PDA

View Full Version : Φεγγαράκι μου λαμπρό...



nikos_abel
07/12/2012, 10:29
...φέγγε μου να περπατώ
κι αν η NASA και οι άλλοι δε τους νοιάζει
δε πειράζει, θα γίνει ιδιωτικό.

Έφυγα, αρχίζω οικονομίες

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26514&subid=2&pubid=112960824

notakos600
07/12/2012, 17:37
276147


:lol::lol::lol:

virus
07/12/2012, 19:59
φεγγαρακι μου λαμπρο
φεγε μου να περπατω
κι αν δε φεξεις χεστηκα
...εχω και φακο

:lol::lol:

nikos_abel
07/12/2012, 21:34
Άντε χ3στήτ3, πεζοί άνθρωποι παιδάκι μου όλοι σας :cry:

AUFGEBRACHT
07/12/2012, 21:56
Πομφόλυγα το κόβω και υπεραισιόδοξους, ιδιαίτερα την προσδοκία τους ότι θα προσφέρουν τη δυνατότητα προσελήνωσης μέχρι το τέλος της δεκαετίας... Μπορεί οι πύραυλοι φορείς να υπάρχουν, χρειάζονται όμως και σεληνάκατο η οποία αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει και η οποία θα πρέπει να είναι και επαναχρησιμοποιούμενη φαντάζομαι. Εδώ και τόσα χρόνια ακούμε για διαστημικό τουρισμό και για πτήσεις στα όρια του διαστήματος αλλά ακόμα τίποτα...τώρα τελευταία η εταιρεία του Mr Virgin δραστηριοποιείται η αλήθεια εντατικά. Η σελήνη πάντως παίζει πολύ τελευταία και μάλιστα οι Κινέζοι δήλωσαν το ενδιαφέρον τους να πραγματοποιήσουν επανδρωμένη αποστολή και προσελήνωση στο φεγγάρι. Πάντως η αλήθεια είναι πως μετά το πρόγραμμα της NASA για την ενθάρρυνση της ιδιωτικής πρωτοβουλίας στην εκμετάλλευση του διαστήματος που παλιά ήταν αποκλειστικά κρατική υπόθεση, είδαμε ήδη το πρώτο ιδιωτικό σκάφος, το Dragon της SpaceX να πραγματοποιεί σύνδεση και μεταφορά φορτίων στον ISS, ενώ η ίδια εταιρεία ετοιμάζει και παραλλαγή του σκάφους για τη μεταφορά αστροναυτών, αφού μετά την απόσυρση των διαστημικών λεωφορείων η NASA βασίζεται αποκλειστικά στα ρώσικα Soyuz, η δε Virgin μετά την ανάπτυξη του σκάφους για την πτήση στα όρια του διαστήματος μελετά και την δημιουργία φορέα για την εκτόξευση δορυφόρων.

DrBig
07/12/2012, 22:21
Θα προλαβουμε αραγε τα ναυλωμενα διαστημοπλοια για 3D οργια σε ελλειψη βαρυτητας?
Κι αν τα προλαβουμε, θα μπορουμε να πλερωσουμε?
Καυτα ερωτηματα....

AUFGEBRACHT
07/12/2012, 22:35
Θα προλαβουμε αραγε τα ναυλωμενα διαστημοπλοια για 3D οργια σε ελλειψη βαρυτητας?
Κι αν τα προλαβουμε, θα μπορουμε να πλερωσουμε?
Καυτα ερωτηματα....

Κάποιος σινεφίλ μάλλον έβλεπε αυτό ;)
276156

notakos600
08/12/2012, 07:16
Θα προλαβουμε αραγε τα ναυλωμενα διαστημοπλοια για 3D οργια σε ελλειψη βαρυτητας?
Κι αν τα προλαβουμε, θα μπορουμε να πλερωσουμε?
Καυτα ερωτηματα....

Το θέμα δεν είναι αν θα έχουμε να πλερώσουμε αλλά αν θα μας σηκώνεται πλέον με ή χωρίς βαρύτητα...

nikos_abel
08/12/2012, 11:27
Κάποιος σινεφίλ μάλλον έβλεπε αυτό ;)
276156

Και κάποιος είναι βαθύτατα ενημερωμένος.

(υπάρχει και σίκουελ :lol:)

bulmont
08/12/2012, 14:48
Θα προλαβουμε αραγε τα ναυλωμενα διαστημοπλοια για 3D οργια σε ελλειψη βαρυτητας?
Κι αν τα προλαβουμε, θα μπορουμε να πλερωσουμε?
Καυτα ερωτηματα....

Ενώ τώρα είμαστε άρχοντες................................

Συμμετέχουμε τσάμπα στό όργιο που γίνετε















(μόνο που είναι εις βάρος μας - κοινώς κάνουμε τις πουτ@νες)