PDA

View Full Version : Παρακάμπτετε τα διόδια για να μην πληρώσετε? Μπά?



da_z_bro
27/09/2005, 12:44
Διόδια και στις παρακάμψεις των διοδίων στις εθνικές οδούς

http://www.enet.gr/online/online_text?c=112&id=50506168

toyota
27/09/2005, 13:02
Από παντού να αρπάξουν οι πουσ...δες.

idi
27/09/2005, 13:11
ΟΚ το κοστος για μελετη, σχεδιασμο, δημοπρασια, κατσκευη, παρακαμψεις, μισθους εργαζομενων στα ταμεια των διοδιων, μιζες κτλ κτλ...
παλι ο ΜΑΛΑΚΑΣ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ θα το πληρωσει... γιατι αποκλειεται να τα βγαλουν απο εσωδα...

maintenance
27/09/2005, 13:16
ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ.....!!!

ΕΙΧΑΜΕ 2-3 ΚΑΒΑΤΖΕΣ, ΜΑΣ ΤΙΣ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ...

:mad: :mad: :mad:

Tigas
27/09/2005, 13:41
THN KYΡΙΑΚΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΔΙΟΔΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΟ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.

Ε ΑΜΑ ΑΚΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ:mad:

oulas
27/09/2005, 13:56
Αν κολησεις πισω απο μια νταλικα, την ωρα που περνας τα διοδια, το συστημα δεν βλεπει καθολου την μηχανη, και ετσι περνας χαλαρα. Το εχω κανει συστημα απο Αθηνα μεχρι Πατρα και οι υπαλοιλοι μου λενε περνα....:wave2:

stako
27/09/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
THN KYΡΙΑΚΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΔΙΟΔΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΟ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.

Ε ΑΜΑ ΑΚΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ:mad:

Πες του να σου κάνει μήνυση.........:rotflmao:

Πάντως εγώ κατεβαίνοντας από Θεσσαλονίκη δεν πλήρωσα ούτε μια φορά. Σταματούσα κανονικά αλλά με άφηναν να περάσω έτσι.

Ίσως να με λυπόντουσαν με τη φόρμα με 35 βαθμούς (αρχές Ιουλίου.....)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
27/09/2005, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
THN KYΡΙΑΚΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΔΙΟΔΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΟ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.

Ε ΑΜΑ ΑΚΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ:mad:


ειναι που θα πέσεις
κι εγώ θεσσαλονίκη τα δύο τελευταία (και αντίστιχα τα δύο πρώτα γυρνώντας) με άφησαν απλά να περάσω

da_z_bro
27/09/2005, 14:40
ότι σε ένα άλλο άρθρο πριν λίγες μέρες (αν βρω το link θα το βάλω)
διάβασα ότι γενικά τα νέα διόδια θα τα εκμεταλλεύονται οι εταιρείες που θα φτιάχνουν τους δρόμους.....

Το βρήκα..
http://www.enet.gr/online/online_text?dt=23/09/2005&c=112&id=18243160

GTZ750
28/09/2005, 13:16
παιδια δεν υπαρχει προβλημα!!!!

και ρωτω γιατιτι να ξανεμπεις στην εθνικη???

μπορεις να συνεχησεις τον παραδρομο ολο ευθεια και να βγεις κατευθειαν στην χαλκιδα χωρις να πληρωσεις τιποτα!!!και ι χρονος που θα χασεις δεν θε ειναι και παρα πολυ!!!!!!!

σημειωση οτι εστρωσαν καινουργια ασφαλτο στα κομματια που ηταν χαλια απο την διασταυρωση στο καπανδριτη μεχρι την διασταυρωση της μαλακασας!!!:D :D :D

KaTaNaS
28/09/2005, 13:32
geia SAS paidia ,

diabasa biastika to arthro!

an einai pragmatika, na antethoun ta erga se idiwtes kai h pleon plhrwmh twn diodiwn epektathei dikia tous armodiothta


kai katalhjei h ethnikh ath-lamias


KAI H

ath-korinthou na einai epipedou attikhs odou!


se poiothta odostrwmatos,

enhmerwsh odhgwn apo hlektronikes epigrafes

fwtismos

kai epektathei pleon h xrewsh (opws isxuei kai sthn italia) ana dianythten xiliometro!


dhl oxi na plhrwneis ta idia anejairetou arithmou dianythentwn xiliometrwn katepektash fthoras odostrwmatos!


tote nai re file!


tha plhrwnw ta 120- ekatosta tou eyrw pou mou zhtane

me xara mou, na dianysw mia politismenh kai asfalhs ethnikh odo ths xwras mou!



afhste me pros to paron na pernaw sth mayrh me prosoxh(xwris na kindyneysei kaneis allos oute kai egw)

kai xwris na xrewnw kanenan ypallhlo (afou de pernaw panw apo ton taphta pou xrewneio ta mhxanhmata!~

adam_tsouk
28/09/2005, 14:05
Εγώ βασικά σε γενικές γραμμές είμαι νόμιμος.

Αλλά αυτή η κατάσταση (1,30 ο καρόδρομος) με έχιε κάνει τελείως αντίθετο με τα διόδια και κάθε άλλη μλκία που σκαρφίζονται μόνο για να τα αρπάζουν.

Πρέπει κάποια στογμή να πάνε όλοι και να μην δεχτεί κανείς να πληρώσει. (μλκιες λέω αλλά τα παίρνω)...

ktm640lc4
28/09/2005, 14:29
Adam καλα τα λες φιλε μου αλλα δεν ιδρωνουν αυτια εδω......

Οσο για τον υπαλληλο που ρωτησε γιατι περνανε ετσι, τα λεφτα που χανουν τα χρεωνουν σε αυτον?

Μονο ετσι δεχομαι να στραβωσει γιατι αλλιως ηταν μαλ....ας.

VAL-MPARIERINO
28/09/2005, 14:57
E PASS ρε παιδιά, (αυτο με ρώτησε μια κοπελια, με την οποία περάσαμε 3-4 διόδια αέρα, εχεις e pass μου λέει;;;;)
ναι ναι εκει που σε περιμενει στην σειρά σου ο υπάλληλος τσουπ την κάνεις και πας δεξια στην και καλα κλειστή μπαριέρα, κάνεις λίγο χώρο στα εμπόδιακια που βάζουνε αν σε εμποδιζουν πραγματικά και τσούπ περνάς δίπλα απο την κατεβασμένη μπαριέρα
ή σκας διπλα στο αμαξακι που πληρώνει χαιρετάς τον υπάλληλο και φεύγεις χαμογελαστός χαμογελαστός μαζι με το αμαξάκι :winka:

Ρε σιγά μην τους δώσω 1,30€ για τις κολο εθνικές που έχουνε κάνει, δεν πάνε καλά.
Στην Αττική όμως που είναι δρόμος στην τελική και με την ασφαλτο και με τα φώτα και με την βοήθεια όπου μείνεις ναι τα δίνω και τα ξαναδίνω:)

Ασταδιάλα με τα τσόλια, να τους πουμε να βάλουνε και μεσα στην πολή ρε διόδια, να μην μεινουνε και παραπονεμένοι οι δήμοι γαμω την $%//¬$/¬($¬/ μου:evil: