PDA

View Full Version : WIND / F2GO / Q με χίλια!



s_gogos
30/11/2012, 15:02
Κάθομαι για καφεδάκι στην παραλία.
Έρχεται η τύπισσα της WIND και λέει:
"Θέλετε να σας δώσω μια κάρτα Q ή F2GO; Σας δίνουν 700mb (350/μήνα) internet, 50sms, 300' προς WIND και Q (με βιντεοκλήσεις) και επίσης η F2GO σας δίνει και 30€ (!!!) δώρο (5/μήνα για 6 μήνες)!
"Πιάσε δυο απ'την καθεμιά!"
Επιστρέφω σπίτι και βλέπω και το κορυφαίο στην τηλεόραση:
Στο F2GO με ανανέωση 10€ παίρνεις 300' προς όλους + τα σταθερά και τα 10€ σου μένουν!
Τώρα είμαι σπίτι και αναρωτιέμαι τι θα κάνω με τα:
300' προς WIND & Q (με βιντεοκλήσεις)
300' προς όλα τα κινητά + σταθερά
200' προς όλα τα κινητά + σταθερά (που αγόρασα με τα 5€ που μου έδωσαν δώρο)
50 sms προς όλους
350mb internet
8.99€ που μου περίσσεψαν απ'τα 10€ που έβαλα!!!

Μάλλον θα επιστρέψω στο whats'up...
Καλά την vodafone δεν την αναφέρω γιατί θα κλάψω...
Α ξέχασα αυτοί τρέχουν με 4G...
Οπότε στην υγειά των κορόιδων που ακόμα το σκέφτονται!

Υ.Γ.: Δεν δουλεύω στην WIND ούτε έχω τίποτα με τις άλλες εταιρείες, απλά δεν την παλεύω με εμάς τους ίδιους, που ενώ σε πολλά προβλήματα έχουμε τη λύση, βαριόμαστε ή δεν ξέρω τι άλλο έχουμε πάθει και δεν κάνουμε τίποτα για να τα διορθώσουμε! Και αυτό όχι μόνο για το παράδειγμα της WIND, η οποία πάνω από ένα χρόνο τώρα με έχει ξελασπώσει (την στιγμή που οι άλλες πετάνε χαρταετό κάθε μέρα εκτός της Καθαράς Δευτέρας) και την ευχαριστώ πολύ, αλλά και σχεδόν για όλα τα θέματα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά και τα αντιμετωπίζουμε απλά...κοιτώντας τα!

Sapadak
30/11/2012, 15:25
Και η βοντα εχει αντιστοιχα προγραμματα στη καρτα τους.

Η χειροτερη ειναι η κοσμοτε σε αυτον το τομεα

karellen
30/11/2012, 16:07
To σκέφτομαι σοβαρά να φύγω από το συμβόλαιο και να το κάνω καρτοκινητό,πιο πολύ συμφέρει νομίζω.

chr1s_86
30/11/2012, 16:14
To σκέφτομαι σοβαρά να φύγω από το συμβόλαιο και να το κάνω καρτοκινητό,πιο πολύ συμφέρει νομίζω.


Αναρωτιέμαι αν θα υπήρχαν εταιρίες να κάνουν προσφορές στα καρτοκινητά αν δεν τα σκάγαμε κάθε μήνα τόσα χρόνια στα συμβόλαια.... :hmm::hmm:

faraway
30/11/2012, 16:16
Απορώ που έχετε μείνει ακόμα στα συμβόλαια . :confused:

Δεν πιστεύω να τσιμπάτε ακόμα στο τυράκι της επιδότησης ? ;)

Red Rider
30/11/2012, 16:24
Κάθομαι για καφεδάκι στην παραλία.
Έρχεται η τύπισσα της WIND και λέει:
"Θέλετε να σας δώσω μια κάρτα Q ή F2GO; Σας δίνουν 700mb (350/μήνα) internet, 50sms, 300' προς WIND και Q (με βιντεοκλήσεις) και επίσης η F2GO σας δίνει και 30€ (!!!) δώρο (5/μήνα για 6 μήνες)!
"Πιάσε δυο απ'την καθεμιά!"
Επιστρέφω σπίτι και βλέπω και το κορυφαίο στην τηλεόραση:
Στο F2GO με ανανέωση 10€ παίρνεις 300' προς όλους + τα σταθερά και τα 10€ σου μένουν!
Τώρα είμαι σπίτι και αναρωτιέμαι τι θα κάνω με τα:
300' προς WIND & Q (με βιντεοκλήσεις)
300' προς όλα τα κινητά + σταθερά
200' προς όλα τα κινητά + σταθερά (που αγόρασα με τα 5€ που μου έδωσαν δώρο)
50 sms προς όλους
350mb internet
8.99€ που μου περίσσεψαν απ'τα 10€ που έβαλα!!!

