ 2000 περιπου χιλιομέτρων τα METZELER RENNSPORT στο μηχανακι και χθες που βγηκα μια βολτα βλεπω εντελως τυχαια στο μπροστα λαστιχο ενα καρουμπαλο! :eek: Στο κεντρο, οχι στο πλαι (αν αυτο εχει σημασια)
Οκ, ειναι αρκετα επικινδυνο και πρεπει να αλλαχτει, δε το συζητω όμως άλλη ειναι η ερωτηση μου...
Παιζει να μου το αντικαταστησουν? Δεν εχω μιλησει ακομη με το καταστημα (γνωστο και μη εξαιρετέο) απο το οποιο εχω και αποδειξη αρχες Απριλιου κλπ
Δε μου εχει ξανατυχει ποτε, εχει κανεις αποψη τι πρεπει να γινει?


:wave2:

TROOPER
19/11/2012, 08:41
μιλας με το καταστημα για αντικατασταση.

spyrakos35
19/11/2012, 08:43
μιλας με το καταστημα για αντικατασταση.

προφανώς και προκειται περί ελαττωματικού ελαστικού.....

καλό κουράγιο και να θυμάσαι..... ΤΕΡΑΣ ψυχραιμίας.....

DimChios
19/11/2012, 08:43
μιλας με το καταστημα για αντικατασταση.

παιζει οντως δωρεαν αντικατασταση δλδ ε?

Νice! Thanks! :beer:

DimChios
19/11/2012, 08:49
πρωτη επαφη τηλεφωνικα "φερ το απο δω να το δουμε. ποσα χλμ εχει?" κλπ κλπ
...δε τον ειδα και πολυ σιγουρο! :rolleyes:

Θα παω το Σαββατο και θα ενημερωσω

:wave2:

Sapadak
19/11/2012, 08:50
Παλαιότερα ειχαν θεματα μισελεν σε ονοφαδικες διαστάσεις και τα αλλαζαν επιτόπου.
Παρε τηλ και ενημέρωσε το καταστημα


εντιτ

μπιστολι εισαι :lol:

bulmont
19/11/2012, 10:39
πρωτη επαφη τηλεφωνικα "φερ το απο δω να το δουμε. ποσα χλμ εχει?" κλπ κλπ
...δε τον ειδα και πολυ σιγουρο! :rolleyes:

Θα παω το Σαββατο και θα ενημερωσω

:wave2:



O μόνος λόγος γιά να σου αρνηθεί την αντικατάσταση, είναι να υπάρχει
χτύπημα (από λακούβα πχ). Εάν η ζάντα σου είναι ''καθαρή'' στό σημείο του
χτυπήματος, κατά 99% ειναι ελάτωμα του ελαστικού, και από την στιγμή
που δεν υπάρχει κακή χρήση, δικαιούσαι πιστεύω αντικατάσταση.........

andgeo
19/11/2012, 12:40
274633 RoadSmart μου το άλλαξε η Dunlop με περισσότερα χιλιόμετρα από το δικό σου και μετά από περισσότερο καιρό ...

andgeo
19/11/2012, 12:43
274634Εσωτερικό !

andgeo
19/11/2012, 12:47
274635
Και μια που φαίνεται λίγο καλύτερα , απλά εγώ πήγα στη Dunlop εδώ στα κεντρικά και μου έδωσε μια κάρτα να πάω στο βουλκανιζατέρ όπου τον είχαν πάρει τηλέφωνο και έγινε η αλλαγή!!!

DimChios
19/11/2012, 13:04
:eek: οχι ρε, εμενα δεν ειναι τοσο πολυ! Ειναι περιπου οσο μια ρόγα σταφύλι (και πολύ λέω)

sniper
19/11/2012, 13:13
:eek: οχι ρε, εμενα δεν ειναι τοσο πολυ! Ειναι περιπου οσο μια ρόγα σταφύλι (και πολύ λέω)

Ε, ότι έχει ο καθένας.. ντροπή δεν είναι..

Bladerunner
19/11/2012, 13:21
:eek: οχι ρε, εμενα δεν ειναι τοσο πολυ! Ειναι περιπου οσο μια ρόγα σταφύλι (και πολύ λέω)

Αυτό λέγεται "σπυράκι" και όχι "καρούμπαλο"!

Cpt. Haddock
19/11/2012, 13:28
Ε, ότι έχει ο καθένας.. ντροπή δεν είναι..

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

andgeo
19/11/2012, 13:38
ότι σου είπαν και οι προηγούμενοι :cry: , πέρα από την πλάκα νομίζω θα στο αλλάξουν χωρίς "μα και μου ..."

