PDA

View Full Version : Honda CL 175



MikeG
27/11/2012, 11:24
Τι γνωρίζετε για αυτό το μοντέλο; Θα βρω εύκολα ανταλλακτικά; Έχω ένα στα υπόψιν, αλλά χρειάζεται πάρα πολύ πράγμα. Επίσης, μπορεί να μεγαλώσει λίγο ώστε να βγάζει παραπάνω άλογα; Αν το μεγαλώσω θα μπορεί να γραφτεί στη να πάρει άδεια κλασσικού, μιας και άδεια δεν έχει τώρα.

Αυτά για αρχή.

:wave2:

sapila racing
27/11/2012, 11:43
Τι γνωρίζετε για αυτό το μοντέλο; Θα βρω εύκολα ανταλλακτικά; Έχω ένα στα υπόψιν, αλλά χρειάζεται πάρα πολύ πράγμα. Επίσης, μπορεί να μεγαλώσει λίγο ώστε να βγάζει παραπάνω άλογα; Αν το μεγαλώσω θα μπορεί να γραφτεί στη να πάρει άδεια κλασσικού, μιας και άδεια δεν έχει τώρα.

Αυτά για αρχή.

:wave2:
Το μηχανάκι είναι κατα βάση πολύ καλό, εχει μοτέρ διαμάντι που δεν παθαίνει τίποτα, αν αλλάζονται τα λάδια του οταν πρέπει. Αν δεν αλλάζονται τότε καταστρέφεται.
Ειναι πολύ μικρό σε μέγεθος, σαν να εχει φτιαχτεί σε κλίμακα.
Πολύ δυσευρετα και ακριβά ανταλλακτικά.
Να μεγαλώσει σε κυβικά γίνεται με ρεκτιφιέ, αλλά το θεωρώ επίφοβο. Εχει 20 ιππους στις 9000 στροφές, ειναι υπερ αρκετοί για το μηχανάκι. Αυτός ο κινητήρας ανεβαζει πολλές στροφές (9000 ηταν παρα πολλές τότε) και δουλέυει γενικά ψηλά για να αποδώσει.
Αν θέλεις παραπάνω ίππους τότε δεν σου κάνει το 175, υπάρχει και το 350.

Πινακίδα βγάζει εφ όσον μπορείς να αποδείξεις οτι ηρθε στην κατοχή σου με νομιμο τρόπο.

Αν εχει πολλές ελλείψεις, ειναι μεγάλο μπλέξιμο και θα πρέπει να ψάξεις για ανταλλακτικά μεταχειρισμένα στο εξωτερικό.
:wave2:

sv9cvk
27/11/2012, 21:31
Τι γνωρίζετε για αυτό το μοντέλο; Θα βρω εύκολα ανταλλακτικά; Έχω ένα στα υπόψιν, αλλά χρειάζεται πάρα πολύ πράγμα. Επίσης, μπορεί να μεγαλώσει λίγο ώστε να βγάζει παραπάνω άλογα; Αν το μεγαλώσω θα μπορεί να γραφτεί στη να πάρει άδεια κλασσικού, μιας και άδεια δεν έχει τώρα.

Αυτά για αρχή.

:wave2:

Μιχαλη αν εννοεις εκεινο που νομιζω πρεπει να εμεινε αρκετο καιρο εξω ,με το ενα καρμπ να λειπει !!Αν ο λογος που κολησε ειναι αυτος ασε!!
Θα δωσεις πολλα λεφτα στον κινητηρα!!(εστω και αν το δινει φτηνο δεν αξιζει )
(Καλο θα ηταν να πας με καποιον μηχανικο ,η κατι τετοιο να το δει και αυτος)

Αν δεν ειναι αυτο που νομιζω ,τοτε ειναι ωραιο μηχανακι για ανακατασκευη (Ο σαπιλας ειπε τα υπολοιπα!! )

kokkiklhs
06/12/2012, 23:16
Πω ρε φίλε, ωραίο μηχανάκι, πράγματι... :D

276094