PDA

View Full Version : Agora Honda CBR 125R



Nedbuhannezzar
26/09/2005, 10:26
eimai 18 xronwn kai skeftomai thn agora enos CBR 125R (kenourgio, 2005 montelo).

h mhxanh kaneis peripou 2800 me 3000 euro!!

einai ena mikro pistiariko me 13 alogakia kai 125 kybika, to 8elw gia metakineiseis mesa sthn polh (logo douleias), na eimai prwto fanari pista kai na mporei na bgei kai ektos polhs se ena taxidi pou apaitei 3.5 me 4 ores xwris to mhxanaki na "liwnei" apo thn diadromh...

8a h8ela merikes symboules apo kapious pio empeirous pano sto 8ema kai isws me merikes protaseis :)

George-3-
26/09/2005, 13:24
Το CBR 125 μονο πισταδικο δεν ειναι. Ειναι ενα αβολο αλλα ομορφο παπι. Εαν ειναι ερωτας αγιατρευτος και τα λοιπα παω πασο αλλα αμα πας συνειδητα να το αγορασεις ξανασκεψου το. Ο αδερφος μου ψαχνει (εψαχνε) κατι παρομοιο και επειδη δεν ξερει πολλα απο μοτο οποιο του γυαλιζε μου ελεγε και πηγαινα σε κανα γνωστο ή οτι εβρισκε για να δω τι παιζει και αν του κανει με λιγα λογια οδηγησα το CBR 125 και το Yamaha XT125X. Το Υamaha ηταν τουλαχιστον βολικο. Αλλα και τα δυο βαριγκομαχανε σε διαδρομες. Γιατι δεν κοιτας κατι σε CBF 250 εστω και μεταχειρο που ειναι και τετραχρονο (αυτο δεν θες) και στριβει ικανοποιητηκα και για μες την πολη και ολα οσα απο οτι καταλαβα ψαχνεις. Βεβαια επειδη θετεις και το θεμα πιστιαρικο το CBF ειναι εκτος στοιχειου αλλα κατα την γνωμη μου και αφου θα ειναι και η πρωτη σου μηχανη πηγαινε για μεταχειρο CBF 250 βαλτου καμια εξατμισουλα ετσι για το γαμωτο και αμα δε σε αρεσει ή σου έιναι λιγο μετα απο καιρο το πουλας....Honda ειναι στο φτερο πουλιετε και σε καλη τιμη.

Υ.Γ. Στην Χρυση Ευκαιρια οι τιμες των CBF 250 παιζουν απο 2900-3500

Rezeguet
26/09/2005, 16:14
to cbr 125 πισταδικο??? αχαχαχαχαχα το ανεκδοτο του μηνα :rotflmao: :rotflmao:

αμα ψαχνεις κατι για πιστα 125 υπαρχει μονο το rs125 αλλα αμα θες και οικονομια αξιπιστια καθημερινη μετακινηση και ταξιδια τοτε αστο τελειως. Για το διπλωμα σου συμβιβασου σε κατι που θα ειναι οικονομικο αξιπιστο, αξιοπρεπες σε επιδοσεις αλλα με υποχωρησεις σε πιστα και μακρινα ταξιδια οπως και σε επιδοσεις. Παρε κατι τωρα να το μαθεις και μετα παρε ενα μεγαλυτερο γιατι σε αυτην την κατηγορια δεν θα βρεις αυτο που ψαχνεις.
:wave2: :wave2:

vassilis88
27/09/2005, 14:30
ki ego pou to xo tha symfoniso me tous apopano

elli_summers
28/09/2005, 00:36
γιατι δεν κοιτας το DT125???το καινουργιο ειναι πολυ καλο απ οτι εμαθα!!δεν ξερω απο τιμη πως ειναι.πρεπει να ειναι λιγο πιο πανω αλλα ισως να αξιζει!!!το cbr αστο καλυτερα.οσο για το ΧΤ δεν ξερω τι εμπειρια εχεις απο ροδες αλλα μου φανηκε πολυ παιχνιδακι!!!αυτα απο μενα

paris-3
28/09/2005, 00:49
Το DT 125 κάνει 4.440 περίπου και είναι και δίχρονο αν αυτός ο παράγοντας θα επηρεάσει την αγορά σου!:winka:

arxaios
28/09/2005, 12:02
Το CBR απλά είναι το πιό "ΔΗΘΕΝ" μηχανάκι που έχει ποτέ παραχθεί.
Δεν νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του.
Σε αυτά τα κυβικά πάρε δίχρονο ή αν μπορείς να ανέβεις κυβικά πάρε το CBF 250.
Το CBR έχει επιδόσεις "Kateva De La Sproxe" και στήσιμο "Kato Xyma"

adam_tsouk
28/09/2005, 15:13
3,5-4 ώρες ταξίδι με το παπί;

και με τη θέση οδήγησης που έχει; Δεν το έχω οδηγήσει αλλά μου φαίνεται κατόρθωμα....