DimChios
19/11/2012, 13:59
τι να κανω ρε παιδια, σορρυ για την αναστατωση! δεν ηξερα πως να περιγραψω κατι μικρο... δεν εχω εμπειρια απο μικρου μεγεθους πραμματα!

:smokin:

Sapadak
19/11/2012, 14:13
τι να κανω ρε παιδια, σορρυ για την αναστατωση! δεν ηξερα πως να περιγραψω κατι μικρο... δεν εχω εμπειρια απο μικρου μεγεθους πραμματα!

:smokin:

Τωρα ξερεις :smokin:

lspiros
19/11/2012, 14:15
τι να κανω ρε παιδια, σορρυ για την αναστατωση! δεν ηξερα πως να περιγραψω κατι μικρο... δεν εχω εμπειρια απο μικρου μεγεθους πραμματα!

:smokin:
στα ειπα και απο κοντα,το καρουμπαλο ειναι στο καραφλοκεφαλο σου που κρυβεις επιμελως με τη χαιτη που εχει ριζες στ αυτια σου:lol:

sniper
19/11/2012, 14:15
....δεν εχω εμπειρια απο μικρου μεγεθους πραμματα!

:smokin:

Ότι εμπειρίες έχει ο καθένας... δεν είναι ντροπή...

DimChios
24/11/2012, 09:36
Ολα κομπλε! :D

Πηγα πρωι πρωι, το ειδε, με τη μια λεει "αντικατασταση, δε το συζηταμε!", σε 20 λεπτα ειχα τελειωσει, συμπληρωσα μονο μια φορμα με τα στοιχεια μου για να τη στειλουν στην εταιρια και... "γεια σας"

Απλως για το τυπικο του εδειξα και την αποδειξη για την ημερομηνια πρωτης τοποθετησης. (Απριλιος 2012)

Δημήτρη και Σπύρο, ευχαριστώ :beer:

ΥΓ. Στην κουβεντα επανω μου είπε οτι άλλο ένα ίδιο (METZELER RENNSPORT) του εχει τυχει με το ίδιο θέμα σε ενα Ζ750 αρχές καλοκαιριού. Σκεφτομαι μπας και ειναι η συγκεκριμένη παρτίδα, τι να πω?
Η μλκια ειναι οτι ειναι τοσο μικρο που δεν το παρατηρεις ευκολα, οσοι εχετε RENNSPORT ρίξτε ενα τσεκάρισμα

:wave2:


(αμα θετε και δεν υπαρχει προβλημα, γραφω ποιος ειναι) :)

bulmont
24/11/2012, 09:40
Δημήτρη και Σπύρο, ευχαριστώ )





Εγώ βρέ, στό πηγάδι κατούρησα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

DimChios
24/11/2012, 09:42
Εγώ βρέ, στό πηγάδι κατούρησα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εσυ ησουν που μου εφτιαξες καφε, μου γυαλισες τις μποτες και επλυνες και το μηχανακι??? σορρυ ρε φιλε, δε μας συστησαν! :lol:

sotpag
24/11/2012, 13:40
τι να κανω ρε παιδια, σορρυ για την αναστατωση! δεν ηξερα πως να περιγραψω κατι μικρο... δεν εχω εμπειρια απο μικρου μεγεθους πραμματα!

:smokin:

αυτο δεν ειναι κακο,

το ασχημο ειναι που νομιζες πως ειχες μεγαλο.....

spyrakos35
24/11/2012, 14:12
Ολα κομπλε! :D

Πηγα πρωι πρωι, το ειδε, με τη μια λεει "αντικατασταση, δε το συζηταμε!", σε 20 λεπτα ειχα τελειωσει, συμπληρωσα μονο μια φορμα με τα στοιχεια μου για να τη στειλουν στην εταιρια και... "γεια σας"

Απλως για το τυπικο του εδειξα και την αποδειξη για την ημερομηνια πρωτης τοποθετησης. (Απριλιος 2012)
................

(αμα θετε και δεν υπαρχει προβλημα, γραφω ποιος ειναι) :)

ναι να πεις γιατί οι επαγγελματίες πρέπει να επιβραβεύονται και να τους αναγνωρίζεται.....:beer:

(κατάντια μεν, αναγκαίο δε)

DimChios
24/11/2012, 14:25
αυτο δεν ειναι κακο,

το ασχημο ειναι που νομιζες πως ειχες μεγαλο.....


γιατι με πληγωνεις Σωτηρακη? τι σΕ έχω κάΜει, α? :(




ναι να πεις γιατί οι επαγγελματίες πρέπει να επιβραβεύονται και να τους αναγνωρίζεται.....:beer:

(κατάντια μεν, αναγκαίο δε)


Σπυρο, οκ... για τις περιπτώσεις που κατι καπου "στραβωνει" δε τα λεμε (τυπικα) τα ονοματα!
Στις περιπτωσεις που "ολα καλα", καποιες φορες τα λενε (και τους βαζουν χερι) και καποιες οχι για να μη τους βαλουν χερι ενω παραλληλα αλλου δεν ειπε κανεις τιποτα!
εχω μπερδευτεί!

Κι εγω υπερ ειμαι να λεμε τα καλα απλα ειπα να ρωτησω πρωτα!

Απ την άλλη, "υποχρεωμενος" ηταν να το αντικαταστησει απ οτι είπατε κι εσεις! Οταν ειναι στο χερι του και την τσεπη του, τί θα κανει ειναι το θεμα! ;)
Θα λειτουργησει ως γνωστος σου/μου/μας ή όπως τον βολέυει?

Κι εγω ως επαγγελματιας, οταν μπορω και θελω να κανω κατι καλο ή μια ευκολία, την κανω. Οταν δε με παίρνει ακομα και στη μανα μου θα πουλησω κανονικα!

:wave2:

andgeo
24/11/2012, 14:48
Η μάνα σου το ξέρει ότι της πουλάς πράγματα ;:D

KostasV2
24/11/2012, 15:54
ναι να πεις γιατί οι επαγγελματίες πρέπει να επιβραβεύονται και να τους αναγνωρίζεται.....:beer:

(κατάντια μεν, αναγκαίο δε)

Δεν έκανε και τίποτα σπουδαίο. Θα το στείλει στην αντιπροσωπεία για εγγύηση, και θα του το αντικαταστήσουν...

spyrakos35
24/11/2012, 17:21
ξέρω και άλλες περιπτώσεις που αυτό το "τίποτα σπουδαίο" δεν το έκανε ο λαστιχάς....

καλά τα λέει ο τσίου παραπάνω....

sotpag
25/11/2012, 08:39
[QUOTE=DimChios;2260167]γιατι με πληγωνεις Σωτηρακη? τι σΕ έχω κάΜει, α? :( [QUOTE]

δεν το κανω για σενα! για να νιωσω εγω καλυτερα το κανω:)

Billymuse
25/11/2012, 11:47
DimChios ευτηχώς το story σου είχε αίσιο τέλος, αλλά θέλω να δω τι θα κάνεις αμα σου τύχει τέτοιο καρούμπαλο http://www.youtube.com/watch?v=7G9b7-JF2r4
:smokin:

TROOPER
26/11/2012, 09:57
σου το ειπα οτι θα το αντικαθιστουσε.

πες ποιος ειναι.δεν ειναι κακο.

DimChios
26/11/2012, 10:12
Δημήτρης Μπούκης λοιπόν

:wave2:

sotlav
05/01/2013, 22:35
Καλησπερα και χρονια πολλα

ειχα και εγω παρόμοιο προβλημα με το μπροστινο λαστιχο metzeler rennsport σε cbf600 που εβγαλε ενα καρουμπαλακι σαν ρογα απο σταφύλι
με τον καυσωνα το περασμενο καλοκαιρι.
Το πηγα και το ειδε απο εκει που το αγορασα επικοινωνησε με την εταιρεια και εγινε αλλαγη εντος εγγυησης ( 2000χλμ.)
Το αστειο ηταν οτι το απογευμα της ιδιας ημερας ειχε γινει τριπλο σε μεγεθος κ την αλλη ημερα ειχε φυγει.,.,.,.αλλα αλλαγη εγινε και ολα οκ.
Για την ιστορια κ μονο το καταστημα

MOTO KOUZIS
Κουρτίδου Κάτω Πατήσια,

Σωτηρης

Σας ευχομαι χρονια πολλα γεματα υγεια αγαπη κ χαρα

foler
05/01/2013, 22:48
πολλα καρουμπαλα τα rennsport...να ανησυχησω?:look:

virus
07/01/2013, 18:30
να ΜΗΝ ανησυχεις...


πανε και τα βαρανε στα πεζοδρομια οι ασχετοι :lol:

DimChios
08/01/2013, 08:21
να ΜΗΝ ανησυχεις...


πανε και τα βαρανε στα πεζοδρομια οι ασχετοι :lol:

:plaf: