PDA

View Full Version : τι συναγερμο προτεινετε???



elli_summers
26/09/2005, 19:58
για οσους δεν γνωριζουν ετοιμαζομαι να βαλω στη συλλογη μου ενα aprillia Strada και θελω ολα να ειναι ετοιμα για να το φερω σπιτι!κατευθειαν θελω να του βαλω συναγερμο αλλα δεν εχω αποφασισει τι...δεν εμπιστευομαι να μου βαλουν απο το μαγαζι γιατι συνηθως βαζουν φτηνιαρικα...εσεις τι προτεινετε???

wild_cat/anima
27/09/2005, 00:53
καλοτάξιδο
meta (τον ακριβό)
+τηλεειδοποιηση και θα σαι μια χαρά ....
(στη μιχαλακοπούλου απέναντι από το yamaha παπαγεωργίου)

SF
27/09/2005, 09:40
Υπάρχουν αρκετά και *μεγάλα* threads περί συναγερμών. (Βλ. κουμπί εύρεση.) Θα βρεις πολλές πληροφορίες, γνώμες και μαρτυρίες.

Επί τη ευκαιρία να πω ότι κι εγώ από το Φλεβάρη σκέφτομαι για συναγερμό για το Busa, κι ακόμα δεν έβαλα. Έχω καταλήξει απλά στο λουκέτο και/η πέταλο. Το μηχανάκι φυσικά σταθμεύει σε κλειστό πάρκινγκ, και δεν κυκλοφορεί στην Αθήνα.

Αλλά ακόμα κι έτσι, έχω καταλάβει ότι αν ΘΕΛΟΥΝ να στο πάρουν, θα το πάρουν Ο,ΤΙ και να έχει πάνω... (Αποδεδειγμένα δηλαδή). Οπότε για την ώρα δε θα ξοδέψω τα 500 ή 800 ευρώπουλα σε συναγερμό.

Aν κυκλοφορείς καθημερινά στην Αθήνα, προσωπικά νομίζω ότι ΔΥΟ λουκετα είναι καλύτερη ασφάλεια από εναν συναγερμό.

nemethon
27/09/2005, 20:31
εγώ έχω meta (συναγερμός+τηλεειδοποιηση) στο δικό μου και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος, ο συναργεμός βαράει πολλές φορές έτσι στο άσχετο χωρίς να το πειράξει κανείς. Ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα έχω με την τηλεειδοποιηση η οποία ειναι πολύ ευαίσθητη στο νερό, πολλές φορές δεν λειτουργεί παρόλο που βαράει ο συναγερμός και άλλες με παίρνει ετσι πάλι στο άσχετο χωρίς να έχει χτυπήσει ο συναγερμός.Τα εχω παει πολλές φορές στο μαγαζι που τα πήρα για επιδιόρθωση και παλι μου κάνουν (συναγερμός+τηλεειδοποιηση) τα ίδια

elli_summers
28/09/2005, 00:30
να πω την αληθεια μου μπερδευτηκα.αν και ολα ειναι τυχερα μαλλον.για αυτον το συναγερμο μου παν κι αλλοι καλα λογια αλλα σιγουρα σε καποιον θα κολλησει!!!εγω την μηχανη θα την εχω σε γκαραζ αλλα στη δουλεια θα ειναι αρκετες ωρες μονη της στην παραλιακη....κατι θα κανω βεβαια να την προστατεψω....(γλυκες στον θυρωρο!!!!)τωρα απο του χρονου ισως να πρεπει καθε μερα να πηγαινω κεντρο οποτε μπλα μπλα μπλα πρεπει να βαλω και συναγερμο!!!κοινως να τα σκασω!!!αχ....μπρος γκρεμος....και να μην το συνεχισω!!!

παντως ευχαριστω ΣΑΣ για τις γνωμες
κανα κονε παιζει για καλυτερες τιμες???λεμε τωρα...

gmakris
28/09/2005, 07:11
Elli, κοιταξε στα PM σου...

Tigas
28/09/2005, 07:27
ΟΙ ΜΕΤΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ.²ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ
ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΘΟΥΜΕΝΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΟΝ ΦΤΙΑΞΕΙ.
ΑΝ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

nemethon
28/09/2005, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΟΙ ΜΕΤΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ.²ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ
ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΘΟΥΜΕΝΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΟΝ ΦΤΙΑΞΕΙ.
ΑΝ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

οχι δεν έχω κανένα προβλημα απο το μαγαζι ειναι πολυ εξυπηρετικοί , αλλα μου τον φτιάχνουν και μετα κάνει πάλι τα ίδια και για αντικατάσταση δεν έγινε λόγος.

HORNET600F
02/10/2005, 11:53
oi META exoun th fhmh oti einai oi kalyteroi
egw ta teleytaia 3 xronia exw ton Spyball AM8510 kai douleyei panta teleia, alla mono o synagermos, giati exw allaksei 2 thlekontrol pou ta epaiksan ksafnika kai xwris profanh logo ...

makaronachis
02/10/2005, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΝ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Ποια εννοείς σωστή αντιπροσωπεία γιατί νομίζω οτί η μετα έχουν αλλάξει αντιπροσωπεία.

banditgr
02/10/2005, 16:59
Ego pira enan sinagermo apo ebay kai eimai apolita efxaristimenos.
Einai 2-way alarm,exeis pager sto tilekontrol tou (exei 2 sti siskeyasia),exei lcd othoni me fotismo mple pou sou dixnei tin katastasi tou sinagermou,paniko..remote starting(an thes) klp.O sinagermos douleyei apsoga edo kai ena xrono,einai (an thes,ego thelo)Yper-evesthitos (xtipaei me to paramikro agkigma..rithmizetai vevea)..proidopiei sto proto xtipima,kai an den tin afiseis tote varaei kanonika.
Ton sinagermo ton pira 90e komple,me e3oda apostolis kai plireis odigies egkatastaseis + 2 heavy duty reley (an thes na valeis to remote starting).
Tora teleytea vlepo oti arxizoun kai tous poulane kai edo (diafimisi sto entheto tou power bikes klp.) se geloies times..250+ euro.

adam_tsouk
02/10/2005, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
Ego pira enan sinagermo apo ebay kai eimai apolita efxaristimenos.
Einai 2-way alarm,exeis pager sto tilekontrol tou (exei 2 sti siskeyasia),exei lcd othoni me fotismo mple pou sou dixnei tin katastasi tou sinagermou,paniko..remote starting(an thes) klp.O sinagermos douleyei apsoga edo kai ena xrono,einai (an thes,ego thelo)Yper-evesthitos (xtipaei me to paramikro agkigma..rithmizetai vevea)..proidopiei sto proto xtipima,kai an den tin afiseis tote varaei kanonika.
Ton sinagermo ton pira 90e komple,me e3oda apostolis kai plireis odigies egkatastaseis + 2 heavy duty reley (an thes na valeis to remote starting).
Tora teleytea vlepo oti arxizoun kai tous poulane kai edo (diafimisi sto entheto tou power bikes klp.) se geloies times..250+ euro.


steel mate?

banditgr
02/10/2005, 22:13
Onomazetai AOLIN 2-way alarm

warm up
02/10/2005, 22:29
check this
IN www.warmup.gr

psaroulis
04/10/2005, 00:29
παιδες με λιγα λογια θα σας πω οτι ο warm up και το προσωπικό του θα σας αφήσει περα για πέρα ικανοποιημένους για την αγορά που θα κάνετε

τόσο σαν άνθρωπος όσο και σαν επαγγελματίας

με κλειστά τα μάτια warm up

athandim
04/10/2005, 12:18
Περίεργα πράγματα... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=10985) :smokin: :smokin:

psaroulis
04/10/2005, 13:43
athandim περιεργα? για μένα λες?

εγω απλα σου λεω ότι εχω βάλει εναν συναγερμό 2 χρόνια, με εχει καλυψει πληρως, αν ποτε πέρασα απο εκει είναι αντε γιατι επεσε η μπαταρια σε καποιο τηλεχειριστηριο η από την αχρηστία το 2ο κοντρολ εχασε συχνότητα

με λίγα λόγια αν περασα απο εκει ποτε, ήταν για 5 λεπτα, με αμεση προθυμια εξυπηρετηθηκα και είναι και τοσο ευδιαθετοι και χαμογελαστοι και ποτε δε πληρωσα και καλα επισκευη για οτι μου προεκυψε

μα κυριως θα δεις χαμογελαστα ατομα

οποιος δε θελει δε πιεζουμε κανεναν

εγω απλα σας ειπα οτι τον γνωρισα με αγορα

προτιμω warm up απο οπουδηποτε αλλου όπως στην αντιπροσωπεια της Yamaha που μπαινω, σημασια δε μου δινουν και νομιζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απο τα @ρχιδι@!!! κυριως γιατι ενα custom 2.5 που εχω δεν ειναι αξιο προσοχης σαν πελατης

anyway


οσο για την ip, ειναι δυσκολο απο ενα pc να μπαινουν 2++ users? ειτε υπαλληλοσς αφεντικο να εχουν εκει adsl ειτε λεμε απο νετ καφε?

