PDA

View Full Version : Παρακαλω?



VeLiaR
26/09/2005, 15:32
Μιλησα λιγο με τον τυπο που μου ειπε για τη R1.Μοντελο 01 με 16000 χλμ στην πλατη.Ο λογος που την πουλαει ειναι οτι βαρεθηκε τις μοτο και θελει να παρει αμαξακι μου ειπε.Λιγο κουλο δεν ειναι ομως?Εχεις ενα τετοιο θηριο μολις 2,5 χρονια και τωρα του βιδωσε να παρει αμαξι?Του ειπα να την παω σε ενα καρντασι μου που εχει συνεργειο για να τη ριξει ενα ματι και μονο που δε σηκωθηκε να φυγει.Με προσβαλεις μου ειπε και αλλα τετοια.Κατσε ρε φιλε,σε ξερω για να σε εμπιστευτω κιολας?Γουμαρι στο σακι θα παρω?Ειχα αδικο?

Gandalf dr685sm
26/09/2005, 15:34
Φυσικά και είχες δίκιο... και προτείνω και κανένα καλό κοσμηματοπωλείο για "βέρες" αν θελήσει να μην την δίνει για έλεγχο...ούτε μαγαζί δεν του την παίρνει έτσι...

Gandalf

Alx 84
27/09/2005, 20:04
πολύ καλά έκανες. Σιγά μην φορτωθείς μηχανή ερείπιο. κοιταξέ την σε ένα μηχανικό και μετά βλέπεις. Χλωμό απο R1 σε τουτού, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αν έκανε οικογένεια ίσως, αλλά το ότι δε θέλει να το πάει στο μηχανικό κάτι κρύβει.

nemethon
27/09/2005, 20:13
Για να αγοράσεις μεταχειρισμένη μηχανή ή ακομα και αμάξ,ι ο ιδιοκτήτης πρέπει να λέει στην αγγελία η οταν τα πείτε απο κοντά : '' Δεκτός κάθε έλεγχος '' . Αλλιώς να είσαι σίγουρος οτι δεν ψάχνει για αγοραστή αλλά για κορόιδο

Alx 84
27/09/2005, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemethon
Για να αγοράσεις μεταχειρισμένη μηχανή ή ακομα και αμάξ,ι ο ιδιοκτήτης πρέπει να λέει στην αγγελία η οταν τα πείτε απο κοντά : '' Δεκτός κάθε έλεγχος '' . Αλλιώς να είσαι σίγουρος οτι δεν ψάχνει για αγοραστή αλλά για κορόιδο

δεν είναι απόλυτο αυτό. Σε αγγελία χωρίς να το γράφει βρήκαμε με ένα φιλαράκι μηχανάκι σε πολύ καλή κατάσταση για την τιμή του και ο ιδιοκτήτης δεν είχε καμία αντίρρηση να το πάμε σε μηχανικό.
Βέβαια υπάρχουν και οι απατεώνες!!!

adam_tsouk
27/09/2005, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
δεν είναι απόλυτο αυτό. Σε αγγελία χωρίς να το γράφει βρήκαμε με ένα φιλαράκι μηχανάκι σε πολύ καλή κατάσταση για την τιμή του και ο ιδιοκτήτης δεν είχε καμία αντίρρηση να το πάμε σε μηχανικό.
Βέβαια υπάρχουν και οι απατεώνες!!!


To γράφεις για να φανει πιο... δελεαρ!:lol:

Φυσικά και ο ελεγχος είναι κάτι δεδομένο!