Πάρε κανά παπί να κάνεις τη δουλειά σου κια για ταξιδ΄κια κάνε υπομονή να πάρεις κάτι μόλις αλλάξεις δίπλωμα.

Kizoku
07/10/2005, 10:54
Μου φαίνεται ότι υπερβάλλουμε λιγάκι.
Το μηχανάκι το έχω ένα χρόνο και το πήρα γιατί σίγουρα είναι καλύτερο από παπί σε όλα και δεν είχα και λεφτά για κάτι άλλο μεγαλύτερου κυβισμού. (Επιτρέψτε μου μια επιφύλαξη προς τα μεταχειρισμένα).
Από αξιοπιστία μια χαρά τα πάει μιας και δεν έχει ακουστεί απολύτως τίποτα από όσα ξέρω.
Στο ταξίδι θα σε κουράσει σίγουρα αλλά εντάξει νέος είσαι αντέχεις, πάντως τον κινητήρα δεν νομίζω ότι θα τον κουράσεις μιας και είναι και υδρόψυκτο.
Όσο για το αν στρίβει και γενικά περί επιδόσεων πιστεύω ότι είναι μια χαρά για τα δεδομένα του. (Έχω δει photo τυπά που έχει βάλει γόνατο κάτω και με τα εργοστασιακά σκατολάστιχα που φοράει) Άρα κάποιες μικρές ικανότητες τις έχει και αν αλλαχθούν και τα λάστιχα αργότερα ακόμη καλύτερα.
Γνώμη μου αν σου αρέσει πάρ΄το. Μάθε ότι μπορεις να μάθεις και προχώρα σε άλλα.

vassilis88
07/10/2005, 13:26
to pio simantiko gia mena einai pos ama odigao papi den niotho toso asfalis oso me to cbr

Akefalos
09/10/2005, 02:04
File to xo kai go to cbr.An to thes gia proti mixani parto.Einai to kalytero sta 125 kathos den einai papi sou dinei tin aisthisi tis mixanis esto kai mikris kai tha matheis na odigas sosta.Argotera pairneis kai mia megalyteri otan exeis perissoteri empeiria.Gkazia polla den exei alla kalytera giati eisai mikros akoma.Opos sou eipa mathe na odigas se afti kai se kana xrono pare megalyteri kai me kalyteres epidoseis otan tha eisai kai pio empeiros kai tha tin koumantareis pio efkola.Kai min akouo sygkriseis me papia.Exei alli aisthisi.:beer:

Ghostwalker
12/10/2005, 02:18
To CBR den exei KAMMIA sxesh apolutws me papi. Exw vare8ei na to akouw auto.File to odhgw to mikro 5 mhnes me 8000+ xlm kai polla apo auta ektos polhs. Apo e8nikes mexri se apisteuta oreina strofilikia. Borei na mhn exei THN taxuthta kai TA gkazia alla den einai kai kateva kai sprwkse epidoseis. Kai oson afora to sthsimo tou. Mono ta 2-xrona SS (ennoeitai) boroun na sugri8oun sthn kathgoria. Alla auta kumainontai sta 4500-5000 euro konta.H mhxanh 8a se ma8ei na striveis kai na frenareis stadiaka xwris na exeis thn taxuthta pou 8a se tromaksei. Mikro lepidaki. Kai sthn kinisi xwnetai. Kai lepto einai. Kai e8niki vgainei (me prosoxi stous pleurikous anemous giati einai elafru). Kai den exei apoluth 8esi odigisis alla sou epitrepei na ksaplwseis sto rezervouar kai na metakiniseis to swma sou panw sthn mhxanh aneta. Oson afora gia taksidakia an ta antexei to swma sou h mhxanh den prokeitai pote na parapone8ei. H taxuthta taksidiou kumainetai sunh8ws sta 100-120 sta8era kai autonomia gurw sta 230 xlm. Borei na mhn exei ontws thn epitaxunsh kai to neuro enws opoiodipote allou. Na mhn "peirazetai" eukola (Panakrivo) alla prosferei alles suginiseis. Prosopiki sumvouli an sou aresei agnohse tis epidoseis. Oso 8a sou aresei perissotero to mhxanaki toso 8a sou deixnei ta krummena atou tou. Kai einai perissotera apo ena grhgoro ksekinima kai ligo neuro parapanw

vassilis88
12/10/2005, 11:46
gia mena einai to kalytero 4T 125 gi afto kai to pira alla se sxesi me megali mixani oi epidoseis tou einai kateba kai sprokse.ti na leme tora exei tis idies epidoseis me papi gi afto sygrinontai.

xiotis33
06/01/2007, 22:15
paidia exo to aprilia rs125 1 xrono kai ime efxaristimenos poli.alla na enas filos moy exei to cbr kai me perni.stin ekinisi pame sxedon mazi alla telikes...to diko moy grafei 170+ kai to diko toy 150 kai me feygei....to pira apofasi epidi exo odigisi cbr kai trelathika!!! tha to agoraso sigoyra..afta apo mena...

vassilis88
07/01/2007, 01:13
:confused: :confused:

εγω δν εχω δει ουτε γι αστειο 150..αντε 130 ,αλλοι εχουν δει 140 αλλα οχι παραπανω..

τωρα πως γινεται να τρελαθηκες με το cbr..(?) αφου εχεις rs..παραξενο συνηθως γινεται το αντιθετο!

εγω θελω να παρω το rs τωρα..

μηπως εχει καποιο προβλημα το δικο σου....ή του αλλου ειναι ψιλο πειραγμενο?

odt
07/01/2007, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
paidia exo to aprilia rs125 1 xrono kai ime efxaristimenos poli.alla na enas filos moy exei to cbr kai me perni.stin ekinisi pame sxedon mazi alla telikes...to diko moy grafei 170+ kai to diko toy 150 kai me feygei....to pira apofasi epidi exo odigisi cbr kai trelathika!!! tha to agoraso sigoyra..afta apo mena...

:eyepop: :eyepop:

Ε; .....Ρε συ το rs είναι σαν αλυσοπρίονο με ρόδες. 1η 2α 3η κατευθείαν κόκκινα. Πως γίνεται να σε περνάνε τα παπιά; Νταξ το cbr δεν είναι παπί, αλλά έχει παραπλήσιες επιδόσεις...

150κοντέρ; Μαμά τελείως; Μπράααααβο...:confused:

Ρε μήπως το δικό σου είναι κομμένο. Δεν ξέρω και πολλά από aprillia αλλά μήπως έρχεται κομμένο από τη μάνα του για ρύπους και μλκίες;:confused:

xiotis33
07/01/2007, 11:31
ba paidia mamisio einai kai ego to exo kani tis epembasis pou lene kai pame mazi.isos telikes ton pernao ala siga siga.ase pou me kolise 1 fora.paidia teliose tha paro sigoyra...basili pantos soy leo na to kratisis to cbr giati allios...san ki emena tha ginis.anapofasistos.an paris pantos rs, bale kamia foto tou cbr giati bori na to agoraso...

xiotis33
07/01/2007, 11:51
paidia katalaba pos ta cbr ola einai poli trela! ase pou ine kai 4xrono kamia sxesi dld me to diko moy.ego ama thelo na pao kapou taxidi pou na pao?sto periptero?distixos den to ixa prosexei kala prin to agoraso.enaxei exei pio kala pramata apo to cbr opos diskofrena psalidia kai alla alla to cbr einai to kati allo paidia.efxaristo pantos..to diko mou 170+konterisia..alla alithina...psemata lene merikoi oti pataei toso.alithina ante 150+alla gia posi ora???oute gia 1 lepto giati allios paei.ante 2 lepta.pantos kai ta 2 gamane

hereticous
07/01/2007, 18:03
Οχι ρε παιδιά, έλεος ! Τι συγκρίνετε τώρα ? Καμιά σχέση το rs με το cbr...
To rs συγκρίνεται με το mito και όχι με το cbr...Φίλε μου μάλλον το rs σου είναι restricted ή το πήρεσ μεταχειρισμένο σε άθλια τελείως κατάσταση...Αν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε 125 δίχρονο με 4χρονο...

Ούτε στην επιτάχυνση, ούτες στην τελική, ούτε σε τπτ δε σε παίρνει το cbr...Αν το μηχανάκι είναι σε καλη κατάσταση βέβαια, γιατί αν αυτά που μου λες είναι αλήθεια, τότε είναι σε χάλια κατάσταση...Το πουλάς το rs ? Πόσο το δίνεις ?

