vaska
19/11/2012, 09:34
Κι εξηγούμαι:
Κατ' αρχήν θα ήθελα την επιείκειά σας, μην αρχίσετε το κράξιμο, νέος είμαι θα μάθω.
Το λοιπόν έχω το Ζούμο 660 και το μάπ σόρς. Βγάζω μια διαδρομή στο μαπ σόρς και τη στέλνω στο gps. Εκτός από μία φορά που δούλεψε υποδειγματικά, όλες τις επόμενες μου αναστρέφει την πορεία και με πάει στην αρχή της διαδρομής από την διαδρομή που έχω ορίσει σας επιστροφή.
Για παράδειγμα χθες που ήθελα να πάω Πάτρα, Άμφισσα,Καστέλια, Καταφύγιο Οίτης, Λιδωρίκι, Ναύπακτο, και πάλι πίσω στην Πάτρα, αυτό επέμενε από την αρχή της διαδρομής να με πάει από Λιδωρίκι.
Οι πορείες είναι καρατσεκαρισμένες στο μαπ σορς, είναι δηλ όπως θέλω να είναι, επίσης όταν κάνω αποστολή της πορείας από το πισι στο 660, η διαδικασία ολοκληρώνεται κανονικά.
Τι διάτανο κάνω λάθος ή ποια ρύθμιση πρέπει να ενεργοποιήσω ή απενεργοποιήσω στο ρημάδι για να πάρω το αποτέλεσμα που επιθυμώ???
Επίσης ας πούμε ότι άλλαξα γνώμη και δεν θέλω να πάω σε κάποιο από τα ενδιάμεσα σημεία που έχω ορίσει αλλά από εκεί που βρίσκομαι να συνεχίσω την υπόλοιπη διαδρομή, με μια απλή αφαίρεση του ενδιάμεσου σημείου από την προσαρμοσμένη πορεία κι επανυπολογισμό της διαδρομής είμαι οκ ή θέλω κάτι περισσότερο???
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Edit
Ας αλλάξει κάποιος τον τίτλο που βλακωδώς γράφτηκε στα Ελληνικά, για να έχει νόημα η όποια αναζήτηση μπας και βοηθηθεί και κάποιος άλλος.
Κατ' αρχήν θα ήθελα την επιείκειά σας, μην αρχίσετε το κράξιμο, νέος είμαι θα μάθω.
Το λοιπόν έχω το Ζούμο 660 και το μάπ σόρς. Βγάζω μια διαδρομή στο μαπ σόρς και τη στέλνω στο gps. Εκτός από μία φορά που δούλεψε υποδειγματικά, όλες τις επόμενες μου αναστρέφει την πορεία και με πάει στην αρχή της διαδρομής από την διαδρομή που έχω ορίσει σας επιστροφή.
Για παράδειγμα χθες που ήθελα να πάω Πάτρα, Άμφισσα,Καστέλια, Καταφύγιο Οίτης, Λιδωρίκι, Ναύπακτο, και πάλι πίσω στην Πάτρα, αυτό επέμενε από την αρχή της διαδρομής να με πάει από Λιδωρίκι.
Οι πορείες είναι καρατσεκαρισμένες στο μαπ σορς, είναι δηλ όπως θέλω να είναι, επίσης όταν κάνω αποστολή της πορείας από το πισι στο 660, η διαδικασία ολοκληρώνεται κανονικά.
Τι διάτανο κάνω λάθος ή ποια ρύθμιση πρέπει να ενεργοποιήσω ή απενεργοποιήσω στο ρημάδι για να πάρω το αποτέλεσμα που επιθυμώ???
Επίσης ας πούμε ότι άλλαξα γνώμη και δεν θέλω να πάω σε κάποιο από τα ενδιάμεσα σημεία που έχω ορίσει αλλά από εκεί που βρίσκομαι να συνεχίσω την υπόλοιπη διαδρομή, με μια απλή αφαίρεση του ενδιάμεσου σημείου από την προσαρμοσμένη πορεία κι επανυπολογισμό της διαδρομής είμαι οκ ή θέλω κάτι περισσότερο???
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Edit
Ας αλλάξει κάποιος τον τίτλο που βλακωδώς γράφτηκε στα Ελληνικά, για να έχει νόημα η όποια αναζήτηση μπας και βοηθηθεί και κάποιος άλλος.