α και κατι αλλο. εμενα μου τον συστησε μεγας administratoras του forum ο οποιος ειχε βαλει κι αυτος στη μηχανη του ιδιο συναγερμο

ποιος δε θα παιρνε συναγερμο στα ιδια λεφτα με spyball, με παραπανω λειτουργιες, με δυνατότητα τηλεειδοποιησης,αποστολης sms(εξτρα χρεωση αυτο), αλλα lifetime εγγυηση.

Ποτε δεν εδωσα 5 euro παραπανω μετα την αγορα εστω για ελεγχο σερβις κλπ

δεν εχω κανενα οφελος
απλα οπως κι εγω θα ρωτησω κατι, ειπα να πω τη γνωμη και την εμπειρια μου στο θεμα αυτο

οποιος θελει ας το αγνοησει η αν ενοχλει να το σβησω

banditgr
04/10/2005, 13:49
aytos o still mate synagermos...einai apelpistika idios...(oloidios) me ayton pou pira apo ebay....75$..kai se litourgies,se ola.To onoma alazei (kikloforei o idios kai me alla onomata) kai o dikos mou leei....designed in USA me megala gramata (alla einai manufactured in china).Den 3ero,enan sinagermo pou den ton pernoun pano apo 70-80e na ton dinoun 300e mou fenetai apisteyto kerdos,alla eleytheri einai i agora.Kala kerdi

athandim
04/10/2005, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από psaroulis
athandim περιεργα? για μένα λες?

εγω απλα σου λεω ότι εχω βάλει εναν συναγερμό 2 χρόνια, με εχει καλυψει πληρως, αν ποτε πέρασα απο εκει είναι αντε γιατι επεσε η μπαταρια σε καποιο τηλεχειριστηριο η από την αχρηστία το 2ο κοντρολ εχασε συχνότητα

με λίγα λόγια αν περασα απο εκει ποτε, ήταν για 5 λεπτα, με αμεση προθυμια εξυπηρετηθηκα και είναι και τοσο ευδιαθετοι και χαμογελαστοι και ποτε δε πληρωσα και καλα επισκευη για οτι μου προεκυψε

μα κυριως θα δεις χαμογελαστα ατομα

οποιος δε θελει δε πιεζουμε κανεναν

εγω απλα σας ειπα οτι τον γνωρισα με αγορα

προτιμω warm up απο οπουδηποτε αλλου όπως στην αντιπροσωπεια της Yamaha που μπαινω, σημασια δε μου δινουν και νομιζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απο τα @ρχιδι@!!! κυριως γιατι ενα custom 2.5 που εχω δεν ειναι αξιο προσοχης σαν πελατης

anyway


οσο για την ip, ειναι δυσκολο απο ενα pc να μπαινουν 2++ users? ειτε υπαλληλοσς αφεντικο να εχουν εκει adsl ειτε λεμε απο νετ καφε?

α και κατι αλλο. εμενα μου τον συστησε μεγας administratoras του forum ο οποιος ειχε βαλει κι αυτος στη μηχανη του ιδιο συναγερμο

ποιος δε θα παιρνε συναγερμο στα ιδια λεφτα με spyball, με παραπανω λειτουργιες, με δυνατότητα τηλεειδοποιησης,αποστολης sms(εξτρα χρεωση αυτο), αλλα lifetime εγγυηση.

Ποτε δεν εδωσα 5 euro παραπανω μετα την αγορα εστω για ελεγχο σερβις κλπ

δεν εχω κανενα οφελος
απλα οπως κι εγω θα ρωτησω κατι, ειπα να πω τη γνωμη και την εμπειρια μου στο θεμα αυτο

οποιος θελει ας το αγνοησει η αν ενοχλει να το σβησω
Όχι φίλε μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα με σένα και ούτε αμφισβητώ τα όσα γράφεις...

Και εγώ έχω γράψει καλά λόγια για σωστούς επαγγελματίες στο forum...και το θεωρώ πολύ χρήσιμο.

Σε καμία περίπτωση δεν είχε να κάνει με σένα η απάντησή μου...

Απλά είχα τσαντιστεί πάαααρα πολύ με αυτό που είχα δει τότε...
:wave2: :sun: :sun: