PDA

View Full Version : moto.gr στο Youtube?!



giannis21
02/12/2012, 22:58
πως ακουγεται σαν ιδεα να κανουμε ενα καναλι στο youtube?θα ειναι κανονικα σαν ενοτητα του φορουμ με μοντς κτλ.
να εχουμε ολα τα βιντεακια μας μαζεμενα εκει αλλα και να μπουμε στη διαδικασια να κανουμε και διαφορα καινουργια πραγματα.
οπως αναλυσεις και τεστ εξοπλισμου ή ακομα και τεστ μοτο!!με βιντεο απο εκδρομες κ.α.

επισης σε βαθος χρονου θα μπορουσαμε να κανουμε(απο εκει που μου μπηκε και η ιδεα δλδ) και μια ενοτητα με βιντεο κυκλοφοριακης αγωγης
και κανονες οδικης συμπεριφορας φτιαγμενα απο μας!

για λετε..

Bradipous
02/12/2012, 23:24
Like! :a013:

McGyver
03/12/2012, 06:04
θα ειναι κανονικα σαν ενοτητα του φορουμ με μοντς κτλ.

Τι εννοείς;

byron
03/12/2012, 06:38
για λετε..

Το μόνο που χρειάζεται είναι να υπάρχει από πίσω ένας χρηματοδότης, κάποιοι που θα ασχολούνται αρκετές ώρες μ΄αυτό, και μια επιτροπή στυλ "dancing with the stars" που θα εγκρίνει τα video.

Piece of cake...:D

spyrakos35
03/12/2012, 07:16
Το μόνο που χρειάζεται είναι να υπάρχει από πίσω ένας χρηματοδότης

???

boussias
03/12/2012, 08:21
Μάλλον εννοεί ο ποιητής (Βύρωνας) ότι το κανάλι στο youtube έχει και χρέωση και κάποιος πρέπει να πληρώνει ετήσια συνδρομή. Επιπλέον πρέπει να έχει και συντήρηση και κάποιος να εγκρίνει τα Video (για να μην υπάρχουν και νομικά προβλήματα κτλ.)

Ερώτηση: Video μέσα στην απάντηση μπορούμε να ενσωματώσουμε ή μπορεί να είναι μόνο Link και να ανοίγει σε καινούργιο παράθυρο?

spyrakos35
03/12/2012, 08:24
Μάλλον εννοεί ο ποιητής (Βύρωνας) ότι το κανάλι στο youtube έχει και χρέωση και κάποιος πρέπει να πληρώνει ετήσια συνδρομή.

δεν έχει

McGyver
03/12/2012, 08:25
Ερώτηση: Video μέσα στην απάντηση μπορούμε να ενσωματώσουμε ή μπορεί να είναι μόνο Link και να ανοίγει σε καινούργιο παράθυρο?

Μόνο με link.
Αρχικά υπήρχε η δυνατότητα σε συγκεκριμένες ενότητες αλλά απενεργοποιήθηκε για τεχνικούς/νομικούς λόγους.

giannis21
03/12/2012, 18:24
επειδη βλεπω πως ουσιαστικα οποιος κανει εγγραφη στο youtube εχει το δικο του καναλι,ελεγα να καναμε μια εγγραφη σαν μοτο.γρ οπου εκει θα μπορουσε καποιο μελος να βρει διαφορα βιντεακια που εχουμε ανεβασει.χωρις να ψαχνει λινκ κτλ.απο ταξιδιωτικα,ανακατασκευες,πιστα κτλ.
δεν νομιζω οτι χρειζεται συνδρομη και τα βιντεο θα ειναι οπως τα θρεντ.το στελνει καποιος στο μοντ εκεινος το βλεπει και αν εγκρινεται(πχ να μην εχει μεσα διαφημηση του μαγαζιου του ο αλλος) ανεβαινει.
καπως ετσι το σκεφτηκα.

McGyver
03/12/2012, 18:30
Αν δεν κάνω λάθος (πάει καιρός που ασχολήθηκα) για να μπει ένα video στο κανάλι σου πρέπει να το ανεβάσεις εσύ.
Αν ισχύει αυτό, πώς θα "πηγαινοέρχονται" τα video;

giannis21
03/12/2012, 18:34
σορυ κιολας αλλα επειδη δεν το κατεχω το θεμα και πολυ.οταν λες πηγαινοερχονται εννοεις απο αυτον που θελει να ανεβασει μεχρι το καναλι?
αν πχ εχω εγω ενα βιντεο απο το περσινο μοτοταξιδι μου,το στελνω σε εσενα(μοντ)και το ανεβαζεις.
προταση κανω παιδια και δεν ξερω καν αν ειναι υλοποιησημη.απλα βλεποντας ολα τα πολυ ωραια μοτοκαναλα που κυκλοφορουν στο youtube,σκεφτηκα μηπως ηταν κατι ευκολο.

McGyver
03/12/2012, 19:03
αν πχ εχω εγω ενα βιντεο απο το περσινο μοτοταξιδι μου,το στελνω σε εσενα(μοντ)και το ανεβαζεις.

Αυτό λέω...
Πώς θα μου το στείλεις για να το ανεβάσω;

byron
03/12/2012, 19:14
δεν έχει


Δεν εννοώ την πληρωμή του καναλιού (που δεν υπάρχει), αλλά την πληρωμή ανθρώπων που θα αναλάβουν τα «τεστ» εξοπλισμού ή και μοτό όπως αναφέρθηκε. Δεν συζητώ βέβαια που θα βρεθούν αυτά, όταν ακόμα και τα περιοδικά είχαν πρόβλημα στο να έχουν υλικό. Γιατί προφανώς όταν ζητάς από κάποιους ανθρώπους που έχουν τις γνώσεις να δοκιμάζουν κάτι, αφήνοντας τη δουλειά τους, κάποιος πρέπει να πληρώνει τον χρόνο και τις γνώσεις τους.

Αν μιλάμε για βιντεάκια, του στυλ -βόλτα στη Φωκίδα- για να τα βλέπουμε και να θυμόμαστε τι ωραία περνάγαμε, αυτά υπάρχουν ή μπαίνουν όποτε γίνεται κάποια βόλτα του moto.gr