PDA

View Full Version : Εχω το Sportcity 50c aprilia



vangelis1996
07/12/2012, 17:25
Καλησπερα εδω και 2 χρονια εχω το sportcity 50c της aprilia (βασικα πριν 2 μηνες αρχησα να το λειτουργω πριν το ειχε ο πατερας μου) και διαθετει ενα προβλημα..Δεν ξερω αν ειναι προβλημα η οχι...Δεν <<τραβαει>> το πηρα σε μηχανικο και μου ειπε πως δεν εχει τιποτα και μου ειπε μονο να αλλαξω εξατμιση πειτε μου τι να κανω..:confused::confused:

est
07/12/2012, 18:07
Το να αλλάξεις εξάτμιση σε σκούτερ 50 κυβικών και να κερδίσεις 0.1 άλογα και άλλο τόσο σε ροπή δεν θα σου κάνει διαφορά.
Το μηχανάκι σου τι είναι, 2χρονο ή 4χρονο; Πόσα χιλιόμετρα έχει;
Αν είναι δίχρονο και έχει χιλιομετράκια στην πλάτη του μπορεί να έχει πέσει η απόδοσή του και να θέλει κανα πιστονάκι.
Αλλά σε κάθε περίπτωση μην περιμένεις και πολλά..50 κυβικά είναι αυτά. ;)
Πολύ πιθανό ο μηχανικός σου να έχει δίκιο στο ότι δεν έχει κάτι.

TROOPER
12/12/2012, 14:48
να παρεις αλλο.

Lioulios
12/12/2012, 17:47
Τίποτα δεν έχει το μηχανάκι . Όπως σου είπαν και οι παραπάνω . Μην περιμένεις άρπες και τελικές από 50άρι. Κράτα τα λ7 της εξάτμισης και μάζεψε και άλλα να πάρεις μια μέρα μια άλλη μηχανή ή φάτα.Μην δώσεις χρήματα για εξάτμιση.
Τελευταία φορά που οδήδησα 50άρι (δανεικο) πριν 2-3 χρόνια για να πάω σε μια κοντινή δουλειά ένιωθα πως ακόμα και με τσίτα γκάζι ...Τρέχοντας θα πήγαινα πιο γρήγορα .
Σε ανηφόρα δε ... σε προσπερνάνε και οι γιαγιάδες με τα ψώνια από τη λαική. Σε ανηφόρα και διπλός ,θέλει σπρώξιμο .