Μάλλον θα επιστρέψω στο whats'up...
Καλά την vodafone δεν την αναφέρω γιατί θα κλάψω...
Α ξέχασα αυτοί τρέχουν με 4G...
Οπότε στην υγειά των κορόιδων που ακόμα το σκέφτονται!

Υ.Γ.: Δεν δουλεύω στην WIND ούτε έχω τίποτα με τις άλλες εταιρείες, απλά δεν την παλεύω με εμάς τους ίδιους, που ενώ σε πολλά προβλήματα έχουμε τη λύση, βαριόμαστε ή δεν ξέρω τι άλλο έχουμε πάθει και δεν κάνουμε τίποτα για να τα διορθώσουμε! Και αυτό όχι μόνο για το παράδειγμα της WIND, η οποία πάνω από ένα χρόνο τώρα με έχει ξελασπώσει (την στιγμή που οι άλλες πετάνε χαρταετό κάθε μέρα εκτός της Καθαράς Δευτέρας) και την ευχαριστώ πολύ, αλλά και σχεδόν για όλα τα θέματα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά και τα αντιμετωπίζουμε απλά...κοιτώντας τα!

+1 για το FREE 2 GO .
Πληρώνω εδώ και πολύ καιρό το 1/4 της σύνδεσης,με ίσως και περισσότερες παροχές απο πριν.

anco
30/11/2012, 16:25
μηπως μιλας για χριστουγγενιατικη προσφορα...?

nassosxlvbros
30/11/2012, 16:54
Εγώ λέω να τα διακόψω όλα και να κρατήσω μόνο το σταθερό και το μέηλ...βαρέθηκα!:mad:

paramedic
30/11/2012, 17:06
Ήμουν με συμβόλαια Cosmote 2 χρόνια και Vodafone αλλά τόσα. Πλήρωνα το λιγότερα (20-24€) και τις περισσότερες φορές δεν χαλούσα ούτε το 50%
του χρόνου ομιλίας(60 προς όλους και απεριόριστα vodafone) και μηνυμάτων(30 μηνύματα προς όλους). Έκανα μετατροπή σε κάρτα εδώ και 2 μήνες
και με 10€ έχω 100 λεπτά προς όλους, 60 μηνύματα, και 500MB internet(Αρκετά γρήγορο θα έλεγα). Επιδότηση συσκευής κάθε χρόνο 35€ τα οποία
τα μετέτρεπα σε μείωση παγίου.
Πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ ήμουν τόσα χρόνια πόσο???

sniper
30/11/2012, 17:23
Εγώ λέω να τα διακόψω όλα και να κρατήσω μόνο το σταθερό και το μέηλ...βαρέθηκα!:mad:

Καλή ιδέα.. και μετά με καπνό.. :bawl:

karellen
30/11/2012, 17:46
Ήμουν με συμβόλαια Cosmote 2 χρόνια και Vodafone αλλά τόσα. Πλήρωνα το λιγότερα (20-24€) και τις περισσότερες φορές δεν χαλούσα ούτε το 50%
του χρόνου ομιλίας(60 προς όλους και απεριόριστα vodafone) και μηνυμάτων(30 μηνύματα προς όλους). Έκανα μετατροπή σε κάρτα εδώ και 2 μήνες
και με 10€ έχω 100 λεπτά προς όλους, 60 μηνύματα, και 500MB internet(Αρκετά γρήγορο θα έλεγα). Επιδότηση συσκευής κάθε χρόνο 35€ τα οποία
τα μετέτρεπα σε μείωση παγίου.
Πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ ήμουν τόσα χρόνια πόσο???
Μην ξύνεις πληγές λέμεεε...

kalgeorge
30/11/2012, 21:43
Απορώ που έχετε μείνει ακόμα στα συμβόλαια . :confused:

Δεν πιστεύω να τσιμπάτε ακόμα στο τυράκι της επιδότησης ? ;)

οταν θα ακυρωσουν (γιατι το κανουν οποτε θελουν) καποιο καρτοκινητο ή καποιο καρτοσυμβολαιο ή τα μπονους που δινουν με καθε ανανεωση και θα θελετε παλι τα μαλλια της κεφαλης σας για επικοινωνια, τοτε το ξανασκεφτεστε :)

chr1s_86
30/11/2012, 21:51
Πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ ήμουν τόσα χρόνια πόσο???


Από πάντα τέτοιες προσφορές είχε ; :confused:

Red Rider
01/12/2012, 08:54
οταν θα ακυρωσουν (γιατι το κανουν οποτε θελουν) καποιο καρτοκινητο ή καποιο καρτοσυμβολαιο ή τα μπονους που δινουν με καθε ανανεωση και θα θελετε παλι τα μαλλια της κεφαλης σας για επικοινωνια, τοτε το ξανασκεφτεστε :)

Αν γίνει αυτό,θα κινηθούμε προς αυτό που μας συμφέρει-για άλλη μια φορά-ανάλογα με τις ανάγκες μας..

Sapadak
01/12/2012, 09:03
οταν θα ακυρωσουν (γιατι το κανουν οποτε θελουν) καποιο καρτοκινητο ή καποιο καρτοσυμβολαιο ή τα μπονους που δινουν με καθε ανανεωση και θα θελετε παλι τα μαλλια της κεφαλης σας για επικοινωνια, τοτε το ξανασκεφτεστε :)

Αυτη τη στιγμη κατα γενικη ομολογια η βοντα και η γουιντ στις καρτες τους εχουν απιστευτες προσφορες.

Οταν τις αλλαξουν ξαναπας οπου σε συμφερει παλι.


Παντως οποιος εχει συμβολαιο και το σκεφτεται για καρτα, ΠΡΙΝ το κανει ας παει να κανει μια αιτηση φορητοτητας για καρτοκινητο σε ανταγωνιστρια εταιρια, και οταν τον παρουν, ας το παζαρεψει.
Τον Αυγουστο εριξα το παγιο του συμβολαιου μου στο 52%, και τελικα μιας και το ειχα παρει αποφαση να το γυρισω σε καρτα εμεινα σε συνδεση μιας και η διαφορα ηταν 4 ευρω το μηνα ακριβοτερα και επιπλεον ειχα απεριοριστα σε σταθερα.

Ψαχτητε ΠΡΙΝ κανετε οποιαδηποτε κινηση....και παιξτε με τις αιτησεις φορητοτητας

Ichigo
01/12/2012, 12:15
Πλέον ΔΕΝ συμφέρει το συμβόλαιο! Και ειδικά όπως τα έχουν κουτσουρέψει τα τελευταία χρόνια + την ύπουλη ελάχιστη χρέωση ανά κληση, πλέον καρτούλα CU η οποία πλέον έχει super προσφορές όπως κάποτε και το τσαμπέ εταιρικό κινητό! ;)

Sapadak
01/12/2012, 12:23
την ύπουλη ελάχιστη χρέωση ανά κληση,

Στην οποια συνδεση ειναι 45" ή 60", ενω στις κάρτες ειναι 180" ;)

spyrakos35
01/12/2012, 12:23
εγω, να με συμπαθάτε, κρατάω μία πισινή - γενικά..... :smokin:

DimChios
01/12/2012, 12:54
εγω, να με συμπαθάτε, κρατάω μία πισινή - γενικά..... :smokin:

ε, λογικο! που να βρεις μπροστινη?

:smokin:

Ichigo
01/12/2012, 23:04
Στην οποια συνδεση ειναι 45" ή 60", ενω στις κάρτες ειναι 180" ;)

Ακόμα κι έτσι πάλι με φτάνει για τη χρήση που κάνω. Με 10€/μήνα είμαι κομπλε! Πάντως παίζουν καλές προσφορές εως πολυυυ καλές!! ;)

Bradipous
01/12/2012, 23:31
Ενω η γουιντ και η βονταφον κανουν καλες προσφορες (ειδικα η βοντα. στους φοιτητες πολυ καλες) η κοσμοτε ξυνει τα @@ ενω ειχε μαζεψει ολο τον κοσμο τα προηγουμενα χρονια οπου εδινε με ανανεωση 5€ τον μηνα 1500 λεπτα και 1500μνμτ για ενα μηνα προς whats up και σου εμεναν και τα 5€ (4κατι δλδ) και το μονο που εκανε τωρα ειναι μια προσφορα ΜΟΝΟ για φοιτητες...

Drake Ramore
01/12/2012, 23:54
Ρεεεεε, μην ενημερώνετε τους whatsapades ρεεεεε! Μην γίνει καμιά στραβή και έρθουν στην wind και μας γονατίσουν το σήμα!:p

paramedic
02/12/2012, 10:26
Το καλό με την κάρτα είναι οτι δεν σε δεσμεύει. Έχεις λεφτά, βάζεις κάρτα. Δεν έχεις, άσε να σε παίρνουν οι άλλοι για να σε βρουν ρε αδερφέ. Αν γαμήσουν το θέμα με τις χρεώσεις και τις προσφορές πάμε αλλού χωρίς να περιμένουμε να τελειώσει το συμβόλαιο και χωρίς φόβο ποινής λόγω διακοπής συμβολαίου.
θυμήθηκα τώρα αυτη την άθλια διαφήμιση μιας εταιρίας που έλεγε κάτι του στυλ : Αν σε δει με την καρτούλα και την αρχαιολογία η γκόμενα θα λακίσει η κάπως έτσι. Είμαστε θύματα και τα παθαίνουμε ρε σεις.

anco
02/12/2012, 10:58
Αν και εχω Vodafone επαγγελματικο με 25% εκπτωση και 0 παγιο με απεριοριστα ενδοεταιρικα, οταν τους ειπα να εχω 1000 Vodafone extra και 1000 σταθερα, μου ειπαν

οκ αλλα χανω τα ενδοεταιρικα, και παω σε παγιο.

Και λεω οχι....

To μονο που ειπα για να εχω πολυ ομιλια με ολους ειναι το v540 με 540 λεπτα προς ολους και απεριοριστα στα εταιρικα και βγαινει 59,2 το μηνα με τους φορους και το Φ.Π.Α

Αλλα αυτο με την wind 300 μονο με την ανανεωση των 10 ευρω ειναι καλο, αρκει να μην ειναι Χριστουγεννιατικη προσφορα και μετα πουν αλαζουμε την συμφωνια.

Bowleno
02/12/2012, 11:40
Αλλα αυτο με την wind 300 μονο με την ανανεωση των 10 ευρω ειναι καλο, αρκει να μην ειναι Χριστουγεννιατικη προσφορα και μετα πουν αλαζουμε την συμφωνια.

καλά, αυτό έχει συμβεί πολλάκις.... εγώ έχω εταιρικό τα τελευταία 4 χρόνια αλλά από ότι ακούω από τους γύρω μου, αυτό συμβαίνει συνήθως ;)

anco
02/12/2012, 11:51
μονο και μονο για 1 μηνα να παρει τις φορητοτητες π.χ watchup και cu και να βαλουν 10 ευρω ο καθενας.

π.χ για 10.000 αλαγες με 10 ευρω ειναι 100,000 ευρω δεν μιλαμε για 100.000 για πλακα που ειναι 1.000.000 και να δωσουν

300 λεπτα στον καθενα τα οποια ειναι υπηρεσια.

Στο λεω γιατι ο αδερφουλης ειναι στην MediaMarkt και αγοραζει π.χ μια Sony καμερα 100 και την πουλαει 80, μονο και μονο για να μπει κοσμος στο μαγαζι,

και να γινουν προσθετικες πωλησεις.

SVX
07/12/2012, 20:08
Στο λεω γιατι ο αδερφουλης ειναι στην MediaMarkt

πε του να τους πει , οτι αυτο το σκατοπουστα τον διαφημιστη με τον " ΤΖαΜπα", τζαμπα τον πληρωνουνε !!! γαμω τη μανα (του διαφημιστη , του τζαμπα ειναι σαν εξωγηινος)

nightwish
07/12/2012, 21:16
πε του να τους πει , οτι αυτο το σκατοπουστα τον διαφημιστη με τον " ΤΖαΜπα", τζαμπα τον πληρωνουνε !!! γαμω τη μανα (του διαφημιστη , του τζαμπα ειναι σαν εξωγηινος)

ειναι γερμανικη διαφημιση που την εφεραν και εδω.............οι κρυοκωλοι!!!

nassosxlvbros
07/12/2012, 22:24
Καλή ιδέα.. και μετά με καπνό.. :bawl:

...και εφοδιαστείτε με κουβέρτες....

276155

AristidisZ
07/12/2012, 22:29
πε του να τους πει , οτι αυτο το σκατοπουστα τον διαφημιστη με τον " ΤΖαΜπα", τζαμπα τον πληρωνουνε !!! γαμω τη μανα (του διαφημιστη , του τζαμπα ειναι σαν εξωγηινος)
και καλά αυτόν, του Jumbo που έπρεπε να τους μαστιγώνουν στο Σύνταγμα ? :D

karellen
08/12/2012, 15:56
και καλά αυτόν, του Jumbo που έπρεπε να τους μαστιγώνουν στο Σύνταγμα ? :D
Τι χαριτωμένο αγοράκι! :mad::evil::moutza::yuck::a26::a29::a015::a016:

Bradipous
08/12/2012, 18:07
η πουστια ειναι η ελαχιστη χρεωση 3' που εχουν ολες... :mad:

AristidisZ
08/12/2012, 19:43
η πουστια ειναι η ελαχιστη χρεωση 3' που εχουν ολες... :mad:

κοίτα για αυτούς που δίνουν 1500, και 5' να ταν, πάλι άνετα σου βγαίνει
εγώ που έχω 1500 σε cosmote, το έχω σκουλαρίκι όλη μέρα και δε καταναλώνω με τίποτα πάνω από τα 2/3

SVX
08/12/2012, 20:06
η πουστια ειναι η ελαχιστη χρεωση 3' που εχουν ολες... :mad:

η Q χρεωνει στο 1'