Απλά σίγουρα το cbr είναι πιο γερό και δε θα σου παρουσιάσει τα προβλήματα ενός 2χρονου..
Επίσης θα γλιτώσεις τη "λαδίλα" που εκπέμπουν όλα τα δίχρονα..

Για ταξίδι πάντως μην το περιμένεις, αλλά για μέσα στην πολή είναι κορυφή για μένα ! Αν και επειδή είναι ακριβό σε σχέση με ένα παπί, πολλοί προτιμούν τα παπιά ! :)

Αν θες cbr, πάρε το 250 στα 21 σου που λέει άσχημα ΙΜΟ ! :)

Filika... !

xiotis33
08/01/2007, 07:29
file moy sou eipa pos ton pernao an balo to kit pou to exo bali alla tora tha parousiazei problimata opos oloi xeroume...an pareis to rs prepei na to exeis olomamisio gia na min exeis polla problimata.efxaristo

xiotis33
08/01/2007, 09:02
file moy an hphrxe cbr250rr 2006 h 2005 h 2007 toylaxiston kainourio tha to eperna.alla den bgazoun re gamoto tora tetoia:sad:

hereticous
08/01/2007, 13:46
Φίλε
xiotis33, για μανίσιο μιλάω και εγώ πάντα...Άλλο το kit και άλλο το restrction νομίζω...
Ούτε σύγκριση τα 2 μηχανάκια...

Και κρίμα πράγματι που δε βγάζουν πια 250, αχχχχ αυτή η πολιτική των εταιρειών...
:(

Και εκείνα τα έρημα 400αρια τι απέγιναν άραγε ??? :)

sailormoon
08/01/2007, 16:37
egw file sou proteinw kai hyosung 125cc
3500 eurw
to exw 1 mina sedon to exw strwsei kai eimai poli ikanopoiimenos..
kai exeis tin aisthisi mixanis..
kai gw gia to cbr pigaina giati thelw na ksefigw apo papi kai pira auto...


73989

Primal
08/01/2007, 19:44
daelim roadwin 125 και οποιο cbr θέλει ας έρθει :P

Στη φωτό είναι με τι μάσκα από xt

Απίστευτη συμπεριφορά στο δρόμο έχει κάποιο όγκο δεν είναι σαν το cbr που είναι σα ποδήλατο και το παίρνει ο άνεμος. Φοράει κινητήρα τις suzuki και δισκόφρενα μπρός πίσω. Εγώ είμαι Ok με αυτή μηχανή σκεφτόμουν το cbr αλλα ρε παιδιά εμενα φτερό στον άνεμο μου φάνηκε και πολύ μικρό.

A για ταξίδια έχω κάνει Ξανθη - Θεσσαλονίκη και πάλι Ξανθη την ίδια μέρα ένταξη με 130 χιλιόμετρα συνεχεια kix δεν έβγαλε.

Από την άλλη όμως αν είσαι τρελα ερωτευμένος με το cbr μη το σκέφτεσαι από το να πάρεις κάτι που δε σου αρέσει τόσο και να σου mini απωθημένο :P

:beer:

Check my signature

xiotis33
08/01/2007, 21:53
pedia to pira telika.pantos sas efxaristo gia tis apantisis sas.an ginete as to xexasoume afto to thema tora giati to pira. e to hyoshung poso pataei teliki pragmatiki??

sailormoon
08/01/2007, 22:08
140 file mou

hereticous
09/01/2007, 01:52
WOW ! Καλές βόλτες φίλε μου κοίταξε να το απολάυσεις ! Καλά έκανες και το πήρες αφού το ήθελες ! :)

panjimnakos
09/01/2007, 20:28
Ε Λ Ε Ο Σ !!!!! Συγκρινετε ενα παπι (cbr125) με μια μηχανη(rs 125)! Για μενα δεν υπαρχει ποιο μαμακια μηχανακι απο το cbr!:yuck: :yuck: :yuck:
Εχει επιδοσεις παπιου, φρενα ποδηλατου και εμφανιση για κλαματα!!!:wave2:
Φιλε για μενα παρε ενα DT125 η χιλιες φορες αν αντεχουν τα οικονομικα σου, το σουπερ εργαλειο RS125:beer: :beer: :beer:

675
14/01/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-


Υ.Γ. Στην Χρυση Ευκαιρια οι τιμες των CBF 250 παιζουν απο 2900-3500

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

καινουριο κανει 3750!

μεταχειρο 3600???:sick:

675
14/01/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
file moy an hphrxe cbr250rr 2006 h 2005 h 2007 toylaxiston kainourio tha to eperna.alla den bgazoun re gamoto tora tetoia:sad:

υπαρχει το hyosung gt250 που φοραει κινητηρα suzuki...;)


74465

Λεωνίδας
14/01/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
καινουριο κανει 3750!

μεταχειρο 3600???:sick: κάτω από 3000 πάνε τα CBF250 νομίζω... από ιδιώτη τουλάχιστον!

Edit: γιατί να πάρεις 125 αφού το Α1 πλέον καλύπτει και μεγαλύτερες μηχανές :confused:
Για ταξίδι κοντινό (Χαλκίδα, Κόρινθος, Αράχωβα :rolleyes: ) πάντως το CBF250 δεν κουράζει, και μέσα στην πόλη είναι σαν παπί με λίγο :look: καλύτερες επιδόσεις :wave2:

Λεωνίδας
14/01/2007, 15:02
Ρε παιδιά ο ενδιαφερόμενος πού χάθηκε :confused: :confused: :look: :look: :look:

possidi
14/01/2007, 16:38
Λοιπον,

αφου δινεις 2,500-3,000 χιλιαρικα και θες κατι γρηγορο [σχετικα] και ανετο για ταξιδι γιατι δεν ψαχνεις καμια vespa να κανεις τη δουλεια σου? Την καινουργια την εκοση GT την ειδες?

χαχα παντως περα απο την πλακα εγω στη θεση σου θα ξεχνουσα το να φευγω πρωτος καθε φορα στο φαναρι και θα κοιταζα κανα παλιο transalp που ειναι σκυλι μαυρο και καθολου αργο...

675
14/01/2007, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
είναι σαν παπί με λίγο :look: καλύτερες επιδόσεις :wave2:

ε??:hypnotize

λεωνιδα σοβαρα???

Λεωνίδας
14/01/2007, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
ε??:hypnotize

λεωνιδα σοβαρα??? εννοώ εύκολο σαν παπί (ελιγμοί κλπ) :wave2:
εκεί παραξενεύτηκες;

xiotis33
14/01/2007, 21:06
entaxei paidia alla eimai ligo kolimenos me to 250 cbr alla den to poulane tora..

675
15/01/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εννοώ εύκολο σαν παπί (ελιγμοί κλπ) :wave2:
εκεί παραξενεύτηκες;

στο "λιγο" καλυτερες επιδοσεις παραξενευτηκα....:eek:

φανταζομαι θα εχεις οδηγησει παπι λεωνιδα...ετσι δεν ειναι??:rolleyes: :sick:

Λεωνίδας
15/01/2007, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
στο "λιγο" καλυτερες επιδοσεις παραξενευτηκα....:eek:

φανταζομαι θα εχεις οδηγησει παπι λεωνιδα...ετσι δεν ειναι??:rolleyes: :sick: Δεκάδες :D
Το CBF στρίβει καλύτερα, φρενάρει καλύτερα, επιταχύνει λίγο καλύτερα :rolleyes: και έχει καμιά 20αριά χ.α.ω. μεγαλύτερη τελική :wave2:

675
17/01/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Δεκάδες :D
Το CBF στρίβει καλύτερα, φρενάρει καλύτερα, επιταχύνει λίγο καλύτερα :rolleyes: και έχει καμιά 20αριά χ.α.ω. μεγαλύτερη τελική :wave2:

χμμμ:wacko:

κοιτα...

μ αρεσει πολυ το kymco το straight 125 με 5αρι κιβωτιο...

πιστευω θα ναι μικρες οι διαφορες με cbf...σωστα?:rolleyes:

ρωταω γιατι η διαφορα στα ευρω ειναι δελεαστικα ικανοποιητικη:wave2:

Λεωνίδας
17/01/2007, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
χμμμ:wacko:

κοιτα...

μ αρεσει πολυ το kymco το straight 125 με 5αρι κιβωτιο...

πιστευω θα ναι μικρες οι διαφορες με cbf...σωστα?:rolleyes:

ρωταω γιατι η διαφορα στα ευρω ειναι δελεαστικα ικανοποιητικη:wave2: To CBF ΔΕΝ είναι παπί .-

Αν δε σκοπεύεις να βγεις από την Αττική πάρε παπί. Αν θες να πας ένα Λουτράκι μία Χαλκίδα ρε παιδί μου ... μια βόλτα λίγο παραέξω... πάρε κάτι άλλο :wave2: