PDA

View Full Version : Αποστολή μοτοσυκλέτας στις ΗΠΑ



s_gogos
20/11/2012, 20:53
Καλησπέρα!
Εδώ και λίγο καιρό πουλάω τη μοτοσυκλέτα μου και πέρα απ'τις αγγελίες, την έχω βάλει και στο ebay.com .
Το θέμα είναι ότι έχω δεχτεί αρκετά μηνύματα από ΗΠΑ ανθρώπων που ενδιαφέρονται, αλλά κολλάω στην αποστολή.
Δεν γνωρίζω με ποιο τρόπο να τη στείλω. Έκανα μια μικρή έρευνα στο internet και μετά από κάποια τηλέφωνα η "προσφορά" που πήρα από μια εταιρεία ήταν στο περίπου 1450€ + τα έξοδα για να μπει σε ξυλοκιβώτιο + κάποια έξοδα για τον παραλήπτη στο εκεί λιμάνι. Το ποσό μου φαίνεται παααρα πολύ μεγάλο, αφού είχα ακούσει στο παρελθόν για υπερατλαντικές μεταφορές μοτοσυκλετών με 350€ και με 500€!
Η μοτοσυκλέτα βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη.
Εάν κάποιος έχει ψάξει το θέμα της αποστολής και ειδικότερα στις ΗΠΑ, αν μπορεί ας με διαφωτίσει! Ευχαριστώ!

KeLeYTiS
20/11/2012, 20:55
Ψαξε στο 2strokers τον χρηστη Dee και ρωτησε τον να σε κατατοπισει

viper1
20/11/2012, 20:57
Καλησπέρα!
Εδώ και λίγο καιρό πουλάω τη μοτοσυκλέτα μου και πέρα απ'τις αγγελίες, την έχω βάλει και στο ebay.com .
Το θέμα είναι ότι έχω δεχτεί αρκετά μηνύματα από ΗΠΑ ανθρώπων που ενδιαφέρονται, αλλά κολλάω στην αποστολή.
Δεν γνωρίζω με ποιο τρόπο να τη στείλω. Έκανα μια μικρή έρευνα στο internet και μετά από κάποια τηλέφωνα η "προσφορά" που πήρα από μια εταιρεία ήταν στο περίπου 1450€ + τα έξοδα για να μπει σε ξυλοκιβώτιο + κάποια έξοδα για τον παραλήπτη στο εκεί λιμάνι. Το ποσό μου φαίνεται παααρα πολύ μεγάλο, αφού είχα ακούσει στο παρελθόν για υπερατλαντικές μεταφορές μοτοσυκλετών με 350€ και με 500€!
Η μοτοσυκλέτα βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη.
Εάν κάποιος έχει ψάξει το θέμα της αποστολής και ειδικότερα στις ΗΠΑ, αν μπορεί ας με διαφωτίσει! Ευχαριστώ!

πρόσεχε εκεί έξω φίλος.ο κόσμος είναι πονηρός.....

astroman76
20/11/2012, 20:57
η kronos Shipping εχει παρε δοσε με Αμερικη εχω φερει τα πραγματα μου απο εκει και εχω παρει μεχρι και σκελετο...

googlare το ονομα τους εχουν τα κεντρικα στην Αθηνα...

Cpt. Haddock
20/11/2012, 21:01
Αυτα τα μηνυματα απο το εξωτερικο ειναι πολλες φορές απατεώνες. Προσεξε το.

astroman76
20/11/2012, 21:01
πρόσεχε εκεί έξω φίλος.ο κόσμος είναι πονηρός.....

αν του βαλει τα λεφτα στο παιπαλ (+3%) και τα εχει στα χερια του πρην το στηλει δεν ειπαρχει θεμα.... αλλη λυση με Αμερικη ειναι Western Union (το εξτρα ποσο το πληρωνει ο αγωραστης, $35 ειναι νομιζω).

πιο πολυ προβλημα θα εχει ο αγωραστης αν ειναι απο Ebay παρα ο πωλητης...

αυτα τα RS250 Αμερικη ειναι καρασπανια οπως και ολλα τα Japan διχρονα!

s_gogos
20/11/2012, 21:02
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις!
Εννοείται πως πρώτα θα πάρω τα χρήματα στα χέρια μου και μετά όλα τα άλλα!
Μέχρι τώρα έχω δεχτεί καμιά 50αριά μηνύματα από email του τύπου gs66666@hotmail.com και φυσικά έρχονταν από Αφρική μεριά...
Απλά τη μηχανή την έβαλα και σε Αμερικάνικο φόρουμ απ'το οποίο είχα πμ και επίσης στο ebay στο οποίο επίσης είχα πμ τα οποία ήταν αρκετά αληθοφανή.