PDA

View Full Version : Αγορά απο Yahoo!Auctions Japan



Takata Dome
06/12/2012, 12:28
Ψάχνοντας κανείς στο ιαπωνικό yahoo auctions μπορεί να βρεί πολλά ενδιαφέροντα πράγματα,ιδιαίτερα για μοντέλα που δεν εισήχθησαν ποτε στην χώρα μας επίσημα.Υπάρχει όμως δυνατότητα να αγοράσει κανείς απο το συγκεκριμένο site;Αν κάποιος γνωρίζει,ας μου εξηγήσει και εμένα!

astroman76
06/12/2012, 13:56
ειπαρχουν μεσαζοντες αλλα η τιμη ανεβενει πολλες φορες 100% απο την αξια του εχω παρει εγω κατι περιοδικα παλια που δεν μπορουσα να τα βρω και ενω τα περιοδικα στην διμοπρασια ειτανε καμια 10ευρο εμενα μου εφτασε το καθενα περιπου 40ε!!!!


παντος εχω ενα ανθρωπο που μενει ιαπωνια και μπορει να σου το παρει και να στο στηλει αλλα οχι δωρεαν φισικα... Εχω παρει 2 ψαλιδια ZRX400 για φιλους και η τιμη ειτανε λογικη για κατι που δεν το βρησκεις πουθενα αλλου!

Acacius
06/12/2012, 15:40
Αν βάλεις στο γούγλη τους όρους "auction japan" ή "yahoo auctions japan" τα πρώτα αποτελέσματα είναι μεσαζόντων. Το πρώτο που πέτυχα (http://www.jauce.com/) έχει και υπολογιστή κόστους για να ξέρεις πόσο θα σου έρθει περίπου. Υπ'όψιν ότι πληρώνεις και την (ακριβή) μεταφορά αλλά και τη διαμεσολάβηση.

wolfi
27/04/2013, 12:37
To επαναφέρω το θέμα.
Εχει κανει κανένας αγορα με τους μεσάζοντες ?